Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Beskydské pivní stezce se doslova rozjela hlavní sezóna, za pár dní začíná Pivobraní

Beskydská pivní stezka, která měří v součtu už úctyhodných 700 kilometrů, začala s nástupem hezkého počasí přitahovat cyklisty. „Začátek letošní hlavní turistické sezóny v Beskydech potvrdil, že jsme národem cyklistů a milovníků piva.

Na Beskydskou pivní stezku navazuje soutěž o nejlepší zlatavý mok a nejlepší gastro zážitek. Už za pár dní začnou také velké festivalové akce, jako je od 21. 6. pestré dvoudenní Pivobraní v Novém Jičíně,” říká ředitelka Destinačního managementu turistické oblasti Beskydy – Valašsko Monika Konvičná. Lidé podle ní oceňují i to, že přibyly navazující ubytovací kapacity v síti Beskydy Valašsko Card a atraktivity.

Například Pivovar Koníček otevřel nové návštěvnické centrum. Pivovar Ogar se dal do vaření úplně nového letního speciálu. Lidé mohou vychutnávat krajové speciality – nejen tekuté, ale také gastronomické, rozhodovat o tom, kde jim nejvíc chutná, a soutěžit o zajímavé ceny. Hlavní je ale spojit pohyb na čerstvém vzduch s návštěvou zajímavých míst, jakým je například do krajiny zasazený rám „obrazu“ na Ujmiskách, kolem kterého můžete zamířit do Beskydského pivovárku v Ostravici. Výhledu z Ujmisek vévodí nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd Lysá hora, dále Ostrá hora, Smrčina a Čupel.

Beskydská pivní stezka je zkrátka řada turisticky atraktivních tras. Stezka propojuje malé i velké pivovary, historické i ty nedávno otevřené. Vše je na ní provázáno tak, aby se návštěvníci dostali do hor, k historickým místům i k lokálním zajímavostem Beskyd. „Krajová gastronomie se stále rozšiřuje a nabídka piva pamatuje i na cyklisty a cyklistky, řidiče a rodiče,“ vysvětlila ředitelka Konvičná, že je skutečně možné zcela bezpečně zažít pivní stezku s celou rodinou a na kole. Stačí si vybrat trasu.

Každou trasu na pivní stezce, která je celá přehledně popsaná i se všemi podrobnostmi a mapami na www.beskydyportal.cz, lze stáhnout do mobilních telefonů. Zahrnuto je i nejbližší ubytování na trase. Při plánování pobytu v Beskydech tak mohou návštěvnicí vybírat výlety a podle toho, jaký výlet zvolí, si pak vyberou i ubytování, kde zdarma obrdží Beskydy Valašsko Card. Ta je nabitá výhodnými vstupy na atraktivity, památky, do aquaparků a podobně.

„Nově do Beskydy Valašsko Card přibyla turisticky atraktivní místa, jako je Valašské muzeum v Přírodě v Rožnově pod Radhoštěm, Bobopark na Čeladné nebo Památník Josefa Kaluse také v Čeladné, kde je možné vidět například historickou obecní třídu nebo světničku pana řídícího,”uvedla Monika Konvičná.

Propojené turistické trasy, cyklostezky a tipy na výlety se zastaveními v pivovarech a minipivovarech a s gastro zážitky vytvořily Beskydy poprvé v roce 2017. Stezka nyní zahrnuje zmíněných zhruba 700 kilometrů a pivovary a pivovárky produkující více než 100 druhů piva.Základní kámen koncertního sálu je poklepán. Přijel i architekt Steven Holl a prezident Pavel

Ostrava zažila historickou událost o jejímž významu svědčí i účast prezidenta naší země Petra Pavla. Přímo před domem kultury se uskutečnilo slavnostní poklepání základního kamene koncertního sálu, který navrhl věhlasný architekt Steven Holl. Ani ten si slavnostní okamžik nenechal ujít a dorazil z New Yorku.

Začala velká rekonstrukce baziliky ve Frýdku-Místku, komín před ní půjde k zemi

Začala rozsáhlá rekonstrukce frýdecké baziliky. Opraví se interiéry a veřejnosti se zpřístupní krypta s ostatky poutníků a kněží. Po dohodě s majitelem Marlenky se navíc zbourá továrenský komín u bývalé textilní továrny, který měli postavit komunisté, aby clonil ve výhledu na baziliku.

Elektrokoloběžku vyhodil z okna, zabránil tak požáru v domě

Hasiči i policisté vyjížděli na Novojičínsku hned k několika případům požárů, které vznikly vzplanutím baterií elektrokoloběžek a elektrokol. Nabádají proto jejich uživatele k opatrnosti a radí, co dělat, když už hořet začnou.

Za dědictví po otci čeká muže až 8 let vězení. Zbraně a munici neodevzdal

Láska ke zbraním se stala osudná muži z Ostravy, který po svém otci zdědil doslova zbrojní arzenál. Místo aby dědictví okamžitě odevzdal na policii, vše si nechal a tvrdil, že netuší, kde zbraně jsou.

Areál Dolní oblasti Vítkovic v Ostravě se proměnil ve festivalové město. Colours of Ostrava je tu

Včera 11:09 | Ostrava-město | Yvona Fajtová

V ostravských Dolních Vítkovicích odstartoval už 21. ročník mezinárodního multižánrového festivalu Colours of Ostrava, který patří mezi 20 nejlepších a největších festivalů na světě. Je plný skvělé hudby, kultury a nezapomenutelných zážitků.

Lůžkový blok FNO prošel rozsáhlou rekonstrukcí. Má moderní kabát a novou vzduchotechniku

Pavilon L, neboli Lůžkový blok Fakultní nemocnice Ostrava prošel rozsáhlou rekonstrukcí. Díky ní má novou vzduchotechniku, zateplenou fasádu i střechu a kompletně vyměněná okna.

Na festivalových "kaštanech" potěšil Smolík i písničkářka z Mořkova

Profesionální kapely, ale také skvělá šance pro amatérské muzikanty. To je Festival pod Kaštany, který se konal v zahradě Nového Slunce. Potěšil příznivce folkové muziky, bluegrassu, ale třeba i country.

Travnaté chodníčky na hřbitově ve Frýdku-Místku zpevnily první dlaždice

Procházení mezi některými hrobovými místy na Centrálním hřbitově je komfortnější. Město nechalo zpevnit travnaté chodníčky v několika částech urnového háje. Pokud se projekt osvědčí, mohl by se realizovat i v dalších hřbitovních uličkách.

Děti se zdravotním postižením si užily letní tábor v Hradci nad Moravicí. Zatančily si i s Markétou Konvičkovou

17. července 2024 13:41 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Rotary club Opava opět po roce uspořádal týdenní tábor pro hendikepované děti i dospělé. Tentokrát na téma čáry a kouzla. Probíhal v hotelu Belaria Resort v Hradci nad Moravicí a nabídl pestrý program.

Činnost Těšínského divadla se po rekonstrukci rozšíří

Budovu Těšínského divadla čeká rozsáhlá rekonstrukce, která divadlo zmodernizuje a rozšíří jeho činnost. Kromě divadelních představení nabídne veřejnosti i program zaměřený na kulturně-vzdělávací aktivity pro všechny věkové kategorie.

Muzeum Těšínska vystavuje díla regionálních umělců

17. července 2024 14:44 | Celý MS kraj | Libor Běčák | Kulturní okénko

Až do 27. října mohou zájemci navštívit výstavu nazvanou Štětcem, tužkou i dlátem, která je instalována v historické budově Muzea Těšínska v Českém Těšíně.

Na pomoc Bulharsku vyrazili hasiči z Hlučína. Budou se starat o hasící vrtulníky

17. července 2024 11:31 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka | Magazín 112

Na pomoc Bulharsku, které sužuje rozsáhlý lesní požár, vyrazili členové Hasičského záchranného útvaru z Hlučína. Jednotka se bude starat o podporu vrtulníků, které Česká republika také do zasažených oblastí vysílá.

Minimem Baníku Ostrava je v lize 4. místo, v poháru základní skupina

17. července 2024 9:10 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Baník Ostrava je nažhavený na začátek nové ligové sezóny a i když přípravné zápasy příliš nevyšly, v klubu tradičně panuje optimismus a chce v domácí soutěži vybojovat minimálně 4. místo. Dalším cílem je postup do základní skupiny evropské konferenční ligy.

Senior nezvládl řízení malého traktoru, sjel do potoka, kde ho stroj přimáčkl

17. července 2024 8:07 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Letecky do ostravské fakultní nemocnice musel být převezen starší traktorista, který v úterý večer v Dolní Lomné sekal trávník pomocí malého traktoru. Se strojem sjel do koryta malého potoka, kde po převrácení zůstal zraněný a zaklíněný do příjezdu záchranářů.