V tento den budou na jednom místě nejen vítězní autoři z České republiky, Slovenska, Polska, Rakouska, Švýcarska a Německa, ale také známé osobnosti české a zahraniční elitní sportovní a outdoorové scény.
Na pódiu se budou během dvou hodin střídat osobnosti outdoorové sportovní scény.
• Pavel Bém, primátor hlavního města Prahy, horolezec a účastník řady expedicí
• Leopold Sulovský, expediční horolezec a první Čech na Mount Everestu
• Lucie Výborná, redaktorka a moderátorka Českého rozhlasu a členka poroty MFOF
• Dina Štěrbová, legenda československého horolezectví a vůbec první žena na osmitisícovce (Cho Oyu)
• Axel Naglich, světoznámý rakouský extrémní lyžař a hlavní postava divácky nejoblíbenějšího filmu letošního ročníku Mount St. Elias
• Lukáš Pollert, olympijský vítěz ve vodním slalomu
• Tereza Huříková, mistryně světa v horských kolech
• Rudolf Švaříček, cestovatel
• David Fojtík, extrémní lyžař, který jako první sjel Dhalughiri ( 8167 m.n.m.) na lyžích
a mnoho dalších předají festivalové ceny.
Celkem bude filmařům předáno těmito a dalšími osobnostmi 17 cen. V rámci ocenění bude také předána nejdůležitější cena GRAND PRIX, kterou obdrží nejlepší film. Všechny ceny vybrala odborná porota složená ze sportovců z outdoorové oblasti, filmařů a fotografů.
Ze zahraničních filmařů svou účast na sobotním večeru potvrdili slovenský světoznámý režisér dokumentárních filmů s dobrodružnou tematikou Pavol Barabáš, švýcarská režisérka Christine Kopp z týmu švýcarského horolezce světových kvalit Stephana Siegrista, kteří se v letošním ročníku zúčastnili s filmem Lightning Strike - Arwa Toner (Bleskový úder na věž Arwa) nebo rakouský režisér Gerald Salmina, který se letošního ročníku účastní s již zmíněným celovečerním skialpinistickým filmem Mount St. Elias. (V předešlých letech zabodoval např. s filmem Aoraki Ski Mountaineering).
Čeští filmaři se večera zúčastní v hojném počtu. Přijde Petr Horký, známý filmař, cestovatel a polárník; Miroslav Hrdý, filmař podmořského světa a freedivingu či Otakar Štěrba, známý vodák a cestovatel.
7. ročník festivalu má také bohatý doprovodný program. Ještě v pátek 4. prosince se v Městské knihovně v Praze 1 konaly jedny z posledních besed. Od 17 hodin to byla beseda s polárníkem Václavem Sůrou o jeho výpravě v loňském roce po stopách polární výpravy na Severní pól z roku 1928 s názvem NY ALESUND 2008 a o chystaném projektu v roce 2010 Bergans Bajkal 2010, který má za cíl zdolat 700 km trasu přes jezero Bajkal bez cizí podpory. Od devatenácté hodiny proběhla beseda o nebezpečné výpravě na Carstenszovu pyramidu, v rámci které byl promítnut film Pavla Barabáše - Carstensz - siedma hora. Zážitky z této neobyčejné výpravy divákům sdělili účastníci této expedice Pavel Bém, Pavol Barabáš a Rudolf Švaříček.
Zmíněné osobnosti pátečního programu byly po skončení besed oficiálně přijati primátorem HMP Pavlem Bémem. Vzájemně si sdělili novinky z oblasti expedicí a outdoorového sportu. Setkání proběhlo v reprezentativních prostorách Radnice hlavního města Prahy v rezidenci primátora na Mariánském náměstí v pátek 4. prosince v devět hodin večer.
Televizní diváci budou moci sestřih ze zakončení a zpověď vítěze Grand Prix ceny sledovat v pořadu České televize - ČT 4 Sport MINUTY DOBRODRUŽSTVÍ v pondělí 7. 12. 2009 od 22:20 hodin.
7. ročník MFOF - soutěžní filmové přehlídky sporotvních dobrodružných, adrenalinových, extrémních a cestopisných filmů v letošním roce proběhl ve 22 městech České republiky v termínu 16. 10. - 5. 12. 2009. Festivalu se zúčastnili v letošním ročníku profesionální i amatérští tvůrci ze 13 států světa s 69 soutěžními filmy. Během celého ročníku proběhlo 109 filmových dnů, 209 dvouhodinových filmových bloků a urazil 4540 km. Návštěvnost je odhadována na 20 000 diváků.