Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Domově pro seniory IRIS začala kompletní dezinfekce. Nakažení důchodci byli převezeni do nemocnice.

  • Ostrava,

Za těch nejpřísnějších protiepidemických opatřeních začala v Domě pro seniory IRIS v Ostravě kompletní dezinfekce celého objektu. kromě týmů hasičů ve speciálních ochranných oděvech, vstoupili do budovy i dva odběrové týmy, které budou sbírají vzorky od dalších klientů i ošetřovatelů.

Po důkladných přípravách začala ve čtvrtek dopoledne ostrá akce. Ve stanech před budou Domova pro seniory IRIS v Mariánských Horách se připravily týmy hasičů a zdravotníků. Největší pozornost byla kladena na důkladné utěsnění obleků a další ochranné pomůcky. Každý měl přesný úkol. Kromě profesionálních hasičů se na zásahu podíleli i studenti požární ochrany z Frýdku-Místku. "Klienty musejí nejprve převést nebo přenést do volných pokojů. Pokoje pak vyklidí a vyčistí, včetně povlečení i oblečení osob a pak seniory vrátí zpátky," upřesňuje mluvčí HZS MS kraje Petr Kůdela.

Spolu s týmem hasičů vstoupily do budovy i dva týmy zdravotníků. Jednak ze záchranné služby a také z kliniky infekčního lékařství fakultní nemocnice. Ti museli odebrat další vzorky klientům i jejich ošetřovatelům. "Na každý pokoj vždy vstoupí odběrová sestra a odběrový záchranář tak, aby zjistili jméno a příjmení pacienta. Pokud je pacient imobilní nebo nevnímá, jde s námi i zaměstnankyně domova a bezbolestně provedou odběr z nosu a úst," popisuje vedoucí odběrového týmu ZZS MS kraje Petr Jaššo.

Z první várky vzorků 86 klientů a ošetřovatelů byli pozitivně testované tři seniorky a jedna zdravotnice. Výsledky testů ostatních by měly být známy v pátek. "Všechny tři klientky jsou ve Fakultní nemocnici Ostrava a ta ošetřovatelka je v domácím léčení. Zatím nikdo další nepřibyl, což je dobré," uvádí ředitel Domova pro seniory IRIS Michal Mariánek.

Pokud by bylo pozitivních seniorů mnoho, asi by zůstali izolováni přímo v IRISu. Pokud ale půjde o jednotky případů, zřejmě skončí v nemocnicích, které už pro nakažené vyhradily oddělení. 
Vratimovské Kino pod širákem: Teroristka

Dnes
Celý MS kraj, Vratimov – Horní Datyně, hřiště TJ Horní Datyně u Kulturního domu

Herní odpoledne v Bílovci

20.08. 13:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

Vratimovské Kino pod širákem: Ženy v běhu

22.08. 21:00
Celý MS kraj, Vratimov, U Hospůdky Meteor pod fotbalovým hřištěm

AMZ Financial Group, s.r.o. - provoz Brandýs - 001

od 17 800 Kč/měsíc

Detail

APWORKS s.r.o. - prac.

od 16 100 Kč/měsíc

Detail

ARAKO spol. s r.o.

od 35 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků