Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>
Regionální zprávy POLAR

Regionální zprávy POLAR

  • Aktuální zpravodajství z Moravskoslezského kraje každou celou hodinu
  • Město přijímá žádosti o dotace na památky i významné stavby
  • V Havířově se narodilo první miminko v MSK
  • Záchranná služba měla o silvestrovské noci plné ruce práce
  • Na basketbalistu Trojana se přišlo v Opavě podívat tři a půl tisíce lidí
  • Na Nový rok lidé vyšli na vrch Kubánkov zapálit vatru
  • Bruntálská krystalek se konal již posedmnácté

Město přijímá žádosti o dotace na památky i významné stavby

Město Ostrava opět podpoří rekonstrukční a obnovovací stavební práce, sloužící k zachování kulturních památek a významných městských staveb na svém území. kromě toho přispěje také na opravy sakrálních staveb. Připraveno je přes 5 milionů korun.

Ostrava se už mnoho let snaží pomáhat uchovat v co nejlepším stavu zajímavé a hodnotné stavby ať už jsou kulturními památkami nebo ne.  Byly proto vytvořeny dva dotační programy, které jejich majitelům přispívají na rekonstrukce a obnovu těchto budov. Zatímco jeden cílí na sakrální stavby, druhý na ostatní objekty. 

Hana Tichánková (ANO), náměstkyně primátora Ostravy: „Tento dotační program Ostrava vyhlašuje již od roku 2009. Za dobu svého fungování se stal důležitým nástrojem a pomocníkem při udržování architektonického dědictví našeho města. Majitelé nemovitostí této pomoci města aktivně využívají. Výsledkem tak je, že se daří postupně obnovovat zašlou krásu časem poznamenaných historických staveb, na jejichž obnovu mnohdy jejich majitelé nemají potřebné finance.“

V rámci dvou výzev je pro majitele připraveno celkem 5 a půl milionu korun. První výzva se týká městských domů a industriálního dědictví. Minimální výše je 50 a maximální výše podpory je 1,5 milionu korun. Půl milionu korun je pak maximální výše ve druhé výzvě, která se týká sakrálních staveb. V minulém roce díky této dotaci začala například rekonstrukce střechy kostela sv. Pavla ve Vítkovicích. 

Anton Rusnák, farář kostela sv. Pavla ve Vítkovicích: "Po nějaké době asi 25 let došlo k narušení kvality střechy. Začalo tam zatékat a byla nutná oprava:" 

Milan Chudej, stavební technik Biskupství ostravsko-opavského: "Ve druhé etapě by se mělo pokračovat ve výměně střešní krytiny tzn. břidlice za břidlici." 

V roce 2023 byla podpořena údržba 11 staveb. Žádosti pro rok 2024 je nutné předložit v termínu do 8. března 2024. Samotné stavební práce pak musí být provedeny mezi 1. lednem 2024 a 30. červnem 2025. 

---

V Havířově se narodilo první miminko v MSK

Prvním dítětem letošního roku v Moravskoslezském kraji je Viktorie. Narodila se 26 minut po půlnoci v havířovské porodnici. Jelikož se miminko narodilo na Nový rok, má rodina má nárok na vyšší rodičovský příspěvek. Myslí si však, že je to není spravedlivé.

Velké pozornosti se dostalo malé Viktorii z Orlové, která se stala prvním narozeným miminkem v MSK. Holčička váží 3 200 gramů a měří 46 centimetrů. Na svět přišla v havířovské nemocnici přirozeným porodem a doma na ni už čekají dva sourozenci.

Lucie Čierníková, maminka: "Vnímám to hezky, protože je to poprvé, co máme miminko narozené v roce jako první. Takže zažíváme něco takového poprvé všichni i doma. Neměla jsem ani termín a rodila jsem a kontrakce mi přišly už od sedmi hodin rána.”

Michal Mrózek, primář gynekologicko-porodního oddělení: “Na Silvestra byly dva porody, jeden byl akutní operační porod a další byl vaginální porod. A po silvestrovské noci jsme měli také dva porody. První byl krátce po půlnoci, první v kraji se nám povedl vaginálně bez komplikací, vše bylo krásné přirozené a další byl operační kolem třetí hodiny ranní.”

V porodnicích napříč krajem se do rána narodilo 6 dívek a jeden chlapec.

Jan Krkoška (ANO), hejtman MSK: "Já by jsem všem miminkům, která se narodila v novém roce popřál hlavně zdraví, pohodu, klid v rodinách a rodičům taktéž.”

Tím, že se Viktorie narodila až po půlnoci, mají rodiče nárok na vyšší rodičovský příspěvek.

Lucie Čierníková, maminka: "V tu chvíli, když rodíte, tak máte ty bolesti a nedíváte se jestli dostanete těch 50 tisíc, nebo nedostanete 50 tisíc. Už chcete klid a miminko na světě. Ale po tom porodu jsme byli rádi, že se nám připsalo těch 50 tisíc. Myslím, že by to měli dostat všichni. Minuta před půlnocí, nebo minuta po půlnoci.”

Rodičovský příspěvek se od 1. ledna zvýšil z 300 tisíc na 350 tisíc korun.

---

Záchranná služba měla o silvestrovské noci plné ruce práce

Dnes se vrátíme k silvestrovským oslavám v Moravskoslezském kraji. Zatímco zdravotníci nevěděli kam dřív skočit, pro hasiče patřila noc k těm klidnějším. Strážníci většinou vyjížděli k rušení nočního klidu.

Silvestrovská noc bývá už tradičně z pohledu složek integrovaného záchranného systému náročná a počet zásahů bývá ve srovnání s běžnými dny a nocemi několikanásobný. Nejvíce práce mají už tradičně zdravotníci. kteří měli asi 400 případů, což je téměř trojnásobek normálu. 7 událostí se týkalo přímo odpalování pyrotechniky. 

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MS kraje: "U pěti mužů se jednalo o lehká nebo středně těžká poranění hlavy nebo končetiny. U dvanáctiletého chlapce a patnáctileté dívky o vážná poranění prstů na ruce."

Ve stovce případů se jednalo o úrazy jako jsou pády se zraněním hlavy a končetin a řezná poranění od skla. často v kombinaci s alkoholem.

Hasiči měli měli přibližně 40 výjezdů a většina z nich byla následkem nevhodného použití zábavné pyrotechniky.

Kamila Langerová, mluvčí HZS MS kraje: "Nejčastěji se v podobných případech jedná o požáry odpadních nádob - košů, či kontejnerů, hořely rovněž papírové obaly od pyrotechniky. Velmi „běžným“ jevem byly požáry porostů, jako jsou keře, tráva či živé ploty. Prvním požárem roku 2024 byl právě požár tújí v délce asi 3 metry v Holčovicích."

Městská policie na Silvestra posílila hlídky v ulicích. V průběhu večera a noci strážníci vyjížděli k více než k šedesáti oznámením. Jednalo se o případy narušení veřejného pořádku, drobné výtržnosti či o rušení nočního klidu a drobné neshody v domácnostech.

---

Na basketbalistu Trojana se přišlo v Opavě podívat tři a půl tisíce lidí

Jeden z nejlepších českých herců Ivan Trojan pobláznil Opavu. Nastoupil za místní basketbalový klub a podívat se na to přišlo tři a půl tisíce lidí. Trojan pomohl Opavě k vítězství nad Pískem 105:94 čtyřmi body.

Byl to ze strany opavského basketbalového klubu geniální nápad: populární herec Ivan Trojan v juniorském věku basketbal hrál, s Opavany potrénoval a nakonec se proti Písku i střelecky prosadil.

Ivan Trojan, herec, basketbalista BK Opava: „Opava vyhrála, mně se podařilo dát několik bodů, diváci přišli a navíc se vybralo dost peněz na charitu, takže si myslím, že to dopadlo naprosto skvěle.“

Nebyla to Trojanova exhibice, herec byl opravdu platným členem mistrovského týmu.

Jakub Slavík, BK Opava: „Ivan k tomu přistoupil poctivě, trénoval s námi a nakonec se i střelecky prosadil. Divákům se to líbilo a vyhráli jsme, takže si myslím, že mise byla úspěšně splněna.“

Petr Czudek, trenér BK Opava: „Ten nápad vznikl už před dvaceti lety. Mnoho lidí to bralo jako marketingový tah, ale pro nás dva to bylo hlavně splnění dávného snu Ivana Trojana.“

Opava v letošní sezoně obhajuje mistrovský titul. A po 18. kole základní části vede ligovou tabulku.

---

Na Nový rok lidé vyšli na vrch Kubánkov zapálit vatru

Nejvyšší vrchol Palkovických hůrek se stal opět cílem turistů, kteří jej zdolali tradičně na Nový rok, aby tam společně zapálili vatru. Letošní ročník provázela vydatná chumelenice.

Zatímco v nížinách pršelo, nahoře na Kubánkově na Nový rok vydatně sněžilo. Ani to ale neodradilo turisty a obyvatele blízkých obcí před tradičním společným výšlapem.

Stanislav Harabiš, zakladatel obnovené tradice: “Lidé se tady scházeli od nepaměti. Ze začátku ti domkaři, ti majitelé a později se přidali turisté z Fryčovic, po 10 letech turisté z Hukvald a Palkovice v roce 2000.”

Matyáš Carbol, účastník akce: “My jsme tady přišli se podívat na zapálení velkého ohně.”

Stanislav Ulčák, účastník akce: “Je to tradice, přišli jsme z Kozlovic. Chodím tady už možná 20 let, možná déle. Dříve tady bývalo hodně kovbojů. Já jsme tady začal chodit kvůli těm kovbojům, protože jsme sám měl koně a chodím tady, i když už koně nemám. je dobře že dneska sněžilo, aspoň není tolik bláta a patří to k tomu vánočnímu času.”

Novoroční výšlap na Kubánkov slouží také dobré věci.

Tatána Axmannová, KČT Hukvaldy: “My tady prodáváme novoroční čtyřlístek. Jsou to vlastně 4 dobré skutky. Organizuje to Klub českých turistů a my to tady prodáváme za KČT Hukvaldy.”

Výtěžek sbírky slouží ke značení turistických tras a bezbariérové úpravy horských chat.

---

Bruntálská krystalek se konal již posedmnácté

Bruntálský krystalek je již tradiční povánoční akcí otužilců. Na Kobylím rybníce v centru města se jich letos sešlo rna 17. ročníku rekordních dvaadvacet. Vyzkoušet si plavání v chladné vodě přijeli otužlci z celého regionu, největší účast měla jako každoročně, delegace ze Staré Vsi.

Akce byla současně vítanou příležitostí k procházce pro veřejnost, která ve velkém počtu lemovala břehy rybníka.

Martin Henč (ANO), starosta Bruntálu: „Já jsem upřímně rád, že tato akce má svou tradici a že Bruntaláci můžou udělat nejenom něco pro své zdraví, ale můžou ve sváteční čas jít se podívat, jít se odreagovat a jít za zábavou."

Alena Pajkošová, vedoucí Oddělení kultury MěÚ Bruntál: „Počasí nám nepřeje, protože teplota vody je 9 stupňů, vody 6, teď jsem to byla zkontrolovat na Slezské Hartě, nicméně naši tradiční otužilci se zúčastňují."

Pravidelným účastníkem byl také zakladatel akce Pavel Poljanský i nejstarší účastník Jan Horáček.

Pavel Poljanský, zakladatel akce a mistr světa v dálkové plavbě: „No, necítím se na to, já jsem po noční směně, ještě jsem nespal. Já jsem celou noc jezdil po Praze autobusem, pak jsem sedl do auta a jel jsem do Bruntálu.“

Jan Horáček, nejstarší otužilec, Stará Ves: „Mohlo to být horší, ale vydrželi jsme to."

René Jozefčák, otužilec, Břidličná: „Z Břidličné. Letos jsme byli párkrát, ale doufáme, že to zvládnem.“

Dalibor Bajger, otužilec, Břidličná: „My trénujeme furt, my doma netopíme, takže my trénujeme pořád.":Paní se otužuje hodně dlouho. Já se otužuji tak 5 let, ona se otužuje vlastně celý život, od mlada."

Přestože bylo letošní počasí příznivé, vzduch měl 9 a voda 6 stuňů, pro otužilce chladnější voda, než vzduch velkou výhodou není a trénink přes tok je nutný.

Roman Stuchlík, otužilec, Bruntál: „Je to trošičku slabší, ale na poslední chvíli jsme tomu trošičku dali na prdel, takže myslím, že to půjde. Bylo to super, myslel jsem, že bude horší, ale dá se to, paráda.“

David Dvořák, otužilec, Bruntál: „Ono se to nezdá, ale je to fakt hodně studené.“

Jiří Mališ, otužilec, Heřmanovice: „Bylo to skoro jak kafe. Super, já jsem tady teď poprvé, dva ročníky mi utekly, takže jsem se těšil na to. Peckovní voda.“

Jan Marek, otužilec, nejmladší účastník, Vrbno pod Pradědem: „Výborná, ale studená.“

---

Mohlo by Vás také zajímat

Pořad: Regionální zprávy POLAR
02. ledna 2024, 17:00

Město přijímá žádosti o dotace na památky i významné stavby

Město Ostrava opět podpoří rekonstrukční a obnovovací stavební práce, sloužící k zachování kulturních památek a významných městských staveb na svém území. kromě toho přispěje také na opravy sakrálních staveb. Připraveno je přes 5 milionů korun.

Ostrava se už mnoho let snaží pomáhat uchovat v co nejlepším stavu zajímavé a hodnotné stavby ať už jsou kulturními památkami nebo ne.  Byly proto vytvořeny dva dotační programy, které jejich majitelům přispívají na rekonstrukce a obnovu těchto budov. Zatímco jeden cílí na sakrální stavby, druhý na ostatní objekty. 

Hana Tichánková (ANO), náměstkyně primátora Ostravy: „Tento dotační program Ostrava vyhlašuje již od roku 2009. Za dobu svého fungování se stal důležitým nástrojem a pomocníkem při udržování architektonického dědictví našeho města. Majitelé nemovitostí této pomoci města aktivně využívají. Výsledkem tak je, že se daří postupně obnovovat zašlou krásu časem poznamenaných historických staveb, na jejichž obnovu mnohdy jejich majitelé nemají potřebné finance.“

V rámci dvou výzev je pro majitele připraveno celkem 5 a půl milionu korun. První výzva se týká městských domů a industriálního dědictví. Minimální výše je 50 a maximální výše podpory je 1,5 milionu korun. Půl milionu korun je pak maximální výše ve druhé výzvě, která se týká sakrálních staveb. V minulém roce díky této dotaci začala například rekonstrukce střechy kostela sv. Pavla ve Vítkovicích. 

Anton Rusnák, farář kostela sv. Pavla ve Vítkovicích: "Po nějaké době asi 25 let došlo k narušení kvality střechy. Začalo tam zatékat a byla nutná oprava:" 

Milan Chudej, stavební technik Biskupství ostravsko-opavského: "Ve druhé etapě by se mělo pokračovat ve výměně střešní krytiny tzn. břidlice za břidlici." 

V roce 2023 byla podpořena údržba 11 staveb. Žádosti pro rok 2024 je nutné předložit v termínu do 8. března 2024. Samotné stavební práce pak musí být provedeny mezi 1. lednem 2024 a 30. červnem 2025. 

---

V Havířově se narodilo první miminko v MSK

Prvním dítětem letošního roku v Moravskoslezském kraji je Viktorie. Narodila se 26 minut po půlnoci v havířovské porodnici. Jelikož se miminko narodilo na Nový rok, má rodina má nárok na vyšší rodičovský příspěvek. Myslí si však, že je to není spravedlivé.

Velké pozornosti se dostalo malé Viktorii z Orlové, která se stala prvním narozeným miminkem v MSK. Holčička váží 3 200 gramů a měří 46 centimetrů. Na svět přišla v havířovské nemocnici přirozeným porodem a doma na ni už čekají dva sourozenci.

Lucie Čierníková, maminka: "Vnímám to hezky, protože je to poprvé, co máme miminko narozené v roce jako první. Takže zažíváme něco takového poprvé všichni i doma. Neměla jsem ani termín a rodila jsem a kontrakce mi přišly už od sedmi hodin rána.”

Michal Mrózek, primář gynekologicko-porodního oddělení: “Na Silvestra byly dva porody, jeden byl akutní operační porod a další byl vaginální porod. A po silvestrovské noci jsme měli také dva porody. První byl krátce po půlnoci, první v kraji se nám povedl vaginálně bez komplikací, vše bylo krásné přirozené a další byl operační kolem třetí hodiny ranní.”

V porodnicích napříč krajem se do rána narodilo 6 dívek a jeden chlapec.

Jan Krkoška (ANO), hejtman MSK: "Já by jsem všem miminkům, která se narodila v novém roce popřál hlavně zdraví, pohodu, klid v rodinách a rodičům taktéž.”

Tím, že se Viktorie narodila až po půlnoci, mají rodiče nárok na vyšší rodičovský příspěvek.

Lucie Čierníková, maminka: "V tu chvíli, když rodíte, tak máte ty bolesti a nedíváte se jestli dostanete těch 50 tisíc, nebo nedostanete 50 tisíc. Už chcete klid a miminko na světě. Ale po tom porodu jsme byli rádi, že se nám připsalo těch 50 tisíc. Myslím, že by to měli dostat všichni. Minuta před půlnocí, nebo minuta po půlnoci.”

Rodičovský příspěvek se od 1. ledna zvýšil z 300 tisíc na 350 tisíc korun.

---

Záchranná služba měla o silvestrovské noci plné ruce práce

Dnes se vrátíme k silvestrovským oslavám v Moravskoslezském kraji. Zatímco zdravotníci nevěděli kam dřív skočit, pro hasiče patřila noc k těm klidnějším. Strážníci většinou vyjížděli k rušení nočního klidu.

Silvestrovská noc bývá už tradičně z pohledu složek integrovaného záchranného systému náročná a počet zásahů bývá ve srovnání s běžnými dny a nocemi několikanásobný. Nejvíce práce mají už tradičně zdravotníci. kteří měli asi 400 případů, což je téměř trojnásobek normálu. 7 událostí se týkalo přímo odpalování pyrotechniky. 

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MS kraje: "U pěti mužů se jednalo o lehká nebo středně těžká poranění hlavy nebo končetiny. U dvanáctiletého chlapce a patnáctileté dívky o vážná poranění prstů na ruce."

Ve stovce případů se jednalo o úrazy jako jsou pády se zraněním hlavy a končetin a řezná poranění od skla. často v kombinaci s alkoholem.

Hasiči měli měli přibližně 40 výjezdů a většina z nich byla následkem nevhodného použití zábavné pyrotechniky.

Kamila Langerová, mluvčí HZS MS kraje: "Nejčastěji se v podobných případech jedná o požáry odpadních nádob - košů, či kontejnerů, hořely rovněž papírové obaly od pyrotechniky. Velmi „běžným“ jevem byly požáry porostů, jako jsou keře, tráva či živé ploty. Prvním požárem roku 2024 byl právě požár tújí v délce asi 3 metry v Holčovicích."

Městská policie na Silvestra posílila hlídky v ulicích. V průběhu večera a noci strážníci vyjížděli k více než k šedesáti oznámením. Jednalo se o případy narušení veřejného pořádku, drobné výtržnosti či o rušení nočního klidu a drobné neshody v domácnostech.

---

Na basketbalistu Trojana se přišlo v Opavě podívat tři a půl tisíce lidí

Jeden z nejlepších českých herců Ivan Trojan pobláznil Opavu. Nastoupil za místní basketbalový klub a podívat se na to přišlo tři a půl tisíce lidí. Trojan pomohl Opavě k vítězství nad Pískem 105:94 čtyřmi body.

Byl to ze strany opavského basketbalového klubu geniální nápad: populární herec Ivan Trojan v juniorském věku basketbal hrál, s Opavany potrénoval a nakonec se proti Písku i střelecky prosadil.

Ivan Trojan, herec, basketbalista BK Opava: „Opava vyhrála, mně se podařilo dát několik bodů, diváci přišli a navíc se vybralo dost peněz na charitu, takže si myslím, že to dopadlo naprosto skvěle.“

Nebyla to Trojanova exhibice, herec byl opravdu platným členem mistrovského týmu.

Jakub Slavík, BK Opava: „Ivan k tomu přistoupil poctivě, trénoval s námi a nakonec se i střelecky prosadil. Divákům se to líbilo a vyhráli jsme, takže si myslím, že mise byla úspěšně splněna.“

Petr Czudek, trenér BK Opava: „Ten nápad vznikl už před dvaceti lety. Mnoho lidí to bralo jako marketingový tah, ale pro nás dva to bylo hlavně splnění dávného snu Ivana Trojana.“

Opava v letošní sezoně obhajuje mistrovský titul. A po 18. kole základní části vede ligovou tabulku.

---

Na Nový rok lidé vyšli na vrch Kubánkov zapálit vatru

Nejvyšší vrchol Palkovických hůrek se stal opět cílem turistů, kteří jej zdolali tradičně na Nový rok, aby tam společně zapálili vatru. Letošní ročník provázela vydatná chumelenice.

Zatímco v nížinách pršelo, nahoře na Kubánkově na Nový rok vydatně sněžilo. Ani to ale neodradilo turisty a obyvatele blízkých obcí před tradičním společným výšlapem.

Stanislav Harabiš, zakladatel obnovené tradice: “Lidé se tady scházeli od nepaměti. Ze začátku ti domkaři, ti majitelé a později se přidali turisté z Fryčovic, po 10 letech turisté z Hukvald a Palkovice v roce 2000.”

Matyáš Carbol, účastník akce: “My jsme tady přišli se podívat na zapálení velkého ohně.”

Stanislav Ulčák, účastník akce: “Je to tradice, přišli jsme z Kozlovic. Chodím tady už možná 20 let, možná déle. Dříve tady bývalo hodně kovbojů. Já jsme tady začal chodit kvůli těm kovbojům, protože jsme sám měl koně a chodím tady, i když už koně nemám. je dobře že dneska sněžilo, aspoň není tolik bláta a patří to k tomu vánočnímu času.”

Novoroční výšlap na Kubánkov slouží také dobré věci.

Tatána Axmannová, KČT Hukvaldy: “My tady prodáváme novoroční čtyřlístek. Jsou to vlastně 4 dobré skutky. Organizuje to Klub českých turistů a my to tady prodáváme za KČT Hukvaldy.”

Výtěžek sbírky slouží ke značení turistických tras a bezbariérové úpravy horských chat.

---

Bruntálská krystalek se konal již posedmnácté

Bruntálský krystalek je již tradiční povánoční akcí otužilců. Na Kobylím rybníce v centru města se jich letos sešlo rna 17. ročníku rekordních dvaadvacet. Vyzkoušet si plavání v chladné vodě přijeli otužlci z celého regionu, největší účast měla jako každoročně, delegace ze Staré Vsi.

Akce byla současně vítanou příležitostí k procházce pro veřejnost, která ve velkém počtu lemovala břehy rybníka.

Martin Henč (ANO), starosta Bruntálu: „Já jsem upřímně rád, že tato akce má svou tradici a že Bruntaláci můžou udělat nejenom něco pro své zdraví, ale můžou ve sváteční čas jít se podívat, jít se odreagovat a jít za zábavou."

Alena Pajkošová, vedoucí Oddělení kultury MěÚ Bruntál: „Počasí nám nepřeje, protože teplota vody je 9 stupňů, vody 6, teď jsem to byla zkontrolovat na Slezské Hartě, nicméně naši tradiční otužilci se zúčastňují."

Pravidelným účastníkem byl také zakladatel akce Pavel Poljanský i nejstarší účastník Jan Horáček.

Pavel Poljanský, zakladatel akce a mistr světa v dálkové plavbě: „No, necítím se na to, já jsem po noční směně, ještě jsem nespal. Já jsem celou noc jezdil po Praze autobusem, pak jsem sedl do auta a jel jsem do Bruntálu.“

Jan Horáček, nejstarší otužilec, Stará Ves: „Mohlo to být horší, ale vydrželi jsme to."

René Jozefčák, otužilec, Břidličná: „Z Břidličné. Letos jsme byli párkrát, ale doufáme, že to zvládnem.“

Dalibor Bajger, otužilec, Břidličná: „My trénujeme furt, my doma netopíme, takže my trénujeme pořád.":Paní se otužuje hodně dlouho. Já se otužuji tak 5 let, ona se otužuje vlastně celý život, od mlada."

Přestože bylo letošní počasí příznivé, vzduch měl 9 a voda 6 stuňů, pro otužilce chladnější voda, než vzduch velkou výhodou není a trénink přes tok je nutný.

Roman Stuchlík, otužilec, Bruntál: „Je to trošičku slabší, ale na poslední chvíli jsme tomu trošičku dali na prdel, takže myslím, že to půjde. Bylo to super, myslel jsem, že bude horší, ale dá se to, paráda.“

David Dvořák, otužilec, Bruntál: „Ono se to nezdá, ale je to fakt hodně studené.“

Jiří Mališ, otužilec, Heřmanovice: „Bylo to skoro jak kafe. Super, já jsem tady teď poprvé, dva ročníky mi utekly, takže jsem se těšil na to. Peckovní voda.“

Jan Marek, otužilec, nejmladší účastník, Vrbno pod Pradědem: „Výborná, ale studená.“

---

Zdroj: https://polar.cz/index.php/porady/regionalni-zpravy/regionalni-zpravy-polar-02-01-2024-17-00