Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>
Regionální zprávy POLAR

Regionální zprávy POLAR

  • Aktuální zpravodajství z Moravskoslezského kraje každou celou hodinu
  • Koledníci využijí především Tříkrálovou sobotu
  • Studenti finančně podpořili canisterapii pro pacienty
  • Děti se utkaly v talentové soutěži Ukaž, co umíš
  • Senioři v domově ve F-M si přáli na Vánoce klávesy
  • Vánoční posezení členů Obce Slováků
  • Novojičínští studenti zářili v muzikálu s hity ABBY

Koledníci využijí především Tříkrálovou sobotu

Blíží se Tříkrálová sbírka, největší dobročinná akce v České republice. Charita má už v těchto dnech vše připraveno. Třeba v Novém Jičíně by ale ještě uvítali i další dospělé dobrovolníky.

Zapečetěné pokladničky, královské koruny i pláště - vše už má charita na Tříkrálové koledování připraveno. I to nejpodstatnější - seznam dobrovolníků, kteří mezi 1. a 14. lednem vyrazí do ulic. I když doplnit jej ještě mohou i další zájemci.

Markéta Brožová, koordinátor Tříkrálové sbírky, Charita Nový Jičín: “Koledníčků není nikdy dost, i když se snažíme to území ze všech sil pokrýt, tak vždycky nám někdo onemocní nebo nakonec nemůže. Zejména nám chybí dospělý doprovod. Děti by i šly, ale není tolik dospělých, kteří by rádi obcházeli a zvonili. Ale chtěla bych všechny povzbudit, protože nakonec je to velice pěkný zážitek. Takže opravdu, chcete-li, nebojte se, ozvěte se nám, budeme moc rádi.”

V Novém Jičíně vyrazí největší množství koledníků do ulic během 5. až 7. ledna, ve Studénce vše ladí přímo na tříkrálovou sobotu.

Jarmila Pomikálková, ředitelka Charity Studénka: “Ve Studénce 1 nám pomáhají skauti už tradičně, ti to mají ve své režii. Butovice a sídliště si organizujeme sami, oslovujeme školy, kdy se nám hlásí děti a pomáhají nám. Potom také pomáhají zaměstnanci, známí, rodinní příslušníci, oslovujeme takové ty stálé koledníky a doprovody. Zatím se nám vždy podařilo ty skupinky utvořit a vyjít a více méně obejít skoro každé popisné číslo.”

Pokud lidé doma návštěvu Tří králů propásnout, budou moci opět přispět i jinými cestami. Třeba přímo na účet, na webových stránkách charity. Někde budou rozmístěny i statické pokladničky.

---

Studenti finančně podpořili canisterapii pro pacienty

Studenti ostravské mezinárodní školy udělali dobrý skutek. V rámci projektu vydělali peníze a část z nich darovali havířovské nemocnici na canisterapii. Pacienti mají z návštěv psů velkou radost.

Ležet dlouhodobě v nemocnici je pro pacienty psychicky náročné. Nemocnice v Havířově proto pro oddělení geriatrie začala spolupracovat s organizací Podané ruce, která má speciálně cvičené psy pro canisterapii. Studenti z ostravské mezinárodní školy se rozhodli, že pro pacienty tuto službu zaplatí na další tři měsíce.

Valerie Kaňová, studentka: "U nás každoročně ve čtvrtém ročníku maturitním, tak děláme projekt, kde si zkoušíme fiktivně vytvořit svou vlastní firmu a minulý rok se dávala charita pro FN v Ostravě a my jsme se letos rozhodli podpořit canisterapii v této nemocnici." 

Velkou radost z přítomností zvířete měla paní Dagmar Sznapková, která chovala psy od malička.

Dagmar Sznapková, pacientka: “Já jsem v boudě vyrůstala se psem a ještě mám kočičku Mikeše.” 

Filip Mokroš, student: "Jsem rád, že paní je šťastná, že pejsci mohou pomoci. Působí to na mě velmi dobře, pozitivní energií."

Canisterapie má pozitivní účinky na pacienty, ale i personál.

Renáta Skulinová, vrchní sestra oddělení geriatrie: "Jsme velmi rádi, že i studenti se na této spolupráci teď podílejí, protože můžeme prodloužit ten čas, který tady stráví canisterapeuti a výhledově možná rozšířit i na jiná oddělení.”

---

Děti se utkaly v talentové soutěži Ukaž, co umíš

V Opavě proběhl další ročník talentové soutěže Ukaž, co umíš. Ta je určena pro děti ve věku od 6 do 20 let, které mohly vystoupit s čímkoli v čem jsou si jisti. Hodnotila se zejména originalita.

Děti základních a uměleckých škol, dětských domovů a nízkoprahových center z celého MS kraje se utkali v soutěži Ukaž, co umíš, která se uskutečnila v Minoritu v Opavě.

Aneta Kvasná, vedoucí nízkoprahového centra, Eurotopia: “Každý rok se účastní okolo 120 až 150 dětí, letos bylo přihlášeno 130, ale někteří onemocněli, takže jich nebylo tolik, ale i tak je to tady živé a je to super. Je to určeno pro děti od 6 do 20 let, jakékoliv děti, to znamená ze základních škol, z nízkoprahových zařízení, dětských domovů, umělecké školy, prostě pro kohokoliv. Úplně skvělé, jsou odvážné, že tady vystupují, jsou prostě úžasné.”

V rámci vystoupení si děti mohly připravit cokoliv v čem si myslí, že mají talent. Nejčastěji to byl zpěv a tanec. Nechyběl ale ani muzikál, nebo divadlo.

Anketa: vystupující děti: “My jsme připravili takový mix. Bylo tam hodně skladeb s bonbony a byly tam i zvedačky.”

“My jsme skupina Divošky, je nás fakt hodně. Hodně nás to tu bavilo, je to tu i hezky vyzdobené a tak.”

“Já jsem tady zpívala a moc mě to bavilo, ale hodně jsem se bála a bylo to super.”

“My tančíme už delší dobu, připravili jsme si hip hop a trénujeme 3x týdně. Je tu skvělá atmosféra.”

“Vystupují za Šrámkovou. Buchet je spousta, to jsme zpívali s Maruškou duet. Tady je to pěkné a povedlo se to asi dobře.”

“Nám se tady líbí hodně dobře, ukázali jsme hip hop a ještě budeme tancovat.”

“Líbilo se nám tady hodně. Jsme spokojeni s tím, co jsme tady ukázali a doufáme, že vyhrajeme.”

V rámci soutěže Europia podporuje nejen děti, které můžou ukázat,svůj talent, ale také děti, které nemají to štěstí vyrůstat ve své biologické rodině.

Jana Fischerová, regionální vedoucí, Eurotopia: “My jsme to pojali trochu i benefičně, protože v rámci dobrovolného vstupného a v rámci příspěvku jednotlivých vystupujících, tyto finance využijeme právě ve prospěch dětí, které vyrůstají u pěstounů, babiček, profesionálních pěstounů. Podporujeme pěstouny, doprovázíme je a vlastně pečujeme a usilujeme o to, aby se dětem žilo lépe v těchto rodinách, které o ně pečují.”

Porota hodnotila zejména originalitu a to, jakou mají možnost přípravy. Některé děti totiž nemají to štěstí, že jim rodiče platí hodiny v ZUŠ a učí se samy.

---

Senioři v domově ve F-M si přáli na Vánoce klávesy

Vedení Frýdku-Místku se letos opět zhostilo role Ježíškových vnoučat. Pravidelně každý rok plní různá přání klientům Domova pro seniory. Ti si letos přáli klávesy, protože budou mít nově v programu volnočasových aktivit muzikoterapii.

Ve Frýdku-Místku tradičně na Vánoce myslí i na klienty Domova pro seniory. Ti se pravidelně zapojují do projektu Ježíškova vnoučata a letos jim vedení město splnilo přání, které potěší většinu klientů.

Leona Sárkőziová (ANO), náměstkyně primátora Frýdku-Místku: "Nekupovali jsme dárečky pro každého, ale koupili jsme jeden společný dárek. A to byly klávesy. Protože pan ředitel řekl, že budou mít muzikoterapii. A že by rádi využili kláves při muzikoterapii."

Anketa: 1.) "Je to hezké, záleží, aby někdo na tom hrál, aby to tady neleželo."

Anketa: 2.) "Já jsem taky hrála. Ale to bývalo. A to ještě málem s karabáčem, abych trénovala, jak mě otec nutil. To víte, že mají radost, že dostali takový dárek, že."

Domov pro seniory přijal novou pracovnici, která má na starosti program volnočasových aktivit a hraje na více hudebních nástrojů.

Petr Kuchta, ředitel Domova pro seniory Frýdek-Místek: "Konečně můžeme zařadit do našich aktivit muzikoterapii. Už jsme s takovými sezeními zkušenost měli. Vždycky jsme začínali na lehkých hudebních nástrojích. Klávesy nám pomohou, protože ta variabilita těch písní a toho setkání potom nabírá úplně jiného rozměru. Jsem za to strašně rád, že jdeme tímto směrem a dokážeme doplnit ten volnočasový program i o tuto aktivitu."

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Myslím si, že ještě mnohem důležitější než to, že jsme přišli s tím dárkem, je to, že jsme tady strávili nějaký čas. Zavzpomínali jsme, vyzkoušeli jsme cukroví, které pekli tady společně klienti a povykládali jsme si o městě, o životě, o Vánocích."

Dalším z dárků, které vedení města klientům přineslo, bylo také cukroví, které pro ně napekli studenti střední gastronomické školy ve Frýdku-Místku.

---

Vánoční posezení členů Obce Slováků

Tradičně na konci roku navštěvujeme i členy karvinské Obce Slováků. Výjimku jsme neudělali ani letos a připravili jsme pro vás reportáž z jejich přátelského posezení s folklorními soubory z Oravské Lesné.

Krásnou atmosféru si užili v sále Střediska volného času Juventus členové Obce Slováků a jejich přátelé při svém již tradičním přátelském posezení s poslechem písní z jejich rodné země. Pásmo písní a tanců od Ondřeje po Tři krále přivezly do Karviné folklorní soubory Flajšovan a Velká a Malá Magurka z Oravské Lesné.

Viktor Chudoba, vedoucí souborů: "Velká Magurka si letos připomněla 50. výročí svého vzniku, o to s větším nadšením se děti představily, zazpívaly a v těch hlasech je obrovská síla a radost.”

Vilma Krňávková, předsedkyně Obce Slováků v Karviné: "Velmi se nám líbí ten zpěv, ty hlasy, přirozené tak, jak jak se na dědinách zpívalo v minulosti."

Vést dnešní generaci dětí k lásce k tradicím, nářečí a folkloru není jednoduché, přesto se to dětskému folklornímu souboru Velká Magurka daří.

Alena Andrisáková, vedoucí folklorního souboru Malá Magurka: "Se současnými dětmi je to těžké, ale my máme jednu filozofii. Učíme je od útlého věku, začínáme od mateřské školky."

Příští rok si bude karvinská Obec Slováků připomínat v červnu 30. výročí, chystá proto velkou oslavu.

---

Novojičínští studenti zářili v muzikálu s hity ABBY

Studenti novojičínského gymnázia spolu s dalšími hosty připravili muzikál inspirovaný skupinou ABBA a slavným hitem Mamma Mia. Před Vánoci odehráli osm představení ve třech dnech.

Muzikál Mabba Mia studentů novojičínského gymnázia a pěveckého sboru Puellae et Pueri byl osmým hudebním projektem, který vznikl pod taktovou manželů Andrey a Karla Dostálových. V předvánočním čase jej ve sále Střediska volného času Fokus odehráli během tří dnů celkem osmkrát.

Karel Dostál, scénář a režie: “Je to maraton, máme za sebou hodně práce, cca 65 dětí na place, je to úžasný projekt, spousta úžasných lidí, na které se můžeme spolehnout.”

Hlavní roli Donny, kterou ve filmové verzi ztvárnila Merryl Strrepová, si zazpívala maturantka Daniela Žídková.

Daniela Žídková, role Donny: “Ty písničky Donny mi sedly, strašně rychle to uteklo, těch osm představení, a nečekala jsem, že mě to tak chytne, že mě to tak bude bavit.”

Rozálie Dostálová, role Sophie: “Teď hrajeme už třetím dnem, takže ta únava je už trošku znát, ale pořád převažuje ta radost a ta euforie z toho projektu, který tady můžeme společně tvořit.”

Vojtěch Urban, role Sama: “S muzikálem se bude loučit těžko, je v tom spousta práce a moc se mi to líbí. Písničky mi většinou sedely, akorát jsem vždycky bojoval s SOS, ale dneska to vyšlo perfektně, takže jsem rád.”

Andrea Dostálová, scénář a režie: “Jestli bude další projekt, nejsme zatím schopni říct. Ale já myslím, že když se na to dáme, že se zase něco určitě objeví. Kdysi jsme chtěli dělat starce na chmelu, Fantoma opery a podobně, tak uvidíme.”

Jak naznačila, mohli by to být Starci na chmelu nebo Fantom opery.

---

Mohlo by Vás také zajímat

Pořad: Regionální zprávy POLAR
28. prosince 2023, 16:00

Koledníci využijí především Tříkrálovou sobotu

Blíží se Tříkrálová sbírka, největší dobročinná akce v České republice. Charita má už v těchto dnech vše připraveno. Třeba v Novém Jičíně by ale ještě uvítali i další dospělé dobrovolníky.

Zapečetěné pokladničky, královské koruny i pláště - vše už má charita na Tříkrálové koledování připraveno. I to nejpodstatnější - seznam dobrovolníků, kteří mezi 1. a 14. lednem vyrazí do ulic. I když doplnit jej ještě mohou i další zájemci.

Markéta Brožová, koordinátor Tříkrálové sbírky, Charita Nový Jičín: “Koledníčků není nikdy dost, i když se snažíme to území ze všech sil pokrýt, tak vždycky nám někdo onemocní nebo nakonec nemůže. Zejména nám chybí dospělý doprovod. Děti by i šly, ale není tolik dospělých, kteří by rádi obcházeli a zvonili. Ale chtěla bych všechny povzbudit, protože nakonec je to velice pěkný zážitek. Takže opravdu, chcete-li, nebojte se, ozvěte se nám, budeme moc rádi.”

V Novém Jičíně vyrazí největší množství koledníků do ulic během 5. až 7. ledna, ve Studénce vše ladí přímo na tříkrálovou sobotu.

Jarmila Pomikálková, ředitelka Charity Studénka: “Ve Studénce 1 nám pomáhají skauti už tradičně, ti to mají ve své režii. Butovice a sídliště si organizujeme sami, oslovujeme školy, kdy se nám hlásí děti a pomáhají nám. Potom také pomáhají zaměstnanci, známí, rodinní příslušníci, oslovujeme takové ty stálé koledníky a doprovody. Zatím se nám vždy podařilo ty skupinky utvořit a vyjít a více méně obejít skoro každé popisné číslo.”

Pokud lidé doma návštěvu Tří králů propásnout, budou moci opět přispět i jinými cestami. Třeba přímo na účet, na webových stránkách charity. Někde budou rozmístěny i statické pokladničky.

---

Studenti finančně podpořili canisterapii pro pacienty

Studenti ostravské mezinárodní školy udělali dobrý skutek. V rámci projektu vydělali peníze a část z nich darovali havířovské nemocnici na canisterapii. Pacienti mají z návštěv psů velkou radost.

Ležet dlouhodobě v nemocnici je pro pacienty psychicky náročné. Nemocnice v Havířově proto pro oddělení geriatrie začala spolupracovat s organizací Podané ruce, která má speciálně cvičené psy pro canisterapii. Studenti z ostravské mezinárodní školy se rozhodli, že pro pacienty tuto službu zaplatí na další tři měsíce.

Valerie Kaňová, studentka: "U nás každoročně ve čtvrtém ročníku maturitním, tak děláme projekt, kde si zkoušíme fiktivně vytvořit svou vlastní firmu a minulý rok se dávala charita pro FN v Ostravě a my jsme se letos rozhodli podpořit canisterapii v této nemocnici." 

Velkou radost z přítomností zvířete měla paní Dagmar Sznapková, která chovala psy od malička.

Dagmar Sznapková, pacientka: “Já jsem v boudě vyrůstala se psem a ještě mám kočičku Mikeše.” 

Filip Mokroš, student: "Jsem rád, že paní je šťastná, že pejsci mohou pomoci. Působí to na mě velmi dobře, pozitivní energií."

Canisterapie má pozitivní účinky na pacienty, ale i personál.

Renáta Skulinová, vrchní sestra oddělení geriatrie: "Jsme velmi rádi, že i studenti se na této spolupráci teď podílejí, protože můžeme prodloužit ten čas, který tady stráví canisterapeuti a výhledově možná rozšířit i na jiná oddělení.”

---

Děti se utkaly v talentové soutěži Ukaž, co umíš

V Opavě proběhl další ročník talentové soutěže Ukaž, co umíš. Ta je určena pro děti ve věku od 6 do 20 let, které mohly vystoupit s čímkoli v čem jsou si jisti. Hodnotila se zejména originalita.

Děti základních a uměleckých škol, dětských domovů a nízkoprahových center z celého MS kraje se utkali v soutěži Ukaž, co umíš, která se uskutečnila v Minoritu v Opavě.

Aneta Kvasná, vedoucí nízkoprahového centra, Eurotopia: “Každý rok se účastní okolo 120 až 150 dětí, letos bylo přihlášeno 130, ale někteří onemocněli, takže jich nebylo tolik, ale i tak je to tady živé a je to super. Je to určeno pro děti od 6 do 20 let, jakékoliv děti, to znamená ze základních škol, z nízkoprahových zařízení, dětských domovů, umělecké školy, prostě pro kohokoliv. Úplně skvělé, jsou odvážné, že tady vystupují, jsou prostě úžasné.”

V rámci vystoupení si děti mohly připravit cokoliv v čem si myslí, že mají talent. Nejčastěji to byl zpěv a tanec. Nechyběl ale ani muzikál, nebo divadlo.

Anketa: vystupující děti: “My jsme připravili takový mix. Bylo tam hodně skladeb s bonbony a byly tam i zvedačky.”

“My jsme skupina Divošky, je nás fakt hodně. Hodně nás to tu bavilo, je to tu i hezky vyzdobené a tak.”

“Já jsem tady zpívala a moc mě to bavilo, ale hodně jsem se bála a bylo to super.”

“My tančíme už delší dobu, připravili jsme si hip hop a trénujeme 3x týdně. Je tu skvělá atmosféra.”

“Vystupují za Šrámkovou. Buchet je spousta, to jsme zpívali s Maruškou duet. Tady je to pěkné a povedlo se to asi dobře.”

“Nám se tady líbí hodně dobře, ukázali jsme hip hop a ještě budeme tancovat.”

“Líbilo se nám tady hodně. Jsme spokojeni s tím, co jsme tady ukázali a doufáme, že vyhrajeme.”

V rámci soutěže Europia podporuje nejen děti, které můžou ukázat,svůj talent, ale také děti, které nemají to štěstí vyrůstat ve své biologické rodině.

Jana Fischerová, regionální vedoucí, Eurotopia: “My jsme to pojali trochu i benefičně, protože v rámci dobrovolného vstupného a v rámci příspěvku jednotlivých vystupujících, tyto finance využijeme právě ve prospěch dětí, které vyrůstají u pěstounů, babiček, profesionálních pěstounů. Podporujeme pěstouny, doprovázíme je a vlastně pečujeme a usilujeme o to, aby se dětem žilo lépe v těchto rodinách, které o ně pečují.”

Porota hodnotila zejména originalitu a to, jakou mají možnost přípravy. Některé děti totiž nemají to štěstí, že jim rodiče platí hodiny v ZUŠ a učí se samy.

---

Senioři v domově ve F-M si přáli na Vánoce klávesy

Vedení Frýdku-Místku se letos opět zhostilo role Ježíškových vnoučat. Pravidelně každý rok plní různá přání klientům Domova pro seniory. Ti si letos přáli klávesy, protože budou mít nově v programu volnočasových aktivit muzikoterapii.

Ve Frýdku-Místku tradičně na Vánoce myslí i na klienty Domova pro seniory. Ti se pravidelně zapojují do projektu Ježíškova vnoučata a letos jim vedení město splnilo přání, které potěší většinu klientů.

Leona Sárkőziová (ANO), náměstkyně primátora Frýdku-Místku: "Nekupovali jsme dárečky pro každého, ale koupili jsme jeden společný dárek. A to byly klávesy. Protože pan ředitel řekl, že budou mít muzikoterapii. A že by rádi využili kláves při muzikoterapii."

Anketa: 1.) "Je to hezké, záleží, aby někdo na tom hrál, aby to tady neleželo."

Anketa: 2.) "Já jsem taky hrála. Ale to bývalo. A to ještě málem s karabáčem, abych trénovala, jak mě otec nutil. To víte, že mají radost, že dostali takový dárek, že."

Domov pro seniory přijal novou pracovnici, která má na starosti program volnočasových aktivit a hraje na více hudebních nástrojů.

Petr Kuchta, ředitel Domova pro seniory Frýdek-Místek: "Konečně můžeme zařadit do našich aktivit muzikoterapii. Už jsme s takovými sezeními zkušenost měli. Vždycky jsme začínali na lehkých hudebních nástrojích. Klávesy nám pomohou, protože ta variabilita těch písní a toho setkání potom nabírá úplně jiného rozměru. Jsem za to strašně rád, že jdeme tímto směrem a dokážeme doplnit ten volnočasový program i o tuto aktivitu."

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Myslím si, že ještě mnohem důležitější než to, že jsme přišli s tím dárkem, je to, že jsme tady strávili nějaký čas. Zavzpomínali jsme, vyzkoušeli jsme cukroví, které pekli tady společně klienti a povykládali jsme si o městě, o životě, o Vánocích."

Dalším z dárků, které vedení města klientům přineslo, bylo také cukroví, které pro ně napekli studenti střední gastronomické školy ve Frýdku-Místku.

---

Vánoční posezení členů Obce Slováků

Tradičně na konci roku navštěvujeme i členy karvinské Obce Slováků. Výjimku jsme neudělali ani letos a připravili jsme pro vás reportáž z jejich přátelského posezení s folklorními soubory z Oravské Lesné.

Krásnou atmosféru si užili v sále Střediska volného času Juventus členové Obce Slováků a jejich přátelé při svém již tradičním přátelském posezení s poslechem písní z jejich rodné země. Pásmo písní a tanců od Ondřeje po Tři krále přivezly do Karviné folklorní soubory Flajšovan a Velká a Malá Magurka z Oravské Lesné.

Viktor Chudoba, vedoucí souborů: "Velká Magurka si letos připomněla 50. výročí svého vzniku, o to s větším nadšením se děti představily, zazpívaly a v těch hlasech je obrovská síla a radost.”

Vilma Krňávková, předsedkyně Obce Slováků v Karviné: "Velmi se nám líbí ten zpěv, ty hlasy, přirozené tak, jak jak se na dědinách zpívalo v minulosti."

Vést dnešní generaci dětí k lásce k tradicím, nářečí a folkloru není jednoduché, přesto se to dětskému folklornímu souboru Velká Magurka daří.

Alena Andrisáková, vedoucí folklorního souboru Malá Magurka: "Se současnými dětmi je to těžké, ale my máme jednu filozofii. Učíme je od útlého věku, začínáme od mateřské školky."

Příští rok si bude karvinská Obec Slováků připomínat v červnu 30. výročí, chystá proto velkou oslavu.

---

Novojičínští studenti zářili v muzikálu s hity ABBY

Studenti novojičínského gymnázia spolu s dalšími hosty připravili muzikál inspirovaný skupinou ABBA a slavným hitem Mamma Mia. Před Vánoci odehráli osm představení ve třech dnech.

Muzikál Mabba Mia studentů novojičínského gymnázia a pěveckého sboru Puellae et Pueri byl osmým hudebním projektem, který vznikl pod taktovou manželů Andrey a Karla Dostálových. V předvánočním čase jej ve sále Střediska volného času Fokus odehráli během tří dnů celkem osmkrát.

Karel Dostál, scénář a režie: “Je to maraton, máme za sebou hodně práce, cca 65 dětí na place, je to úžasný projekt, spousta úžasných lidí, na které se můžeme spolehnout.”

Hlavní roli Donny, kterou ve filmové verzi ztvárnila Merryl Strrepová, si zazpívala maturantka Daniela Žídková.

Daniela Žídková, role Donny: “Ty písničky Donny mi sedly, strašně rychle to uteklo, těch osm představení, a nečekala jsem, že mě to tak chytne, že mě to tak bude bavit.”

Rozálie Dostálová, role Sophie: “Teď hrajeme už třetím dnem, takže ta únava je už trošku znát, ale pořád převažuje ta radost a ta euforie z toho projektu, který tady můžeme společně tvořit.”

Vojtěch Urban, role Sama: “S muzikálem se bude loučit těžko, je v tom spousta práce a moc se mi to líbí. Písničky mi většinou sedely, akorát jsem vždycky bojoval s SOS, ale dneska to vyšlo perfektně, takže jsem rád.”

Andrea Dostálová, scénář a režie: “Jestli bude další projekt, nejsme zatím schopni říct. Ale já myslím, že když se na to dáme, že se zase něco určitě objeví. Kdysi jsme chtěli dělat starce na chmelu, Fantoma opery a podobně, tak uvidíme.”

Jak naznačila, mohli by to být Starci na chmelu nebo Fantom opery.

---

Zdroj: https://polar.cz/index.php/porady/regionalni-zpravy/regionalni-zpravy-polar-28-12-2023-16-00