Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>
Regionální zprávy POLAR

Regionální zprávy POLAR

  • Aktuální zpravodajství z Moravskoslezského kraje každou celou hodinu
  • Chodníky na Michálkovické kolem ZOO jsou hotovy
  • Vánoční strom darovala městu F-M rodina z Lískovce
  • Strážníci dohlédnou na bezpečnost Ostravských Vánoc
  • Opava je na zimu připravena
  • Ekoškoly z Čeladné a Polska se chtějí vzájemně inspirovat
  • Tradiční Zpívání na schodech na bruntálském zámku

Chodníky na Michálkovické kolem ZOO jsou hotovy

V těchto dnech končí rekonstrukce chodníků na Michálkovické ulici, která je velmi frekventovaná. Jedná se totiž o komunikaci, která vede podél ZOO Ostrava, takže chodníky využívá velké množství lidí. Součástí oprav jsou i nové zastávky hromadné dopravy.

Michálkovická ulice patři mezi hlavní tahy Slezské Ostravy a tak si určitě zasloužila rekonstrukci. Ta v těchto dnech končí a moc se povedla. Ve více než kilometrovém úseku jsou zcela nové chodníky. O zakázku se postaraly Technické služby Slezská Ostrava. Rekonstrukce začala letos v dubnu.

Jiřina Gáliková, předsedkyně představenstva Technických služeb Slezská Ostrava: "Všechno muselo probíhat koordinovaně. Rozdělili jsme tuto investiční akci do několika etap tak, abychom nenarušili provoz a schůdnost pro chodce." 

Rekonstrukce byla rozdělena do 8 fází. Důležitá byla totiž návaznost na rekonstrukci silnice a modernizaci sítí, Důležité také bylo, aby práce co nejméně komplikovaly provoz ZOO. Jde totiž o chodníky, které vedou v okolí této oblíbenější ostravské atraktivity. 

Šárka Nováková, mluvčí ZOO Ostrava: "Je důležité nezvelebovat pouze samotnou zoologickou zahradu, ale samozřejmě i její okolí, včetně přístupových cest a chodníků a to se letos povedlo. Chodníky doznaly oprav a výrazných změn. Jsme za to velmi rádi a určitě to ocení i naši návštěvníci."

Náklady na rekonstrukci dosahují téměř 27 milionů korun a kromě Slezské se na nich podílí i ostravský magistrát.

Jiřina Gáliková, předsedkyně představenstva Technických služeb Slezská Ostrava: "Jedná se o asi 4 tisíce metrů čtverečních, což je více než jeden kilometr chodníků po obou stranách silnice." 

Na Michálkovické byly také vyměněny přístřešky na zastávkách MHD. Nyní jsou všechny v jednotném designu, který zobrazuje ostravské dominanty.  

---

Vánoční strom darovala městu F-M rodina z Lískovce

Ve Frýdku-Místku už se všechno připravuje na zahájení adventního programu. Tradičně byly na obě náměstí přivezeny také vánoční stromy. Ten největší instalovali na náměstí Svobody.

K rodinnému domu v Lískovci u Frýdku-Místku se v pondělí ráno sjela těžká technika v čele s jeřábem a zkušenými dřevorubci. Ti měli za úkol pokácet a následně přepravit na náměstí Svobody ve Frýdku-Místku nádhernou douglasku tisolistou.

Jan Štastný, dárce vánočního stromu: "Ten strom tady žije 50 let s námi, protože jsme se tady před padesáti lety nastěhovali, takže má letos 50 let. Tak má takové výročí. Smutné výročí sice, no ale už byl nebezpečný nebo jednou do něj uhodil blesk, takže jsme měli strach. Haluze nám v zimě lámalo. Chtěli jsme ho nechat pokácet a nechtěli nám to povolit. Tak jsme se nějak dohodli, že by ho mohli vzít jako vánoční strom. Tak jsme s tím souhlasili." – Co na to říkáte, že bude jako vánoční strom na náměstí? – "No tak je to takový pěkný počin."

Samotný příjezd stromu na místecké náměstí si nenechaly ujít davy malých i velkých nadšenců. Přeprava úzkou uličkou a následné manévrování na náměstí vyžadovalo velkou opatrnost a zručnost.

Radim Svoboda, vedoucí provozu Zeleň TS F-M: "Instalace náročnější než v loňském roce, to nebude. Spíše jsme měli problém s podmáčeným terénem. A došlo k nějakému zdržení. Jindy už ten strom stojí. Ta délka toho stromu je 18 metrů. S tím, že 2,5 metru jde do země. To znamená, letošní výška toho stromu bude kolem 15 metrů."

Anketa: 1.) "Líbí se mi to. Jsem tady poprvé na to."

Anketa: 2.) "Jsme tady poprvé a je to zážitek, obrovský."

Anketa: 3.) "Mě se to líbí docela. A nevím, proč to usekli, ale možná, aby to tam lépe zapadlo."

Anketa: 4.) "Líbí se mi moc a jsem spokojená s tím."

Anketa: 5.) "A ještě, jak bude nazdobený, tak to bude paráda. A jak bude svařák, to bude ještě větší paráda."

Radim Svoboda, vedoucí provozu Zeleň TS F-M: "My nainstalujeme strom a během tohoto týdne, to znamená někdy v úterý, středu, nastupují kolegové z Veřejného osvětlení, kteří provádějí právě výzdobu stromu. Co se týká frýdeckého náměstí, frýdecké náměstí bude mít letos jedli ojíněnou. Je to strom menší, tam se dává strom do deseti metrů a je také od rodinného domu z ulice Lidická."

Samotné rozsvícení vánočního stromu na místeckém náměstí je pak naplánováno na neděli 3. prosince v 16:45 hodin.

---

Strážníci dohlédnou na bezpečnost Ostravských Vánoc

Městská policie má v letošním roce rámci Ostravských Vánoc dvojí funkci. Samozřejmě jde hlavně o zajištění bezpečnosti v rámci všech akcí, ale důležitá je i role preventivní, kdy se strážníci setkávají s dětmi v rámci dětské scény na Jiráskově náměstí.

Ostravské Vánoce odstartovalo v sobotu rozsvícení vánočního stromu na Masarykově náměstí. Společně se zahájením akcí a tedy zvýšenou návštěvností centra města, začalo také opatření městské policie Bezpečné Vánoce, které je zacíleno na zamezení pouliční kriminality. 

Richard Váňa, zástupce ředitele MP Ostrava: "Posilujeme výkon služby zhruba o 60 strážníků a ti působí jak na dopravních terminálech, tak v okolích bank, pošt nebo na vánočních trzích." 

Druhou neméně významnou úlohou městské policie je prevence a i na tu se  v rámci Ostravských Vánoc myslí. Úsek prevence se zaměřil na nejmenší návštěvníky a jejich rodiče a připravil pro ně program na Jiráskově náměstí, tedy na Kuřím rynku. 

Valerie Juchelková, úsek prevence MP Ostrava: "Zatímco děti si vyrábějí v našich dílničkách výrobky s vánoční tématikou, rodiče se dozví, jak se chovat bezpečně ať třeba nepřijdou o peněženku."

A jaké jsou tedy hlavní zásady, na které by měli občané myslet pokud se chystají např. nakupovat dárky?

Michaela Michnová, vedoucí úseku prevence MP Ostrava: "Rozhodně doporučujeme mít peněženku a osobní věci u sebe a i v MHD si tašku a věci dát tak, abychom na ni viděli." 

Tvořivé dílničky ostravské městské policie jsou připraveny pro děti a jejich rodiče každou středu od 9-18 hodin.

---

Opava je na zimu připravena

Sněhová nadílka Opavu nepřekvapila. Město se na ni připravilo s předstihem. O sjízdnost komunikací a schůdnost chodníků se starají technické služby, které mají v zásobě dostatek soli, solanky i inertního materiálu na celou zimu.

V Opavě se v zimě čistí od sněhu a náledí přes 140 km vozovek a 85 km chodníků. K tomu musíme připočítat také 11 mostů a lávek pro pěší, schody, přechody pro chodce a cestičky na městských hřbitovech. Letošní plán zimní údržby přináší novinky.

Vladimír Schreier (ANO), náměstek primátora Opavy: “V minulých letech jsme v rámci zimní údržby měli pouze dva plány Jeden plán byl běžná zimní údržba a druhý plán jsme měli v podstatě už ten krizový a my jsme do toho po loňských zkušenostech vložili ještě jeden mezistupeň."

Jde o takzvanou mimořádnou situaci, kdy bude v ulicích více techniky i více lidí, aby se dala co nejrychleji zvládnout. Sníh se odklízí i z Městských sadů a parků, kde je necelých 11 km cest. Každoročně k nim přibývají nové části ulic a chodníků, letos je sem zařazena například i nová lávka mezi Městskými sady a Stříbrným jezerem.

Jan Hazucha, ředitel, Technické služby Opava: “Nejdříve se uklízejí silnice s největším dopravním významem a postupuje se samozřejmě potom až po ty poslední uličky ve městě. Bude probíhat úklid sněhu jak strojově, tak ručně. Pořídili jsme nový stroj na strojní čištění chodníků.”

Hlavní průtahy městem mají na starost jejich majitelé, tedy Ředitelství silnic a dálnic a Správa silnic MSK.




---

Ekoškoly z Čeladné a Polska se chtějí vzájemně inspirovat

Mateřská škola Čeladenská Beruška navázala spolupráci s mateřinkou z města Živice, které leží v Polsku asi hodinu jízdy z Čeladné. První osobní setkání se v listopadu odehrálo na české straně. Pojítkem je projekt Ekoškola.

dopad školy a svého jednání na životní prostředí. Několik let je v tomto mezinárodním projektu aktivní mateřská škola Beruška z Čeladné. Teď si ji díky tomu jako partnera našla polská mateřinka.

Jana Bartošová, ředitelka MŠ Čeladenská Beruška: “Takže jsme si začali vyměňovat e-maily a domlouvat se, že obě dvě mateřské školy vstoupíme do Erasmu plus a navštívíme se přes tento program.”

Projekt v rámci Erasmu se podaří spustit příští rok, nic ovšem nebránilo tomu uskutečnit toto setkání už letos. Do Berušky dorazil ředitel polské mateřinky spolu se čtyřmi kolegy.

Benedykt Biegun, ředitel soukromé MŠ “AKUKU”, Živec (Polsko): “Přijeli jsme sem poznat, jak fungují české mateřské školy, hledali jsme školu, která také pracuje nestandardními metodami v nějakém alternativním programu. U nás pracujeme s metodikou Friedricha Fröbela, která je založená na rozvoji samostatnosti dětí, také se zaměřujeme i na dětí s různým postižením, které potřebují speciální pomoc.”

Jana Bartošová, ředitelka MŠ Čeladenská Beruška: “Kromě Ekoškoly si chceme vyměňovat i zkušenosti, které se týkají toho právě toho vzdělávání dětí, jak fungují oni a, ještě se specializují na děti na podpůrných opatřeních, takže mají integrované děti s různými opatřeními.”

Beruška mimochodem funguje jako krajský koordinátor Ekoškoly pro Moravskoslezský a část Zlínského kraje.

---

Tradiční Zpívání na schodech na bruntálském zámku

Na zámku v Bruntále proběhlo již tradiční adventní Zpívání na schodech. Akce, kterou se tady každoročně prezentují vánočními koncerty nejlepší pěvecké sbory regionu. Po posledním Pěveckém sboru města Vrbna přijal letos pozvání známý sbor Brnardini (čti Bernardyny) z Břidličné.

Sbor vystoupil na bruntálském zámku vůbec poprvé a těšil se velkému zájmu návštěvníků.

Bernardina Mereďová, sbormistryně: „My jsme pěvecký sbor z Břidličné, vznikli jsme v roce 1994, takže příští roku budeme slavit 30. výročí založení sboru.“

Mezi členy sboru bylo několik nových tváří i zkušení zpěváci, kteří se sborem vystupují mnoho let.

Emílie Pavlátová, členka sboru: „Zpívám se sborem tak 18 let.“

Viktoria Fúziková, členka sboru: „Zpívala jsem v malém sborečku a teď už zpívám mezi velkýma, přes osm let asi.“

René Litvík, člen sboru: „Hraji tady tak přes 30 let s myslím.“

Pro bruntálské vystoupení si sbor vybral pestrou škálu skladeb.

Bernardina Mereďová, sbormistryně: „Takový průřez naší tvorby, zpíváme starou muziku, zpíváme z romantismu, z baroka, potom zpíváme folkové, lidové, populární skladby.“

Na prahu adventu a Vánoc čeká sbor řada dalších vystoupení po celém okrese.

Bernardina Mereďová, sbormistryně: „Spoustu adventních koncertů, příští týden rozsvítíme stromeček v Břidličné.“

Diváky zaujaly skladby sboru v latině, angličtině, češtině, ale třeba i lotyšštině či skotšttině.

---

Mohlo by Vás také zajímat

Pořad: Regionální zprávy POLAR
29. listopadu 2023, 17:00

Chodníky na Michálkovické kolem ZOO jsou hotovy

V těchto dnech končí rekonstrukce chodníků na Michálkovické ulici, která je velmi frekventovaná. Jedná se totiž o komunikaci, která vede podél ZOO Ostrava, takže chodníky využívá velké množství lidí. Součástí oprav jsou i nové zastávky hromadné dopravy.

Michálkovická ulice patři mezi hlavní tahy Slezské Ostravy a tak si určitě zasloužila rekonstrukci. Ta v těchto dnech končí a moc se povedla. Ve více než kilometrovém úseku jsou zcela nové chodníky. O zakázku se postaraly Technické služby Slezská Ostrava. Rekonstrukce začala letos v dubnu.

Jiřina Gáliková, předsedkyně představenstva Technických služeb Slezská Ostrava: "Všechno muselo probíhat koordinovaně. Rozdělili jsme tuto investiční akci do několika etap tak, abychom nenarušili provoz a schůdnost pro chodce." 

Rekonstrukce byla rozdělena do 8 fází. Důležitá byla totiž návaznost na rekonstrukci silnice a modernizaci sítí, Důležité také bylo, aby práce co nejméně komplikovaly provoz ZOO. Jde totiž o chodníky, které vedou v okolí této oblíbenější ostravské atraktivity. 

Šárka Nováková, mluvčí ZOO Ostrava: "Je důležité nezvelebovat pouze samotnou zoologickou zahradu, ale samozřejmě i její okolí, včetně přístupových cest a chodníků a to se letos povedlo. Chodníky doznaly oprav a výrazných změn. Jsme za to velmi rádi a určitě to ocení i naši návštěvníci."

Náklady na rekonstrukci dosahují téměř 27 milionů korun a kromě Slezské se na nich podílí i ostravský magistrát.

Jiřina Gáliková, předsedkyně představenstva Technických služeb Slezská Ostrava: "Jedná se o asi 4 tisíce metrů čtverečních, což je více než jeden kilometr chodníků po obou stranách silnice." 

Na Michálkovické byly také vyměněny přístřešky na zastávkách MHD. Nyní jsou všechny v jednotném designu, který zobrazuje ostravské dominanty.  

---

Vánoční strom darovala městu F-M rodina z Lískovce

Ve Frýdku-Místku už se všechno připravuje na zahájení adventního programu. Tradičně byly na obě náměstí přivezeny také vánoční stromy. Ten největší instalovali na náměstí Svobody.

K rodinnému domu v Lískovci u Frýdku-Místku se v pondělí ráno sjela těžká technika v čele s jeřábem a zkušenými dřevorubci. Ti měli za úkol pokácet a následně přepravit na náměstí Svobody ve Frýdku-Místku nádhernou douglasku tisolistou.

Jan Štastný, dárce vánočního stromu: "Ten strom tady žije 50 let s námi, protože jsme se tady před padesáti lety nastěhovali, takže má letos 50 let. Tak má takové výročí. Smutné výročí sice, no ale už byl nebezpečný nebo jednou do něj uhodil blesk, takže jsme měli strach. Haluze nám v zimě lámalo. Chtěli jsme ho nechat pokácet a nechtěli nám to povolit. Tak jsme se nějak dohodli, že by ho mohli vzít jako vánoční strom. Tak jsme s tím souhlasili." – Co na to říkáte, že bude jako vánoční strom na náměstí? – "No tak je to takový pěkný počin."

Samotný příjezd stromu na místecké náměstí si nenechaly ujít davy malých i velkých nadšenců. Přeprava úzkou uličkou a následné manévrování na náměstí vyžadovalo velkou opatrnost a zručnost.

Radim Svoboda, vedoucí provozu Zeleň TS F-M: "Instalace náročnější než v loňském roce, to nebude. Spíše jsme měli problém s podmáčeným terénem. A došlo k nějakému zdržení. Jindy už ten strom stojí. Ta délka toho stromu je 18 metrů. S tím, že 2,5 metru jde do země. To znamená, letošní výška toho stromu bude kolem 15 metrů."

Anketa: 1.) "Líbí se mi to. Jsem tady poprvé na to."

Anketa: 2.) "Jsme tady poprvé a je to zážitek, obrovský."

Anketa: 3.) "Mě se to líbí docela. A nevím, proč to usekli, ale možná, aby to tam lépe zapadlo."

Anketa: 4.) "Líbí se mi moc a jsem spokojená s tím."

Anketa: 5.) "A ještě, jak bude nazdobený, tak to bude paráda. A jak bude svařák, to bude ještě větší paráda."

Radim Svoboda, vedoucí provozu Zeleň TS F-M: "My nainstalujeme strom a během tohoto týdne, to znamená někdy v úterý, středu, nastupují kolegové z Veřejného osvětlení, kteří provádějí právě výzdobu stromu. Co se týká frýdeckého náměstí, frýdecké náměstí bude mít letos jedli ojíněnou. Je to strom menší, tam se dává strom do deseti metrů a je také od rodinného domu z ulice Lidická."

Samotné rozsvícení vánočního stromu na místeckém náměstí je pak naplánováno na neděli 3. prosince v 16:45 hodin.

---

Strážníci dohlédnou na bezpečnost Ostravských Vánoc

Městská policie má v letošním roce rámci Ostravských Vánoc dvojí funkci. Samozřejmě jde hlavně o zajištění bezpečnosti v rámci všech akcí, ale důležitá je i role preventivní, kdy se strážníci setkávají s dětmi v rámci dětské scény na Jiráskově náměstí.

Ostravské Vánoce odstartovalo v sobotu rozsvícení vánočního stromu na Masarykově náměstí. Společně se zahájením akcí a tedy zvýšenou návštěvností centra města, začalo také opatření městské policie Bezpečné Vánoce, které je zacíleno na zamezení pouliční kriminality. 

Richard Váňa, zástupce ředitele MP Ostrava: "Posilujeme výkon služby zhruba o 60 strážníků a ti působí jak na dopravních terminálech, tak v okolích bank, pošt nebo na vánočních trzích." 

Druhou neméně významnou úlohou městské policie je prevence a i na tu se  v rámci Ostravských Vánoc myslí. Úsek prevence se zaměřil na nejmenší návštěvníky a jejich rodiče a připravil pro ně program na Jiráskově náměstí, tedy na Kuřím rynku. 

Valerie Juchelková, úsek prevence MP Ostrava: "Zatímco děti si vyrábějí v našich dílničkách výrobky s vánoční tématikou, rodiče se dozví, jak se chovat bezpečně ať třeba nepřijdou o peněženku."

A jaké jsou tedy hlavní zásady, na které by měli občané myslet pokud se chystají např. nakupovat dárky?

Michaela Michnová, vedoucí úseku prevence MP Ostrava: "Rozhodně doporučujeme mít peněženku a osobní věci u sebe a i v MHD si tašku a věci dát tak, abychom na ni viděli." 

Tvořivé dílničky ostravské městské policie jsou připraveny pro děti a jejich rodiče každou středu od 9-18 hodin.

---

Opava je na zimu připravena

Sněhová nadílka Opavu nepřekvapila. Město se na ni připravilo s předstihem. O sjízdnost komunikací a schůdnost chodníků se starají technické služby, které mají v zásobě dostatek soli, solanky i inertního materiálu na celou zimu.

V Opavě se v zimě čistí od sněhu a náledí přes 140 km vozovek a 85 km chodníků. K tomu musíme připočítat také 11 mostů a lávek pro pěší, schody, přechody pro chodce a cestičky na městských hřbitovech. Letošní plán zimní údržby přináší novinky.

Vladimír Schreier (ANO), náměstek primátora Opavy: “V minulých letech jsme v rámci zimní údržby měli pouze dva plány Jeden plán byl běžná zimní údržba a druhý plán jsme měli v podstatě už ten krizový a my jsme do toho po loňských zkušenostech vložili ještě jeden mezistupeň."

Jde o takzvanou mimořádnou situaci, kdy bude v ulicích více techniky i více lidí, aby se dala co nejrychleji zvládnout. Sníh se odklízí i z Městských sadů a parků, kde je necelých 11 km cest. Každoročně k nim přibývají nové části ulic a chodníků, letos je sem zařazena například i nová lávka mezi Městskými sady a Stříbrným jezerem.

Jan Hazucha, ředitel, Technické služby Opava: “Nejdříve se uklízejí silnice s největším dopravním významem a postupuje se samozřejmě potom až po ty poslední uličky ve městě. Bude probíhat úklid sněhu jak strojově, tak ručně. Pořídili jsme nový stroj na strojní čištění chodníků.”

Hlavní průtahy městem mají na starost jejich majitelé, tedy Ředitelství silnic a dálnic a Správa silnic MSK.




---

Ekoškoly z Čeladné a Polska se chtějí vzájemně inspirovat

Mateřská škola Čeladenská Beruška navázala spolupráci s mateřinkou z města Živice, které leží v Polsku asi hodinu jízdy z Čeladné. První osobní setkání se v listopadu odehrálo na české straně. Pojítkem je projekt Ekoškola.

dopad školy a svého jednání na životní prostředí. Několik let je v tomto mezinárodním projektu aktivní mateřská škola Beruška z Čeladné. Teď si ji díky tomu jako partnera našla polská mateřinka.

Jana Bartošová, ředitelka MŠ Čeladenská Beruška: “Takže jsme si začali vyměňovat e-maily a domlouvat se, že obě dvě mateřské školy vstoupíme do Erasmu plus a navštívíme se přes tento program.”

Projekt v rámci Erasmu se podaří spustit příští rok, nic ovšem nebránilo tomu uskutečnit toto setkání už letos. Do Berušky dorazil ředitel polské mateřinky spolu se čtyřmi kolegy.

Benedykt Biegun, ředitel soukromé MŠ “AKUKU”, Živec (Polsko): “Přijeli jsme sem poznat, jak fungují české mateřské školy, hledali jsme školu, která také pracuje nestandardními metodami v nějakém alternativním programu. U nás pracujeme s metodikou Friedricha Fröbela, která je založená na rozvoji samostatnosti dětí, také se zaměřujeme i na dětí s různým postižením, které potřebují speciální pomoc.”

Jana Bartošová, ředitelka MŠ Čeladenská Beruška: “Kromě Ekoškoly si chceme vyměňovat i zkušenosti, které se týkají toho právě toho vzdělávání dětí, jak fungují oni a, ještě se specializují na děti na podpůrných opatřeních, takže mají integrované děti s různými opatřeními.”

Beruška mimochodem funguje jako krajský koordinátor Ekoškoly pro Moravskoslezský a část Zlínského kraje.

---

Tradiční Zpívání na schodech na bruntálském zámku

Na zámku v Bruntále proběhlo již tradiční adventní Zpívání na schodech. Akce, kterou se tady každoročně prezentují vánočními koncerty nejlepší pěvecké sbory regionu. Po posledním Pěveckém sboru města Vrbna přijal letos pozvání známý sbor Brnardini (čti Bernardyny) z Břidličné.

Sbor vystoupil na bruntálském zámku vůbec poprvé a těšil se velkému zájmu návštěvníků.

Bernardina Mereďová, sbormistryně: „My jsme pěvecký sbor z Břidličné, vznikli jsme v roce 1994, takže příští roku budeme slavit 30. výročí založení sboru.“

Mezi členy sboru bylo několik nových tváří i zkušení zpěváci, kteří se sborem vystupují mnoho let.

Emílie Pavlátová, členka sboru: „Zpívám se sborem tak 18 let.“

Viktoria Fúziková, členka sboru: „Zpívala jsem v malém sborečku a teď už zpívám mezi velkýma, přes osm let asi.“

René Litvík, člen sboru: „Hraji tady tak přes 30 let s myslím.“

Pro bruntálské vystoupení si sbor vybral pestrou škálu skladeb.

Bernardina Mereďová, sbormistryně: „Takový průřez naší tvorby, zpíváme starou muziku, zpíváme z romantismu, z baroka, potom zpíváme folkové, lidové, populární skladby.“

Na prahu adventu a Vánoc čeká sbor řada dalších vystoupení po celém okrese.

Bernardina Mereďová, sbormistryně: „Spoustu adventních koncertů, příští týden rozsvítíme stromeček v Břidličné.“

Diváky zaujaly skladby sboru v latině, angličtině, češtině, ale třeba i lotyšštině či skotšttině.

---

Zdroj: https://polar.cz/index.php/porady/regionalni-zpravy/regionalni-zpravy-polar-29-11-2023-17-00