Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Najdi si svou příležitost – v Bruntále

Bruntál |

Pomoci nezaměstnaným najít zaměstnání a firmám získat chybějící zaměstnance. Takový byl cíl akce Najdi si svou příležitost. V sále Společenského domu ji uspořádala bruntálská radnice.

Najdi si svou příležitost – v Bruntále

Pomoci nezaměstnaným najít zaměstnání a firmám získat chybějící zaměstnance. Takový byl cíl akce Najdi si svou příležitost. V sále Společenského domu ji uspořádala bruntálská radnice.

Zájemci se mohli seznámit s nabídkou pracovních příležitostí místních firem, rekvalifikačních programů zdejšího úřadu práce nebo vzdělávacích programů škol z města a blízkého okolí.

Petr Rys, (nez.), starosta Bruntálu: „ Naší snahou je představit bruntálské firmy jak žákům ZŠ, tak také studentům SŠ, které jsou v Bruntále a také uchazečům o zaměstnání, kteří jsou Evini na úřadu práce. Jde nám o to, abychom přiblížili, že v podnicích, v městských podnicích ……jsou pracovní místa a je nabídka, jak úspěšně chodit do práce a jak si vydělat prostředky.“

Klára Volková, organizátorka, MěÚ Bruntál:„Tato akce byla připravena pro žáky, pro studenty,pro širokou veřejnost, aby získali povědomí o místních zaměstnavatelích, o vysokých školách a o místních středních školách. Mezi vystavovatele můžeme zahrnout SŠ, VŠ a místní zaměstnavatele.“

Nabídku zaměstnání v nejrůznějších profesích prezentovalo na akci devět místních firem.

Tereza Rufferová, Firma Hronovský: „Hledáme zaměstnance, rozšířili jsme výrobu v Bruntále. Nabízíme přibližně dalších sto volných pracovních míst na pozicích operátorů výroby, kvalitářů, seřizovačů.“

Šárka Ferenčíková, fa GTP: „Tak my sháníme v současné době především dělnické pozice, Jsme soustředěni na výrobu wolframo wolframových karbidů a v téhle chvíli máme dělnické pozice.“

Petr Krč, Cestovní kancelář Atis: „Cestovní kancelář Atis nutně potřebuje pracovníka dispečinku prodeje. To znamená člověka, který je na cool centru, který vyřizuje poptávky a rezervace od našich obchodních partnerů a který komunikuje s klientem.“

Zdeňka Oravcová, fa Alfun: „Dělníky do výroby na obsluhu dělících linek.“

V okrese Bruntál dosáhla nezaměstnanost ke konci minulého měsíce 8,5 procenta, což představuje 5735 nezaměstnaných. Volných pracovních míst pak bylo 836.

Milan Horna, ředitel ÚP Bruntál: „Jsme v situaci, kdy přestože máme poměrně vysoký počet nezaměstnaných, tak máme i velký počet volných pracovních míst. Já předpokládám, že firmy, které se tady prezentují, najdou své budoucí zaměstnance.“

Městský úřad využil příležitosti a představil ve Společenském domě klip o Bruntále. Ten bude v příštím roce sloužit k propagaci města na nejrůznějších akcích a také třeba na internetu.

JiříOndrášek, tiskový mluvčí MěÚ Bruntál:„Já mohu s klidným svědomímříci, že se tento klip líbil, protože soudě z reakcí lidí, kteří najednou ztichli, ten šum tady naprosto utichl. Mohu konstatovat, že opravdu se tento klip líbil a že byl přivítán u některých s velkým nadšením.“

Nahlásit chybu


K tématu

Integrační pracovní místa mají pomoci s nedostatkem lidí v Technických službách centra Ostravy

21. února 2025 11:22 | Ostrava-Centrum | Jiří Cileček

Technické služby Moravské Ostravy a Přívozu se dlouhodobě potýkají s nedostatkem zaměstnanců, zejména v pracích na úklid. Situaci zhorší i konec veřejně prospěšných prací. Řešením ale má být nový projekt Integrovaná pracovní místa.

48 465 lidí bez práce evidoval Úřad práce ČR v květnu v Moravskoslezském kraji

9. června 2025 18:48 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Nezaměstnanost v Moravskoslezském kraji se v květnu udržela na stejné úrovni jako v předchozích měsících. Podíl nezaměstnaných lidí zůstal na 6,0 %, přestože počet evidovaných uchazečů o práci mírně poklesl. Úřady evidovaly 48 465 nezaměstnaných, tedy o 235 méně než na konci dubna. A volných míst bylo 5 934.

Úřady práce registrovaly v září v Moravskoslezském kraji 50 625 lidí bez práce

9. října 2025 21:54 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Nezaměstnanost v Moravskoslezském kraji se v září držela na úrovni 6,3 procenta. O práci se ucházelo přes 50 tisíc lidí, tedy zhruba o šest stovek více než v srpnu. Na trhu práce se nově objevili i čerství absolventi škol. Zároveň však v regionu mírně přibylo volných pracovních míst.


Otřesná vražda v Karviné. Sourozenci poleptali hlavu mladíka chemikáliemi

Dnes 14:21 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Neskutečně surovým způsobem připravil bratr se sestrou v Karviné o život teprve 21letého mladíka. Potřísnili ho chemikáliemi, které mu poleptaly hlavu, krk i dýchací cesty. Pomoc se k němu dostala až za několik hodin a druhý den zemřel v nemocnici. Sourozence nyní policisté obvinili z brutální vraždy, soud je poslal do vazby a hrozí jim až 20 let vězení nebo výjimečný trest.

Meteorologové vyhlásili smogovou situaci v části MS kraje. Radí méně větrat a omezit pohyb venku

Dnes 10:59 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Na Ostravsku, Karvinsku a Frýdecko-Místecku od včerejšího večera platí smogová situace. Podmínky pro dýchání zůstanou špatné i v noci a během zítřka. Zlepšení má přijít až v neděli. Děti, starší lidé a nemocní by měli omezit pohyb venku. Meteorologové doporučují doma větrat jen krátce.

Ve Frýdku-Místku se rodí více dětí než v předchozích letech

Včera 18:01 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Nemocnici Frýdek-Místek zřizuje MS kraj, přesto je spolupráce mezi nemocnicí a městem Frýdek-Místek příkladná. Milou tradicí se stala každoroční návštěva vedení města na dětském oddělení. Tentokrát přinesla i jednu velmi dobrou zprávu.

Ležela na kolejích a prý už nechtěla žít. Řidič sanitky FNO zachránil bezradnou ženu

Dnes 11:44 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Řidič sanitky Petr Bzdil přejížděl železniční přejezd a všiml si ženy ležící na kolejích. Ta odmítala vstát a chtěla tam zůstat. Nakonec zdravotník ženu odvedl a předal ji policii. Díky všímavosti a rychlé reakci se podařilo předejít neštěstí.

Nový Jičín dostavuje v historickém domě na náměstí dva nové byty

Interiéry měšťanského domu U Bílého anděla na novojičínském náměstí, který byl postaven v 17. století, procházejí rekonstrukcí. Uvnitř vzniknou dva nové byty. Město je v nabídkovém řízení poskytne veřejnosti k bydlení.

Informační centrum v Ostravě-Porubě rozšířilo služby. Nabízí Czech POINT

Včera 18:00 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Porubské Informační centrum rozšiřuje služby. Od ledna zde mohou lidé nově využívat Czech POINT nebo si zakoupit kreditní jízdenky Dopravního podniku Ostrava.

Krajští kriminalisté vyšetřují první letošní pokus o vraždu, muž zaútočil na svého soka v baru

Včera 13:23 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Krajští kriminalisté řeší první případ pokusu vraždy v letošním roce. K násilnému útoku došlo v baru v Karviné-Ráji, kde měl muž bodnout svého soka. Zraněný skončil v nemocnici, útočník je ve vazbě.

Zásady krmení ptactva přinášejí informační cedule nad Ostravicí

Včera 18:03 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Pokud se rádi procházíte ve Frýdku-Místku u řeky Ostravice, možná jste si všimli na jedné z pěších lávek, že tam byly instalovány informační osvětové cedule. Najdete na nich návod, jak krmit ptactvo, které na Ostravici žije.

Finské domky v osadě Bedřiška padly k zemi nelegálně. Rozhodl o tom ostravský magistrát

Finské domky v ostravské osadě Bedřiška byly zbourány proti předpisům a na základě nedostatečných podkladů. Rozhodl o tom ostravský magistrát. 5 opuštěných domů nechala na konci loňského roku zdemolovat mariánskohorská radnice na základě povolení stavebního úřadu ve Vítkovicích. Rozhodnutí zatím není pravomocné, městský obvod se může odvolat.

Lesní škola v Ostravě funguje už téměř čtvrtstoletí. Děti jsou z učení v přírodě nadšené

Včera 11:25 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Lesní škola v Ostravě oslaví příští rok už čtvrtstoletí svého fungování. Za tu dobu prošlo výukovými programy desetitisíce dětí a z učení prožitkem přímo v přírodě jsou vždy nadšené. Lesní škola už má programy také například pro důchodce.

V celostátní soutěži Čtenář na jevišti uspěl klub bruntálské 1. ZŠ a účastnil se na přehlídky ve Švandově divadle

19. ledna 2026 12:43 | Bruntál | Karel Soukop

Ve velké konkurenci 60 kolektivů z celé ČR uspěl v soutěži Čtenář na jevišti čtenářský klub bruntálské ZŠ. Odměnou mu byla účast na celostátní přehlídce nejlepších ve Švandově divadle v Praze. Toto vítězství se bruntálskému klubu dostalo již popáté.

Vernisáž výstavy a celoživotního projektu významného fotografa, hudebníka a spisovatele Štěpána Mikulky

19. ledna 2026 8:47 | Bruntál | Karel Soukop

Velmi významnou i neobvyklou vernisáž hostila velká výstavní síň bruntálského zámku. Nešlo totiž jen o výstavu výtvarných děl, obrazů či fotografií. Autorem je Štěpán Mikulka, mistr mnoha uměleckých poloh. Fotograf, muzikant, básník, spisovatel, textař i filmový autor.

230 špičkových dětských závodníků z celé ČR, to byl Madeja Sport Cup v Jeseníkách

14. ledna 2026 8:26 | Bruntál | Karel Soukop

Lyžařský areál v Andělské Hoře v Jeseníkách obsadily stovky mladých lyžařů kategorie U10 a U12. Pohárový závod Madeja Cup je jedním ze čtyřech závodů v obřím slalomu které se každoročně jedou v MS kraji.

Tréninky, výcviky i závody lyžařů nejsou jen výsadou velkých areálů

9. ledna 2026 10:07 | Bruntál | Karel Soukop

Současné mrazivé počasí má také své kladné stránky. Sjezdovky na horách i v nižších jsou už po předvánočním oteplení dosněženy a lyžařům slouží už nejen ty největší.

I menší lyžařské areály Jeseníků ožívají lyžařskými výcviky nebo tréninky klubů a škol

9. ledna 2026 9:35 | Bruntál | Karel Soukop

Současné mrazivé počasí má také své kladné stránky. Sjezdovky na horách i v nižších jsou už po předvánočním oteplení dosněženy a lyžařům slouží už nejen ty největší.

Mezinárodní halový turnaj žáků v Bruntále pod patronací města, MS kraje a ČUS

8. ledna 2026 9:38 | Bruntál | Karel Soukop

Největší regionální žákovský fotbalový turnaj se konal v bruntálské sportovní hale již pošestadvacáté. Měl opět mezinárodní punc a pod patronací města, kraje i České unie sportu soupeřily týmy ze čtyř zemí.

Najdi si svou příležitost – v Bruntále
Vydáno 19. prosince 2016 15:19, Bruntál, Karel Soukop
Pomoci nezaměstnaným najít zaměstnání a firmám získat chybějící zaměstnance. Takový byl cíl akce Najdi si svou příležitost. V sále Společenského domu ji uspořádala bruntálská radnice.

Najdi si svou příležitost – v Bruntále

Pomoci nezaměstnaným najít zaměstnání a firmám získat chybějící zaměstnance. Takový byl cíl akce Najdi si svou příležitost. V sále Společenského domu ji uspořádala bruntálská radnice.

Zájemci se mohli seznámit s nabídkou pracovních příležitostí místních firem, rekvalifikačních programů zdejšího úřadu práce nebo vzdělávacích programů škol z města a blízkého okolí.

Petr Rys, (nez.), starosta Bruntálu: „ Naší snahou je představit bruntálské firmy jak žákům ZŠ, tak také studentům SŠ, které jsou v Bruntále a také uchazečům o zaměstnání, kteří jsou Evini na úřadu práce. Jde nám o to, abychom přiblížili, že v podnicích, v městských podnicích ……jsou pracovní místa a je nabídka, jak úspěšně chodit do práce a jak si vydělat prostředky.“

Klára Volková, organizátorka, MěÚ Bruntál:„Tato akce byla připravena pro žáky, pro studenty,pro širokou veřejnost, aby získali povědomí o místních zaměstnavatelích, o vysokých školách a o místních středních školách. Mezi vystavovatele můžeme zahrnout SŠ, VŠ a místní zaměstnavatele.“

Nabídku zaměstnání v nejrůznějších profesích prezentovalo na akci devět místních firem.

Tereza Rufferová, Firma Hronovský: „Hledáme zaměstnance, rozšířili jsme výrobu v Bruntále. Nabízíme přibližně dalších sto volných pracovních míst na pozicích operátorů výroby, kvalitářů, seřizovačů.“

Šárka Ferenčíková, fa GTP: „Tak my sháníme v současné době především dělnické pozice, Jsme soustředěni na výrobu wolframo wolframových karbidů a v téhle chvíli máme dělnické pozice.“

Petr Krč, Cestovní kancelář Atis: „Cestovní kancelář Atis nutně potřebuje pracovníka dispečinku prodeje. To znamená člověka, který je na cool centru, který vyřizuje poptávky a rezervace od našich obchodních partnerů a který komunikuje s klientem.“

Zdeňka Oravcová, fa Alfun: „Dělníky do výroby na obsluhu dělících linek.“

V okrese Bruntál dosáhla nezaměstnanost ke konci minulého měsíce 8,5 procenta, což představuje 5735 nezaměstnaných. Volných pracovních míst pak bylo 836.

Milan Horna, ředitel ÚP Bruntál: „Jsme v situaci, kdy přestože máme poměrně vysoký počet nezaměstnaných, tak máme i velký počet volných pracovních míst. Já předpokládám, že firmy, které se tady prezentují, najdou své budoucí zaměstnance.“

Městský úřad využil příležitosti a představil ve Společenském domě klip o Bruntále. Ten bude v příštím roce sloužit k propagaci města na nejrůznějších akcích a také třeba na internetu.

JiříOndrášek, tiskový mluvčí MěÚ Bruntál:„Já mohu s klidným svědomímříci, že se tento klip líbil, protože soudě z reakcí lidí, kteří najednou ztichli, ten šum tady naprosto utichl. Mohu konstatovat, že opravdu se tento klip líbil a že byl přivítán u některých s velkým nadšením.“

Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/bruntalsko/bruntal/11000006753/najdi-si-svou-prilezitost--v-bruntale