Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

NA 2. ZŠ ve Frýdku-Místku se odstraní nevyužívané hřiště, měla by se tam postavit tělocvična

Frýdek-Místek |

U 2. Základní školy ve Frýdku-Místku by měla vzniknout nová tělocvična. Primárně se ale musí odstranit původní nevyužívané hřiště a opravit šatny. Na novou tělocvičnu pak bude potřeba sehnat peníze a zhotovitele. Město by chtělo s realizací začít nejlépe v příštím roce.

Staré a dlouhodobě nevyužívané hřiště u 2. Základní školy ve Frýdku-Místku. Dlouhodobě je ve špatném stavu, proto ho tady ani nepoužívají.

Barbora Knopp, ředitelka 2. základní školy Frýdek-Místek: "Hřiště už je nevyhovující. Je asi 5 let zavřené. Opravdu i ten tartan je v nevyhovujícím stavu, děti tam vůbec nesmějí. Proto bych byla ráda jednak za odstranění hřiště a navezení zeminy, kde bychom potom dali nějaké prvky pro využití ve školní družině."

S likvidací vyjde město škole vstříc. Práce mají proběhnout během letních prázdnin. Na této škole se navíc uvažuje o výstavbě nové tělocvičny.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Cesta k té nové tělocvičně určitě nebude ve dnech ani v týdnech. A budou jí předcházet nějaké práce. A nyní jsme se byli podívat na venkovních prostorách na bývalém hřišti a ve sprchách, které k hřišti náleží. A ty by měly být opraveny nejdříve."
Barbora Knopp, ředitelka 2. základní školy Frýdek-Místek: "Co se týče tělocvičny, tak tam jsou v původním stavu sprchy a šatny. Takže i za to bychom byli rádi, kdyby to se obnovovalo tak, ať i pronajímatelé mohou mít ty vyhovující podmínky."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Chceme upravit prostor bývalého hřiště tak, aby ho mohly používat děti a zároveň opravit šatny tak, aby poté mohly navazovat na tu přístavbu, která by se měla rozjet v dalších měsících, případně v příštím roce."

Město má už několik let v šuplíku studii pro výstavbu tělocvičny. Byla to totiž alternativa k minulosti plánované výstavbě haly Krystal, která měla být na 11. základní škole.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Pokud se nám podaří na to získat odpovídající prostředky, tak můžeme po volbách začít se stavbou a upřednostnit 2. základní školu. A pak se musí na vedení domluvit na tom, jestli bude realizovat halu Krystal nebo ne. Která samozřejmě je ve značném cenovém nárůstu Ten bude asi o dalších 20 až 30 procent. To znamená někde kolem 280 až 300 milionů. Což je daleko víc, než jsme předpokládali."

Výstavba tělocvičny u druhé základní školy by měla podle odhadů vyjít na zhruba 120 milionů korun.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Dneska je těžko říct, protože ty ceny rostou z různých důvodů a není vůbec možno plánovat nic. Ale nemůžeme to samozřejmě zastavit, protože bychom nebyli schopni investovat. Takže investujeme dál do našeho majetku, do nových investic a vždycky ten cenový vývoj se nedá přesně předpokládat."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "My jsme si udělali takovou inventuru toho, jak jsou školy vybaveny. Že chceme, aby měly jak stejné technické zázemí, tak samozřejmě i vybavení. A co se týče zázemí pro sport a tak dále, tak máme vytipovány 4 školy, kde by mělo dojít k přístavbě nebo úpravě tělocvičen a aktuálně tedy se připravuje nové výběrové řízení na chlebovickou tělocvičnu, poté by měla následovat tady 2. základní škola."

V rámci dlouhodobých plánů je ve hře stále i přístavba tělocvičny nebo haly u 11. základní školy a úprava tělocvičny u 6. základní školy.

Nahlásit chybu


K tématu

Hřiště u základních škol se renovovala, sportoviště budou využívat žáci i další sportovci

12. července 2025 15:37 | Karviná | Gabriela Stašová

V rámci několika karvinských základních škol byla opravena sportoviště, která nyní ještě více obslouží potřeby žáků, ale i dalších sportovců. Projekt byl realizován na pěti školách.

Chlebovice se dočkaly nové tělocvičny, škola byla poslední ve F-M, která jí nedisponovala

2. září 2025 8:30 | Frýdek-Místek | Michal Slonina

Nejen žáci Základní a mateřské školy Chlebovice si mohou už od prvního školního dne užívat nové tělocvičny. Složitá a dlouho očekávaná novostavba za necelých šedesát milionů korun byla za vysoké účasti otevřena v sobotu 30. srpna.

Ze zatuchlé tělocvičny bude příjemný prostor k pohybu

19. září 2025 10:58 | Studénka | Petra Dorazilová

Tělocvična rodinného centra prochází proměnou. Zmizely z ní navlhlé a plísní napadené obklady zdí. Nová bude podlaha a vytápění prostoru.


Po přívalových deštích došlo v řece Odře k úhynu ryb, hasiči pomáhali s okysličováním vody

Včera 19:59 | Ostrava-město | Anna Břenková

Po silných bouřkách uhynulo v Ostravě velké množství ryb. Příčinou byly přívalové deště, které do řeky spláchly nečistoty a drasticky snížily hladinu kyslíku. Hasiči proto na řece instalovali nornou stěnu a pomocí čerpadel se snažili vodu okysličit.

Na podzim budou i volby do Senátu. V Moravskoslezském kraji budou kandidovat osobnosti

Včera 10:05 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Letos se bude měnit třetina z 81 senátorů v Senátu Parlamentu České republiky. Své zástupce budeme volit i v některých částech Moravskoslezského kraje. První kolo proběhne dohromady s komunálními volbami 9. a 10. října.

V červenci odstartovala Centrální evidence psů

Včera 9:40 | Celý MS kraj | Andrea Holeszová

1. července začal ostrý provoz Centrální evidence psů chovaných v Česku. Registr usnadní nalezení zatoulaného psa, bude obsahovat spolehlivé informace o zvířatech i jejich chovatelích a poslouží také k ověření, zda je pes očkován proti vzteklině.

Extrémně silné bouřky v Beskydech a desítky výjezdů hasičů v Ostravě

Včera 14:30, vydáno 1. července 2026 18:17 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Extrémně silné přívalové deště se prohnaly ve středu odpoledne přes Beskydy. Během půl hodiny spadlo až 40 litrů na metr čtvereční. Silný vítr lámal stromy a do akce museli hasiči. Likvidovali popadané větve z cest a čerpali vodu. V Ostravě voda zatopila myší díru i podchod pod železnicí. Někteří řidiči doslova utopili svá auta.

Školáci v Havířově se seznámili s humanoidním robotem, který uměl hrát i fotbal

30. června 2026 12:42 | Havířov | Bára Kelnerová

Setkání s humanoidním robotem není zážitkem, který děti zažívají každý den. Žáci Základní školy M. Kudeříkové v Havířově si proto nenechali ujít tuto jedinečnou příležitost. Nejvíc je překvapilo, že robot uměl hrát i fotbal.

Posvítí si na přetížené kamiony. Ostrava dá miliony na speciální policejní auto

1. července 2026 12:13 | Ostrava-město | Anna Břenková

Ostrava investuje do bezpečí ve městě. Zastupitelé schválili příspěvek pět milionů korun na nákup speciálního policejního auta s váhou. To bude kontrolovat přetížené kamiony, které ničí silnice a ohrožují lidi.

Čtyři Ukrajinky pobíraly humanitární dávky, přitom žily ve své zemi. Okradly stát o 300 tisíc korun

1. července 2026 9:35 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Měly bydlet na Frýdecko-Místecku a v Brně, majitelé bytů o nich ale vůbec nevěděli. Čtyři ženy využily systém dočasné ochrany k neoprávněnému čerpání humanitárních dávek. Do Česka jezdily jen kvůli úřadům. Státu způsobily škodu celkem 300 000 korun. Všechny ženy jsou obviněné z podvodu.

Most přes Porubku je tišší, místní si oddechli

1. července 2026 14:31 | Ostrava-Svinov | Pavel Straka

Obyvatelé Ostravy-Svinova se po měsících dočkali. Hlučné mostní provizorium, které vzniklo po loňských povodních, nahradila nová konstrukce. Více v reportáži.

Radnice reaguje na kritiku kvůli úpravám před obytnými domy v Prostřední Suché

30. června 2026 13:57 | Havířov | Bára Kelnerová

Chceme mít pěkné posezení před domy, i herní prvky pro děti, záhony. Co na tom magistrátu vadí a proč to máme odstranit? Tak to nyní řeší lidé v Prostřední Suché. Situaci se snažil vysvětlit v rozhovoru náměstek primátorky Bohuslav Niemiec.

Sportovní dřevorubci soutěžili na Mistrovství ČR na Horečkách

1. července 2026 8:23 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Velmi atraktivní podívanou nabídlo Mistrovství ČR sportovních dřevorubců. Konalo se v amfiteátru na Horečkách ve Frenštátě pod Radhoštěm. V extrémně horkém počasí závodníci v několika disciplínách prokazovali svůj um s motorovými i ručními pilami a sekerami.

Pokojská

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 22. května 2026

Chlebovice zažily tělocvik s hokejisty Frýdku-Místku

Včera 19:24 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Hokejový klub Frýdek-Místek dlouhodobě spolupracuje se základními školami na zpestření hodin tělesné výchovy. Tentokrát přišla řada na Základní školu v Chlebovicích.

Žáci se bavili i vzdělávali při akci Bezpečně na prázdniny

Včera 19:19 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Žáci základních škol se v posledním týdnu školního roku určitě více bavili než učili. Na 4. základní škole jim pedagogové připravili velmi zajímavou preventivně - bezpečnostní akci.

Frýdek-Místek podporuje vzdělávání, ocenil talentované studenty

Včera 19:15 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Vedení města se rozhodlo ocenit nejúspěšnější žáky a studenty, kteří reprezentují Frýdek-Místek. A ocenění se dočkali i učitelé, kteří se na výsledcích svých žáků podíleli.

Při požárním útoku museli hasiči v Palkovicích běžet zčásti po sjezdovce

30. června 2026 8:44 | Palkovice | Libor Běčák

Do Palkovic se po roce opět sjely týmy dobrovolných hasičů, aby tam bojovaly o body v Netradiční lize v požárním útoku.

Středisko volného času Klíč připravilo pro děti pestré léto

29. června 2026 9:53 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Středisko volného času Klíč ve Frýdku-Místku pořádá nejen kroužky během celého školního roku, ale připravuje také bohatý program pro děti na letní prázdniny. Příměstské a pobytové tábory, ale také zábavu přímo ve městě.

Absolventi SŠ GOS ve Frýdku-Místku se dočkali slavnostního vyřazení

29. června 2026 9:51 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Střední škola gastronomie, oděvnictví a služeb ve Frýdku-Místku patří mezi ty školy, které si potrpí na slavnostní vyřazení svých absolventů. Akt se konal v hlavním sále Národního domu.

NA 2. ZŠ ve Frýdku-Místku se odstraní nevyužívané hřiště, měla by se tam postavit tělocvična
Vydáno 11. července 2022 11:11, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
U 2. Základní školy ve Frýdku-Místku by měla vzniknout nová tělocvična. Primárně se ale musí odstranit původní nevyužívané hřiště a opravit šatny. Na novou tělocvičnu pak bude potřeba sehnat peníze a zhotovitele. Město by chtělo s realizací začít nejlépe v příštím roce.

Staré a dlouhodobě nevyužívané hřiště u 2. Základní školy ve Frýdku-Místku. Dlouhodobě je ve špatném stavu, proto ho tady ani nepoužívají.

Barbora Knopp, ředitelka 2. základní školy Frýdek-Místek: "Hřiště už je nevyhovující. Je asi 5 let zavřené. Opravdu i ten tartan je v nevyhovujícím stavu, děti tam vůbec nesmějí. Proto bych byla ráda jednak za odstranění hřiště a navezení zeminy, kde bychom potom dali nějaké prvky pro využití ve školní družině."

S likvidací vyjde město škole vstříc. Práce mají proběhnout během letních prázdnin. Na této škole se navíc uvažuje o výstavbě nové tělocvičny.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Cesta k té nové tělocvičně určitě nebude ve dnech ani v týdnech. A budou jí předcházet nějaké práce. A nyní jsme se byli podívat na venkovních prostorách na bývalém hřišti a ve sprchách, které k hřišti náleží. A ty by měly být opraveny nejdříve."
Barbora Knopp, ředitelka 2. základní školy Frýdek-Místek: "Co se týče tělocvičny, tak tam jsou v původním stavu sprchy a šatny. Takže i za to bychom byli rádi, kdyby to se obnovovalo tak, ať i pronajímatelé mohou mít ty vyhovující podmínky."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Chceme upravit prostor bývalého hřiště tak, aby ho mohly používat děti a zároveň opravit šatny tak, aby poté mohly navazovat na tu přístavbu, která by se měla rozjet v dalších měsících, případně v příštím roce."

Město má už několik let v šuplíku studii pro výstavbu tělocvičny. Byla to totiž alternativa k minulosti plánované výstavbě haly Krystal, která měla být na 11. základní škole.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Pokud se nám podaří na to získat odpovídající prostředky, tak můžeme po volbách začít se stavbou a upřednostnit 2. základní školu. A pak se musí na vedení domluvit na tom, jestli bude realizovat halu Krystal nebo ne. Která samozřejmě je ve značném cenovém nárůstu Ten bude asi o dalších 20 až 30 procent. To znamená někde kolem 280 až 300 milionů. Což je daleko víc, než jsme předpokládali."

Výstavba tělocvičny u druhé základní školy by měla podle odhadů vyjít na zhruba 120 milionů korun.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Dneska je těžko říct, protože ty ceny rostou z různých důvodů a není vůbec možno plánovat nic. Ale nemůžeme to samozřejmě zastavit, protože bychom nebyli schopni investovat. Takže investujeme dál do našeho majetku, do nových investic a vždycky ten cenový vývoj se nedá přesně předpokládat."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "My jsme si udělali takovou inventuru toho, jak jsou školy vybaveny. Že chceme, aby měly jak stejné technické zázemí, tak samozřejmě i vybavení. A co se týče zázemí pro sport a tak dále, tak máme vytipovány 4 školy, kde by mělo dojít k přístavbě nebo úpravě tělocvičen a aktuálně tedy se připravuje nové výběrové řízení na chlebovickou tělocvičnu, poté by měla následovat tady 2. základní škola."

V rámci dlouhodobých plánů je ve hře stále i přístavba tělocvičny nebo haly u 11. základní školy a úprava tělocvičny u 6. základní školy.

Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000032263/na-2-zs-ve-frydkumistku-se-odstrani-nevyuzivane-hriste-mela-by-se-tam-postavit-telocvicna