Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ze zatuchlé tělocvičny bude příjemný prostor k pohybu

Studénka |

Tělocvična rodinného centra prochází proměnou. Zmizely z ní navlhlé a plísní napadené obklady zdí. Nová bude podlaha a vytápění prostoru.

Budovu bývalé školy na Tovární ulici využívá rodinné centrum zhruba sedm let, včetně tělocvičny. A právě ta už neodpovídala standardům doby. Počátkem září začala její renovace.

Lukáš Kaňuščák, odbor údržby majetku, MěÚ Studénka: “Předmětem oprav je demontáž původního obložení. Oklepaly se veškeré nesoudržné omítky, které tady byly, až na cihlu. Děláme nové omítky, včetně nějakých difuzních lišt a nové podlahy.”
Lucie Zajícová, SAK Studénka: “Už jsme se setkávali i s lektory, kteří nám tady odmítli cvičit, protože prostor byl takový jako zatuchlý, nešlo to pořádně vyvětrat. Takže jsme rádi, že se město rozhodlo do této investice jít a nám to tady opravit.”
Lukáš Kaňuščák, odbor údržby majetku, MěÚ Studénka: “To obložení bylo kolem celé tělocvičny, tak to způsobovalo, že ty stěny nedýchaly. Byl tady zápach, plíseň, takže tady tohle jenom pomůže k tomu, aby ten prostor byl čistý a suchý. Součástí těch oprav je i montáž nového otopného systému a nových otopných těles.”

V rámci celoměstského projektu EPC, tedy provádění energeticky úsporných opatření, bylo v prostorách rodinného centra, a tedy i v tělocvičně instalováno nové osvětlení.

Lukáš Kaňuščák, odbor údržby majetku, MěÚ Studénka: “Co se týče podlahy, ta je ještě v řešení. Původní podlahu tvořily gumové čtverce, které se skládaly do sebe. Ty už byly taky za hranou své životnosti, takže ty jsme odstranili až na beton. Teďka proběhne vyrovnání samonivelační stěrkou a co se týče krytiny, tak máme nějaké dvě varianty. Buď PVC krytina nebo nějaký sportovní povrch měkčený.”

Práce byly původně naplánovány do konce září, nicméně termín může posunout problém s vlhkostí.

Lukáš Kaňuščák, odbor údržby majetku, MěÚ Studénka: “Tím, že se nacházíme pod úrovní terénu, tak to schnutí je tady horší, i když si můžeme pomoct nějakými vysoušeči, ale budeme závislí na tom, jaká vlhkost tady bude, aby nám to dovolilo vymalovat ty nové omítky a položit podlahovou krytinu.”

Rodinné centrum tělocvičnu využívá pro pravidelné cvičení malých dětí a maminek. Nově chce zavést také pohybové lekce pro seniory.

Lucie Zajícová, SAK Studénka: “Bude tady nedělní pilates, tabata, kruhové tréninky, cvičení rodičů s dětmi bude také někdy využívat tento prostor, budou tu oblíbené smyslohrátky, prostě tady bude zase opět plno.”

První lekce cvičení tu měly začít už v říjnu, ovšem pravděpodobně se posunou na listopad.

Lucie Zajícová, SAK Studénka: “Hledáme vhodné alternativy v tom, že bychom některé cvičení přesunuli buď do horního patra, a některé aktivity třeba přesuneme do zrcadlového sálu v Dělnickém domě.”



Nahlásit chybu


K tématu

Cvičení dětí ve Studénce je v novém sále lepším zážitkem

16. ledna 2026 8:00 | Studénka | Petra Dorazilová

Tělocvična městského rodinného centra ve Studénce je po celkové renovaci. Odstraněny byly navlhlé obklady a nevhodná podlaha. Upravený prostor je nyní daleko příjemnější, třeba i pro cvičení malých dětí.

V rodinném centru je útulný cvičební sál, po renovaci má i zrcadlovou stěnu

16. ledna 2026 11:26 | Studénka | Petra Dorazilová

Tělocvična rodinného centra je po celkové renovaci. Odstraněny byly navlhlé obklady a nevhodná podlaha. Upravený prostor je nyní daleko příjemnější, třeba i pro cvičení malých dětí.

Na parkour mají studénecké děti zkušeného trenéra

17. října 2025 14:13 | Studénka | Petra Dorazilová

Parkour je oblíbeným sportem, jehož popularitu šíří různá videa na internetu. Ve Studénce ovšem mají děti možnost naučit se ovládat jeho prvky bezpečně pod vedením zkušeného trenéra.


Taktické cvičení IZS v MS nemocnici v Krnově prověřilo schopnosti traumacentra při velké dopravní nehodě

Včera 16:59 | Bruntál | Karel Soukop

Velká, i když naštěstí simulovaná dopravní nehoda několika vozidel, prověřila možnosti a souhru IZS a všech jeho složek. Vlivem nepozornosti při předjíždění došlo ke střetu dvou osobních automobilů a dodávky v obci Nové Heřminovy.

Přiblížila se oprava budovy vedle Ostravice. Zastupitelé schválili záměr prodeje pozemků

Včera 12:51 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Ostravští zastupitelé udělali důležitý krok k rekonstrukci zchátralé budovy vedle Ostravice v centru města. Schválili totiž záměr prodeje pozemků za touto budovou, které prý majitel budovy potřebuje na stavbu parkovacího domu. Bez něj prý rekonstrukce nedává smysl.

Hasiči z Frýdku-Místku prosí řidiče: parkujte podle pravidel

17. května 2026 19:12 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Dobrovolní i profesionální hasiči v doprovodu Městské policie kontrolovali ve Frýdku-Místku průjezdnost ulic. Opět se ukázalo, že někteří řidiči parkují na nepovolených místech a brání integrovaným složkám v případném zásahu.

Nemocnice bez strachu. Karvinské děti se seznamovaly s lékařským prostředím

Včera 12:10 | Karviná | Anna Břenková

Moravskoslezská nemocnice Karviná-Ráj otevřela své brány těm nejmenším. Konal se zde další ročník akce Děti, nebojte se nemocnice. Předškoláci přišli prozkoumat lékařské prostředí. Doprovod jim dělali jejich oblíbení plyšáci.

Bezpečnost kolem vodních toků, jezy jsou opatřeny záchrannými prvky

Léto a voda k sobě patří úplně přirozeně. Když přijdou horké dny, vyrážejí lidé k řekám, splavům nebo rybníkům za ochlazením, odpočinkem i trochou dobrodružství. Právě voda ale umí být vedle příjemného osvěžení i velmi nevyzpytatelná. A vodohospodáři každé léto připomínají, že respekt k řece je stejně důležitý jako chuť si ji užít.

Děti z celého MSK soutěžily ve Frýdlantě nad Ostravicí v moderním zpěvu

Mladí zpěváci se sešli ve Frýdlantě nad Ostravicí, kde se konala soutěžní přehlídka v moderním zpěvu. Rozdělení byli do několika věkových kategorií od 7 do 26 let.

Hasiči v Ostravě soutěži ve vyprošťování z havarovaných aut

17. května 2026 20:15 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Profesionální a dobrovolní hasiči v sobotu v Ostravě soutěžili ve vyprošťování osob z havarovaných aut.

Mahlerova „Symfonie tisíců“ rozezněla Trojhalí Karolina. Na jednom pódiu se sešlo téměř šest set účinkujících

Včera 9:43 | Ostrava-město | Yvona Fajtová

Po osmi letech příprav zazněla v ostravském Trojhalí Karolina monumentální Osmá symfonie Gustava Mahlera, známá také jako Symfonie tisíců. Na jednom pódiu se sešlo téměř šest set účinkujících z Česka i Polska. Výjimečný hudební projekt připomněl atmosféru světové premiéry z roku 1910.

Závodníci běželi deštivým Jablunkovem

Včera 10:21 | Jablunkov | Libor Běčák

O deštivé neděli 17. května se v centru Jablunkova konal už 23. ročník běhu městem, který pořádá Jablunkovské centrum kultury a informací. Závody jsou určené pro všechny věkové kategorie, přičemž se začíná na 100 metrech pro ty úplně nejmenší závodníky.

Světový pohár Nordic Walking přilákal do Bruntálu téměř 300 závodníků z 9 zemí světa

17. května 2026 15:02 | Bruntál | Karel Soukop

Ani chladné a deštivé počasí neodradilo od bohaté účasti závodníky Světového poháru v Nordic Walking. Valkeři z celého světa ukázali v Bruntále odolnost, rychlost a umění této mladé sportovní disciplíny s kolébkou ve Skandinávii. Utkalo se téměř 300 závodníků, z toho více něž polovina z Polska, dále Slovenska, Francie, Španělska, Litvy, Německa a Ukrajiny.

Cvičení simulovalo útok během koncertu na Skalkách

Včera 10:50 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

V amfiteátru Skalky se uskutečnilo celokrajské taktické cvičení policie, hasičů a zdravotníků. Podle scénáře simulovaného zásahu se v areálu konal hudební festival, během kterého lidi napadlo několik ozbrojených útočníků.

Novojičínská galerie vystavuje dílo i osobní věci Alfonse Muchy

Včera 9:15 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Novojičínská Galerie Stará pošta vzdává hold světově proslulému secesnímu malíři. Zve na výstavu, která prezentuje Alfonse Muchu. Na vernisáži byla přítomna i vnučka autora slavné Slovanské epopeje.

BEZ KOMENTÁŘE: Zahradní slavnost ve studénecké škole FKT

16. května 2026 10:42 | Studénka | Jan Plášil

Vodu z různých úhlů pohledu, podob, výskytu a využití představily stanoviště s úkoly na zahradě Základní školy Františka kardinála Tomáška. Konala se tu tradiční slavnost, která v termínu blízkému Dni Země podporuje přírodní a ekologická témata.

Swap na zahradě byl i přípravou na Den matek

15. května 2026 16:49 | Studénka | Petra Dorazilová

Rodinné centrum uspořádalo zahradní swap. Lidé měnili sazeničky zeleniny, bylinek i kvetoucích rostlin. Akce se konala v rámci května měsíce rodin.

Tóny pro Jáchyma lidé vyslyšeli

15. května 2026 10:16 | Studénka | Petra Dorazilová

Otevření nového charitního Domu sv. Jáchyma podpořil benefiční koncert. Konal se v zaplněném sále Dělnického domu. Výtěžek z něj pomůže dofinancovat vybavení domova.

Zážitkový Branný den připomněl výročí konce války

15. května 2026 10:14 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Výročí konce druhé světové války připomněl Branný den konaný v Kamenném divadle. Návštěvníci si mohli prohlédnout historickou i současnou vojenskou techniku. Především děti zkoušely i různé adrenalinové disciplíny.

Ze zatuchlé tělocvičny bude příjemný prostor k pohybu
Vydáno 19. září 2025 10:58, Studénka, Petra Dorazilová
Tělocvična rodinného centra prochází proměnou. Zmizely z ní navlhlé a plísní napadené obklady zdí. Nová bude podlaha a vytápění prostoru.

Budovu bývalé školy na Tovární ulici využívá rodinné centrum zhruba sedm let, včetně tělocvičny. A právě ta už neodpovídala standardům doby. Počátkem září začala její renovace.

Lukáš Kaňuščák, odbor údržby majetku, MěÚ Studénka: “Předmětem oprav je demontáž původního obložení. Oklepaly se veškeré nesoudržné omítky, které tady byly, až na cihlu. Děláme nové omítky, včetně nějakých difuzních lišt a nové podlahy.”
Lucie Zajícová, SAK Studénka: “Už jsme se setkávali i s lektory, kteří nám tady odmítli cvičit, protože prostor byl takový jako zatuchlý, nešlo to pořádně vyvětrat. Takže jsme rádi, že se město rozhodlo do této investice jít a nám to tady opravit.”
Lukáš Kaňuščák, odbor údržby majetku, MěÚ Studénka: “To obložení bylo kolem celé tělocvičny, tak to způsobovalo, že ty stěny nedýchaly. Byl tady zápach, plíseň, takže tady tohle jenom pomůže k tomu, aby ten prostor byl čistý a suchý. Součástí těch oprav je i montáž nového otopného systému a nových otopných těles.”

V rámci celoměstského projektu EPC, tedy provádění energeticky úsporných opatření, bylo v prostorách rodinného centra, a tedy i v tělocvičně instalováno nové osvětlení.

Lukáš Kaňuščák, odbor údržby majetku, MěÚ Studénka: “Co se týče podlahy, ta je ještě v řešení. Původní podlahu tvořily gumové čtverce, které se skládaly do sebe. Ty už byly taky za hranou své životnosti, takže ty jsme odstranili až na beton. Teďka proběhne vyrovnání samonivelační stěrkou a co se týče krytiny, tak máme nějaké dvě varianty. Buď PVC krytina nebo nějaký sportovní povrch měkčený.”

Práce byly původně naplánovány do konce září, nicméně termín může posunout problém s vlhkostí.

Lukáš Kaňuščák, odbor údržby majetku, MěÚ Studénka: “Tím, že se nacházíme pod úrovní terénu, tak to schnutí je tady horší, i když si můžeme pomoct nějakými vysoušeči, ale budeme závislí na tom, jaká vlhkost tady bude, aby nám to dovolilo vymalovat ty nové omítky a položit podlahovou krytinu.”

Rodinné centrum tělocvičnu využívá pro pravidelné cvičení malých dětí a maminek. Nově chce zavést také pohybové lekce pro seniory.

Lucie Zajícová, SAK Studénka: “Bude tady nedělní pilates, tabata, kruhové tréninky, cvičení rodičů s dětmi bude také někdy využívat tento prostor, budou tu oblíbené smyslohrátky, prostě tady bude zase opět plno.”

První lekce cvičení tu měly začít už v říjnu, ovšem pravděpodobně se posunou na listopad.

Lucie Zajícová, SAK Studénka: “Hledáme vhodné alternativy v tom, že bychom některé cvičení přesunuli buď do horního patra, a některé aktivity třeba přesuneme do zrcadlového sálu v Dělnickém domě.”



Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/novojicinsko/studenka/11000050689/ze-zatuchle-telocvicny-bude-prijemny-prostor-k-pohybu