Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek spolu s krajem opraví bazén a tělocvičny na Střední škole řemesel

Frýdek-Místek |

Moravskoslezský kraj spolu s městem Frýdek-Místek zrekonstruují plavecký bazén a sportovní halu Střední školy řemesel. Díky investici ve výši zhruba 230 milionů korun vznikne zázemí, které bude splňovat parametry pro pořádání plaveckých závodů.

Unikátní stavba na Střední škole řemesel ve Frýdku-Místku ukrývá bazén a dvě tělocvičny.

Petr Solich, ředitel SŠ řemesel Frýdek-Místek: „Ten bazén je od roku 1965. Byl součástí původního odborného učiliště hornického a opravdu potřebuje rekonstrukci.“

Kraj v minulosti nechal zpracovat studii, která potvrdila, že stavba může projít náročnou rekonstrukcí za zhruba 230 milionů korun. S městem se pak dohodl na spolufinancování.

Josef Bělica (ANO), hejtman Moravskoslezského kraje: „Memorandum, které jsme dnes podepsali, je důležité jak pro střední školu, tak pro Statutární město Frýdek-Místek, i pro Moravskoslezský kraj, protože jsme se dohodli na participaci na projektu rekonstrukce bazénu a sportovní haly, která je stavebně poměrně složitým objektem. Vzhledem k tomu, že ta dohoda z mi neznámého důvodu nebyla možná delší dobu, tak jsem rád, že se konečně povedlo dohodnout a rekonstrukce proběhne.“
Petr Korč (Naše Město F-M), primátor Frýdku-Místku: „Já jako primátor města, ve kterém se nachází toto krajské zařízení, jsem velmi rád, že se nám podařilo najít společnou řeč s krajem. A přichází na řadu rekonstrukce tohoto bazénu, který je zároveň i dominantou, nebo sportovní dominantou města.“

Díky úpravám bude mít město bazén, který splní standardní parametry pro pořádání soutěží. To dosud žádný ze čtyř zdejších bazénů nesplňoval.

Petr Korč (Naše Město F-M), primátor Frýdku-Místku: „Spojí se tady několik faktorů. Ta budova zůstane v tom původním vzhledu, čili zůstane tou dominantou. Zároveň dojde k rekonstrukci, která vrátí ten bazén do klasické pětadvacítky, která bude vyhovovat normám a bude možné tady dělat závody. Je to velmi důležité, protože Frýdek-Místek je asi poslední statutární město v republice, které nemá standardní 25metrový plavecký bazén. A já věřím, že poté, co zrekonstruujeme společně napůl tenhle bazén, tak jednou v budoucnu dotáhneme i projekt vlastního městského bazénu, který tady citelně schází.“
Petr Solich, ředitel SŠ řemesel Frýdek-Místek: "Bude potřeba udělat novou střechu, musíme udělat novou vanu, včetně zázemí dole, to znamená celou novou strojovnu. Dále tady bude zázemí pro rozhodčí, pro trenéry a celé to zázemí i pro diváky. Rekonstrukce jako taková by se měla rozjet v červenci v roce 2027, pokud vyřídíme veškerá právní opatření, to znamená stavební povolení, projekt a další věci, které s tím souvisí."

Město dá na rekonstrukci více než 100 milionů korun. Stavební práce potrvají 18 měsíců. Škola bude muset během toho najít náhradní prostory pro výuku tělocviku.

Nahlásit chybu


K tématu

Frýdek-Místek postupně opravuje významné objekty ve městě a chce do nich vrátit život

28. srpna 2025 14:21 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Frýdek-Místek se vrací ke svému historickému dědictví a dává mu nový život. Město aktivně pracuje na oživení objektů jako jsou Český dům, bývalá záložna a hotel Centrum, aby zabránilo jejich chátrání. Městský majetek má v budoucnu sloužit novému využití.

Bazén se mění po etapách, na řadě bude opět vnitřek

26. července 2026 7:47 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

V následující reportáži zrekapitulujeme letošní největší investiční akci města, což je rekonstrukce venkovního bazénu. Stála 110 milionů korun. Celkem ovšem do tohoto areálu, včetně krytého bazénu, směřovala od roku 2015 už téměř dvojnásobná částka.

Den čistého ovzduší ve Frýdku-Místku zaujal návštěvníky pokusy, měřením i hrou

15. září 2025 15:44 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Čistý vzduch je důležitý a k jeho ochraně můžeme přispět úplně všichni. To bylo téma dalšího ročníku akce Den čistého ovzduší, který připomněl Frýdek-Místek. Připraveny byly pokusy, soutěže i ukázky moderních technologií a měření.


Historické opevnění na česko-slovenském pomezí opět žilo Šancefestem

Dnes 10:36 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Historické opevnění Velká šance v Mostech u Jablunkova žilo tradičním Šancefestem. Vedle dobových ukázek se soutěžilo ve vaření guláše a závěr patřil muzice.

Do Ostravy dorazily poctivé lokální chutě. Konal se další ročník Trhů, co se hledají

14. srpna 2026 14:57 | Ostrava-Centrum | Anna Břenková

Ostravská Malá Kodaň se od ranních hodin plnila milovníky dobrého jídla. Konal se další ročník Trhů, co se hledají.

Rivka Park otevřen: nový volnočasový areál zaplnily stovky návštěvníků

14. srpna 2026 14:27 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Frýdek-Místek má nové dominanty. Na bývalém dopravním hřišti na ulici 28. října na sídlišti Riviéra se tyčí 26 metrů dlouhá několikapodlažní dřevěná loď a 15 metrů vysoká horolezecká stěna. Tyto atraktivity jsou součástí právě dokončeného volnočasového areálu Rivka Park pro širokou veřejnost.

Při požáru zahradní chatky explodovala plynová láhev

Dnes 8:17 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Tři zahradní chatky v Ostravě-Pustkovci byly poškozeny požárem, který vypukl v jedné z nich v sobotu odpoledne.

Nová tiskárna pomáhá chráněným dílnám Charity Opava. Výrazně urychluje práci

Včera 22:36 | Opava | Yvona Fajtová

Trička, mikiny, tašky nebo pracovní oděvy s fotografiemi, obrázky či firemními logy. Chráněné dílny Charity Opava rozšířily možnosti potisku textilu. Nová DTF tiskárna jim umožňuje vyrábět plnobarevné motivy, a hlavně výrazně urychluje práci lidí se zdravotním postižením.

Zastávkou zážitkové jízdy je i kloboučnická továrna

Včera 10:08 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Jedinečný zážitkový program, který propojuje tradici kloboučnického řemesla, technické památky i historii města. To je Den pro klobouk, který pořádá Návštěvnické centrum

Zámecká prohlídka vede do márnice s Josefínskou rakví

14. srpna 2026 15:07 | Studénka | Petra Dorazilová

Součástí prohlídkového okruhu Zámku Nová Horka se na léto stává i márnice. Uvnitř je výstava věnována smrti v době osvícenství, jejímž hlavním lákadlem je unikátní Josefínská rakev.

V palkovickém letním kině táhnou hlavně komedie

Včera 9:35 | Palkovice | Libor Běčák

Sportovně-společenský areál v centru Palkovic se opět proměnil v letní kino. Lidé se tentokrát pobavili u české komedie Někdo to rád v Plzni.

Na projíždějící vlak u Studénky spadlo trolejové vedení. Doprava na koridoru se zastavila

13. srpna 2026 18:51 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Další vážná mimořádná událost zastavila provoz na hlavním železničním koridoru mezi Ostravou a Studénkou. Na jedoucí vlak EuroCity spadla trolej. Z postiženého vlaku evakuovali zhruba 150 cestujících a dalších 30 z osobního vlaku, který zůstal stát nedaleko. Pravděpodobně delší dobu potrvá než dojde k plné obnově provozu. Do půlnoci byl provoz obnoven po jedné traťové koleji.

Nový Jičín nabídne v historickém domě nové byty, jeden má bonus terasy, druhý vypovídá o atmosféře starého domu

14. srpna 2026 7:53 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Uvnitř měšťanského domu U Bílého anděla na novojičínském náměstí vznikly rozsáhlou rekonstrukcí dva nové atypické byty. Město je nyní v nabídkovém řízení poskytne veřejnosti k bydlení.

Frýdlant nad Ostravicí investuje miliony korun do cest a chodníků

13. srpna 2026 9:35 | Frýdlant nad Ostravicí | Libor Běčák

Ve Frýdlantu nad Ostravicí se průběžně opravují vozovky a chodníky. Město také buduje nová parkoviště a například na Lubně pokračuje v další etapě stavby nového chodníku.

Frýdek-Místek prezentoval sportovní nabídku pro děti na Trhu sportu

12. srpna 2026 14:22 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Frýdek-Místek ve spolupráci se společností Sportplex F≈M připravil již třetí ročník úspěšné akce Trh sportu. Přehlídka se konala v Polárce a přinesla ucelený a komplexní přehled o volnočasových aktivitách ve městě a okolí.

Frýdek-Místek pořádá kurzy plavání pro malé děti

12. srpna 2026 14:20 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Umění plavat je pro děti zejména v letním období základní dovedností. Uvědomuje si to i město Frýdek-Místek, které podpořilo pravidelné kurzy plavání pro ty nejmenší.

Kostel v Lískovci se rekonstruuje, přispěli občané i město

12. srpna 2026 14:18 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Program Daruj F-M je dobročinná sbírka, na kterou přispívají obyvatelé Frýdku-Místku a stejnou částkou pak přispěje i město. Tentokrát se vybrala velmi hezká částka na rekonstrukci kostela v Lískovci.

Motorkářka srazila chodce na přechodu ve Frýdku-Místku

11. srpna 2026 14:20 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Na přechodu pro chodce ve Frýdku-Místku srazila mladá motorkářka chodce. Nehoda se přitom stala druhý den na stejném místě, kde jiný motorkář smetl chodce a sám na to doplatil životem.

Modernizovaná MŠ Janáčkova ve Frýdlantu nad Ostravicí zve k návštěvě

10. srpna 2026 19:31 | Frýdlant nad Ostravicí | Libor Běčák

Mateřská škola v Janáčkově ulici ve Frýdlantu nad Ostravicí chystá velký den otevřených dveří. Děti i rodiče se mohou těšit nejen na prohlídku školky, ale i na program.

Frýdek-Místek spolu s krajem opraví bazén a tělocvičny na Střední škole řemesel
Vydáno 30. června 2025 13:33, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Moravskoslezský kraj spolu s městem Frýdek-Místek zrekonstruují plavecký bazén a sportovní halu Střední školy řemesel. Díky investici ve výši zhruba 230 milionů korun vznikne zázemí, které bude splňovat parametry pro pořádání plaveckých závodů.

Unikátní stavba na Střední škole řemesel ve Frýdku-Místku ukrývá bazén a dvě tělocvičny.

Petr Solich, ředitel SŠ řemesel Frýdek-Místek: „Ten bazén je od roku 1965. Byl součástí původního odborného učiliště hornického a opravdu potřebuje rekonstrukci.“

Kraj v minulosti nechal zpracovat studii, která potvrdila, že stavba může projít náročnou rekonstrukcí za zhruba 230 milionů korun. S městem se pak dohodl na spolufinancování.

Josef Bělica (ANO), hejtman Moravskoslezského kraje: „Memorandum, které jsme dnes podepsali, je důležité jak pro střední školu, tak pro Statutární město Frýdek-Místek, i pro Moravskoslezský kraj, protože jsme se dohodli na participaci na projektu rekonstrukce bazénu a sportovní haly, která je stavebně poměrně složitým objektem. Vzhledem k tomu, že ta dohoda z mi neznámého důvodu nebyla možná delší dobu, tak jsem rád, že se konečně povedlo dohodnout a rekonstrukce proběhne.“
Petr Korč (Naše Město F-M), primátor Frýdku-Místku: „Já jako primátor města, ve kterém se nachází toto krajské zařízení, jsem velmi rád, že se nám podařilo najít společnou řeč s krajem. A přichází na řadu rekonstrukce tohoto bazénu, který je zároveň i dominantou, nebo sportovní dominantou města.“

Díky úpravám bude mít město bazén, který splní standardní parametry pro pořádání soutěží. To dosud žádný ze čtyř zdejších bazénů nesplňoval.

Petr Korč (Naše Město F-M), primátor Frýdku-Místku: „Spojí se tady několik faktorů. Ta budova zůstane v tom původním vzhledu, čili zůstane tou dominantou. Zároveň dojde k rekonstrukci, která vrátí ten bazén do klasické pětadvacítky, která bude vyhovovat normám a bude možné tady dělat závody. Je to velmi důležité, protože Frýdek-Místek je asi poslední statutární město v republice, které nemá standardní 25metrový plavecký bazén. A já věřím, že poté, co zrekonstruujeme společně napůl tenhle bazén, tak jednou v budoucnu dotáhneme i projekt vlastního městského bazénu, který tady citelně schází.“
Petr Solich, ředitel SŠ řemesel Frýdek-Místek: "Bude potřeba udělat novou střechu, musíme udělat novou vanu, včetně zázemí dole, to znamená celou novou strojovnu. Dále tady bude zázemí pro rozhodčí, pro trenéry a celé to zázemí i pro diváky. Rekonstrukce jako taková by se měla rozjet v červenci v roce 2027, pokud vyřídíme veškerá právní opatření, to znamená stavební povolení, projekt a další věci, které s tím souvisí."

Město dá na rekonstrukci více než 100 milionů korun. Stavební práce potrvají 18 měsíců. Škola bude muset během toho najít náhradní prostory pro výuku tělocviku.

Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000049519/frydekmistek-spolu-s-krajem-opravi-bazen-a-telocvicny-na-stredni-skole-remesel