V Albrechticích opět zavládla ta pravá vánoční atmosféra. U tradičního rozsvícení vánočního stromku návštěvníky čekal bohatý kulturní program a občerstvení.
Host 1: "Obec Albrechtice si v letošním roce připravila delší hudební a kulturní program, než jsme obvykle zvyklí. Vystoupí děti z mateřské české školy, děti z mateřské a základní polské školy, potom děti ze základní školy. Celkem jich bude 66 těch dětí. Také přijde včelka Mája a hopsala, které děti rozpohybují, zatančí si zumbu. Potom vystoupí žesťový kvintet, tak jak jsme zvyklí každý rok tradičně a celý hudební program uzavře Irenka Haiha Vuová s doprovodem klavíru."
Nově mohly děti posílat vánoční přání skrze Ježíškovu poštu a podílet se na zdobení vánočního stromku.
anketa : "Jsem tady hlavně kvůli dětem a myslím si, že v Albrechticích se tady udělala krásná tradice, která má svoje kouzlo před tím vánočním časem, který je krásný."
"Zatím dobré, akorát se mi nelíbí ta fronta k tomu Mikulášovi."
"Takové prostě na dědině to má něco od srdce. Je to prostě super."
Jindřich Feber, starosta: "Vážení spoluobčané, blíží se konec roku, ne všechno se podařilo, nicméně si myslím, že rok byl velmi úspěšný. Je zároveň prostor, abych poděkoval vám, občanům i všem spolkům, kteří se podíleli na práci pro obec. Zároveň bych vám chtěl popřát šťastné a veselé Vánoce a do nového roku hodně štěstí a zdraví."