Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Stodesítkou mezi Ostravou a Havířovem až po dostavění plotu a opravě mostku

Havířov |

Na hlavním tahu mezi Ostravou a Havířovem bude už za několik měsíců zvýšena rychlost z 90 na 110 km/h. Silnice však předtím musí projít několika úpravami.

Motoristé projíždějící Rudnou a Ostravskou ulicí mezi Ostravou a Havířovem si už stačili všimnout některých úprav, kterými silnice a její okolí prochází. Všechny souvisejí s budoucím zvýšením rychlosti na 110 km/h.   

U silnice nyní probíhají stavební úpravy. Následovat bude instalace nového dopravního značení a teprve poté zde bude možné jezdit rychleji. 

“V současné době probíhá oprava mostu na silnici I/11 v Šenově. Důvodem opravy je velmi špatný stavebně-technický stav mostní konstrukce. Proto dojde k úplně demolici původního mostu a výstavbě nového. Životnost předpokládáme na 100 let. termín opravy je stanoven až do konce letošní stavební sezony,” řekl mluvčí ŘSD Jan Rýdl. 

Po úpravách bude silnice vyhrazena pouze pro motorová vozidla. 

Jedním z nutných opatření je instalace oplocení. To bude bránit přebíhání zvěře a případným nehodám. Stavba plotu skončí zřejmě v červenci. 

“Stavíme oplocení, jehož účelem je bránit vniknutí zvěře na silnici. Jedná se o dílčí plnění podmínek bezpečnostního auditu, který na tomto úseku proběhl v roce 2015,” dodal mluvčí Rýdl. 

S provozem na Ostravské ulici v Havířově souvisí také úprava křižovatky v prostoru startu a cíle někdejších automobilových závodů. K úplnému přehrazení křižovatky svodidly nakonec nedojde, ale některá opatření ke zvýšení bezpečnosti zavedena budou.

Odbočovat už se nebude ve směru od Šumbarku vlevo na Havířov. V místě zřejmě také budou nainstalovány radary ke zpomalení vozidel.

Havířov se dohodl s ŘSD na řešení křižovatky na Ostravské, svodidla instalována nebudou

Soud zatrhl přehradit křižovatku na Ostravské ulici svodidly

Řidiči vítají záměr zvýšit rychlost mezi Havířovem a Ostravou. Na cyklisty ale padne zákaz

Nahlásit chybu


K tématu

Nepochopitelný hazard se životem. Chodec v černém v mlze uprostřed pruhu rychlostní silnice

8. února 2026 19:06 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Byl celý v černém, šel v mlze středem pravého pruhu rychlostní silnice a mával na projíždějící řidiče. Nepochopitelný hazard se životem předvedl chodec mezi Ostravou a Opavou.

Na obchvatu Frýdku-Místku přes den 130 km/h a v noci 80 km/h. ŘSD potvrdilo změny rychlosti

31. července 2025 11:54 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Na obchvat Frýdku-Místku se vrací plná povolená rychlost 130 kilometrů v hodině. Omezení, které bylo zavedeno kvůli nadměrnému hluku, bude dál platit pouze v nočních hodinách. Problém by měl být technicky vyřešen do konce letošního roku.

Řidič se zákazem řízení ujížděl policistům. Hrozí mu až 8 let vězení

11. listopadu 2025 10:30 | Havířov | Anna Břenková

Jel Havířovem rychlostí až 140 km/h. Ohrožoval ostatní, přejížděl do protisměru a ignoroval červenou. Má zákaz řízení až do roku 2028. Po nehodě si vyměnil místo se spolujezdcem. Policisté muže obvinili z obecného ohrožení. Může jít do vězení až na osm let. Ještě si ale odpykává jiný trest ve vězení.


Koloběžkář narazil v Opavě do vyjíždějícího auta a těžce se zranil

Včera 15:14 | Opava | Jiří Cileček

Dopravní nehoda s těžkým zraněním se stala v neděli po poledni u východního nádraží v Opavě. Do vyjíždějícího auta z parkovacího místa tam naboural koloběžkář. S těžkým zraněním obou dolních končetin byl převezen do nemocnice. Okolnosti nehody dál prověřují policisté.

Tragédie na letišti ve Frýdlantu nad Ostravicí. Po střetu s letadlem zemřel člověk

Včera 14:28, vydáno 20. června 2026 18:43 | Frýdlant nad Ostravicí | Jiří Cileček

Na letišti ve Frýdlantu nad Ostravicí došlo k tragické události. Muž tam zemřel po střetu s vrtulovým letadlem. Policisté spolu s odborníky z Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod nyní zjišťují, jak k nehodě došlo.

Po srážce nákladního a osobního auta na obchvatu Jablunkova vypukl obrovský požár

Včera 20:05, vydáno 20. června 2026 17:32 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Řidička osobního auta přejela do protisměru a srazila se s nákladním autem. To začalo okamžitě hořet. Žena v autě i její spolujezdkyně utrpěly vážná zranění. Nehoda se stala v sobotu odpoledne na obchvatu Jablunkova. Silnice se musela dlouhodobě uzavřít. Řidička později v nemocnici bohužel zemřela.

Zoo Ostrava si vyměnila se Zoo Praha sloní samce

20. června 2026 11:11 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Zoo Ostrava a Zoo Praha si vyměnily dospělé sloní samce. Do Ostravy zamířil zkušený chovný samec, který už zplodil více než 15 mláďat, a má pomoci oživit místní chov. Přesunu několikatunových zvířat předcházely měsíce příprav, speciální výcvik i veterinární vyšetření.

8 jednotek hasičů zasahovalo u požáru chalupy na Bruntálsku, škoda je 3 miliony

Včera 16:55 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Velký požár zachvátil v neděli nad ránem chalupu v Liptani, místní části obce Bučávka na Bruntálsku. K místu se postupně sjelo 8 jednotek hasičů, kteří s ohněm bojovali několik hodin. Až do večera pak požářiště hlídali. Nikdo nebyl zraněn a škoda je 3 miliony korun.

Prázdniny přivítáme v původním termínu, v úterý 30. června

Včera 8:26 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

V závěru expresu pozveme na několik nejbližších akcí Novojičínsko kulturního léta a připomeneme, že Vítání prázdnin proběhne v původním termínu, tedy až v úterý 30. června.

Obec Dobrá opět ožila sportovní atmosférou na Doberské pětce

20. června 2026 18:00 | Dobrá | Michal Feber

Na start tradičního běžeckého závodu Doberská pětka se postavily desítky běžců všech věkových kategorií. Oblíbená akce každoročně přitahuje nejen místní sportovce, ale také závodníky z širokého okolí.

Upravili počítačovou hru a vydělali přes 10 milionů, teď jim hrozí vězení

20. června 2026 16:30 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Upravili zdrojový kód jedné z nejznámějších on-line her a umístili ji zdarma na internet. Vzápětí ale začali inkasovat za vylepšené charakteristiky postav. Dva muži z Moravskoslezského kraje si tak přišli na více než 10 milionů korun. Nakonec si pro ně přišli policisté, zabavili jim peníze i nemovitosti za zhruba 12 milionů. Teď jim hrozí až 8 let vězení.

Na Bílé spadl muž ze žebříku, na Novojičínsku dva paraglidisté

20. června 2026 8:43 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Záchranáři zasahovali v pátek v Beskydech u několika úrazů při pádech z výšek. Na Bílé spadl muž ze žebříku při prořezávání větví. Na Novojičínsku později pomáhali dvěma paraglidistům, kteří havarovali. V obou případech musel do akce vrtulník.

Policie vyhlásila pátrání po primátoru Karviné Janu Wolfovi. Ten reaguje překvapeně z dovolené

19. června 2026 16:00 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Média v pátek odpoledne zavalila informace o vyhlášení pátrání po primátoru Karviné Janu Wolfovi (nestr., dříve SOCDEM), který byl obviněn v korupční fotbalové kauze. Podle vyjádření olomouckého vrchního státního zástupce Radima Dragouna mu zřejmě hrozí vazba. Primátor byl touto informací velmi překvapen. Je totiž na řádné dovolené a zpět má být příští týden.

Pokojská

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 22. května 2026

Týden čtení v Havířově přivedl děti ke knihám i jejich autorům

19. června 2026 16:57 | Havířov | Bára Kelnerová

Setkání se spisovateli, tvůrčí dílny i společné předčítání známých osobností nabídla dětem městská knihovna v rámci celostátního Týdne čtení. Program měl mladým návštěvníkům ukázat, že knihy mohou být nejen zdrojem poznání, ale i zábavy a fantazie.

Nové jídlonosiče pomáhají udržet obědy teplé

19. června 2026 12:56 | Stonava | Jiří Brzóska

Klienti terénní pečovatelské služby ve Stonavě se mohou těšit na kvalitnější a bezpečnější dovoz obědů. Pečovatelská služba ELIM Stonava totiž díky nadačnímu příspěvku Nadace OKD zrealizovala projekt „Teplé jídlo – základ kvalitní péče v terénní pečovatelské službě“, jehož cílem byla obnova dlouhodobě používaných termoobalů a jídlonosičů.

Středoškoláci z kraje se účastnili policejní soutěže v Karviné

19. června 2026 10:59 | Karviná | Richard Kutěj

Máš na to. Tak se jmenovalo krajské kolo policejní soutěže pro žáky středních škol, které proběhlo v Karviné. Účastníci pak bojovali na plno, ačkoli akci nepřálo počasí.

Školní slavnost v Horní Suché uzavřela rok plný úspěchů

19. června 2026 9:07 | Horní Suchá | Bára Kelnerová

Škola s polským vyučovacím jazykem v Horní Suché uzavřela školní rok tradičním festynem. Děti předvedly svá vystoupení, pobavily rodiče a společně oslavily blížící se letní prázdniny.

Havířovští strážníci se školili v krizové komunikaci

19. června 2026 9:01 | Havířov | Bára Kelnerová

Sebevražedné úmysly, vyhrocené konflikty nebo další situace vyžadují rychlé a správné rozhodování. Havířovská městská policie proto posiluje dovednosti svých strážníků v oblasti krizové komunikace.

Týden čtení ukázal dětem, že knihy mají stále co nabídnout

19. června 2026 8:50 | Havířov | Bára Kelnerová

Setkání se spisovateli, tvůrčí dílny i společné předčítání známých osobností nabídla dětem městská knihovna v Havířově v rámci celostátního Týdne čtení. Program měl mladým návštěvníkům ukázat, že knihy mohou být nejen zdrojem poznání, ale i zábavy a fantazie.

Stodesítkou mezi Ostravou a Havířovem až po dostavění plotu a opravě mostku
Vydáno 13. dubna 2020 17:16, Havířov, Libor Běčák
Na hlavním tahu mezi Ostravou a Havířovem bude už za několik měsíců zvýšena rychlost z 90 na 110 km/h. Silnice však předtím musí projít několika úpravami.

Motoristé projíždějící Rudnou a Ostravskou ulicí mezi Ostravou a Havířovem si už stačili všimnout některých úprav, kterými silnice a její okolí prochází. Všechny souvisejí s budoucím zvýšením rychlosti na 110 km/h.   

U silnice nyní probíhají stavební úpravy. Následovat bude instalace nového dopravního značení a teprve poté zde bude možné jezdit rychleji. 

“V současné době probíhá oprava mostu na silnici I/11 v Šenově. Důvodem opravy je velmi špatný stavebně-technický stav mostní konstrukce. Proto dojde k úplně demolici původního mostu a výstavbě nového. Životnost předpokládáme na 100 let. termín opravy je stanoven až do konce letošní stavební sezony,” řekl mluvčí ŘSD Jan Rýdl. 

Po úpravách bude silnice vyhrazena pouze pro motorová vozidla. 

Jedním z nutných opatření je instalace oplocení. To bude bránit přebíhání zvěře a případným nehodám. Stavba plotu skončí zřejmě v červenci. 

“Stavíme oplocení, jehož účelem je bránit vniknutí zvěře na silnici. Jedná se o dílčí plnění podmínek bezpečnostního auditu, který na tomto úseku proběhl v roce 2015,” dodal mluvčí Rýdl. 

S provozem na Ostravské ulici v Havířově souvisí také úprava křižovatky v prostoru startu a cíle někdejších automobilových závodů. K úplnému přehrazení křižovatky svodidly nakonec nedojde, ale některá opatření ke zvýšení bezpečnosti zavedena budou.

Odbočovat už se nebude ve směru od Šumbarku vlevo na Havířov. V místě zřejmě také budou nainstalovány radary ke zpomalení vozidel.

Havířov se dohodl s ŘSD na řešení křižovatky na Ostravské, svodidla instalována nebudou

Soud zatrhl přehradit křižovatku na Ostravské ulici svodidly

Řidiči vítají záměr zvýšit rychlost mezi Havířovem a Ostravou. Na cyklisty ale padne zákaz

Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/karvinsko/havirov/11000019876/stodesitkou-mezi-ostravou-a-havirovem-az-po-dostaveni-plotu-a-oprave-mostku