Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Soud zatrhl přehradit křižovatku na Ostravské ulici svodidly

  • Havířov,

Křižovatka na Ostravské ulici před Havířovem je nebezpečná. Ředitelství silnic a dálnic proto chce v daném úseku zamezit odbočení. Havířov i Šenov však navrhují jiná řešení a obrátili se na soud, který jim dal zapravdu.

Ředitelství silnic a dálnic prozatím neumístí na Ostravské ulici svodidla. Krajský soud vyhověl Havířovu a Šenovu, kteří podali žalobu. Obě města jsou přesvědčená, že zákaz odbočení v křižovatce by zatížil dopravu na velkém kruhovém objezdu. Ředitelství silnic a dálnic chce zákazem odbočení zamezit častým nehodám.

"V tuto chvíli jsme rádi, že se podařilo zamezit uzavření sjezdu a věříme, že se nalezne smysluplné řešení tohoto nehodového úseku. Městu Šenov nejvíce vadilo riziko vyšší dopravy přes území města Šenov, kdy občané si to budou zkracovat na Šumbark právě přes Šenov,” řekl místostarosta Šenova Tomáš Holuša (ANO).

Podle našich informací chtělo ŘSD umístit svodidla už tento měsíc.

Soud rozhodl, že připomínky měst nebyly dostatečně vypořádány. 

“Proti tomuto rozhodnutí lze podat kasační stížnost do 14 dnů. Ale my chceme s ŘSD jednat. Já již mám v pátek jednání s generálním ředitelem ŘSD v Ostravě a budeme se dál o tom bavit. Toto řešení by nám problém jen přesunulo na kruhový objezd, nebo do Šenova nebo někde jinde,” vysvětli náměstek primátora Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL).

Havířov bude opět navrhovat ponechat odbočení pouze z Ostravy na Šumbark. Na výjezdu z města by preferovalo úsekové měření. Ze studie vyplynulo, že až 75 procent řidičů nedodržuje rychlost.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků