Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Jablunkovsku se v rámci mezinárodní výměny sešli mládežníci ze šesti zemí

3. února 2024 9:45, Jablunkov, Libor Běčák

Na Jablunkovsku se uskutečnila další akce pořádaná v rámci mezinárodní výměny mládeže Erasmus+ s názvem Hlas utlačovaných - společně pro mír a inkluzi.

V Jablunkově svedly děti boje v řecko-římském zápase v turnaji O zlaté jablko

27. ledna 2024 18:32, Jablunkov, Libor Běčák

V tělocvičně Základní školy v Jablunkově se konal další ročník turnaje v řecko-římském zápase. Účastnili se ho mladí sportovci z 18 oddílů ve věku od 6 do 15 let.

Jablunkovem zněl Tříkrálový koncert sboru Gorol a dětských sborů

8. ledna 2024 13:46, Jablunkov, Libor Běčák

Sváteční atmosféra se zpíváním koled a lidových písní zavládla při tříkrálovém koncertě v kostele Božího těla v centru Jablunkova.

ZŠ Jablunkov pořádala vánoční koncert žáků a kantorů

22. prosince 2023 8:50, Jablunkov, Libor Běčák

S velkým úspěchem se setkal vánoční koncert, který pořádala Základní škola v Jablunkově.

Škola slaví 100 let od měšťanky přes lazaret až po střední školu s výukou IT či vodíkových systémů

21. listopadu 2023 8:00, Jablunkov, Libor Běčák

Střední škola v Jablunkově si připomíná 100 let své historické budovy. Ve slavnostní den otevřených dveří se tam přišli podívat také bývalí studenti a kantoři. Původní budova má za sebou poměrně bohatou historii.

V Jablunkově budují tůně pro obojživelníky i k zadržování vody v krajině

14. listopadu 2023 13:39, Jablunkov, Libor Běčák

V lesích v okolí Jablunkova bylo v poslední době vybudováno několik tůní pro obojživelníky. Současně mají za úkol zadržovat vodu v krajině.

Jablunkovem se večer běželo pro Světlušku, nechyběly ani koncerty kapel

17. října 2023 18:32, Jablunkov, Libor Běčák

Večerním Jablunkovem běhali lidé na podporu nadace Světluška, která pomáhá osobám s postižením zraku.

Hasiči při cvičení na sjezdovce zkoušeli dostat čerpadly vodu vysoko k hašení lesů a horských chat

6. října 2023 10:51, Jablunkov, Libor Běčák

Hasiči z Jablunkovska se při svých zásazích musí často vypořádávat se záludnostmi horského terénu. Proto pořádají cvičení, která je na práci v obtížných podmínkách připravují.

V Jablunkově se pro děti konal další Festival sportu

10. září 2023 19:40, Jablunkov, Libor Běčák

V rámci městské akce si mohly děti z Jablunkova přijít na fotbalové hřiště vyzkoušet sporty a některé volnočasové kroužky, kterým by se chtěly věnovat.

V Jablunkově se konaly tradiční horalské slavnosti, zahrála také slovenská Hrdza

7. srpna 2023 12:20, Jablunkov, Libor Běčák

Město Jablunkov o uplynulém víkendu opět patřilo tradičnímu Horalskému svátku. V ulicích a především v přírodním amfiteátru pořádal jeho 76. ročník místní Polský kulturně-osvětový svaz.

Komerční sdělení více

Margit Slimáková o tom jak jíst jedoduše a zdravě na přednášce v Brušperku. Přijďte:-)

Povídání o tom, jak nejlépe jíst, pečovat o své tělo, o zdravotní prevenci a o léčbě již existujících nemocí. Jak zvládat zdravou stravu v pohodě i bez počítání kalorií nebo jakýchkoliv jiných nepřirozených restrikcí? Jaké jsou nejběžnější výživové omyly a nejlepší výživová doporučení? Možnost diskuze nad všemi tématy o kterých Margit píše a přednáší.

Operace čelistních anomálií plánují stomatochirurgové pomocí speciálního softwaru

Čelistní anomálii popisují stomatochirurgové jako nesoulad ve vzájemném postavení čelistních kostí nebo jejich velikosti. Tento vrozený, případně po úraze nebo nemoci získaný problém, je v některých případech nutné vyřešit operativně. Lékaři Kliniky ústní, čelistní a obličejové chirurgie FN Ostrava (KÚČOCH) operaci připravují s pomocí softwaru, který jim pomůže ideální postavení čelistí naplánovat. Využívají k tomu také snímky z nového zubního skeneru, který klinika získala darem.

OSTROJ „prodává“ automatizované linky ve virtuální realitě

Strojírenský výrobce OSTROJ zapojuje virtuální a rozšířenou realitu do obchodního i výrobního procesu. Virtuální realitu využívá při prezentaci komplexních dopravníkových linek a systémů zákazníkům. Rozšířená realita pak slouží k pohotové a efektivní kontrole polotovarů během výroby.

Finanční prostředky do vodovodů a kanalizací v Ostravě v roce 2024

Ostrava patří kvalitou vody a úrovní poskytovaných vodohospodářských služeb ke špičce mezi velkými městy v České republice. Udržování vysoké úrovně služeb vyžaduje nemalé investice do nákupu moderních technologií, obnovy stávajících provozních zařízení a infrastruktury, ale zejména do kvalifikace a odborné připravenosti zaměstnanců. Jedná se o dlouhodobý a nikdy nekončící proces. Jedním z příkladů, kdy propojením investic s vysoce kvalifikovanou prací při provozu došlo k významnému zlepšení kvality služeb je dosažení nízkých ztrát vody v trubní síti.

Více