Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Palkovická radnice zajistila škole moderní počítače, interaktivní tabule a venkovní učebnu

14. září 2023 21:01, Palkovice, Libor Běčák

Školáci z Palkovic našli po návratu z prázdnin své třídy mnohem modernější. Škola nakoupila větší množství vzdělávací elektroniky, vybavení dílen a jednu třídu zřídila na zahradě.

Mladé rodiny v Palkovicích se rozrůstají, obec musí navyšovat kapacitu školky

9. září 2023 8:01, Palkovice, Libor Běčák

Nejmenší děti z Palkovic se dočkaly nové třídy v místní mateřské škole. Postupně je modernizována celá školka včetně zahrady. Protože dětí v obci přibývá, musí se navyšovat kapacita školky.

Ženu z Palkovic překvapil porod, syna porodila společně se záchranáři

7. září 2023 10:29, Palkovice, Libor Běčák

K nastávající mamince, kterou překvapil překotný porod, byli ve středu dopoledne vyslány posádky záchranné služby do Palkovic na Frýdecko-Místecku. Na místě však zdravotníci zjistili, že do porodnice už dojet nestihnou.

Dožínky v Palkovicích letos přilákaly mladé publikum

24. srpna 2023 12:28, Palkovice, Libor Běčák

Tradiční Obecní dožínky v Palkovicích se opět setkaly s velkým zájmem. Pořadatelé zaznamenali více než 5 tisíc návštěvníků.

U radnice v centru Palkovic mohou lidé odpočívat v novém parku s jabloňovým sadem

11. srpna 2023 12:32, Palkovice, Libor Běčák

Lidé z Palkovic, ale také návštěvníci obce, už mohou odpočívat v novém parčíku za novou radnicí. Současně se jedná o ovocný sad, protože obec tam nechala vysázet 54 jabloní.

Děti z Palkovic a okolí tráví léto na příměstském táboře na Myslíku

26. července 2023 9:50, Palkovice, Libor Běčák

Každý den plný zábavy, různých her a pohybu. Právě tak vypadá příměstský tábor, kterého se účastní děti z Palkovic, Myslíku a okolí.

V Palkovicích si lidé užili Festival dechovky, piva a guláše

15. července 2023 17:31, Palkovice, Libor Běčák

Ve sportovním areálu v centru Palkovic se konal další ročník Festivalu dechovky a pivních a gulášových slavností. Lidé mohli ochutnat i nesoutěžní ukrajinský boršč.

Myslivci z Palkovic připravili zábavu pro děti i dospělé

27. června 2023 12:17, Palkovice, Libor Běčák

Bohatý program pro děti i dospělé připravili myslivci z Palkovic. V okolí své chaty pro děti připravili řadu úkolů a soutěží. Podle náročnosti za jejich splnění dostávaly odměny.

Lidé si vyšli na trasu okolo Palkovic, cestou plnili nejrůznější úkoly

21. května 2023 13:17, Palkovice, Libor Běčák

Několik desítek lidí z Palkovic, Myslíku, ale i celého okolí, se opět aktivně zúčastnilo pochodu kolem Palkovic. Trasa vedla z centra od nové radnice k přehradě Olešná a poté lesním úsekem zpátky do cíle. Spíše než pochod byla akce pojata jako příjemná procházka, kterou především pro děti zpestřily různé úkoly na stanovištích.

Nová radnice v Palkovicích je i obecním domem s ordinacemi a obřadní síní

18. května 2023 12:14, Palkovice, Libor Běčák

Nová radnice v Palkovicích neposkytuje zázemí jen obecnímu úřadu, ale nabízí i další služby. V budově budou lékaři, lékárna, bistro a především důstojná obřadní síň.

Komerční sdělení více

OVAK radí a informuje aneb Přihlaste se k OVAK Newsletteru

Zajímá Vás, co je u nás nového? Přihlaste se k odběru našeho OVAK Newsletteru, který přináší výběr těch nejzajímavějších informací o projektech, o důležitých novinkách, událostech a službách v oblasti vodohospodářství v Ostravě.

Co je náplní kardioprogramu Nemocnice ve Frýdku-Místku? Rozhovor s MUDr. Kamilem Zemanem

Světový den srdce (World Heart Day) si každoročně připomínáme 29. září. Již od roku 2000 jej vyhlašuje Světová federace srdce (WHF) a Světová zdravotnická organizace (WHO). Cílem je upozornit na stále se zvyšující počet kardiovaskulárních onemocnění, jejich prevenci a léčbu. V České republice je totiž srdeční onemocnění každoročně zodpovědné za přibližně 30 % úmrtí.

LIBERTY zahájila tříletý vzdělávací program se studenty elektrotechniky

Po tři následující roky budou moci studenti ostravské Střední školy elektrotechnické na Jízdárně získávat neocenitelnou praxi v provozech a školicím centru akciové společnosti LIBERTY Ostrava. Vzdělávací program, který byl nyní zahájen ve spolupráci s mezinárodní nadací GFG Foundation, má přinést hutní firmě nové kvalitní zaměstnance, především elektrikáře.

Řemeslo má zlaté dno. Intetraktivní soutěž pro žáky základních škol

Tak zní název oblíbené interaktivní soutěže v praktických dovednostech pro žáky základních škol. Do letošního 16. ročníku, který proběhne ve dnech 4. - 5. října v objektu Střední školy společného stravování Ostrava – Hrabůvka, se zapojí žáci devátých tříd z více než 30 základních škol v regionu.

Moravskoslezský kraj se pyšní nejnižší úmrtností novorozenců

Dobrých zpráv není nikdy dost. Perinatologické centrum při Fakultní nemocnici v Ostravě se může pyšnit jedním z nejvýznamnějších úspěchů v oblasti péče o novorozence a jejich matky. Statistiky potvrzují, že je to právě Moravskoslezský kraj, který má nejnižší novorozeneckou úmrtnost v České republice, a to díky vynikající práci tohoto centra. Ale co přesně za tak skvělými výsledky stojí?

Dvě Ceny Thálie putují do Ostravy

Stanislav Šárský převzal (nar. 1939) v pražském Národním divadle Cenu Thálie za celoživotní mistrovství v činohře! Tomáš Savka převzal v pražském Národním divadle svou druhou Cenu Thálie za mimořádný jevištní výkon – tentokráte za roli Maxe Bialystocka v muzikálu Mela Brookse a Thomase Meehana PRODUCENTI.

Více