Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Cesty v Havířově jsou plné děr, budou nutné plošné opravy

Letošní zima způsobila, že jsou cesty značně zničené. Radnice v Havířově bude muset u některých komunikací přistoupit k plošným opravám.

Mladík na útěku z pasťáku zase loupil. Skončil ve vazbě.

Dnes 12:29, Ostrava, Tomáš Kořistka

Policisté zadrželi velmi nebezpečného lupiče, který má teprve 15 let. Na útěku z výchovného ústavu v Janové stihl do svého zadržení tři další loupeže. V posledním případě okradl v tramvaji o mobil dívku a když ho chtěla zpátky, ještě jí zmlátil.

Spitzerova vila v Janovicích bude další perlou kraje s přínosem k rozvoji cestovního ruchu

Larischova vila, Flemmichova vila, Bauerovy vily. To jsou všechno perly prvorepublikové architektury v našem kraji i celém Česku. Do nového života se však právě probouzí další, Spitzerova vila v Janovicích u Rýmařova. Je unikátní zachovanou podobou i historickým interiérem.

V MNO začala sloužit nová hyperbarická komora. Patří k nejmodernějším v Evropě

Dnes 11:12, Ostrava, Tomáš Kořistka

Městská nemocnice Ostrava se zařadila mezi nejmodernější zařízení v Evropě, které pacientům nabízejí špičkovou hyperbarickou komoru. Nová komora nahradila původní téměř 60 let staré zařízení a je samozřejmě ve všech ohledech lepší. Nová je i budova, ve které je umístěna.

Uplynulo 15 let od otevření Domova seniorů Helios. Naši zaměstnanci jsou skvělí, hodnotí ředitel

Domov seniorů v Havířově oslavil 15 let od otevření. Za celou dobu se nestalo, že by některý z klientů z důvodu nespokojenosti odešel. To je zásluhou i zaměstnanců, kteří si podle ředitele zaslouží vyšší ohodnocení.

Aktuálně z Havířova - výstavba nového parkoviště, zasedání Školského zastupitelstva

U Základní školy M. Kudeříkové probíhají práce na vybudování nových parkovacích stání. V KD. Radost se opět sešlo Školské zastupitelstvo.

Ojedinělou výstavou Jindřicha Štreita a Adrieny Šimotové zahájila sezónu rýmařovská Galerie Octopus

Včera 18:35, Celý MS kraj, Karel Soukop

Galerie Octopus v Rýmařově zahájila svou letošní výstavní sezónu ojedinělou výstavou s názvem Společná setkávání. Jde o spojení tvorby fotografa Jindřicha Štreita s významnou českou výtvarnicí Adrienou Šimotovou. Oba pojilo dlouholeté přátelství a výstava reflektuje jejich společně strávené chvíle a události.

Další úzkorozchodná lokomotiva se po více než čtyřech letech vrátila na Osoblažku

Motorová lokomotiva 705.914 byla v těchto dnech po opravě u společnosti CZ LOKO přepravena domů na úzkorozchodnou dráhu Třemešná ve Slezsku – Osoblaha. Na Osoblažce bude dodavatel pokračovat ve zprovoznění lokomotiv přímo na úzkorozchodné dráze.

Cyklolávka v DOV, Dřeviónka Nýdek i Lodičky Dokořán. MSK rozdal Ceny cestovního ruchu

Na jedinečná místa, osobnosti i počiny v regionu každoročně upozorňují Ceny cestovního ruchu destinace Severní Morava. V pátém ročníku soutěže uspěly v celkem pěti kategoriích například Cyklolávka v Dolních Vítkovicích, Dřeviónka Nýdek nebo Lodičky Dokořán v Karviné. Novinkou byly ceny hejtmana. Vyhlášení vítězů se konalo v pátek 1. března 2024.

MAPPA Ostrava zve na debatu o tom, jak rozvíjet město, aby se v něm dobře žilo

Včera 15:18, Ostrava, Jiří Cileček

Vytvářejí česká města prostor pro dobrý život? To je ústřední otázka veřejné debaty, která proběhne v úterý 5. března v ostravském Městském ateliéru prostorového plánování a architektury. Debata doplní aktuální výstavu ateliéru MAPPA s názvem Město staví město, která návštěvníky seznamuje s principy dobrého plánování.

Komerční sdělení více

FN Ostrava otevřela ambulanci perinatální psychiatrické péče

Oddělení psychiatrické FN Ostrava otevřelo ambulanci pro ženy, které mají v průběhu těhotenství anebo po porodu psychické problémy. Lékař, který se na tuto problematiku zaměřuje, poskytne ženám odbornou pomoc, případně zváží nasazení léčiv relativně bezpečných pro plod. K odhalení zhoršeného psychického stavu napomůže i dotazník, který je dispozici na Oddělení šestinedělí Gynekologicko-porodnické kliniky FN Ostrava a LF OU a ve vybraných gynekologických ambulancích.

Karvinská hornická nemocnice pořídila s přispěním společnosti Mölnlycke elektrochirurgický přístroj

Karvinská hornická nemocnice (KHN) pořídila nový elektrochirurgický přístroj v hodnotě přes 470 tisíc korun, na který jí přispěly v našem regionu působící továrny společnosti Mölnlycke, jež jsou součástí celosvětově působící švédské skupiny Mölnlycke. „Jde o šetrný moderní chirurgický přístroj využívající vysokofrekvenční proudy, který je nezbytný pro současnou moderní operativu. Jak v ortopedii, tak v jednodenní chirurgii,“ upřesnil ředitel KHN Tomáš Canibal.

Zvuky rozmanitosti. Soudobá hudba na pomezí Česka, Slovenska a Polska

Již za tři týdny odstartuje pilotní ročník unikátního projektu Sounds of Diversity (Zvuky rozmanitosti), který vznikl s cílem propojit scény současného umění a umělců České republiky, Slovenska a Polska. Mezinárodní koncertní turné představí na třech koncertech celkem pět autorských kompozic, které zazní ve světových premiérách, i nový ansámbl. Součástí scénicky pojatého koncertu budou rovněž výtvarné objekty. Trojice koncertů se uskuteční v Ostravě (18. března, Komorní sál Fakulty umění OU), Katovicích (19. března, Koncertní studio Radia Katowice) a v Žilině (20. března, Nová synagóga).

Trio Noble-Slavík-Clarvis zahraje v březnu v Ostravě

Hudební výlety SHF letos odstartuje špičkový jazz! Klub Parník v centru Ostravy navštíví ve středu 13. března 2024 jazzové legendy Liam Noble a Paul Clarvis společně s geniálním multiinstrumentalistou Jiřím Slavíkem. Jejich program Nostalgia zavede přes jejich autorskou tvorbu až do dob George Gershwina.

Více