Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Otužilci plavali v ledové vodě Žermanické přehrady Mikulášskou štafetu

Dnes 11:35, Celý MS kraj, Libor Běčák

Otužilci ze spolku Zimních koupelníků plavali další Mikulášskou štafetu na Žermanické přehradě. Plavci do vody vstupovali postupně, když si předávali bojku a společně se snažili uplavat co nejdelší vzdálenost.

Na jedoucí sanitku v Třinci spadl strom, zranili se tři lidé

Dnes 10:09, Celý MS kraj, Lukáš Zavadil

Tři lidé se zranili poté, co na sanitku dopravní služby v Třinci-Starém Městě během nočního transportu spadl strom. Informaci o nehodě obdrželi operátoři tísňové linky okolo čtvrt na tři v neděli ráno. Podle fotografie hasičů šlo o sanitní vůz krajské Nemocnice Třinec.

Tragédie během sobotního honu u Palkovic, zemřel 70letý myslivec

Dnes 9:52, Celý MS kraj, Lukáš Zavadil

Tragicky skončil sobotní hon pro myslivce, který byl nalezen v bezvědomí poblíž obce Palkovice. Sedmdesátiletý muž se kolem 13. hodiny odpojil od skupinky. Jeho kolegové ho nejprve začali sami hledat, poté se obrátili na tísňovou linku.

Zásah na odlehlém místě v Beskydech, záchranáři seniora převezli k sanitce na saních

Včera 21:33, Celý MS kraj, Lukáš Zavadil

Jednu z mnoha výzev zimního počasí se podařilo profesionálně překonat posádce zdravotníků, kteří byli v sobotu 9. prosince vysláni do třinecké části Guty, odkud krajští operátoři obdrželi naléhavé volání. Po půl deváté tam muže seniorského věku postihla dechová tíseň.

Fotbalisté SFC Opava uspořádali sbírku pro SNO. Hospitalizovaným dětem donesli spoustu dárků

Včera 18:13, Opava, Yvona Fajtová

Děti hospitalizované ve Slezské nemocnici v Opavě dostaly krásný předvánoční dárek. Se spoustou dárků je navštívili prvoligoví fotbalisté slezského FC Opava.

První opavský videomapping oslavil původního majitele Bredy Davida Weinsteina

Včera 18:03, Opava, Yvona Fajtová

V Opavě uskutečnili vůbec první videomapping, díky kterému se slavnostně rozsvítil Obchodní dům Breda. Tato událost byla spojená s oslavou 150 let původního majitele Davida Weinsteina.

Předvánoční setkání seniorů s primátorem Opavy se nesou v přátelském duchu

Včera 17:51, Opava, Yvona Fajtová

V Opavě myslí na seniory. V těchto dnech primátor města objíždí kluby seniorů a seniorské domy, aby všem popřál nejen krásné Vánoce.

VIDEO: Zákaz pobytu v Ostravě, 30 záznamů v rejstříku, 45letý zloděj dál opakovaně kradl v obchodech

Včera 16:09, Celý MS kraj, Lukáš Zavadil

Ostravští policisté dopadli zloděje, který opakovaně využíval nepozornost obsluhy a kradl v prodejnách. Jednalo se o 45letého muže s téměř třiceti předchozími záznamy v rejstříku trestů a zároveň soudně zakázaným pobytem v Ostravě. Jeho poslední krádež mu přinesla nečekaný zvrat.

Policisté pokračují v kontrolách na mysliveckých lovech v celém Moravskoslezském kraji

Včera 15:45, Celý MS kraj, Lukáš Zavadil

Policisté v Moravskoslezském kraji i v těchto dnech pokračují v kontrolách na mysliveckých lovech. Během soboty navštívili několik okresů v regionu, mimo jiné byli na Frýdecko-Místecku, konkrétně v Brušperku. Tamní myslivecký spolek slaví sto let od založení a jeho členové vyrazili do terénu na lov.

Na Základní škole Prameny v Karviné se konal DEN NARUBY trochu jinak

Včera 15:13, Karviná, Monika Danková

V karvinské Základní škole Prameny se konal tradiční den naruby. Letos byl ale výjimečný, místo výměny předškoláků z mateřinky se školáky, se do školy vrátili senioři.

Komerční sdělení více

Stavební práce na zvýšení protipovodňové ochrany Českého Těšína jsou dokončeny

Zvýšení protipovodňové ochrany Českého Těšína byl důvod stavebních prací na řece Olši, Ropičance, Rakovci a Sadovém potoce. Stavební práce začaly v roce 2021 opravou spádového stupně na řece Olši a pokračovaly výstavbou protipovodňového opatření části Českého Těšína. Práce probíhaly ve spolupráci s městem Český Těšín, kdy město v rámci svých investic odstranilo dvě odtokové závady. Díky změně záplavového území, které se přehodnocuje, bude umožněn další rozvoj území.

Čertova stěna, osmá dokončená opera Bedřicha Smetany nyní v NDM

Národní divadlo moravskoslezské uvede 14. prosince 2023 v obnovené premiéře operu Bedřicha Smetany ČERTOVA STĚNA. Původní premiéra této inscenace byla v Ostravě v červnu 2014, hrála se do ledna roku 2016 a měla celkem 20 repríz. Už při přípravách premiéry původní inscenace v roce 2014 pracovala opera NDM s plánem odehrát za 10 let – v roce 2024 – všech osm skladatelových dokončených oper v blocích ke kulatým výročím narození a úmrtí.

Více než miliarda do vodárenství v roce 2024

V součtu oprav a investic pošlou SmVaK Ostrava do zajištění dodávek kvalitní pitné vody a odvádění a čištění vody odpadní 1,043 miliardy korun. Téměř 462 milionů korun poputuje v roce 2024 do oblasti kanalizací a čistíren odpadních vod, více než 303 milionů do vodovodních sítí a 243 milionů do páteřního výrobního a distribučního systému pro dodávky pitné vody v regionu – Ostravského oblastního vodovodu.

Mrazy jsou tady. Zabezpečme vodoměry před poškozením!

Výměna poškozeného vodoměru se prodraží. Buďme odpovědní od prvních dnů, kdy dorazily noční a ranní mrazy. Proveďme potřebná opatření! Když klesnou venkovní teploty pod nulu, je kromě pečlivého zazimování zahrady, domu a veškerého venkovního vybavení nutné se zaměřit také na to, jak zajistit před mrazem domovní vodoměr. Zabráníme tak jeho poškození. Tím, že tyto záležitosti nepodceníme, se vyhneme nepříjemným situacím, které mohou mít kromě našeho pohodlí a poškozeného majetku nepříjemný dopad také na peněženku.

Při tradičním „šachťáku“ věnovali havíři z OKD svaté Barboře 228 tisíc

U příležitosti svátku sv. Barbory, patronky horníků, uspořádala těžební společnost OKD tradiční hornickou slavnost Skok přes kůži, tzv. šachťák, při níž přijala do cechu hornického šest zaměstnanců a čestných hostů. V části zvané Salamandr, kdy se za svitu hornických kahanů vzpomíná na kolegy, kteří přišli o život při výkonu hornického povolání, věnovali zaměstnanci OKD Spolku svatá Barbora na podporu hornických sirotků 228 tisíc korun.

Více