Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nošovice slavily 450 let od založení

23. srpna 2023 16:46, Nošovice, Tomáš Tikal

Nošovice na Frýdecko-Místecku letos slaví 450 let své existence. Na Nošovických slavnostech proto nemohla chybět většina dosavadních porevolučních starostů.

Nošovice vybudovaly na střeše své školy fotovoltaiku

26. července 2023 15:43, Nošovice, Tomáš Tikal

Jak jsme vás už informovali v jednom z minulých vydání Nošovického miniexpresu, Nošovice na Frýdecko-Místecku rozjely řadu nových investičních projektů v oblasti energetiky. Jedním z nich je i fotovoltaická elektrárna, kterou vedení obce nechalo vybudovat na střeše místní Základní a Mateřské školy.

Nošovice využívají dešťovou vodu a budují fotovoltaiku

28. června 2023 18:22, Nošovice, Tomáš Tikal

Nošovice na Frýdecko-Místecku v minulosti investovaly do nádrží zachycujících dešťovou a spodní vodu a v současných letních dnech se jim tento počin velmi vyplácí.

Základní školství v Nošovicích slaví 110 let od svého založení

22. května 2023 15:41, Nošovice, Tomáš Tikal

Základní škola a Mateřská škola v Nošovicích na Frýdecko-Místecku slavila 110 let od svého založení.

Fotbalový klub v Nošovicích se soustředí na mládež

22. března 2023 13:58, Nošovice, Tomáš Tikal

V Nošovicích na Frýdecko-Místecku je sportem číslo jedna fotbal. Tým mužů má ambice postoupit do 1.B třídy, ale nejvíce se ve Sportovním klubu Nošovice – Lhoty soustředí na mládež. V její výchově klub spolupracuje s Dobrou.

Sršni reprezentují Nošovice v Ostravské hokejové lize

22. února 2023 14:32, Nošovice, Tomáš Tikal

Možná nevíte, že i Nošovice na Frýdecko-Místecku se mohou pochlubit svým hokejovým týmem, přestože v obci není stadion ani žádná ledová plocha. Klub vznikl v roce 2010 a od roku 2015 hraje Ostravskou amatérskou ligu.

Ples v Nošovicích ozdobila tombola i taneční vystoupení

25. ledna 2023 20:02, Nošovice, Tomáš Tikal

Nošovice na Frýdecko-Místecku připravily pro své obyvatele i pro hosty tradiční obecní ples. Dějištěm se stal zrekonstruovaný Radegastův šenk.

Nošovice a Morávku propojí nová cyklostezka

27. prosince 2022 15:28, Nošovice, Tomáš Tikal

Cyklisté mířící do Beskyd i obyvatelé Nošovic na Frýdecko-Místecku se mohou těšit na nový úsek cyklostezky z Nošovic na Morávku.

Nošovičtí si užili rozsvícení vánočního stromu i v dešti

28. listopadu 2022 23:24, Nošovice, Tomáš Tikal

Advent začal tradičním rozsvícením vánočního stromu i v Nošovicích na Frýdecko-Místecku. Ozdobený strom umístila obec hned v sousedství Radegastova Šenku.

Hlavní průtah Nošovicemi poničily kamiony, bude se opravovat

24. října 2022 19:29, Nošovice, Tomáš Tikal

Obyvatele Nošovic na Frýdecko-Místecku trápí velmi špatný stav silnice, která propojuje dálnici s Beskydami a vede centrem obce. Na vině je frekventovaná doprava, komunikaci ničí především přetížené kamiony.

Komerční sdělení více

Podcast FNO: Intervenční radiologie

INTERVENČNÍ RADIOLOGIE. Jak dokáže intervenční radiologie pomoci lidem po mozkových příhodách nebo těžkých úrazech? Kdy zachrání život ženám po porodu nebo s onkogynekologickou diagnózou? A na spoustu dalších otázek z této oblasti odpovídá doc. MUDr. Václav Procházka, Ph.D., MBA, vedoucí lékař angiolinky Ústavu radiodiagnostického FN Ostrava a LF OU.

Musí nákup letenek znamenat ztrátu času?

Když si představíme plánování dovolené nebo služební cesty, nákup letenek obvykle hraje klíčovou roli v celém procesu. Dříve to mohlo být časově náročné a občas frustrující úsilí. Nicméně, v dnešní době se nákup letenek značně změnil díky pokroku v technologiích a vylepšeným službám, což nám umožňuje maximalizovat efektivitu a minimalizovat stres. V tomto článku se podíváme na to, jak moderní způsoby nákupu letenek zjednodušily proces a jak můžeme využít tuto změnu k našemu prospěchu.

Roman Paulus, bílé lanýže i grilování: podzim pro gurmány ve Velkých Karlovicích

Podzim je časem gastronomických zážitků. Nenechejte si toto období ujít ve Spa hotelu Lanterna ve Velkých Karlovicích, čekají vás opravdu mimořádné akce! Na své si přijdou příznivci zážitkové gastronomie, skvělých vín, svatomartinské husy i vzácných bílých lanýžů. A co víc: to vše můžete v chladných podzimních dnech spojit se zdejším úžasným wellness.

Dolní Vítkovice se dál rozrůstají, kromě vzdělávání přibude i špičkové gastro

Novou etapu rozvoje zahájily v těchto dnech ostravské Dolní Vítkovice (DOV). V areálu, kde se ročně neformálně vzdělávají nebo interaktivně baví stovky tisíc návštěvníků různých generací, se v unikátním industriálním prostředí připravuje na ploše větší než 500 m2 projekt stylové restaurace s moderní gastronomií. Díky projektu architekta Radima Hubičky a jeho ateliéru se zcela promění přízemí Malého světa techniky U6 a vznikne teprve třetí tuzemská pobočka značkové italské restaurace L’Osteria.

Centrum PANT představí bohatým programem Španělsko

Centrum PANT ve spolupráci s Institutem Cervantes v Praze a Španělskou kanceláří pro cestovní ruch pro střední Evropu se sídlem ve Vídni připravili bohatý kulturní program, který má za úkol přiblížit lidem Španělsko.

Vegetariánské bistro v Kunčicích pod Ondřejníkem nabízí kuchyni celého světa

Jídla jako Dál Bhat, veganský ramen nebo arabský falafel by člověk čekal spíš v pražském Karlíně než na okraji Beskyd. Ladě Michulkové před časem chyběla nabídka chutné vegetariánské kuchyně v Beskydech odkud pochází, a tak se rozhodla otevřít si v Kunčicích pod Ondřejníkem bistro s názvem Bistro Kafé Ze.Mě. U netradičního makovo-jahodového dortu a skvělých domácích limonád jsme si povídaly o kuchařské inspiraci z cest a plánech do budoucna.

Vodaři v Beskydech pro dobrou věc

Dvě akce spojené se zážitky v moravskoslezských horách připravila vodárenská společnost během léta pro své zaměstnance. První z nich s názvem Prázdninová výzva – zdolej vrcholy motivovala všechny ty, kteří mají rádi Beskydy, aby během letních tří měsíců pracovali na své fyzické kondici, pečovali o své zdraví a zdolali pět beskydských vrcholů – Lysou horu, Ostrý, Velkou Čantoryji, Kamenitý a Ondřejník.

Více