Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zprávy redaktora: Monika Danková

Nemocnice Karviná-Ráj zmodernizovala na pracovišti v Orlové gynekologickou ambulanci

Včera 16:21, Orlová, Monika Danková

Nemocnice Karviná-Ráj zmodernizovala na pracovišti v Orlové gynekologickou ambulanci. Funguje čtyřikrát týdně a stále přibírá nové pacientky.

Zběsilá jízda v Karviné. Poláci v kradeném autě ze Slovenska ujížděli strážníkům

29. února 2024 15:30, Celý MS kraj, Monika Danková

Karvinští strážníci pronásledovali pětičlennou posádku auta se slovenskou poznávací značkou poté, co řidič ujel z benzínové čerpací stanice bez placení. Při ujíždění ohrožoval ostatní řidiče svou jízdou v protisměru a snažil se strážníkům zmizet z dohledu jízdou po travnaté ploše parku Boženy Němcové.

Studenti SŠTaS Karviná si vyzkoušeli výuku v rámci Didaktického inkubátoru

28. února 2024 15:25, Celý MS kraj, Monika Danková

Na karvinské střední škola techniky a služeb probíhal celý týden ve spolupráci se zástupci Technické univerzity Liberec "Didaktický inkubátor". Je zaměřený na nové pojetí výuky různých předmětů.

Na SŠTaS Karviná se poprvé konal Didaktický inkubátor

27. února 2024 16:25, Karviná, Monika Danková

Na karvinské střední škola techniky a služeb probíhal celý týden ve spolupráci se zástupci Technické univerzity Liberec "Didaktický inkubátor". Je zaměřený na nové pojetí výuky různých předmětů.

Házenkářská hala v Karviné patřila jeden den mažoretkám z různých měst a obcí

27. února 2024 15:50, Karviná, Monika Danková

Mažoretková skupina Mikado, která v Karviné funguje od roku 2016, opět uspořádala soutěž nazvanou Mikado Open. Určena byla pro všechny další skupiny z celé republiky. Předvést se děvčata mohla v kategoriích sólo, duo a formace.

Pejskaři z Karviné a okolí socializují společně své psy

27. února 2024 12:27, Karviná, Monika Danková

V Karviné začaly pro pejskaře z Karviné a okolí socializační procházky. Během nich se majitelé psů učí eliminovat nežádoucí chování svých čtyřnohých parťáků, zlepšují jejich poslušnost a také mezi sebou budují nová přátelství.

Před policejními služebnami se rozblikaly majáky aut, konal se Evropský den obětí trestných činů

26. února 2024 16:14, Celý MS kraj, Monika Danková

Před policejními služebnami po celé republice se před pár dny rozblikaly majáky služebních aut, a to v rámci Evropského dne obětí trestných činů. Policisté společně s pracovníky Probační a mediační služby tímto způsobem symbolicky uctili oběti trestných činů.

Evropský den obětí trestných činů si připomněli i v Karviné

24. února 2024 16:14, Karviná, Monika Danková

Před policejními služebnami po celé republice se ve čtvrtek 22. února rozblikaly majáky služebních aut, a to v rámci Evropského dne obětí trestných činů. Policisté společně s pracovníky Probační a mediační služby tímto způsobem symbolicky uctili oběti trestných činů.

Děti z Karvinska se hýbou společně s extraligovými házenkáři HCB Karviná

24. února 2024 11:06, Karviná, Monika Danková

Rozhýbat děti a posílit jejich fyzickou kondici si dali za úkol karvinští házenkáři společně s kvalifikovanými trenéry a pedagogy Základní a Mateřské školy Cihelní, se kterou úzce spolupracují. Nápad, který se zrodil před dvěma lety má velký úspěch, házenkáři motivovali i děti z jiných měst a obcí, kteří za nimi dojíždějí.

Kastrační program toulavých koček je v Karviné úspěšný

24. února 2024 7:48, Karviná, Monika Danková

V Karviné se osvědčil kastrační program toulavých koček a kocourů. Magistrát na tuto službu vyčleňuje peníze z rozpočtu už od roku 2010. Každoročně projde kastrací zhruba 400 těchto volně žijících zvířat.

Komerční sdělení více

Karvinská hornická nemocnice pořídila s přispěním společnosti Mölnlycke elektrochirurgický přístroj

Karvinská hornická nemocnice (KHN) pořídila nový elektrochirurgický přístroj v hodnotě přes 470 tisíc korun, na který jí přispěly v našem regionu působící továrny společnosti Mölnlycke, jež jsou součástí celosvětově působící švédské skupiny Mölnlycke. „Jde o šetrný moderní chirurgický přístroj využívající vysokofrekvenční proudy, který je nezbytný pro současnou moderní operativu. Jak v ortopedii, tak v jednodenní chirurgii,“ upřesnil ředitel KHN Tomáš Canibal.

Zvuky rozmanitosti. Soudobá hudba na pomezí Česka, Slovenska a Polska

Již za tři týdny odstartuje pilotní ročník unikátního projektu Sounds of Diversity (Zvuky rozmanitosti), který vznikl s cílem propojit scény současného umění a umělců České republiky, Slovenska a Polska. Mezinárodní koncertní turné představí na třech koncertech celkem pět autorských kompozic, které zazní ve světových premiérách, i nový ansámbl. Součástí scénicky pojatého koncertu budou rovněž výtvarné objekty. Trojice koncertů se uskuteční v Ostravě (18. března, Komorní sál Fakulty umění OU), Katovicích (19. března, Koncertní studio Radia Katowice) a v Žilině (20. března, Nová synagóga).

Trio Noble-Slavík-Clarvis zahraje v březnu v Ostravě

Hudební výlety SHF letos odstartuje špičkový jazz! Klub Parník v centru Ostravy navštíví ve středu 13. března 2024 jazzové legendy Liam Noble a Paul Clarvis společně s geniálním multiinstrumentalistou Jiřím Slavíkem. Jejich program Nostalgia zavede přes jejich autorskou tvorbu až do dob George Gershwina.

Smetanovský operní cyklus Ostrava 2024 nebo balet Rapsodie Bohemia letos v NDM

Rok české hudby v Národním divadle moravskoslezském slavnostně začíná v sobotu 2. března. První operou Bedřicha Smetany Braniboři v Čechách zahajuje divadlo v den 200. výročí Smetanova narození první blok Smetanovského operního cyklu Ostrava 2024. Druhý blok se odehraje v květnu a skončí dnem 140. výročí Smetanova úmrtí (12. května). V devíti dnech tak divadlo dvakrát za sebou odehraje všech osm dokončených oper v pořadí, v jakém díla Smetana psal. Výjimkou je slavnostní Libuše – ta zazní jen 2x koncertně v podání Janáčkovy filharmonie Ostrava, se sólisty a Pražským filharmonickým sborem.

Den otevřených dveří letos na čtyřech nádržích, v laboratořích a dispečinku

U příležitosti Světového den vody vodohospodáři z Povodí Odry opět zpřístupní veřejnosti přehrady Slezská Harta, Kružberk, Šance a nově po rekonstrukci nádrž Morávka. V rámci Dne otevřených dveří bude možné v sobotu 23. března 2024 od 9:00 do 15:00 (poslední vstup 14:30) kromě uvedených vodních děl navštívit také vodohospodářský dispečink a vodohospodářské laboratoře státního podniku Povodí Odry v Ostravě na ulici Varenská č.49.

Ostravská ADRA slaví 15 let od svého založení

Humanitární organizace ADRA se věnuje dobrovolnickým aktivitám v České republice již 20 let. Jedno z prvních dobrovolnických center vzniklo v roce 2009 v Ostravě. Za svou patnáctiletou historii ušla ostravská ADRA obrovský kus cesty, na které propojuje dobrovolníky s potřebnými. ADRA se za tuto dobu stala respektovanou dobrovolnickou organizací, která za celou dobu svého působení zapojila v Ostravě neuvěřitelných 8 926 dobrovolníků.

Více