Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek dočasně omezil parkování na Zámeckém náměstí

Včera 16:06, Frýdek-Místek, Jiří Cileček

Frýdek-Místek na zkoušku omezil parkování ve středu Zámeckého náměstí. Připojilo se tak k Evropskému týdnu mobility, jehož smyslem je upozornit na problémy v dopravě a hledat řešení šetrná k životnímu prostředí. O další podobě parkování na náměstí chce město ještě dál jednat.

Nemocnice ve Frýdku-Místku uvedla do provozu novou potrubní poštu

Včera 13:24, Frýdek-Místek, Jiří Cileček

Nemocnice ve Frýdku-Místku má nově vybudovanou potrubní poštu. Ta umožní rychlejší transport vzorků a materiálu mezi jednotlivými odděleními. Kromě toho přibyl v nemocnici nový diagnostický komplet a rozšířila se i parkovací místa.

Frýdek-Místek bude platit některým školákům od listopadu obědy

Včera 11:58, Frýdek-Místek, Jiří Cileček

Frýdek-Místek bude hradit od listopadu některým školákům obědy. Nový projekt je určený pro rodiny, které pobírají přídavky na děti. Účast v něm bude zcela dobrovolná a město dá peníze za obědy přímo svým základním školám. Cílem je pomoci nízkopříjmovým rodinám.

Burčákové slavnosti 2023 ve Frýdlantu nad Ostravicí

19. září 2023 17:00, Frýdlant nad Ostravicí, Petr Rehanek

Jak jinak oslavit příchod podzimu, než při skleničce burčáku, vína a jiných dobrot.

Čeladná dává v nové identitě najevo, že tam žijí srdcaři

19. září 2023 12:20, Čeladná, Petra Dorazilová

Zhruba před rokem obec Čeladná spustila nové webové stránky a Facebook, teď na tento modernější design prezentace navázala dalším krokem - má novou grafickou identitu. Vedle klasického heraldického znaku začala pro svou propagaci používat nové moderní logo. To ovšem vychází z místních tradičních hodnot.

Házenkáři Frýdku-Místku chtějí vylepšit výsledek z minulé sezóny, cílem je opět play off

18. září 2023 15:51, Frýdek-Místek, Jiří Cileček

Házenkáři Frýdku-Místku jsou na letošní sezónu dobře připraveni. Tým sice opustilo několik špičkových hráčů, ale přišly další významné posily. Cílem je opět zaútočit na nejvyšší příčky a dostat se do vyřazovacích bojů v play off. Podobně jako tomu bylo v loňské sezóně.

Dražba Českého domu ve Frýdku-Místku se bude opakovat

18. září 2023 13:37, Frýdek-Místek, Jiří Cileček

Český dům ve Frýdku-Místku půjde opět do dražby. Město se do ní plánuje zapojit, ale koupě nemovitosti negarantuje. Záležet bude na průběhu dražby. Vyvolávací cena se sníží o několik milionů. Pravděpodobně reflektuje znalecký posudek, který si město nechalo vypracovat.

Lidé se zajímali o podobu budoucího bulváru Adolfa Landsbergera ve Frýdku-Místku

18. září 2023 11:52, Frýdek-Místek, Jiří Cileček

Architekt seznámil veřejnost ve Frýdku-Místku s návrhem na podobu nového bulváru. V rámci participačního setkání se mohli lidé zeptat na vše co je k budoucí podobě zajímá. Zároveň padla spousta dotazů týkajících se například parkování, zeleně nebo podoby bezbariérového chodníku.

Palkovická radnice zajistila škole moderní počítače, interaktivní tabule a venkovní učebnu

14. září 2023 21:01, Palkovice, Libor Běčák

Školáci z Palkovic našli po návratu z prázdnin své třídy mnohem modernější. Škola nakoupila větší množství vzdělávací elektroniky, vybavení dílen a jednu třídu zřídila na zahradě.

V okrajové části Frýdku-Místku se rozšiřuje veřejné osvětlení

14. září 2023 15:38, Frýdek-Místek, Jiří Cileček

Podchod a podjezd pod dálnicí D48 v Zelinkovicích se dočká osvětlení. Nově ho tam postupně budují Technické služby. Důvodem je zajištění pocitu většího bezpečí pro občany. Stejně tak se chystá vybudování úplně nových autobusových zálivů na Panských Nových Dvorech, poblíž Frýdecké skládky.

Komerční sdělení více

Roman Paulus, bílé lanýže i grilování: podzim pro gurmány ve Velkých Karlovicích

Podzim je časem gastronomických zážitků. Nenechejte si toto období ujít ve Spa hotelu Lanterna ve Velkých Karlovicích, čekají vás opravdu mimořádné akce! Na své si přijdou příznivci zážitkové gastronomie, skvělých vín, svatomartinské husy i vzácných bílých lanýžů. A co víc: to vše můžete v chladných podzimních dnech spojit se zdejším úžasným wellness.

Dolní Vítkovice se dál rozrůstají, kromě vzdělávání přibude i špičkové gastro

Novou etapu rozvoje zahájily v těchto dnech ostravské Dolní Vítkovice (DOV). V areálu, kde se ročně neformálně vzdělávají nebo interaktivně baví stovky tisíc návštěvníků různých generací, se v unikátním industriálním prostředí připravuje na ploše větší než 500 m2 projekt stylové restaurace s moderní gastronomií. Díky projektu architekta Radima Hubičky a jeho ateliéru se zcela promění přízemí Malého světa techniky U6 a vznikne teprve třetí tuzemská pobočka značkové italské restaurace L’Osteria.

Centrum PANT představí bohatým programem Španělsko

Centrum PANT ve spolupráci s Institutem Cervantes v Praze a Španělskou kanceláří pro cestovní ruch pro střední Evropu se sídlem ve Vídni připravili bohatý kulturní program, který má za úkol přiblížit lidem Španělsko.

Vegetariánské bistro v Kunčicích pod Ondřejníkem nabízí kuchyni celého světa

Jídla jako Dál Bhat, veganský ramen nebo arabský falafel by člověk čekal spíš v pražském Karlíně než na okraji Beskyd. Ladě Michulkové před časem chyběla nabídka chutné vegetariánské kuchyně v Beskydech odkud pochází, a tak se rozhodla otevřít si v Kunčicích pod Ondřejníkem bistro s názvem Bistro Kafé Ze.Mě. U netradičního makovo-jahodového dortu a skvělých domácích limonád jsme si povídaly o kuchařské inspiraci z cest a plánech do budoucna.

Vodaři v Beskydech pro dobrou věc

Dvě akce spojené se zážitky v moravskoslezských horách připravila vodárenská společnost během léta pro své zaměstnance. První z nich s názvem Prázdninová výzva – zdolej vrcholy motivovala všechny ty, kteří mají rádi Beskydy, aby během letních tří měsíců pracovali na své fyzické kondici, pečovali o své zdraví a zdolali pět beskydských vrcholů – Lysou horu, Ostrý, Velkou Čantoryji, Kamenitý a Ondřejník.

V MALFINI vyskladňují zboží roboti

Unikátní robotický skladovací systém technologie AutoStore s investicí ve výši čtvrt miliardy korun spustila za asistence hejtmana Moravskoslezského kraje Jana Krkošky ve svém logistickém centru v Ostravě společnost MALFINI, která ze severu Moravy obsluhuje zákazníky ve víc jak 35 státech Evropy. Dodavatelem automatizovaného řešení je česká pobočka norské společnosti Element Logic.

Více