Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zprávy redaktora: Libor Běčák

V Rychvaldě se na vodovod mohou napojit další domy

Včera 14:00, Rychvald, Libor Běčák

Několik dalších domů v Rychvaldě se bude moci napojit na nový vodovod, který jim zaručí stabilní dodávku kvalitní pitné vody. Město tímto způsobem pokračuje v budování vodovodních řadů v odlehlejších částech, kde lidé dosud museli využívat své studny a neměli jistotu kvalitní pitné vody.

Železniční most nad Ostravskou ulicí v Havířově odolával tři hodiny, nakonec ho jeřáb snesl dolů

3. března 2024 14:28, Havířov, Libor Běčák

V Ostravské ulici v Havířově došlo na plánovanou demolici železničního mostu. S tím souvisí nejen omezení železniční dopravy, ale výrazně se dotýká také silniční dopravy. Provoz je tam sveden do jednoho jízdního pásu s obousměrným provozem.

Lidé debatovali s místostarostou o rozpočtu

1. března 2024 14:14, Frýdlant nad Ostravicí, Libor Běčák

Občané Frýdlantu nad Ostravicí se mohli buď přímo osobně v kinosále, nebo z pohodlí domova prostřednictvím internetového přenosu, účastnit besedy s místostarostou Davidem Pavliskou. Tentokrát na téma rozpočtu města pro letošní rok.

Beskydy už se připravují na jarní turisty

1. března 2024 11:34, Celý MS kraj, Libor Běčák

Zimní sezona v Beskydech je téměř u svého konce a poskytovatelé služeb už vyhlížejí první jarní turisty. Ze statistik vyplývá, že turistů postupně přibývá nejen v Beskydech, ale celém Moravskoslezském kraji.

Turisté se mohou zapojit do Beskydského průzkumníka a navštívit obory s lesní zvěří

1. března 2024 11:14, Jablunkov, Libor Běčák

Navštívit zajímavá místa a k tomu navíc ještě vyhrát nějakou zajímavou cenu… To nabízí další ročník soutěže Beskydský průzkumník, který tentokrát mapuje obory s lesní zvěří.

Do boje proti jedovaté haldě v Heřmanicích se zapojil také Jarek Nohavica

28. února 2024 22:47, Celý MS kraj, Libor Běčák

Do boje za urychlenou likvidaci nebezpečné haldy v ostravských Heřmanicích se prostřednictvím petice zapojují lidé nejen z Ostravy a okolí. Přímo na doutnající haldě svůj podpis připojil i zpěvák Jaromír Nohavica.

Báňští záchranáři spěchali do podzemí s pomocí k havířům, které zasypala hornina

27. února 2024 16:59, Celý MS kraj, Libor Běčák

Pravděpodobně kus horniny uvolněné při důlních pracích zranil v úterý odpoledne několik horníků v podzemí poslední činné černouhelné šachty v zemi - Dolu ČSM ve Stonavě. Jednoho zraněného musel do nemocnice přepravit vrtulník.

V Rychvaldě začala přístavba nového školního pavilonu

27. února 2024 11:49, Rychvald, Libor Běčák

Město Rychvald muselo reagovat na zvyšující se počet žáků základní školy. Kapacitu školy proto rozšiřuje přístavbou nového pavilonu. Hotovo by mělo být do roka.

Vinou své vlastní hlouposti přišla žena z Jablunkovska o bezmála půl milionu

25. února 2024 9:34, Celý MS kraj, Libor Běčák

Policie Moravskoslezského kraje informovala o dalším případu, kdy člověk odeslal své peníze z účtu podvodníkům.

Nový kruhový objezd v Ludgeřovicích prošel kolaudací a slouží motoristům

25. února 2024 9:23, Celý MS kraj, Libor Běčák

Okružní křižovatka v Ludgeřovicích na Hlučínsku, která má zvýšit bezpečnost provozu v místě, kde se dříve v klasickém křížení stávaly dopravní nehody, prošla oficiální kolaudací a je v plném provozu.

Komerční sdělení více

FN Ostrava otevřela ambulanci perinatální psychiatrické péče

Oddělení psychiatrické FN Ostrava otevřelo ambulanci pro ženy, které mají v průběhu těhotenství anebo po porodu psychické problémy. Lékař, který se na tuto problematiku zaměřuje, poskytne ženám odbornou pomoc, případně zváží nasazení léčiv relativně bezpečných pro plod. K odhalení zhoršeného psychického stavu napomůže i dotazník, který je dispozici na Oddělení šestinedělí Gynekologicko-porodnické kliniky FN Ostrava a LF OU a ve vybraných gynekologických ambulancích.

Karvinská hornická nemocnice pořídila s přispěním společnosti Mölnlycke elektrochirurgický přístroj

Karvinská hornická nemocnice (KHN) pořídila nový elektrochirurgický přístroj v hodnotě přes 470 tisíc korun, na který jí přispěly v našem regionu působící továrny společnosti Mölnlycke, jež jsou součástí celosvětově působící švédské skupiny Mölnlycke. „Jde o šetrný moderní chirurgický přístroj využívající vysokofrekvenční proudy, který je nezbytný pro současnou moderní operativu. Jak v ortopedii, tak v jednodenní chirurgii,“ upřesnil ředitel KHN Tomáš Canibal.

Zvuky rozmanitosti. Soudobá hudba na pomezí Česka, Slovenska a Polska

Již za tři týdny odstartuje pilotní ročník unikátního projektu Sounds of Diversity (Zvuky rozmanitosti), který vznikl s cílem propojit scény současného umění a umělců České republiky, Slovenska a Polska. Mezinárodní koncertní turné představí na třech koncertech celkem pět autorských kompozic, které zazní ve světových premiérách, i nový ansámbl. Součástí scénicky pojatého koncertu budou rovněž výtvarné objekty. Trojice koncertů se uskuteční v Ostravě (18. března, Komorní sál Fakulty umění OU), Katovicích (19. března, Koncertní studio Radia Katowice) a v Žilině (20. března, Nová synagóga).

Trio Noble-Slavík-Clarvis zahraje v březnu v Ostravě

Hudební výlety SHF letos odstartuje špičkový jazz! Klub Parník v centru Ostravy navštíví ve středu 13. března 2024 jazzové legendy Liam Noble a Paul Clarvis společně s geniálním multiinstrumentalistou Jiřím Slavíkem. Jejich program Nostalgia zavede přes jejich autorskou tvorbu až do dob George Gershwina.

Více