Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

BEZ KOMENTÁŘE: Ukončení léta v Charitě Studénka

30. září 2023 14:18, Studénka, Jan Plášil

Obyvatelé a návštěvníci Charity Studénka ukončili léto zábavným programem. Pojďme se podívat.

V Rodinném centru ve Studénce tvořili originální podzimní nezbytnosti

29. září 2023 10:59, Studénka, Petra Dorazilová

Rodinné centrum ve Studénce pořádá různé tvořivé dílny poměrně pravidelně. Letos podruhé, jako přípravu na podzim, nabídlo i workshop na téma namaluj si svůj deštník

Jediný dvacetinásobný Ironman České republiky je ze Studénky

28. září 2023 7:50, Studénka, Petra Dorazilová

Jurij Tarča ze Studénky v září úspěšně absolvoval ultratriatlon, který probíhal v rámci světového poháru ve Švýcarsku. Po proběhnutí jeho cílem se tak stal dvacetinásobným Ironmanem, jediným v České republice.

Prodej sedmi stavebních parcel v Nové Horce může začít

27. září 2023 7:46, Studénka, Petra Dorazilová

Město Studénka dokončilo přípravu sedmi pozemků pro stavbu rodinných domů v části Nová Horka. Zastupitelé teď schválili podmínky prodeje parcel, včetně ceny.

Vytrvalec ze Studénky je dvacetinásobným Ironmanem, prvním v České republice

26. září 2023 10:50, Studénka, Petra Dorazilová

Jurij Tarča ze Studénky úspěšně absolvoval ultratriatlon, který probíhal v rámci světového poháru ve Švýcarsku. Po proběhnutí jeho cílem se tak stal dvacetinásobným Ironmanem, jediným v České republice.

BEZ KOMENTÁŘE: Loučení s létem na koupališti ve Studénce

23. září 2023 9:44, Studénka, Jan Plášil

Loučení s létem na Studéneckém přírodním koupališti je vždy pro nejmeší velkou událostí, skákací hrady a zábavný program. Pojďme se zapojit.

Studénka zná nový termín otevření krytého bazénu

22. září 2023 7:50, Studénka, Petra Dorazilová

Řešení reklamace vzduchotechnického potrubí uvnitř krytého bazénu ve Studénce se protahuje, město nebylo spokojeno s kvalitou prací. Termín otevření tak musel být podruhé odložen.

Poslední rok školky vyměnili za přípravnou třídu na Butovické

21. září 2023 8:10, Studénka, Petra Dorazilová

Letošní školní rok je pro Základní školu Butovická výjimečný díky zcela novému projektu. Premiérově tu byla otevřena přípravná třída pro předškoláky. Takzvaný “nultý ročník” využili například rodiče dětí s odkladem.

Bazén ve Studénce se na konci září opět otevře, město ale na výměně potrubí trvá

20. září 2023 17:49, Studénka, Petra Dorazilová

Řešení reklamace vzduchotechnického potrubí uvnitř krytého bazénu se protahuje, město nebylo spokojeno s kvalitou prací. Termín otevření tak musel být podruhé odložen. Podle posledních informací to má být 25. září.

Startovala další Studénecká pětka, vydali se na ni zkušení běžci i děti

20. září 2023 14:00, Studénka, Petra Dorazilová

Zahradu Dělnického domu zaplnili běžci, kteří se vydali na 12. ročníky Studénecké pětky. Vybírat mohli podle věku a fyzické zdatnosti ze tří tras.

Komerční sdělení více

OVAK radí a informuje aneb Přihlaste se k OVAK Newsletteru

Zajímá Vás, co je u nás nového? Přihlaste se k odběru našeho OVAK Newsletteru, který přináší výběr těch nejzajímavějších informací o projektech, o důležitých novinkách, událostech a službách v oblasti vodohospodářství v Ostravě.

Co je náplní kardioprogramu Nemocnice ve Frýdku-Místku? Rozhovor s MUDr. Kamilem Zemanem

Světový den srdce (World Heart Day) si každoročně připomínáme 29. září. Již od roku 2000 jej vyhlašuje Světová federace srdce (WHF) a Světová zdravotnická organizace (WHO). Cílem je upozornit na stále se zvyšující počet kardiovaskulárních onemocnění, jejich prevenci a léčbu. V České republice je totiž srdeční onemocnění každoročně zodpovědné za přibližně 30 % úmrtí.

LIBERTY zahájila tříletý vzdělávací program se studenty elektrotechniky

Po tři následující roky budou moci studenti ostravské Střední školy elektrotechnické na Jízdárně získávat neocenitelnou praxi v provozech a školicím centru akciové společnosti LIBERTY Ostrava. Vzdělávací program, který byl nyní zahájen ve spolupráci s mezinárodní nadací GFG Foundation, má přinést hutní firmě nové kvalitní zaměstnance, především elektrikáře.

Řemeslo má zlaté dno. Intetraktivní soutěž pro žáky základních škol

Tak zní název oblíbené interaktivní soutěže v praktických dovednostech pro žáky základních škol. Do letošního 16. ročníku, který proběhne ve dnech 4. - 5. října v objektu Střední školy společného stravování Ostrava – Hrabůvka, se zapojí žáci devátých tříd z více než 30 základních škol v regionu.

Moravskoslezský kraj se pyšní nejnižší úmrtností novorozenců

Dobrých zpráv není nikdy dost. Perinatologické centrum při Fakultní nemocnici v Ostravě se může pyšnit jedním z nejvýznamnějších úspěchů v oblasti péče o novorozence a jejich matky. Statistiky potvrzují, že je to právě Moravskoslezský kraj, který má nejnižší novorozeneckou úmrtnost v České republice, a to díky vynikající práci tohoto centra. Ale co přesně za tak skvělými výsledky stojí?

Dvě Ceny Thálie putují do Ostravy

Stanislav Šárský převzal (nar. 1939) v pražském Národním divadle Cenu Thálie za celoživotní mistrovství v činohře! Tomáš Savka převzal v pražském Národním divadle svou druhou Cenu Thálie za mimořádný jevištní výkon – tentokráte za roli Maxe Bialystocka v muzikálu Mela Brookse a Thomase Meehana PRODUCENTI.

Více