Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Evangelický kostel prošel rozsáhlou rekonstrukcí

28. února 2024 14:15, Stonava, Jiří Brzóska

Stonavský evangelický kostel prošel velkou rekonstrukcí. Vyměněná byla celá elektroinstalace, nainstalovány byly fotovoltaické panely a tepelný komfort zajišťuje nový systém vytápění. Znát to bylo během slavnostní bohoslužby u příležitosti znovuotevření tohoto místního chrámu.

Hasiči uspořádali kloboukový ples

28. února 2024 14:14, Stonava, Jiří Brzóska

V hasičské zbrojnici na Novém Světě se uskutečnil ples. Na něm si místní dobrovolní hasiči nechali opravdu záležet. Letošním tématem byly klobouky.

Balik z Białym Misiem

28. února 2024 14:10, Stonava, Otýlie Tobolová

Dziecięcy balik to dla pociech z polskiej szkoły i przedszkola w Stonawie nie tylko czas wspólnej rodzinnej rozrywki, ale też okazja do złożenia życzeń babciom i dziadkom.

Stonavští školáci zvládli lyžák i s minimem sněhu

21. února 2024 13:20, Stonava, Jiří Brzóska

Stonavští školáci absolvovali lyžařský kurz v Horní Bečvě. Přestože klimatické podmínky způsobily zhoršené podmínky na svahu, mladí lyžaři si týdenní kurz užili i díky doprovodnému programu, který si sami připravili.

Ve Stonavě se běžel 2. ročník Důlního přeboru

21. února 2024 13:19, Stonava, Jiří Brzóska

Do Stonavy se sjeli běžci ze širokého okolí. U Dolu ČSM se běžel druhý ročník Stonavského důlního přeboru. Jednalo se o sedmý závod v rámci přeboru karvinského revíru, který se běží napříč hornickým regionem. Trať dlouhou 7 kilometrů absolvovalo ve třech kategoriích 37 běžců.

Spotkanie wolontariuszy w Domu Elim

21. února 2024 13:16, Stonava, Otýlie Tobolová

Tego wieczoru świetlica Domu z Opieką Społeczną Elim rozbrzmiewała śpiewem kolęd. To chór mieszany stonawskiego koła PZKO przybył upiększyć noworoczne spotkanie klientów i zaproszonych gośćmi.

Včely začaly vylétat z úlu, včelaři z toho moc nadšeni nejsou

14. února 2024 15:32, Stonava, Jiří Brzóska

Teplé únorové počasí vylákalo z úlů první včely. Co na to včelaří? A jak jsou na tom se včelstvy po zimě? To jsou otázky, na které jsme hledali odpoveď.

Ve sportovní hale pravidelně cvičí senioři

14. února 2024 15:31, Stonava, Jiří Brzóska

Ve sportovní hale už několik měsíců pravidelně cvičí stonavští senioři. Zájem o tuto sportovní aktivitu aktivitu je velký.

Stonawskie Ostatki 2024

14. února 2024 15:30, Stonava, Otýlie Tobolová

Krótki w tym roku sezon karnawałowy zakończył się w Stonawie tradycyjnym balem ostatkowym Miejscowego Koła PZKO.

Prvňáčci dostali své první vysvědčení

7. února 2024 16:03, Stonava, Jiří Brzóska

První pololetí školního roku skončilo a děti si převzaly vysvědčení. Významný den to byl zejména pro prvňáčky, pro které to bylo první vysvědčení v jejich životě.

Komerční sdělení více

Karvinská hornická nemocnice pořídila s přispěním společnosti Mölnlycke elektrochirurgický přístroj

Karvinská hornická nemocnice (KHN) pořídila nový elektrochirurgický přístroj v hodnotě přes 470 tisíc korun, na který jí přispěly v našem regionu působící továrny společnosti Mölnlycke, jež jsou součástí celosvětově působící švédské skupiny Mölnlycke. „Jde o šetrný moderní chirurgický přístroj využívající vysokofrekvenční proudy, který je nezbytný pro současnou moderní operativu. Jak v ortopedii, tak v jednodenní chirurgii,“ upřesnil ředitel KHN Tomáš Canibal.

Zvuky rozmanitosti. Soudobá hudba na pomezí Česka, Slovenska a Polska

Již za tři týdny odstartuje pilotní ročník unikátního projektu Sounds of Diversity (Zvuky rozmanitosti), který vznikl s cílem propojit scény současného umění a umělců České republiky, Slovenska a Polska. Mezinárodní koncertní turné představí na třech koncertech celkem pět autorských kompozic, které zazní ve světových premiérách, i nový ansámbl. Součástí scénicky pojatého koncertu budou rovněž výtvarné objekty. Trojice koncertů se uskuteční v Ostravě (18. března, Komorní sál Fakulty umění OU), Katovicích (19. března, Koncertní studio Radia Katowice) a v Žilině (20. března, Nová synagóga).

Trio Noble-Slavík-Clarvis zahraje v březnu v Ostravě

Hudební výlety SHF letos odstartuje špičkový jazz! Klub Parník v centru Ostravy navštíví ve středu 13. března 2024 jazzové legendy Liam Noble a Paul Clarvis společně s geniálním multiinstrumentalistou Jiřím Slavíkem. Jejich program Nostalgia zavede přes jejich autorskou tvorbu až do dob George Gershwina.

Smetanovský operní cyklus Ostrava 2024 nebo balet Rapsodie Bohemia letos v NDM

Rok české hudby v Národním divadle moravskoslezském slavnostně začíná v sobotu 2. března. První operou Bedřicha Smetany Braniboři v Čechách zahajuje divadlo v den 200. výročí Smetanova narození první blok Smetanovského operního cyklu Ostrava 2024. Druhý blok se odehraje v květnu a skončí dnem 140. výročí Smetanova úmrtí (12. května). V devíti dnech tak divadlo dvakrát za sebou odehraje všech osm dokončených oper v pořadí, v jakém díla Smetana psal. Výjimkou je slavnostní Libuše – ta zazní jen 2x koncertně v podání Janáčkovy filharmonie Ostrava, se sólisty a Pražským filharmonickým sborem.

Den otevřených dveří letos na čtyřech nádržích, v laboratořích a dispečinku

U příležitosti Světového den vody vodohospodáři z Povodí Odry opět zpřístupní veřejnosti přehrady Slezská Harta, Kružberk, Šance a nově po rekonstrukci nádrž Morávka. V rámci Dne otevřených dveří bude možné v sobotu 23. března 2024 od 9:00 do 15:00 (poslední vstup 14:30) kromě uvedených vodních děl navštívit také vodohospodářský dispečink a vodohospodářské laboratoře státního podniku Povodí Odry v Ostravě na ulici Varenská č.49.

Ostravská ADRA slaví 15 let od svého založení

Humanitární organizace ADRA se věnuje dobrovolnickým aktivitám v České republice již 20 let. Jedno z prvních dobrovolnických center vzniklo v roce 2009 v Ostravě. Za svou patnáctiletou historii ušla ostravská ADRA obrovský kus cesty, na které propojuje dobrovolníky s potřebnými. ADRA se za tuto dobu stala respektovanou dobrovolnickou organizací, která za celou dobu svého působení zapojila v Ostravě neuvěřitelných 8 926 dobrovolníků.

Více