Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Průchod Laudon se v březnu otevře veřejnosti, a to po více jak třech letech

Dokončena byla oprava takzvaného Laudonova nádvoříčka. Průchod mezi náměstím a Žerotínovou ulicí se tak po více než třech letech znovu otevře veřejnosti.

Judo v Novém Jičíně už není jen pro děti

22. února 2024 14:00, Nový Jičín, Petra Dorazilová

Obnovený oddíl juda funguje v Novém Jičíně zhruba osm let, dosud se tu trenéři věnovali dětem. Od nového roku ale nastala změna - klub se rozšířil o skupinu dospělých a není jich málo.

Historické jádro Nového Jičína přišlo o svou nevzhlednou část

21. února 2024 10:10, Nový Jičín, Petra Dorazilová

V Novém Jičíně byla dokončena oprava takzvaného Laudonova nádvoříčka. Průchod mezi náměstím a Žerotínovou ulicí se tak po více než třech letech znovu otevře veřejnosti.

Judo v Novém Jičíně začali trénovat i dospělí, perou se jako děti

20. února 2024 8:10, Nový Jičín, Petra Dorazilová

Obnovený oddíl juda funguje v Novém Jičíně zhruba osm let, dosud se tu trenéři věnovali dětem. Od nového roku ale nastala změna - klub se rozšířil o skupinu dospělých a není jich málo.

Na zaniklý ARTeFAKT navázal nový filmový klub

19. února 2024 19:17, Nový Jičín, Petra Dorazilová

V Novém Jičíně byl obnoven filmový klub. Navázal na biograf ARTeFAKT, který zanikl zhruba před deseti lety. Zahajovacím večerem v Galerce byla projekce filmu Citlivý člověk zakončená besedou s jeho režisérem.

Mladí zápasníci přivezli z únorového mistrovství republiky stříbra

19. února 2024 11:40, Nový Jičín, Petra Dorazilová

Mladší žáci, zápasníci novojičínského oddílu, mají za sebou účast na letošním mistrovství České republiky - a nevrátili se s prázdnou. Vybojovali dvě stříbrné medaile.

V Novém Jičíně obnovili klub artových filmů pro náročné diváky

19. února 2024 10:40, Nový Jičín, Petra Dorazilová

V Novém Jičíně byl obnoven filmový klub. Navázal na biograf ARTeFAKT, který zanikl zhruba před deseti lety. Zahajovacím večerem v Galerce byla projekce filmu Citlivý člověk zakončená besedou s jeho režisérem.

Hasiči si pamatují loňský květen: dva požáry a stěhování

19. února 2024 10:30, Nový Jičín, Petra Dorazilová

Novojičínští hasiči vydali statistiku zásahů za rok 2023. Jejich zákroky se příliš nevymykaly předchozím dvanácti měsícům. Ubyly velké požáry, ale i ty menší si, bohužel, vzaly dva lidské životy.

Expozici Návštěvnického centra osvěžil letní klobouk a kinokoutek s Prokopem

19. února 2024 10:20, Nový Jičín, Petra Dorazilová

Návštěvnické centrum pro letošní turistickou sezonu zatraktivnilo své prostředí. Dvě novinky jsou v expozici klobouků - modernizovaný filmový kinokoutek a klobouk manželky Jana Wericha.

Novojičínské Návštěvnické centrum láká na Prokopa a letní klobouk Zdeny Werichové

16. února 2024 14:20, Nový Jičín, Petra Dorazilová

Návštěvnické centrum v Novém Jičíně pro letošní turistickou sezonu zatraktivnilo své prostředí. Dvě novinky jsou v expozici klobouků - modernizovaný filmový kinokoutek a klobouk manželky Jana Wericha.

Komerční sdělení více

Operace čelistních anomálií plánují stomatochirurgové pomocí speciálního softwaru

Čelistní anomálii popisují stomatochirurgové jako nesoulad ve vzájemném postavení čelistních kostí nebo jejich velikosti. Tento vrozený, případně po úraze nebo nemoci získaný problém, je v některých případech nutné vyřešit operativně. Lékaři Kliniky ústní, čelistní a obličejové chirurgie FN Ostrava (KÚČOCH) operaci připravují s pomocí softwaru, který jim pomůže ideální postavení čelistí naplánovat. Využívají k tomu také snímky z nového zubního skeneru, který klinika získala darem.

OSTROJ „prodává“ automatizované linky ve virtuální realitě

Strojírenský výrobce OSTROJ zapojuje virtuální a rozšířenou realitu do obchodního i výrobního procesu. Virtuální realitu využívá při prezentaci komplexních dopravníkových linek a systémů zákazníkům. Rozšířená realita pak slouží k pohotové a efektivní kontrole polotovarů během výroby.

Finanční prostředky do vodovodů a kanalizací v Ostravě v roce 2024

Ostrava patří kvalitou vody a úrovní poskytovaných vodohospodářských služeb ke špičce mezi velkými městy v České republice. Udržování vysoké úrovně služeb vyžaduje nemalé investice do nákupu moderních technologií, obnovy stávajících provozních zařízení a infrastruktury, ale zejména do kvalifikace a odborné připravenosti zaměstnanců. Jedná se o dlouhodobý a nikdy nekončící proces. Jedním z příkladů, kdy propojením investic s vysoce kvalifikovanou prací při provozu došlo k významnému zlepšení kvality služeb je dosažení nízkých ztrát vody v trubní síti.

Nemocnice ve Frýdku-Místku pokračuje v rozvoji a modernizaci i v roce 2024

V roce 2024 se Nemocnice ve Frýdku-Místku připravuje na ambiciózní investice v celkové výši přibližně 240 milionů Kč, s cílem posunout kvalitu poskytované zdravotní péče na zcela novou úroveň. V rámci mnoha projektů se zaměříme na dvě nejnáročnější investice, jak stavebně, tak finančně.

Více