Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opava podniká další kroky k demolici bývalého obchodního domu Slezanka

Včera 16:48, Opava, Yvona Fajtová

Téma Slezanka stále nebere konce. Město ji chce částečně zbourat a postavit tam byty a multifunkční sál až pro 500 lidí. Stále ale naráží na nějaké překážky.

Přes 100 let stará budova chirurgického oddělení SNO prochází kompletní rekonstrukcí

Včera 16:13, Opava, Yvona Fajtová

Chirurgické oddělení Slezské nemocnice v Opavě prochází kompletní rekonstrukcí, která jej posune do 21. století. Budova postavená před více než 100 lety už totiž nevyhovuje dnešním standardům.

Po Opavě budou jezdit tři nové trolejbusy. Dopravní podnik si je pořídil v rámci obnovy vozového parku

Včera 15:51, Opava, Yvona Fajtová

Po Opavě budou jezdit tři nové trolejbusy. Městský dopravní podnik si je pořídil v rámci obnovy svého vozového parku. Jezdit budou na všech trolejbusových linkách ve městě.

Ve Střední škole hotelnictví a služeb a Vyšší odborné škole Opava se během letních prázdnin pilně pracovalo

21. září 2023 13:53, Opava, Yvona Fajtová

Ve Střední škole hotelnictví a služeb a Vyšší odborné škole Opava se během letních prázdnin pilně pracovalo. Rekonstrukce probíhala nejen v Domově mládeže, ale také ve školních jídelnách na Alšově ulici a v Matičním domě na Rybím trhu.

Skatepark, workoutová hřiště, inline areál, pumptruck. Opava lidem nabízí pestré sportovní vyžití

21. září 2023 13:41, Opava, Yvona Fajtová

Opava má několik veřejných sportovišť jak pro profesionální, tak rekreační sporty. Hojně využívané jsou zejména workoutová hřiště a skatepark u víceúčelové haly v Městských sadech, který by město chtělo do budoucna rozšířit.

V Opavě vyroste nový sběrný dvůr. Bude největší ve městě

20. září 2023 14:26, Opava, Yvona Fajtová

Opava v současné době připravuje výstavbu nového sběrného dvoru. Vyrůst by měl v lokalitě Na Šlofárně na výjezdu z Kylešovic směrem na Komárov.

Opava pořídila záchranářům speciální dýchací přístroj

19. září 2023 15:34, Opava, Jiří Cileček

Záchranáři v Opavě získali nový speciální dýchací přístroj. Ten už pomáhá se záchranou i péčí o lidské životy. Stál 300 tisíc korun a záchranářům ho pořídilo město Opava.

Opavské Slezské divadlo slavnostně zahájilo sezónu operou Prodaná nevěsta pod širým nebem

17. září 2023 21:48, Opava, Yvona Fajtová

Slezské divadlo zcela netradičně zahájilo sezónu, a to zkrácenou verzí opery Prodaná nevěsta pod širým nebem. Zároveň se tak zapojilo do festivalu Bezručova Opava.

V Opavě slavnostně otevřeli náhradní ledovou plochu. Sloužit bude hokejistům i veřejnosti

17. září 2023 17:15, Opava, Yvona Fajtová

V Opavě slavnostně otevřeli náhradní ledovou plochu. Ta vyrostla v Městských sadech u fotbalového stadionu a po celou dobu rekonstrukce zimního stadionu bude sloužit hokejovému klubu HC Slezan Opava.

U Národního památníku II. světové války v Hrabyni si připomněli dvě významná jubilea

17. září 2023 17:03, Opava, Yvona Fajtová

U Národního památníku II. světové války v Hrabyni si připomněli hned dvě jubilea. 53. pluk průzkumu a elektronického boje oslavil 10 let a zároveň uplynulo 30 let od dislokace jednotek elektronického boje v Opavě.

Komerční sdělení více

Podcast FNO: Intervenční radiologie

INTERVENČNÍ RADIOLOGIE. Jak dokáže intervenční radiologie pomoci lidem po mozkových příhodách nebo těžkých úrazech? Kdy zachrání život ženám po porodu nebo s onkogynekologickou diagnózou? A na spoustu dalších otázek z této oblasti odpovídá doc. MUDr. Václav Procházka, Ph.D., MBA, vedoucí lékař angiolinky Ústavu radiodiagnostického FN Ostrava a LF OU.

Musí nákup letenek znamenat ztrátu času?

Když si představíme plánování dovolené nebo služební cesty, nákup letenek obvykle hraje klíčovou roli v celém procesu. Dříve to mohlo být časově náročné a občas frustrující úsilí. Nicméně, v dnešní době se nákup letenek značně změnil díky pokroku v technologiích a vylepšeným službám, což nám umožňuje maximalizovat efektivitu a minimalizovat stres. V tomto článku se podíváme na to, jak moderní způsoby nákupu letenek zjednodušily proces a jak můžeme využít tuto změnu k našemu prospěchu.

Roman Paulus, bílé lanýže i grilování: podzim pro gurmány ve Velkých Karlovicích

Podzim je časem gastronomických zážitků. Nenechejte si toto období ujít ve Spa hotelu Lanterna ve Velkých Karlovicích, čekají vás opravdu mimořádné akce! Na své si přijdou příznivci zážitkové gastronomie, skvělých vín, svatomartinské husy i vzácných bílých lanýžů. A co víc: to vše můžete v chladných podzimních dnech spojit se zdejším úžasným wellness.

Dolní Vítkovice se dál rozrůstají, kromě vzdělávání přibude i špičkové gastro

Novou etapu rozvoje zahájily v těchto dnech ostravské Dolní Vítkovice (DOV). V areálu, kde se ročně neformálně vzdělávají nebo interaktivně baví stovky tisíc návštěvníků různých generací, se v unikátním industriálním prostředí připravuje na ploše větší než 500 m2 projekt stylové restaurace s moderní gastronomií. Díky projektu architekta Radima Hubičky a jeho ateliéru se zcela promění přízemí Malého světa techniky U6 a vznikne teprve třetí tuzemská pobočka značkové italské restaurace L’Osteria.

Centrum PANT představí bohatým programem Španělsko

Centrum PANT ve spolupráci s Institutem Cervantes v Praze a Španělskou kanceláří pro cestovní ruch pro střední Evropu se sídlem ve Vídni připravili bohatý kulturní program, který má za úkol přiblížit lidem Španělsko.

Vegetariánské bistro v Kunčicích pod Ondřejníkem nabízí kuchyni celého světa

Jídla jako Dál Bhat, veganský ramen nebo arabský falafel by člověk čekal spíš v pražském Karlíně než na okraji Beskyd. Ladě Michulkové před časem chyběla nabídka chutné vegetariánské kuchyně v Beskydech odkud pochází, a tak se rozhodla otevřít si v Kunčicích pod Ondřejníkem bistro s názvem Bistro Kafé Ze.Mě. U netradičního makovo-jahodového dortu a skvělých domácích limonád jsme si povídaly o kuchařské inspiraci z cest a plánech do budoucna.

Vodaři v Beskydech pro dobrou věc

Dvě akce spojené se zážitky v moravskoslezských horách připravila vodárenská společnost během léta pro své zaměstnance. První z nich s názvem Prázdninová výzva – zdolej vrcholy motivovala všechny ty, kteří mají rádi Beskydy, aby během letních tří měsíců pracovali na své fyzické kondici, pečovali o své zdraví a zdolali pět beskydských vrcholů – Lysou horu, Ostrý, Velkou Čantoryji, Kamenitý a Ondřejník.

Více