Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Moravskoslezském Kočově oslavili 100 let paní Juliany Brenkusové

Dnes 10:22, Bruntál, Karel Soukop

Psal se 14. únor roku 1924, když se v Rumunské Pešti narodila holčička Juliana. Ve svých 25 letech se i s rodinou přestěhovala do Československa. Celý svůj další život, více než 75 let prožila v Moravskoslezském Kočově na Bruntálsku, kde právě oslavila sté narozeniny.

Nejvyšší nezaměstnanost v MS kraji je na Bruntálsku a v Karviné, objevují se však i expandující firmy

25. února 2024 22:10, Bruntál, Karel Soukop

Nezaměstnanost v MS kraji v lednu vzrostla na 5,5 %. Zejména dva okresy regionu, Karviná a Bruntál, mají vůbec nejhorší poměr volných pracovních míst k počtu uchazečů  v celé  zemi. Na Bruntálsku je bez práce od 6 do 9 procent lidí.

10 týmů nejmladších budoucích fotbalistů se sjelo do Bruntálu na halový turnaj

16. února 2024 22:07, Bruntál, Karel Soukop

Nejmenší adepti kopané a možná budoucí Ronaldové nebo Schickové se sjeli do bruntálské haly na velký turnaj šestiletých dětí. Mezi deseti týmy byli malí fotbalisté z Břidličné, Uničova, Krnova, Slavkova a dalších měst.

Ve Starém Městě u Bruntálu proběhl již 13. masopust, letos s rekordní účastí

11. února 2024 21:27, Bruntál, Karel Soukop

Tradice masopustu v obcích v podhůří Jeseníků je různě dlouhá. Ve Starém Městě proběhl již třináctý ročník, což patří mezi nejdéle trvající oslavy. Za roky trvání se masopust ve Starém Městě stal známým v širokém okolí a začátek čtyřicetidenního půstu tady vítá stále více návštěvníků.

Nejlepší sportovci a sportovní kolektivy za rok 2023 byli slavnostně oceněni v Bruntále

3. února 2024 13:08, Bruntál, Karel Soukop

Ženský box, karate, fitness, off road, střelba – to je malý jen výběr ne tak rozšířených českých sportů. Také jejich nejlepší reprezentanti na české i evropské úrovni byli Bruntále Českou unií sportu vyhlášeni jako nejlepší sportovci a sportovní kolektivy okresu.

V rámci Týdne hokeje v Bruntále proběhl nábor mladých hokejistů na ledové ploše na náměstí

21. ledna 2024 17:47, Bruntál, Karel Soukop

V rámci celostátní kampaně Týden hokeje proběhl v centru Bruntálu na ledové ploše na náměstí nábor nejmenších hokejistů. Přestože starý zimní stadion je z technických důvodů už mimo provoz, účast nejmenších zájemců potvrdila zájem dětí.

30. výročí své existence oslavila soukromá ZŠ Amos v Bruntále se svými žáky, absolventy a současnými i bývalými učiteli

14. ledna 2024 14:06, Bruntál, Karel Soukop

Soukromá základní škola Amos byla v Bruntále založena v roce 1993 jako jeden z prvních takových unikátních projektů v kraji. Nyní slaví 30 let existence, za kterou vychovala 5 generací žáků prvního stupně Základní školy. Na oslavu tohoto výročí si přizvala rodiče, učitele i žáky dalších škol.

STUDUJ U NÁS: Den vědy na Gymnáziu Bruntál bavil

11. ledna 2024 8:22, Bruntál, Tomáš Tikal

Již podesáté pořádalo Gymnázium Bruntál oblíbený Den vědy. Ten přilákal do prostor školy jak budoucí zájemce o studium, tak i žáky a děti v doprovodu rodičů. Mohli být přítomni u pokusů z fyziky, chemie i biologie a mnohé si mohli sami vyzkoušet a něco si i vyrobit a odnést.

Na bruntálském Petrinu se sešly stovky předškoláků a společném tvoření s názvem Krásná cesta do školy

7. ledna 2024 14:42, Bruntál, Karel Soukop

Stovky bruntálských předškoláků tvoří na jednom místě. To je projekt Artfóra Krásná cesta do školy, který opakovaně pořádá spolek rodičů na Základní škole Petrin. Předškoláci s pomocí žáků prvního stupně malují na velké papíry, pokaždé na jiné téma a k tomu si vyrábějí i dřevěné ozdoby.

Více než 20 otužilců si dalo opět dostaveníčko na Boží hod na Bruntálském rybníce

1. ledna 2024 14:49, Bruntál, Karel Soukop

Bruntálský krystalek je již tradiční povánoční akcí otužilců. Na Kobylím rybníce v centru města se jich letos sešlo rna 17. ročníku rekordních dvaadvacet. Vyzkoušet si plavání v chladné vodě přijeli otužlci z celého regionu, největší účast měla jako každoročně, delegace ze Staré Vsi.

Komerční sdělení více

Karvinská hornická nemocnice pořídila s přispěním společnosti Mölnlycke elektrochirurgický přístroj

Karvinská hornická nemocnice (KHN) pořídila nový elektrochirurgický přístroj v hodnotě přes 470 tisíc korun, na který jí přispěly v našem regionu působící továrny společnosti Mölnlycke, jež jsou součástí celosvětově působící švédské skupiny Mölnlycke. „Jde o šetrný moderní chirurgický přístroj využívající vysokofrekvenční proudy, který je nezbytný pro současnou moderní operativu. Jak v ortopedii, tak v jednodenní chirurgii,“ upřesnil ředitel KHN Tomáš Canibal.

Zvuky rozmanitosti. Soudobá hudba na pomezí Česka, Slovenska a Polska

Již za tři týdny odstartuje pilotní ročník unikátního projektu Sounds of Diversity (Zvuky rozmanitosti), který vznikl s cílem propojit scény současného umění a umělců České republiky, Slovenska a Polska. Mezinárodní koncertní turné představí na třech koncertech celkem pět autorských kompozic, které zazní ve světových premiérách, i nový ansámbl. Součástí scénicky pojatého koncertu budou rovněž výtvarné objekty. Trojice koncertů se uskuteční v Ostravě (18. března, Komorní sál Fakulty umění OU), Katovicích (19. března, Koncertní studio Radia Katowice) a v Žilině (20. března, Nová synagóga).

Trio Noble-Slavík-Clarvis zahraje v březnu v Ostravě

Hudební výlety SHF letos odstartuje špičkový jazz! Klub Parník v centru Ostravy navštíví ve středu 13. března 2024 jazzové legendy Liam Noble a Paul Clarvis společně s geniálním multiinstrumentalistou Jiřím Slavíkem. Jejich program Nostalgia zavede přes jejich autorskou tvorbu až do dob George Gershwina.

Smetanovský operní cyklus Ostrava 2024 nebo balet Rapsodie Bohemia letos v NDM

Rok české hudby v Národním divadle moravskoslezském slavnostně začíná v sobotu 2. března. První operou Bedřicha Smetany Braniboři v Čechách zahajuje divadlo v den 200. výročí Smetanova narození první blok Smetanovského operního cyklu Ostrava 2024. Druhý blok se odehraje v květnu a skončí dnem 140. výročí Smetanova úmrtí (12. května). V devíti dnech tak divadlo dvakrát za sebou odehraje všech osm dokončených oper v pořadí, v jakém díla Smetana psal. Výjimkou je slavnostní Libuše – ta zazní jen 2x koncertně v podání Janáčkovy filharmonie Ostrava, se sólisty a Pražským filharmonickým sborem.

Den otevřených dveří letos na čtyřech nádržích, v laboratořích a dispečinku

U příležitosti Světového den vody vodohospodáři z Povodí Odry opět zpřístupní veřejnosti přehrady Slezská Harta, Kružberk, Šance a nově po rekonstrukci nádrž Morávka. V rámci Dne otevřených dveří bude možné v sobotu 23. března 2024 od 9:00 do 15:00 (poslední vstup 14:30) kromě uvedených vodních děl navštívit také vodohospodářský dispečink a vodohospodářské laboratoře státního podniku Povodí Odry v Ostravě na ulici Varenská č.49.

Ostravská ADRA slaví 15 let od svého založení

Humanitární organizace ADRA se věnuje dobrovolnickým aktivitám v České republice již 20 let. Jedno z prvních dobrovolnických center vzniklo v roce 2009 v Ostravě. Za svou patnáctiletou historii ušla ostravská ADRA obrovský kus cesty, na které propojuje dobrovolníky s potřebnými. ADRA se za tuto dobu stala respektovanou dobrovolnickou organizací, která za celou dobu svého působení zapojila v Ostravě neuvěřitelných 8 926 dobrovolníků.

Více