Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zprávy redaktora: Karel Soukop

Spitzerova vila v Janovicích bude další perlou kraje s přínosem k rozvoji cestovního ruchu

Larischova vila, Flemmichova vila, Bauerovy vily. To jsou všechno perly prvorepublikové architektury v našem kraji i celém Česku. Do nového života se však právě probouzí další, Spitzerova vila v Janovicích u Rýmařova. Je unikátní zachovanou podobou i historickým interiérem.

Ojedinělou výstavou Jindřicha Štreita a Adrieny Šimotové zahájila sezónu rýmařovská Galerie Octopus

Včera 18:35, Celý MS kraj, Karel Soukop

Galerie Octopus v Rýmařově zahájila svou letošní výstavní sezónu ojedinělou výstavou s názvem Společná setkávání. Jde o spojení tvorby fotografa Jindřicha Štreita s významnou českou výtvarnicí Adrienou Šimotovou. Oba pojilo dlouholeté přátelství a výstava reflektuje jejich společně strávené chvíle a události.

V Moravskoslezském Kočově oslavili 100 let paní Juliany Brenkusové

3. března 2024 10:22, Bruntál, Karel Soukop

Psal se 14. únor roku 1924, když se v Rumunské Pešti narodila holčička Juliana. Ve svých 25 letech se i s rodinou přestěhovala do Československa. Celý svůj další život, více než 75 let prožila v Moravskoslezském Kočově na Bruntálsku, kde právě oslavila sté narozeniny.

Český pohár žactva a klasifikační závod slalomářů musel být z beskydské Bílé přesunut do jesenického Karlova

27. února 2024 8:58, Celý MS kraj, Karel Soukop

Lyžařské podmínky na horách se den ode dne horší a ani vyhlídky na další dny nevěští nic dobrého. Mnohé skiareály omezují nebo regulují provoz pouze na zasněžené sjezdovky. Podmínky pro lyžování udržují pouze výše položené areály. Jediným, který je schopen pořádat i závody je areál Klobouk v Karlově.

Bruntál a Karviná mají nejvyšší nezaměstnanost v MS kraji

26. února 2024 8:24, Celý MS kraj, Karel Soukop

Nezaměstnanost v MS kraji v lednu vzrostla na 5,5 %. Zejména dva okresy regionu, Karviná a Bruntál, mají vůbec nejhorší poměr volných pracovních míst k počtu uchazečů  v celé  zemi. Na Bruntálsku je bez práce od 6 do 9 procent lidí.

Nejvyšší nezaměstnanost v MS kraji je na Bruntálsku a v Karviné, objevují se však i expandující firmy

25. února 2024 22:10, Bruntál, Karel Soukop

Nezaměstnanost v MS kraji v lednu vzrostla na 5,5 %. Zejména dva okresy regionu, Karviná a Bruntál, mají vůbec nejhorší poměr volných pracovních míst k počtu uchazečů  v celé  zemi. Na Bruntálsku je bez práce od 6 do 9 procent lidí.

Protimluvná dvaadvacítka v ostravském Domě umění byl večer básníků a jejich autorských čtení

25. února 2024 15:36, Celý MS kraj, Karel Soukop

Ve druhé reportáži navštívíme Dům umění v Ostravě a akci Protimluvná dvaadvacítka. Jde o setkání, zahajující literární večery v Galerii výtvarných umění. Jedná se o autorská čtení děl básníků, kteří jsou dnes již kmenovými autory vydavatelství Protimluv, které akci pořádá.

Muzeum Beskyd letos oslaví 100 let své existence. Výroční rok zahájilo dvěma výstavami stoletých malířů

25. února 2024 15:28, Celý MS kraj, Karel Soukop

Zahájíme letošní výstavní sezónu v Muzeu Beskyd na frýdeckém zámku. Muzeum v letošním roce slaví 100 let od svého vzniku. Výroční rok zahajuje stylově dvěma výstavami malířů, kteří by se letos rovněž dožili sta let.

Sté narozeniny oslavila paní Brenkusová z Moravskoslezského Kočova spolu s početnou rodinou a vedením obce

18. února 2024 20:35, Celý MS kraj, Karel Soukop

Psal se 14. únor roku 1924, když se v rumunské Pešti narodila holčička Juliana. Ve svých 25 letech se i s rodinou přestěhovala do Československa. Celý svůj další život, více než 75 let prožila v Moravskoslezském Kočově na Bruntálsku, kde právě oslavila sté narozeniny.

10 týmů nejmladších budoucích fotbalistů se sjelo do Bruntálu na halový turnaj

16. února 2024 22:07, Bruntál, Karel Soukop

Nejmenší adepti kopané a možná budoucí Ronaldové nebo Schickové se sjeli do bruntálské haly na velký turnaj šestiletých dětí. Mezi deseti týmy byli malí fotbalisté z Břidličné, Uničova, Krnova, Slavkova a dalších měst.

Komerční sdělení více

FN Ostrava otevřela ambulanci perinatální psychiatrické péče

Oddělení psychiatrické FN Ostrava otevřelo ambulanci pro ženy, které mají v průběhu těhotenství anebo po porodu psychické problémy. Lékař, který se na tuto problematiku zaměřuje, poskytne ženám odbornou pomoc, případně zváží nasazení léčiv relativně bezpečných pro plod. K odhalení zhoršeného psychického stavu napomůže i dotazník, který je dispozici na Oddělení šestinedělí Gynekologicko-porodnické kliniky FN Ostrava a LF OU a ve vybraných gynekologických ambulancích.

Karvinská hornická nemocnice pořídila s přispěním společnosti Mölnlycke elektrochirurgický přístroj

Karvinská hornická nemocnice (KHN) pořídila nový elektrochirurgický přístroj v hodnotě přes 470 tisíc korun, na který jí přispěly v našem regionu působící továrny společnosti Mölnlycke, jež jsou součástí celosvětově působící švédské skupiny Mölnlycke. „Jde o šetrný moderní chirurgický přístroj využívající vysokofrekvenční proudy, který je nezbytný pro současnou moderní operativu. Jak v ortopedii, tak v jednodenní chirurgii,“ upřesnil ředitel KHN Tomáš Canibal.

Zvuky rozmanitosti. Soudobá hudba na pomezí Česka, Slovenska a Polska

Již za tři týdny odstartuje pilotní ročník unikátního projektu Sounds of Diversity (Zvuky rozmanitosti), který vznikl s cílem propojit scény současného umění a umělců České republiky, Slovenska a Polska. Mezinárodní koncertní turné představí na třech koncertech celkem pět autorských kompozic, které zazní ve světových premiérách, i nový ansámbl. Součástí scénicky pojatého koncertu budou rovněž výtvarné objekty. Trojice koncertů se uskuteční v Ostravě (18. března, Komorní sál Fakulty umění OU), Katovicích (19. března, Koncertní studio Radia Katowice) a v Žilině (20. března, Nová synagóga).

Trio Noble-Slavík-Clarvis zahraje v březnu v Ostravě

Hudební výlety SHF letos odstartuje špičkový jazz! Klub Parník v centru Ostravy navštíví ve středu 13. března 2024 jazzové legendy Liam Noble a Paul Clarvis společně s geniálním multiinstrumentalistou Jiřím Slavíkem. Jejich program Nostalgia zavede přes jejich autorskou tvorbu až do dob George Gershwina.

Více