Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Školáci z Rychvaldu si oblíbili moderní 3D tisk, vyrábějí si různé drobné předměty

15. září 2023 9:35, Rychvald, Libor Běčák

Nejdříve si v počítači vymodelují libovolný předmět a ten pak vytisknou na 3D tiskárně. Tímto praktickým způsobem se žáci rychvaldské základní školy seznamují s technologií, která má před sebou velkou budoucnost.

V Rychvaldě přibylo dětí, město musí ke škole přistavět nový pavilon

4. září 2023 11:24, Rychvald, Libor Běčák

Tradičním šerpováním a předáním drobných dárků od zástupců města probíhal první školní den pro 8 desítek prvňáků ve školách v Rychvaldě.

Děti tráví prázdniny na příměstských táborech

2. srpna 2023 11:35, Rychvald, Libor Běčák

Děti z Rychvaldu mohly po celý týden zažívat příběh oblíbeného Harryho Pottera a jeho přátel. Mnoho důležitých propriet si táborníci vyrobili sami a naučili se také některá kouzla.

Děti z Rychvaldu byly na táboře s Harrym Potterem a jeho přáteli

27. července 2023 10:11, Rychvald, Libor Běčák

Děti z Rychvaldu mohly po celý týden zažívat příběh oblíbeného Harryho Pottera a jeho přátel. Mnoho důležitých propriet si táborníci vyrobili sami a naučili se také některá kouzla.

V Rychvaldě se konal Gulášfest, ten nejlepší se snažilo uvařit 8 týmů

16. července 2023 15:33, Rychvald, Libor Běčák

V areálu rychvaldské sokolovny se konal 3. ročník Gulášfestu. Společně se Sokoli akci za podpory kraje pořádalo město a spolek Náš Rychvald. O nejlepší guláš soutěžilo 8 týmů.

Unikátní oslavu životního jubilea připravila radnice v Rychvaldu pro paní Emilii Zdunkovou

11. července 2023 14:13, Rychvald, Michal Hulva

Velké překvapení pro stoletou jubilantku paní Emilii Zdunkovou připravili na matrice v Rychvaldě.

Děti z Rychvaldu ztvárnily, jak si představují podobu města do roku 2050

7. července 2023 13:34, Rychvald, Libor Běčák

Město Rychvald se zapojilo jako registrovaný regionální partner do unikátního projektu Evropa 2050 s tím, že uspořádalo regionální soutěžní výtvarnou přehlídku. Díla mohou postoupit do národního kola a následně evropského finále.

Rychvaldské spolky uspořádaly Dětský den. Počáteční nepřízeň počasí návštěvníky neodradila.

19. června 2023 14:07, Rychvald, Michal Hulva

Všechny rychvaldské spolky se spojily a na hřišti základní školy uspořádaly již třetí ročník Dětského dne. Na mnoha stanovištích si děti mohly zasoutěžit v několika disciplínách, seznámit se Báňskou záchrannou službou nebo se skauty.

Pohár z tenisového turnaje čtyř měst vybojovali na domácích kurtech Rychvaldští

28. května 2023 11:53, Rychvald, Libor Běčák

Putovní pohár každoročního klání v tenisové čtyřhře mezi Rychvaldem, Petřvaldem, Bohumínem a Dolní Lutyní tentokrát zůstává v Rychvaldě. Právě jeho tenisté se v turnaji dostali do finále, kde hráli o 1. a 2. místo.

ČČK z Rychvaldu při oslavě 70 let pořádal akci pro veřejnost a děti

28. května 2023 11:50, Rychvald, Libor Běčák

Český červený kříž v Rychvaldě slaví 70 let své činnosti. Na náměstí v centru města proto pro veřejnost uspořádal velkou prezentaci. Akce byla navíc spojená s dnem dětí, proto nechyběly soutěže a program pro nejmenší návštěvníky.

Komerční sdělení více

Roman Paulus, bílé lanýže i grilování: podzim pro gurmány ve Velkých Karlovicích

Podzim je časem gastronomických zážitků. Nenechejte si toto období ujít ve Spa hotelu Lanterna ve Velkých Karlovicích, čekají vás opravdu mimořádné akce! Na své si přijdou příznivci zážitkové gastronomie, skvělých vín, svatomartinské husy i vzácných bílých lanýžů. A co víc: to vše můžete v chladných podzimních dnech spojit se zdejším úžasným wellness.

Dolní Vítkovice se dál rozrůstají, kromě vzdělávání přibude i špičkové gastro

Novou etapu rozvoje zahájily v těchto dnech ostravské Dolní Vítkovice (DOV). V areálu, kde se ročně neformálně vzdělávají nebo interaktivně baví stovky tisíc návštěvníků různých generací, se v unikátním industriálním prostředí připravuje na ploše větší než 500 m2 projekt stylové restaurace s moderní gastronomií. Díky projektu architekta Radima Hubičky a jeho ateliéru se zcela promění přízemí Malého světa techniky U6 a vznikne teprve třetí tuzemská pobočka značkové italské restaurace L’Osteria.

Centrum PANT představí bohatým programem Španělsko

Centrum PANT ve spolupráci s Institutem Cervantes v Praze a Španělskou kanceláří pro cestovní ruch pro střední Evropu se sídlem ve Vídni připravili bohatý kulturní program, který má za úkol přiblížit lidem Španělsko.

Vegetariánské bistro v Kunčicích pod Ondřejníkem nabízí kuchyni celého světa

Jídla jako Dál Bhat, veganský ramen nebo arabský falafel by člověk čekal spíš v pražském Karlíně než na okraji Beskyd. Ladě Michulkové před časem chyběla nabídka chutné vegetariánské kuchyně v Beskydech odkud pochází, a tak se rozhodla otevřít si v Kunčicích pod Ondřejníkem bistro s názvem Bistro Kafé Ze.Mě. U netradičního makovo-jahodového dortu a skvělých domácích limonád jsme si povídaly o kuchařské inspiraci z cest a plánech do budoucna.

Vodaři v Beskydech pro dobrou věc

Dvě akce spojené se zážitky v moravskoslezských horách připravila vodárenská společnost během léta pro své zaměstnance. První z nich s názvem Prázdninová výzva – zdolej vrcholy motivovala všechny ty, kteří mají rádi Beskydy, aby během letních tří měsíců pracovali na své fyzické kondici, pečovali o své zdraví a zdolali pět beskydských vrcholů – Lysou horu, Ostrý, Velkou Čantoryji, Kamenitý a Ondřejník.

V MALFINI vyskladňují zboží roboti

Unikátní robotický skladovací systém technologie AutoStore s investicí ve výši čtvrt miliardy korun spustila za asistence hejtmana Moravskoslezského kraje Jana Krkošky ve svém logistickém centru v Ostravě společnost MALFINI, která ze severu Moravy obsluhuje zákazníky ve víc jak 35 státech Evropy. Dodavatelem automatizovaného řešení je česká pobočka norské společnosti Element Logic.

Více