Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zprávy redaktora: Yvona Fajtová

Porubská radnice podporuje sportovní aktivity dětí mateřských škol. Ke sportu je vedou i samotné školky

Včera 12:24, Celý MS kraj, Yvona Fajtová

Porubské mateřské školy podporují sportovní aktivity dětí. Na některé z nich jim přispívá radnice. Oblíbené je zejména bruslení na zimním stadionu, kde mají k dispozici i trenéry.

Srdce plodu si v budoucnu maminky pohlídají doma. To je cíl vědkyně z VŠB-TUO

Včera 12:18, Celý MS kraj, Yvona Fajtová

Čtyřletý projekt vědkyně Technické univerzity je téměř u konce. Speciálnímu monitorovacímu systému pro těhotné maminky, který skrze elektrické signály těla snímá tlukot srdíčka ještě nenarozeného miminka, už chybí jen kulaté razítko.

Knihovně v Kylešovicích přibývají čtenáři. Návštěvnost se zvedla díky nedávné kompletní rekonstrukci

28. února 2024 13:49, Opava, Yvona Fajtová

Pobočka knihovny města Opavy v Kylešovicích je stále oblíbenější. Návštěvnost se zvedla po kompletní rekonstrukci, díky které je prostornější, modernější a na viditelnějším místě.

Osobnosti, poklady zaniklého muzea, vzácné obrazy. Výstava Opava jubilejní mapuje 800 let města

28. února 2024 13:27, Opava, Yvona Fajtová

Slezské zemské muzeum v Opavě si připomíná 800 let od první písemné zmínky o městě. A to výstavou Opava jubilejní, která je zároveň jedním z hlavních výstavních projektů sezóny.

Opavský basketbalista Jakub Šiřina vyhrál anketu Sportovec roku MS kraje. Bodoval i klub BK Opava

28. února 2024 13:21, Opava, Yvona Fajtová

Moravskoslezský kraj slavnostně vyhlásil výsledky ankety sportovec roku. Hlavní cenu, tedy Cenu hejtmana získal opavský basketbalista Jakub Šiřina. Na galavečeru zazněla řada zvučných jmen. Ocenění byli nejen jednotlivci, ale také trenéři a kluby.

Porubská ZŠ I. Sekaniny tvoří virtuální velikonoční trhy na Alšově náměstí a rozšiřují zástavbu o Hl. třídu

28. února 2024 10:26, Celý MS kraj, Yvona Fajtová

Porubská ZŠ Ivana Sekaniny už se připravuje na Velikonoce. Po úspěšné animaci, kdy vytvořila virtuální Alšovo náměstí s vánočními trhy, teď žáci v Minecraftu (čti v majnkraftu) tvoří velikonoční jarmark.

Výstava Opava jubilejní mapuje 800 let města. K vidění je v Historické budově Slezského muzea

27. února 2024 11:24, Celý MS kraj, Yvona Fajtová

Slezské zemské muzeum v Opavě si připomíná 800 let od první písemné zmínky o městě. A to výstavou Opava jubilejní, která je zároveň jedním z hlavních výstavních projektů sezóny.

Projekt REFRESH významně urychlí proces transformace MS kraje. Těžit z něj budeme všichni

26. února 2024 9:12, Celý MS kraj, Yvona Fajtová

Vysoká škola báňská - Technická univerzita spolu s Ostravskou univerzitou a dalšími partnery zahájila projekt REFRESH. Ten má pomoci výrazně urychlit proces transformace Ostravy a celého našeho kraje v chytrý a zelený region. Vznikne řada laboratoří, kde budou pracovat špičkoví vědci spolu se studenty i firmami, které budou inovace zavádět do praxe.

SFC Opava je na jarní část ligy připravena. Posunout se chce na přední příčky tabulky

25. února 2024 11:02, Opava, Yvona Fajtová

Fotbalisté Slezského FC Opava jsou na jarní část národní ligy připraveni. Mají nejen nové posily, ale také nového trenéra gólmanů Martina Vaniaka. Během přípravného období klub změnil i majitele.

V Opavě a okolí se natáčel film V nouzi. Řeší šikanu, deprese a sebepoškozování dětí a teenagerů

25. února 2024 10:47, Opava, Yvona Fajtová

V nouzi. To je název nového filmu, který se natáčel na Opavsku a řeší šikanu, deprese a sebepoškozování dětí a teenagerů. Poslední scény vznikaly v těchto dnech na Základní škole ve Štítině.

Komerční sdělení více

Karvinská hornická nemocnice pořídila s přispěním společnosti Mölnlycke elektrochirurgický přístroj

Karvinská hornická nemocnice (KHN) pořídila nový elektrochirurgický přístroj v hodnotě přes 470 tisíc korun, na který jí přispěly v našem regionu působící továrny společnosti Mölnlycke, jež jsou součástí celosvětově působící švédské skupiny Mölnlycke. „Jde o šetrný moderní chirurgický přístroj využívající vysokofrekvenční proudy, který je nezbytný pro současnou moderní operativu. Jak v ortopedii, tak v jednodenní chirurgii,“ upřesnil ředitel KHN Tomáš Canibal.

Zvuky rozmanitosti. Soudobá hudba na pomezí Česka, Slovenska a Polska

Již za tři týdny odstartuje pilotní ročník unikátního projektu Sounds of Diversity (Zvuky rozmanitosti), který vznikl s cílem propojit scény současného umění a umělců České republiky, Slovenska a Polska. Mezinárodní koncertní turné představí na třech koncertech celkem pět autorských kompozic, které zazní ve světových premiérách, i nový ansámbl. Součástí scénicky pojatého koncertu budou rovněž výtvarné objekty. Trojice koncertů se uskuteční v Ostravě (18. března, Komorní sál Fakulty umění OU), Katovicích (19. března, Koncertní studio Radia Katowice) a v Žilině (20. března, Nová synagóga).

Trio Noble-Slavík-Clarvis zahraje v březnu v Ostravě

Hudební výlety SHF letos odstartuje špičkový jazz! Klub Parník v centru Ostravy navštíví ve středu 13. března 2024 jazzové legendy Liam Noble a Paul Clarvis společně s geniálním multiinstrumentalistou Jiřím Slavíkem. Jejich program Nostalgia zavede přes jejich autorskou tvorbu až do dob George Gershwina.

Smetanovský operní cyklus Ostrava 2024 nebo balet Rapsodie Bohemia letos v NDM

Rok české hudby v Národním divadle moravskoslezském slavnostně začíná v sobotu 2. března. První operou Bedřicha Smetany Braniboři v Čechách zahajuje divadlo v den 200. výročí Smetanova narození první blok Smetanovského operního cyklu Ostrava 2024. Druhý blok se odehraje v květnu a skončí dnem 140. výročí Smetanova úmrtí (12. května). V devíti dnech tak divadlo dvakrát za sebou odehraje všech osm dokončených oper v pořadí, v jakém díla Smetana psal. Výjimkou je slavnostní Libuše – ta zazní jen 2x koncertně v podání Janáčkovy filharmonie Ostrava, se sólisty a Pražským filharmonickým sborem.

Den otevřených dveří letos na čtyřech nádržích, v laboratořích a dispečinku

U příležitosti Světového den vody vodohospodáři z Povodí Odry opět zpřístupní veřejnosti přehrady Slezská Harta, Kružberk, Šance a nově po rekonstrukci nádrž Morávka. V rámci Dne otevřených dveří bude možné v sobotu 23. března 2024 od 9:00 do 15:00 (poslední vstup 14:30) kromě uvedených vodních děl navštívit také vodohospodářský dispečink a vodohospodářské laboratoře státního podniku Povodí Odry v Ostravě na ulici Varenská č.49.

Ostravská ADRA slaví 15 let od svého založení

Humanitární organizace ADRA se věnuje dobrovolnickým aktivitám v České republice již 20 let. Jedno z prvních dobrovolnických center vzniklo v roce 2009 v Ostravě. Za svou patnáctiletou historii ušla ostravská ADRA obrovský kus cesty, na které propojuje dobrovolníky s potřebnými. ADRA se za tuto dobu stala respektovanou dobrovolnickou organizací, která za celou dobu svého působení zapojila v Ostravě neuvěřitelných 8 926 dobrovolníků.

Více