Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový přístroj rehabilitačního centra v Čeladné má původ v NASA

20. února 2024 12:10, Čeladná, Petra Dorazilová

Rehabilitační centrum Čeladná je prvním zdravotnickým zařízením se statutem odborného léčebného ústavu v České republice, které má pro pacienty k dispozici nový přístroj, jež má původ v kosmické medicíně NASA.

Chodník je opravený, Čeladná čeká na zprávu o dotaci

7. února 2024 12:30, Čeladná, Petra Dorazilová

Podél cesty směrem na Podolánky nechala obec Čeladná rekonstruovat několik úseků starých chodníků, a to od křižovatky s hlavní komunikací k autobusové zastávce Přádelna vlny.

Čeladná má všude venku nová světla, očekává úspory až 60 procent

24. ledna 2024 9:22, Čeladná, Petra Dorazilová

Na konci loňského roku Čeladná dokončila výměnu 478 zastaralých svítidel veřejného osvětlení za moderní LED světla. Některé původní lampy byly dokonce i z padesátých let minulého století.

Čeladná svítí efektivně, světla z padesátých let jsou pryč

15. ledna 2024 12:30, Čeladná, Petra Dorazilová

Od letošního roku svítí celá Čeladná úsporněji. Beskydská obec vyměnila téměř 500 starých svítidel za nové LED lampy. Modernizované veřejné osvětlení by tu mohlo ušetřit až 60 procent energie.

Přání a vize představitelů Čeladné do roku 2024

9. ledna 2024 11:40, Čeladná, Petra Dorazilová

V prvním miniexpresu Čeladné roku 2024 přinášíme přání představitelů obce lidem do nového roku, a také vize toho, co lze v následujících dvanácti měsících očekávat.

Vánoční koncert školy stmelil v Čeladné všechny generace

21. prosince 2023 8:50, Čeladná, Petra Dorazilová

Vánoční koncert v kostele svatého Jana Nepomuckého v Čeladné pořádá místní základní škola už čtvrt století. V programu i letos vystoupili její žáci a hosté s koledami, ale i s moderními vánočními písněmi.

Centrum Čeladné zdobí čtrnáct metrů vysoký vánoční strom

6. prosince 2023 11:40, Čeladná, Petra Dorazilová

Vánočního strom, čtrnáct metrů vysokou jedli kavkazskou, kterou obci daroval ze své zahrady zdejší občan pan Pavelec, si místní rozsvítili v předvečer první adventní neděle. Událost se konala v kouzelné kulise sněhové nadílky a za přispění místních dětí.

Čeladenská Beruška zahájila spolupráci s mateřinkou z Polska

29. listopadu 2023 10:30, Čeladná, Petra Dorazilová

Mateřská škola Čeladenská Beruška navázala spolupráci s mateřinkou z města Živice, které leží v Polsku asi hodinu jízdy z Čeladné. První osobní setkání se v listopadu odehrálo na české straně.

Kalusův kalamář probudil v dětech básnické střevo, veršovaly na pohádkové téma

13. listopadu 2023 9:10, Čeladná, Petra Dorazilová

Děti z devíti základních škol, tedy z pořádající čeladenské a z osmi z okolního regionu, si na dalším ročníku Kalusova kalamáře vyzkoušely, zda v nich dřímá básnické střevo. Soutěž je věnována básníku Josefu Kalusovi, který žil na přelomu 19. a 20. století v Čeladné.

Sklepení Kalusova památníku zdobí to, co kdysi bývalo ve všech chalupách

31. října 2023 14:07, Čeladná, Petra Dorazilová

Unikátní sklepení Památku Josefa Kaluse podtrhuje podzimní výstavu kolovrátků, historie salašnictví v Beskydech a zpracování vlny. Prezentované předměty pocházejí ze sbírky Pavla Šmíry, její základy vytvořil jeho otec, jehož nedožité sté narozeniny si letos připomínal.

Komerční sdělení více

Karvinská hornická nemocnice pořídila s přispěním společnosti Mölnlycke elektrochirurgický přístroj

Karvinská hornická nemocnice (KHN) pořídila nový elektrochirurgický přístroj v hodnotě přes 470 tisíc korun, na který jí přispěly v našem regionu působící továrny společnosti Mölnlycke, jež jsou součástí celosvětově působící švédské skupiny Mölnlycke. „Jde o šetrný moderní chirurgický přístroj využívající vysokofrekvenční proudy, který je nezbytný pro současnou moderní operativu. Jak v ortopedii, tak v jednodenní chirurgii,“ upřesnil ředitel KHN Tomáš Canibal.

Zvuky rozmanitosti. Soudobá hudba na pomezí Česka, Slovenska a Polska

Již za tři týdny odstartuje pilotní ročník unikátního projektu Sounds of Diversity (Zvuky rozmanitosti), který vznikl s cílem propojit scény současného umění a umělců České republiky, Slovenska a Polska. Mezinárodní koncertní turné představí na třech koncertech celkem pět autorských kompozic, které zazní ve světových premiérách, i nový ansámbl. Součástí scénicky pojatého koncertu budou rovněž výtvarné objekty. Trojice koncertů se uskuteční v Ostravě (18. března, Komorní sál Fakulty umění OU), Katovicích (19. března, Koncertní studio Radia Katowice) a v Žilině (20. března, Nová synagóga).

Trio Noble-Slavík-Clarvis zahraje v březnu v Ostravě

Hudební výlety SHF letos odstartuje špičkový jazz! Klub Parník v centru Ostravy navštíví ve středu 13. března 2024 jazzové legendy Liam Noble a Paul Clarvis společně s geniálním multiinstrumentalistou Jiřím Slavíkem. Jejich program Nostalgia zavede přes jejich autorskou tvorbu až do dob George Gershwina.

Smetanovský operní cyklus Ostrava 2024 nebo balet Rapsodie Bohemia letos v NDM

Rok české hudby v Národním divadle moravskoslezském slavnostně začíná v sobotu 2. března. První operou Bedřicha Smetany Braniboři v Čechách zahajuje divadlo v den 200. výročí Smetanova narození první blok Smetanovského operního cyklu Ostrava 2024. Druhý blok se odehraje v květnu a skončí dnem 140. výročí Smetanova úmrtí (12. května). V devíti dnech tak divadlo dvakrát za sebou odehraje všech osm dokončených oper v pořadí, v jakém díla Smetana psal. Výjimkou je slavnostní Libuše – ta zazní jen 2x koncertně v podání Janáčkovy filharmonie Ostrava, se sólisty a Pražským filharmonickým sborem.

Den otevřených dveří letos na čtyřech nádržích, v laboratořích a dispečinku

U příležitosti Světového den vody vodohospodáři z Povodí Odry opět zpřístupní veřejnosti přehrady Slezská Harta, Kružberk, Šance a nově po rekonstrukci nádrž Morávka. V rámci Dne otevřených dveří bude možné v sobotu 23. března 2024 od 9:00 do 15:00 (poslední vstup 14:30) kromě uvedených vodních děl navštívit také vodohospodářský dispečink a vodohospodářské laboratoře státního podniku Povodí Odry v Ostravě na ulici Varenská č.49.

Ostravská ADRA slaví 15 let od svého založení

Humanitární organizace ADRA se věnuje dobrovolnickým aktivitám v České republice již 20 let. Jedno z prvních dobrovolnických center vzniklo v roce 2009 v Ostravě. Za svou patnáctiletou historii ušla ostravská ADRA obrovský kus cesty, na které propojuje dobrovolníky s potřebnými. ADRA se za tuto dobu stala respektovanou dobrovolnickou organizací, která za celou dobu svého působení zapojila v Ostravě neuvěřitelných 8 926 dobrovolníků.

Více