Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zprávy redaktora: Andrea Holeszová

Na náměstí Ostrava-Jih se konal první Slezský rynek v tomto roce. Následuje měsíční pauza

Úplně první Slezský rynek v letošním roce oživil náměstí Ostravy-Jihu. Regionální řemeslníci a farmáři prodávali domácí produkty v 27 stáncích. Od půlky března pak mohou lidé rynek navštívit každý druhý čtvrtek.

Senioři z Ostravy-Jihu se v únoru snaží uplavat 34 km v rámci výzvy Přeplavme svůj La Manche

Senioři z organizace SenSen se během února snaží štafetově přeplavat délku průlivu mezi Velkou Británií a Francií v rámci výzvy Přeplavme svůj La Manche. Jedná se o jubilejní 10. ročník této celorepublikové akce a zúčastnit se mohou i rodinní příslušníci registrovaných seniorů.

Studentská firma PitPad prodává potítka do podpaží. Vyhráli už v soutěži o nejlepší logo

Dvanáct studentů z gymnázia v Ostravě-Hrabůvce založili vlastní firmu. Ta se zaměřuje na boj s pocením - s jejich produktem PiTPad, tedy absorpčními vložkami do podpaží, chtějí uspět na celostátní přehlídce JA Studentská firma roku. Zvítězili ale už v celorepublikové soutěží o nejlepší logo.

Senioři z Ostravy-Jihu se během února snaží štafetově přeplavat délku kanálu La Manche

19. února 2024 13:35, Celý MS kraj, Andrea Holeszová

Senioři z organizace SenSen se během února snaží štafetově přeplavat délku průlivu mezi Velkou Británií a Francií v rámci výzvy Přeplavme svůj La Manche. Jedná se o jubilejní 10. ročník této celorepublikové akce a zúčastnit se mohou i rodinní příslušníci registrovaných seniorů.

Na náměstí Ostrava-Jih se konal první letošní Slezský rynek

16. února 2024 9:04, Celý MS kraj, Andrea Holeszová

Úplně první Slezský rynek v letošním roce oživil náměstí Ostravy-Jihu. Regionální řemeslníci a farmáři prodávali domácí produkty v 27 stáncích. Od půlky března pak mohou lidé rynek navštívit každých 14 dní, od 8 do 17 hodin.

Náměstí Ostrava-Jih v neděli rozveselil Masopustní jarmark

12. února 2024 19:07, Ostrava-Jih, Andrea Holeszová

Masopustní veselí dorazilo i na Jih. V neděli se na náměstí lidé mohli pokochat tradičním průvodem a samozřejmě nechybělo ani vynášení prasátka, zabijačka s ochutnávkou výrobků, prodejní stánky nebo povídání o tradicích, které jsou s tímto svátkem spojené.

Čtveřice studentů uměleckého kovářství z Norska absolvovali výuku ve škole AVE ART Ostrava

11. února 2024 18:14, Ostrava, Andrea Holeszová

Čtyři studenti a jejich pedagog ze školy v norském městě Odda strávili tři týdny v ateliérech školy AVE ART Ostrava se sídlem v Hrabůvce. Absolvovali zde výuku v oboru uměleckého kovářství. Jedná se o jejich první výměnný pobyt v rámci programu Erasmus+. Studenti z Ostravy byli v Norsku před dvěma měsíci.

Obvod Ostrava-Jih slaví Valentýna s občany. Připravil pro ně výzdobu i kulturní program

11. února 2024 14:49, Ostrava-Jih, Andrea Holeszová

Už popáté ulice obvodu Ostrava-Jih ozdobily valentýnské dekorace. Konkrétně jde o světelný tunel na náměstí Ostrava-Jih a srdcovou stěnu v blízkosti polikliniky Terapeut ve Výškovicích. Výzdoba zde bude stát až do 19. února.

Norští studenti kovářství strávili tři týdny v Ostravě v rámci programu Erasmus+

9. února 2024 18:21, Ostrava, Andrea Holeszová

Čtyři studenti a jejich pedagog ze školy v norském městě Odda strávili tři týdny v ateliérech školy AVE ART Ostrava se sídlem v Hrabůvce. Absolvovali zde výuku v oboru uměleckého kovářství. Jedná se o jejich první výměnný pobyt v rámci programu Erasmus+. Studenti z Ostravy byli v Norsku před dvěma měsíci.

Studenti z gymnázia v Hrabůvce prodávají potítka do podpaží. Založili vlastní firmu

8. února 2024 12:25, Ostrava-Jih, Andrea Holeszová

Dvanáct studentů z gymnázia v Ostravě-Hrabůvce založilo vlastní firmu. Ta se zaměřuje na boj s pocením - s jejich produktem PiTPad, tedy absorpčními vložkami do podpaží, chtějí uspět na celostátní přehlídce JA Studentská firma roku. Zvítězili ale už v celorepublikové soutěží o nejlepší logo.

Komerční sdělení více

Finanční prostředky do vodovodů a kanalizací v Ostravě v roce 2024

Ostrava patří kvalitou vody a úrovní poskytovaných vodohospodářských služeb ke špičce mezi velkými městy v České republice. Udržování vysoké úrovně služeb vyžaduje nemalé investice do nákupu moderních technologií, obnovy stávajících provozních zařízení a infrastruktury, ale zejména do kvalifikace a odborné připravenosti zaměstnanců. Jedná se o dlouhodobý a nikdy nekončící proces. Jedním z příkladů, kdy propojením investic s vysoce kvalifikovanou prací při provozu došlo k významnému zlepšení kvality služeb je dosažení nízkých ztrát vody v trubní síti.

Nemocnice ve Frýdku-Místku pokračuje v rozvoji a modernizaci i v roce 2024

V roce 2024 se Nemocnice ve Frýdku-Místku připravuje na ambiciózní investice v celkové výši přibližně 240 milionů Kč, s cílem posunout kvalitu poskytované zdravotní péče na zcela novou úroveň. V rámci mnoha projektů se zaměříme na dvě nejnáročnější investice, jak stavebně, tak finančně.

Braniboři v Čechách - Smetanova první opera opět v NDM

Poslední obnovenou operní premiérou před zahájením Smetanovského operního cyklu Ostrava 2024 budou 22. února v Národním divadle moravskoslezském Braniboři v Čechách. Historická zpěvohra o třech aktech z roku 1863 (s premiérou roku 1866) je první Mistrovou operou a vznikla pro tehdejší soutěž o nejlepší českou operu. Slavnostním představením této opery Bedřicha Smetany (1824–1884) začne pak 2. března a 4. května každý z bloků cyklu, v němž ostravské divadlo uvede v devíti po sobě jdoucích dnech osm skladatelových dokončených oper.

Podcast FNO: Dětská chirurgie není jen slepé střevo

V tomto díle se zaměříme na nemoci, které řeší lékaři Centra dětské traumatologie a chirurgie, Chirurgické kliniky FNO a LF OU. Víte, že většinu vývojových vrozených vad operují bezprostředně po porodu? Že není vzácností žaludeční vřed u předškoláka, který je způsoben stresem? A proč výrazně přibývá sebepoškozování i pokusů o sebevraždu u adolescentů? Témata, na které zná odpověď MUDr. Ivana Slívová, Ph.D., vedoucí lékařka centra.

Lékařka přispěla k odhalení vzácného genetického onemocnění u mladé ženy. Má ho jen pár lidí

Do péče Interní a kardiologické kliniky FN Ostrava a LF OU se dostala 32letá žena, u které laboratorní výsledky prokázaly v České republice doposud nevídaně vysoké hodnoty lipidů. Tedy tuků v krvi, které pacientku ohrožovaly na životě. V České republice známá a dostupná léčba ale nezabírala. Ošetřující lékařce se nakonec po intenzivních konzultacích s odborníky z celého světa podařilo prokázat, že pacientka trpí velmi vzácným genetickým onemocněním, které má na světě potvrzeno jen několik lidí.

Jóga a psychedelika? Jarní YOGA & DANCE Spring Festival nabídne obojí

Jarní festival jógy a tance představí kromě tradičního cvičení jógy na všechny způsoby také řadu přednášek z oblasti psychologie, filozofie, psychosomatiky a zdraví. Na programu se objeví Mgr. Jan Blahůšek z České Psychedelické Společnosti, který přiblíží téma úlohy psychotropních látek a psychedelik ve spirituálním kontextu.

Více