Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zprávy redaktora: Bára Kelnerová

Klíšťata začínají být aktivní, lékaři doporučují očkování

Včera 10:11, Havířov, Bára Kelnerová

Lékaři upozorňují, že je nejvyšší čas na očkování proti klíšťové encefalitidě, jelikož protilátky se vytvoří až 14 dnů po druhé aplikované dávce. A klíšťata už začínají být aktivní. Otálet s ochranou proti tomuto parazitovi, by neměli ani pejskaři.

Lidé v Havířově budou moci od března opět využívat sdílená kola

28. února 2024 11:44, Havířov, Bára Kelnerová

Radnice v Havířově věří, že už nepřijde žádná velká sněhová kalamita a do ulic vrátí sdílená kola. Během loňské sezony bylo zaznamenáno přes 100 tisíc výpůjček. Provozovatele těší, že se lidé ke kolům chovají slušně.

V Havířově se konala největší halová soutěž mladých hasičů v ČR

27. února 2024 19:42, Havířov, Bára Kelnerová

Sbor dobrovolných hasičů Havířov Město pořádá už přes tři desetiletí halovou soutěž pro mladé hasiče. Postupem času se z ní stalo největší klání v České republice. A i v letošním roce byla účast opět obrovská.

Na halovou soutěž mladých hasičů přijelo do Havířova na 700 dětí

27. února 2024 11:21, Havířov, Bára Kelnerová

Sbor dobrovolných hasičů Havířov Město pořádá už přes tři desetiletí halovou soutěž pro mladé hasiče. Postupem času se z ní stalo největší klání v České republice. A i v letošním roce byla účast opět obrovská.

Ligy Masters se zúčastnil v Havířově rekordní počet vzpěračů, nejstaršímu bylo 83 let

27. února 2024 10:23, Havířov, Bára Kelnerová

Liga Masters byla založena v roce 1999. A i po 25 letech se těší stále velké oblibě. Svědčí o tom i rekordní účast vzpěračů, kteří přijeli do Havířova. Nejstaršímu účastníkovi bylo 83 let.

Knihovna v Havířově připravuje bohatý program na měsíc čtenářů

27. února 2024 10:16, Havířov, Bára Kelnerová

Březen je měsíc čtenářů. Knihovna v Havířově proto připravuje ve všech svých pobočkách bohatý program pro všechny generace.

Havířované budou moci od března opět využívat sdílená kola

27. února 2024 9:47, Havířov, Bára Kelnerová

Sdílená kola se na počátku března opět vrátí do ulic Havířova. Prvních patnáct minut zapůjčení bude jako v minulých letech zdarma.

Vyhlášení ankety Sportovec roku MSK 2023 se poprvé konalo v Havířově

24. února 2024 11:10, Celý MS kraj, Bára Kelnerová

V Kulturním domě Petra Bezruče v Havířově se konalo slavnostní vyhlášení ankety Sportovec roku Moravskoslezského kraje. Cenu hejtmana získal basketbalista Jakub Šiřina.

Virtuální realita učí zdravotníky havířovské nemocnice lépe komunikovat a reagovat na krizové situace

23. února 2024 10:15, Havířov, Bára Kelnerová

Virtuální realita a umělá inteligence stále častěji pronikají do běžného života. Zdravotníky havířovské nemocnice učí komunikaci a jako první prošli workshopem členové paliativního týmu.

V Havířově budou nově chytré zastávky, cestující už nebudou muset číst papírové jízdní řády

19. února 2024 13:15, Havířov, Bára Kelnerová

Autobusový přepravce rozjíždí v Havířově projekt chytrých zastávek, které budou využívat umělou inteligenci s napájením přes solární panely. Na frekventovaných uzlech budou nově také instalovány velké ledkové tabule.

Komerční sdělení více

Karvinská hornická nemocnice pořídila s přispěním společnosti Mölnlycke elektrochirurgický přístroj

Karvinská hornická nemocnice (KHN) pořídila nový elektrochirurgický přístroj v hodnotě přes 470 tisíc korun, na který jí přispěly v našem regionu působící továrny společnosti Mölnlycke, jež jsou součástí celosvětově působící švédské skupiny Mölnlycke. „Jde o šetrný moderní chirurgický přístroj využívající vysokofrekvenční proudy, který je nezbytný pro současnou moderní operativu. Jak v ortopedii, tak v jednodenní chirurgii,“ upřesnil ředitel KHN Tomáš Canibal.

Zvuky rozmanitosti. Soudobá hudba na pomezí Česka, Slovenska a Polska

Již za tři týdny odstartuje pilotní ročník unikátního projektu Sounds of Diversity (Zvuky rozmanitosti), který vznikl s cílem propojit scény současného umění a umělců České republiky, Slovenska a Polska. Mezinárodní koncertní turné představí na třech koncertech celkem pět autorských kompozic, které zazní ve světových premiérách, i nový ansámbl. Součástí scénicky pojatého koncertu budou rovněž výtvarné objekty. Trojice koncertů se uskuteční v Ostravě (18. března, Komorní sál Fakulty umění OU), Katovicích (19. března, Koncertní studio Radia Katowice) a v Žilině (20. března, Nová synagóga).

Trio Noble-Slavík-Clarvis zahraje v březnu v Ostravě

Hudební výlety SHF letos odstartuje špičkový jazz! Klub Parník v centru Ostravy navštíví ve středu 13. března 2024 jazzové legendy Liam Noble a Paul Clarvis společně s geniálním multiinstrumentalistou Jiřím Slavíkem. Jejich program Nostalgia zavede přes jejich autorskou tvorbu až do dob George Gershwina.

Smetanovský operní cyklus Ostrava 2024 nebo balet Rapsodie Bohemia letos v NDM

Rok české hudby v Národním divadle moravskoslezském slavnostně začíná v sobotu 2. března. První operou Bedřicha Smetany Braniboři v Čechách zahajuje divadlo v den 200. výročí Smetanova narození první blok Smetanovského operního cyklu Ostrava 2024. Druhý blok se odehraje v květnu a skončí dnem 140. výročí Smetanova úmrtí (12. května). V devíti dnech tak divadlo dvakrát za sebou odehraje všech osm dokončených oper v pořadí, v jakém díla Smetana psal. Výjimkou je slavnostní Libuše – ta zazní jen 2x koncertně v podání Janáčkovy filharmonie Ostrava, se sólisty a Pražským filharmonickým sborem.

Den otevřených dveří letos na čtyřech nádržích, v laboratořích a dispečinku

U příležitosti Světového den vody vodohospodáři z Povodí Odry opět zpřístupní veřejnosti přehrady Slezská Harta, Kružberk, Šance a nově po rekonstrukci nádrž Morávka. V rámci Dne otevřených dveří bude možné v sobotu 23. března 2024 od 9:00 do 15:00 (poslední vstup 14:30) kromě uvedených vodních děl navštívit také vodohospodářský dispečink a vodohospodářské laboratoře státního podniku Povodí Odry v Ostravě na ulici Varenská č.49.

Ostravská ADRA slaví 15 let od svého založení

Humanitární organizace ADRA se věnuje dobrovolnickým aktivitám v České republice již 20 let. Jedno z prvních dobrovolnických center vzniklo v roce 2009 v Ostravě. Za svou patnáctiletou historii ušla ostravská ADRA obrovský kus cesty, na které propojuje dobrovolníky s potřebnými. ADRA se za tuto dobu stala respektovanou dobrovolnickou organizací, která za celou dobu svého působení zapojila v Ostravě neuvěřitelných 8 926 dobrovolníků.

Více