Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Horní Suchá opravuje podkroví Rodinného centra Budulínek

1. prosince 2023 12:34, Horní Suchá, Bára Kelnerová

V budově Rodinného centra Budulínek v Horní Suché musí řemeslníci kvůli havarijnímu stavu opravit a zpevnit podkroví. Obec předpokládá, že se práce stihnou do konce prosince.

V Horní Suché nalezli při stavbě zvláštní podzemní objekt, do kterého se podívali kamerou

24. listopadu 2023 13:21, Horní Suchá, Bára Kelnerová

Horní Suchá řeší záhadu. Při rekonstrukci schodiště nedaleko kruhového objezdu dělníci odkryli v podzemí kulatý objekt, zřejmě se jedná o studnu. Kdysi se na pozemcích nacházel cukrovat a následně lihovar.

ZŠ v Horní Suché je nejlepší v ČR v projektu Pěšky do školy

17. listopadu 2023 7:56, Horní Suchá, Bára Kelnerová

Základní škola v Horní Suché se letos poprvé zapojila v rámci Evropského týdne mobility do celorepublikového projektu Pěšky do školy. A hned sklidila velký úspěch.

Do lampionového průvodu se v Horní Suché zapojily celé rodiny

10. listopadu 2023 10:07, Horní Suchá, Bára Kelnerová

Podvečer 3. listopadu patřil v Horní Suché lampionům a strašidelným maskám. Stovky Hornosušanů se sešly pod Dělnickým domem, aby se společně zapojily za doprovodu dechovky do průvodu.

Horní Suchá finišuje s pokládkou nového asfaltu v místní části Podolkovice

3. listopadu 2023 17:16, Horní Suchá, Bára Kelnerová

Radnice v Horní Suché v posledních letech investuje do oprav komunikací v obci. Nyní finišují práce v místní části Podolkovice. Další větší rekonstrukce se v letošním roce již nechystá.

V Horní Suché nalezli při rekonstrukci schodiště zvláštní podzemní objekt, obec ho chce prozkoumat

3. listopadu 2023 9:27, Horní Suchá, Bára Kelnerová

Horní Suchá řeší záhadu. Při rekonstrukci schodiště nedaleko kruhového objezdu dělníci odkryli v podzemí kulatý objekt, zřejmě se jedná o studnu. Kdysi se na pozemcích nacházel cukrovat a následně lihovar.

Žáci v Horní Suché se zapojili opět do projektu Listování

27. října 2023 10:32, Horní Suchá, Bára Kelnerová

Knihovna v Horní Suché připravila pro žáky opět Listování. Což je projekt, kdy profesionální herci vyprávějí a hrají děj vybrané knihy.

V Horní Suché gratulovali jubilantům a dlouholetým manželským párům

10. října 2023 19:13, Horní Suchá, Libor Běčák

Jubilanti a manželské páry z Horní Suché, které slaví v pětiletých odstupech 50 a více společných let, se na pozvání obce sešli v Dělnickém domě. Vedle gratulací a předání drobných pozorností pro ně byl připraven pestrý kulturní program.

V Horní Suché se konal 12. ročník Fedrování s folklorem

6. října 2023 10:23, Horní Suchá, Bára Kelnerová

V Horní Suché se konal 12. ročník Fedrování s folklorem. Jedná se o mezinárodní festival, který propojuje hornický folklor a hornickou kulturu.

Žáci v Horní Suché se zapojili do Evropského týdne mobility akcí Pěšky do školy

29. září 2023 12:18, Horní Suchá, Bára Kelnerová

Základní a mateřská škola v Horní Suché se v letošním roce připojila k osvětové akci v rámci Evropského týdne mobility projektem Pěšky do školy. Kdo chtěl, mohl využít i společné projížďky obcí na kole či koloběžce se starostou.

Komerční sdělení více

Líheň 2023: Šest nejlepších skupin jde do boje o finále!

Už tento týden se rozhodne o tom, které čtyři skupiny se probojují do Velkého finále mezinárodní klubové soutěže hudebníků Líheň 2023! Ze dvou tříčlenných semifinálových koncertů pošle odborná porota dále vždy už jen dva účastníky!

Už za pár dní začne festival Souznění. Nabídne Ledeckého, Dřízgovou i premiéru neobarokní skladby

Za pár dní začne pětadvacátý ročník Mezinárodního festivalu adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel. Od 6. do 10. prosince přinese na několika místech Moravskoslezského kraje, který je generálním partnerem festivalu, dosud nebývalou směsici folkloru, popu, folku, rocku a klasiky, okořeněnou premiérou nové skladby v neobarokním stylu, živým betlémem, příchodem Tří králů nebo pochůzkami s koledou.

Ve FN Ostrava je pro maminky k dispozici i kojící koutek

Ve vestibulu Kliniky dětského lékařství FN Ostrava je nově pro kojící maminky postavený speciální koutek. Dar v hodnotě 90 tisíc korun nemocnici věnovala nezisková organizace HAIMA Ostrava, která dlouhodobě funguje při dětské klinice a pomáhá onkologicky nemocným dětem a jejich rodinám. Díky novému zařízení značky NOOK MAMA mají maminky větší soukromí.

V OVAKu věří, že pomáhat je čím dál těžší, ale má to smysl

Podobně jako jinde ve společnosti, hospodářská situace je ovlivněna různými faktory, včetně mezinárodních událostí, politických změn a ekonomických trendů. Neustálé zvyšovaní vstupních nákladů na výrobu, včetně energií má za následek, že mnoho firem bojuje s vyváženými hospodářskými výsledky. Za těchto podmínek se pak hůře plní i jejich společenská úloha, a to zejména podpora regionu, v kterém podnikají. Nejde jen o zodpovědné chování firem a vytváření jejich pozitivního obrazu, ale o skutečnou pomoc v různé formě lidem nebo neziskovým společnostem v rozmanitých oblastech veřejného života.

Advent v Bílovci je pěkně akční!

Na Slezském náměstí v Bílovci se v sobotu 2. prosince v 17 hodin v rámci Mikulášského jarmarku rozzáří 10metrový vánoční strom, který je tvořen kovovou konstrukcí. Letos bude v Bílovci premiérově osvětlena také radnice, před níž bude od pátku 1. prosince poprvé stát i dřevěný betlém.

Rozhovor s Jakubem Mazůchem, tanečním partnerem Evy Adamczykové ve StarDance

Oba začali se svými mistrovskými disciplínami v šesti letech. Ona na snowboardu, on na tanečním parketu. Ona přivezla zlato a bronz z olympiády a je dvojnásobnou mistryní světa, on má zlato a stříbro ze světových tanečních her a je několikanásobným medailistou z mistrovství republiky v latinskoamerických tancích. A teď spolu tančí ve StarDance. Řeč je o tanečním páru SD 9 Eva Adamczyková a Jakub Mazůch.

Rocková legenda Lenny Kravitz zahraje na Colours of Ostrava 2024!

Legendární umělec Lenny Kravitz vystupuje na evropských festivalech jen zřídka. Během svého nadcházejícího turné však vystoupí v České republice! Colours of Ostrava tak přivítá tvůrce ikonických hitů, který hudbou vystavěnou na pevných základech rocku, funku, soulu a rhythm and blues oslovuje miliony fanoušků. Během jeho vystoupení v Dolních Vítkovicích zazní skladby z nové desky Blue Electric Light, jejíž vydání je ohlášeno na březen 2024.

Více