Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nemocnice Karviná-Ráj zmodernizovala na pracovišti v Orlové gynekologickou ambulanci

1. března 2024 16:21, Orlová, Monika Danková

Nemocnice Karviná-Ráj zmodernizovala na pracovišti v Orlové gynekologickou ambulanci. Funguje čtyřikrát týdně a stále přibírá nové pacientky.

Domov pro seniory Vesna získal 5 hvězd značky kvality

28. února 2024 14:42, Orlová, Monika Ociepková

Domov pro seniory Vesna v Orlové se může pyšnit prestižním oceněním od Asociace poskytovatelů sociálních služeb, největší profesní organizace sdružující poskytovatele sociálních služeb v České republice. Ve vyhodnocení byl Domovu Vesna udělen maximální počet pěti hvězdiček.

Reprezentační ples města Orlové se nesl v duchu 20. let

21. února 2024 15:28, Orlová, Monika Ociepková

V pátek šestnáctého února proběhl jubilejní dvacátý reprezentační ples města Orlové v Domě kultury.

Pohotový svědek hlásil policistům pohyb lupiče, který přepadl seniorku v Orlové

18. února 2024 12:24, Orlová, Jiří Cileček

Lupič přepadl seniorku v Orlové a ukradl jí mobilní telefon. Vzápětí se snažil utéct. Vyběhl za ním ale pohotový svědek, který zároveň hlásil pohyb lupiče policii na lince 158. Za 4 minuty byli na místě strážníci i policisté a 35letého recidivistu, který před pár týdny vyšel z vězení, dopadli. Teď se tam může vrátit až na 10 let.

Orlová představila podobu volnočasového areálu po bývalém koupališti

17. února 2024 10:43, Orlová, Jiří Cileček

Na prostranství bývalého orlovského koupaliště vyroste volnočasová zóna, ve které nebudou chybět podmínky pro sportovní aktivity, ale ani vodní prvky pro osvěžení v parném létě. Orlová představuje návrh budoucí podoby prostranství.

Dům dětí a mládeže nabízí příměstské a pobytové tábory

14. února 2024 14:31, Orlová, Monika Ociepková

Dům dětí a mládeže Orlová nabízí pestrý výběr letních, příměstských a pobytových táborů.

Město oceňuje dobrovolníky starající se o pejsky v psím útulku

7. února 2024 16:23, Orlová, Monika Ociepková

V neděli čtvrtého února zástupci vedení města navštívili dobrovolníky v orlovské psím útulku. Město chtělo vyjádřit vděk těm, kteří se věnují péči o opuštěné pejsky. Vedoucí kanceláře starostky Andrea Klusová ocenila dobrovolníky za most mezi komunitou a potřebnými. Darům pro dobrovolníky se těšil i dlouholetý ošetřovatel Tomáš Fábry.

Bývalé orlovské K-centrum půjde k demolici

31. ledna 2024 14:59, Orlová, Monika Ociepková

Bývalé K-centrum v Orlové, tedy sociální služba pro děti a mládež ve věku od 6 do 26 let ohrožené společensky nežádoucími jevy, včetně závislostí a nevyhovujících životních podmínek, sídlilo v jedné ze čtyř budov označované jako pavilony A, B, C a D. K-centrum fungovalo od roku 2010, ale v roce 2019 se přestěhovalo a budova zůstala definitivně nevyužitá. Pavilon A, kterému už není pomoci, se odpojí a zdemoluje.

Nad hroby československých obětí Sedmidenní války o Těšínsko je opět socha s orlicí

28. ledna 2024 12:02, Orlová, Libor Běčák

Každoroční pieta za padlé v československo-polském sporu o Těšínsko v roce 1919 byla letos doplněna o slavnostní odhalení sochy s orlicí. Ta zdobila památník na hřbitově v Orlové už původně, ale byla zničena při polské anexi československého území v roce 1938.

Pes uvízl uprostřed zamrzlé vodní plochy v Orlové, zachránili ho hasiči

27. ledna 2024 18:47, Orlová, Jiří Cileček

Dvě jednotky hasičů zachraňovaly v sobotu z ostrůvku uprostřed zamrzlé vodní plochy psa malého vzrůstu. Jeden z hasičů se opatrně plazil po ledě, aby se k pejskovi dostal. Následně mu pomohl zpět na břeh.

Komerční sdělení více

Karvinská hornická nemocnice pořídila s přispěním společnosti Mölnlycke elektrochirurgický přístroj

Karvinská hornická nemocnice (KHN) pořídila nový elektrochirurgický přístroj v hodnotě přes 470 tisíc korun, na který jí přispěly v našem regionu působící továrny společnosti Mölnlycke, jež jsou součástí celosvětově působící švédské skupiny Mölnlycke. „Jde o šetrný moderní chirurgický přístroj využívající vysokofrekvenční proudy, který je nezbytný pro současnou moderní operativu. Jak v ortopedii, tak v jednodenní chirurgii,“ upřesnil ředitel KHN Tomáš Canibal.

Zvuky rozmanitosti. Soudobá hudba na pomezí Česka, Slovenska a Polska

Již za tři týdny odstartuje pilotní ročník unikátního projektu Sounds of Diversity (Zvuky rozmanitosti), který vznikl s cílem propojit scény současného umění a umělců České republiky, Slovenska a Polska. Mezinárodní koncertní turné představí na třech koncertech celkem pět autorských kompozic, které zazní ve světových premiérách, i nový ansámbl. Součástí scénicky pojatého koncertu budou rovněž výtvarné objekty. Trojice koncertů se uskuteční v Ostravě (18. března, Komorní sál Fakulty umění OU), Katovicích (19. března, Koncertní studio Radia Katowice) a v Žilině (20. března, Nová synagóga).

Trio Noble-Slavík-Clarvis zahraje v březnu v Ostravě

Hudební výlety SHF letos odstartuje špičkový jazz! Klub Parník v centru Ostravy navštíví ve středu 13. března 2024 jazzové legendy Liam Noble a Paul Clarvis společně s geniálním multiinstrumentalistou Jiřím Slavíkem. Jejich program Nostalgia zavede přes jejich autorskou tvorbu až do dob George Gershwina.

Smetanovský operní cyklus Ostrava 2024 nebo balet Rapsodie Bohemia letos v NDM

Rok české hudby v Národním divadle moravskoslezském slavnostně začíná v sobotu 2. března. První operou Bedřicha Smetany Braniboři v Čechách zahajuje divadlo v den 200. výročí Smetanova narození první blok Smetanovského operního cyklu Ostrava 2024. Druhý blok se odehraje v květnu a skončí dnem 140. výročí Smetanova úmrtí (12. května). V devíti dnech tak divadlo dvakrát za sebou odehraje všech osm dokončených oper v pořadí, v jakém díla Smetana psal. Výjimkou je slavnostní Libuše – ta zazní jen 2x koncertně v podání Janáčkovy filharmonie Ostrava, se sólisty a Pražským filharmonickým sborem.

Den otevřených dveří letos na čtyřech nádržích, v laboratořích a dispečinku

U příležitosti Světového den vody vodohospodáři z Povodí Odry opět zpřístupní veřejnosti přehrady Slezská Harta, Kružberk, Šance a nově po rekonstrukci nádrž Morávka. V rámci Dne otevřených dveří bude možné v sobotu 23. března 2024 od 9:00 do 15:00 (poslední vstup 14:30) kromě uvedených vodních děl navštívit také vodohospodářský dispečink a vodohospodářské laboratoře státního podniku Povodí Odry v Ostravě na ulici Varenská č.49.

Ostravská ADRA slaví 15 let od svého založení

Humanitární organizace ADRA se věnuje dobrovolnickým aktivitám v České republice již 20 let. Jedno z prvních dobrovolnických center vzniklo v roce 2009 v Ostravě. Za svou patnáctiletou historii ušla ostravská ADRA obrovský kus cesty, na které propojuje dobrovolníky s potřebnými. ADRA se za tuto dobu stala respektovanou dobrovolnickou organizací, která za celou dobu svého působení zapojila v Ostravě neuvěřitelných 8 926 dobrovolníků.

Více