Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zprávy redaktora: Lukáš Zavadil

Záchranáři a hasiči zasahovali u čtyř lidí intoxikovaných oxidem uhelnatým v Opavě

3. března 2024 18:26, Celý MS kraj, Lukáš Zavadil

U intoxikace oxidem uhelnatým zasahovali zdravotníci ZZS MSK a následně i hasiči a policisté v Opavě. Krátce před polednem obdržel operátor tísňové linky volání s informacemi o opakovaných poruchách vědomí muže středního věku.

Hasiči zachránili dům v Kopřivnici, u kterého hořelo auto, jeden z hasičů se zranil

2. března 2024 14:49, Celý MS kraj, Lukáš Zavadil

Hasiči zachránili dům v Kopřivnici, u kterého začalo hořet zaparkované osobní auto. Oheň se totiž začal rychle šířit, ale včasný zásah hasičů zabránil dalším škodám. Zásah probíhal v pátečních večerních hodinách. Jeden z hasičů se lehce zranil.

Hasiči při požáru domu v Návsí našli člověka bez známek života, podařilo se jim zachránit psa

1. března 2024 21:51, Celý MS kraj, Lukáš Zavadil

Čtyři jednotky hasičů zasahovaly v pátečních dopoledních hodinách u tragického požáru rodinného domu v Návsí na Frýdecko-Místecku. Na místě nalezli osobu bez známek života.

VIDEO: 15letý recidivista v celostátním pátrání okradl mladou dívku, incident začal v noční tramvaji

1. března 2024 11:09, Celý MS kraj, Lukáš Zavadil

Velmi nepříjemnou zkušenost má za sebou 19letá dívka, kterou mladík v Ostravě okradl o telefon a následně spolu s dvěmi dalšími dívkami ji okradli o peněženku a doklady. Telefon jí následně vydali a tak mohla rychle vše oznámit na tísňovou linku 158. Policisté podezřelé dopadli a ukázalo se, že jeden z nich je 15letý mladík, který je v celostátním pátrání.

Na silnici I/11 mezi Hrádkem a Návsím na Jablunkovsku se srazila dvě vozidla

28. února 2024 15:16, Celý MS kraj, Lukáš Zavadil

Složky IZS zamířily krátce po půl druhé odpoledne k vážně vypadající dopravní nehodě na silnici I/11 mezi obcemi Hrádek a Návsí na Jablunkovsku. Srazila se tam dvě osobní vozidla. Minimálně jedna osoba při střetu utrpěla zranění.

VIDEO: Záznam nehody a požáru policejního BMW koluje internetem, reakce policistů po srážce byla blesková

27. února 2024 18:48, Celý MS kraj, Lukáš Zavadil

Kamera u čerpací stanice zaznamenala průběh vážné dopravní nehody, která se v úterý těsně před polednem odehrála v Paskově na Frýdecko-Místecku. Video se v odpoledních hodinách dostalo na internet. Policisté ve služebním BMW v civilním provedení v této lokalitě pronásledovali ujíždějícího motorkáře. Do cesty se jim ale dostalo další vozidlo a následovala srážka po které policejní vůz ihned začal hořet.

Policejní BMW shořelo po nehodě na Frýdecko-Místecku, při pronásledování motorkáře nedostalo přednost v jízdě

27. února 2024 14:23, Celý MS kraj, Lukáš Zavadil

Složky IZS zasahovaly v úterý okolo poledne u vážné dopravní nehody na ulici U Dálnice v Paskově. Policisté tam pronásledovali motorkáře a srazili se s dodávkou. Policejní BMW podle jednoho ze svědků, který následně volal hasiče, začalo okamžitě hořet.

Nákladní automobil těžce zranil muže ve firemním areálu v Třanovicích, přimáčkl ho o sloup

26. února 2024 20:36, Celý MS kraj, Lukáš Zavadil

Týmy zdravotnické záchranné služby zasahovaly v pondělí 26. února u vážně zraněného muže na Frýdecko-Místecku. V obci Třanovice krátce před půl dvanáctou dopolední nákladní automobil přimáčkl šestatřicetiletého muže o sloup v jedné z tamních firem.

Mladý hrdina z Ostravy: 16letý student zachránil chlapce před agresory, nikdo jiný mu nepomohl

26. února 2024 11:23, Celý MS kraj, Lukáš Zavadil

Nepříjemný zážitek má za sebou dvanáctiletý chlapec, který v polovině ledna vyrazil na nákup knihy, kterou potřeboval do školy. V centru Ostravy mu cestu zkřížili na pohled stejně staří mladíci, chtěli od něj peníze a následně ho napadli. Otřesenému chlapci nikdo z kolemjdoucích nepomohl, až na 16letého studenta. Policisté ho v pondělí 26. února za jeho příkladnou pomoc ocenili.

Do silničářů na D1 u Kujav při čištění krajnice narazilo nákladní auto, nehoda uzavřela dálnici ve směru na Olomouc

26. února 2024 10:43, Celý MS kraj, Lukáš Zavadil

Složky IZS zasahovaly v pondělí ráno na dálnici D1 u Kujav. Na 331. kilometru ve směru na Olomouc havarovala dvě vozidla. Podle informací, které poskytla policejní mluvčí Soňa Štětínská, se zranilo několik osob.

Komerční sdělení více

FN Ostrava otevřela ambulanci perinatální psychiatrické péče

Oddělení psychiatrické FN Ostrava otevřelo ambulanci pro ženy, které mají v průběhu těhotenství anebo po porodu psychické problémy. Lékař, který se na tuto problematiku zaměřuje, poskytne ženám odbornou pomoc, případně zváží nasazení léčiv relativně bezpečných pro plod. K odhalení zhoršeného psychického stavu napomůže i dotazník, který je dispozici na Oddělení šestinedělí Gynekologicko-porodnické kliniky FN Ostrava a LF OU a ve vybraných gynekologických ambulancích.

Karvinská hornická nemocnice pořídila s přispěním společnosti Mölnlycke elektrochirurgický přístroj

Karvinská hornická nemocnice (KHN) pořídila nový elektrochirurgický přístroj v hodnotě přes 470 tisíc korun, na který jí přispěly v našem regionu působící továrny společnosti Mölnlycke, jež jsou součástí celosvětově působící švédské skupiny Mölnlycke. „Jde o šetrný moderní chirurgický přístroj využívající vysokofrekvenční proudy, který je nezbytný pro současnou moderní operativu. Jak v ortopedii, tak v jednodenní chirurgii,“ upřesnil ředitel KHN Tomáš Canibal.

Zvuky rozmanitosti. Soudobá hudba na pomezí Česka, Slovenska a Polska

Již za tři týdny odstartuje pilotní ročník unikátního projektu Sounds of Diversity (Zvuky rozmanitosti), který vznikl s cílem propojit scény současného umění a umělců České republiky, Slovenska a Polska. Mezinárodní koncertní turné představí na třech koncertech celkem pět autorských kompozic, které zazní ve světových premiérách, i nový ansámbl. Součástí scénicky pojatého koncertu budou rovněž výtvarné objekty. Trojice koncertů se uskuteční v Ostravě (18. března, Komorní sál Fakulty umění OU), Katovicích (19. března, Koncertní studio Radia Katowice) a v Žilině (20. března, Nová synagóga).

Trio Noble-Slavík-Clarvis zahraje v březnu v Ostravě

Hudební výlety SHF letos odstartuje špičkový jazz! Klub Parník v centru Ostravy navštíví ve středu 13. března 2024 jazzové legendy Liam Noble a Paul Clarvis společně s geniálním multiinstrumentalistou Jiřím Slavíkem. Jejich program Nostalgia zavede přes jejich autorskou tvorbu až do dob George Gershwina.

Více