Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

STUDUJ U NÁS: Výstava Svět kolem nás oživila havířovskou Galerii Centrum

20. září 2023 20:08, Havířov, Tomáš Tikal

SŠ a ZŠ Havířov vzdělává žáky se speciálními vzdělávacími potřebami. A právě tito žáci prezentují své výtvarné umění na výstavě v havířovské Galerii centrum. Právě tam se můžete podívat v následující reportáži.

Havířov navyšuje poplatek za odpad od roku 2024, nově bude činit 1 092 Kč

20. září 2023 14:39, Havířov, Bára Kelnerová

Zastupitelé v Havířově schválili zvýšení poplatku za odpad. Roční sazba se zvýší o 420 korun na jednoho občana. Děti do tří let budou i nadále od poplatku osvobozeny.

Havířovští zastupitelé schválili navýšení poplatku za odpad. Od roku 2024 je stanoven na částku 1 092 Kč

19. září 2023 15:22, Havířov, Bára Kelnerová

Zastupitelé v Havířově schválili zvýšení poplatku za odpad. Roční sazba se zvýší o 420 korun na jednoho občana. Děti do tří let budou i nadále od poplatku osvobozeny.

Rozhovor s prezidentem AZ Havířov na téma nově vzniklé hokejové akademie

18. září 2023 8:59, Havířov, Bára Kelnerová

AZ Havířov ve spolupráci s městem a Základní školou 1. Máje otevřel hokejovou akademii. Co vše projekt dětem a rodičům nabízí, objasnil v rozhovoru prezident klubu Petr Malíř.

Opilý řidič ujížděl policistům, v Havířově vylétl ze silnice a srazil mladého chlapce

17. září 2023 12:49, Havířov, Jiří Cileček

Opilý sedl za volant a následně nezastavil policejní hlídce. Ujížděl několik kilometrů až na Hlavní třídu v Havířově. Tam vylétl ze silnice a srazil mladého chlapce, který vedl jízdní kolo. Auto následně nabouralo do zdi. Řidiče zadrželi policisté. Chlapce transportoval do nemocnice vrtulník.

Mladí lidé z K-Klubu v Havířově upořádali podzimní swap, darované věci využije i ADRA

14. září 2023 9:51, Havířov, Bára Kelnerová

Mladí lidé, kteří se sdružují v K-Klubu knihovny v Havířově opět uspořádali akci, která pomůže mnoha rodinám. Jednalo se o podzimní swap. Lidé si nejčastěji vyměňovali oblečení.

K-Klub knihovny v Havířově uspořádal opět podzimní swap

14. září 2023 8:46, Havířov, Bára Kelnerová

Mladí lidé, kteří se sdružují v K-Klubu knihovny v Havířově opět uspořádali akci, která pomůže mnoha rodinám. Jednalo se o podzimní swap.

Děti ze ZŠ v Havířově-Šumbarku mají svou první velkou výstavu v Galerii kina Centrum

14. září 2023 8:37, Havířov, Bára Kelnerová

V kině Centrum v Havířově je do konce září k vidění výstava prací žáků ze Základní školy a Střední školy z Havířova-Šumbarku, která vzdělává děti s různým handicapem. Škola se snaží rozvíjet u žáků kreativitu.

V havířovském domově seniorů se rozloučili s létem opět zahradní party

14. září 2023 8:27, Havířov, Bára Kelnerová

Senioři v obou střediscích prožili aktivní léto. Nyní se společně setkali na zahradě, aby se u hudby a dobrého občerstvení rozloučili s létem. Aktivizační pracovníci však pro ně už nyní připravují bohatý podzimní program.

Speciální sestřih z dvoudenní zábavy. Kdo nebyl na Havířovských slavnostech, zaváhal

11. září 2023 19:54, Havířov, Bára Kelnerová

Havířov má za sebou největší akci roku. Dvoudenní městské slavnosti v areálu sportovní haly Slavie navštívilo na 30 tisíc lidí. Vyvrcholením bylo noční vystoupení finské kapely Lordi.

Komerční sdělení více

Roman Paulus, bílé lanýže i grilování: podzim pro gurmány ve Velkých Karlovicích

Podzim je časem gastronomických zážitků. Nenechejte si toto období ujít ve Spa hotelu Lanterna ve Velkých Karlovicích, čekají vás opravdu mimořádné akce! Na své si přijdou příznivci zážitkové gastronomie, skvělých vín, svatomartinské husy i vzácných bílých lanýžů. A co víc: to vše můžete v chladných podzimních dnech spojit se zdejším úžasným wellness.

Dolní Vítkovice se dál rozrůstají, kromě vzdělávání přibude i špičkové gastro

Novou etapu rozvoje zahájily v těchto dnech ostravské Dolní Vítkovice (DOV). V areálu, kde se ročně neformálně vzdělávají nebo interaktivně baví stovky tisíc návštěvníků různých generací, se v unikátním industriálním prostředí připravuje na ploše větší než 500 m2 projekt stylové restaurace s moderní gastronomií. Díky projektu architekta Radima Hubičky a jeho ateliéru se zcela promění přízemí Malého světa techniky U6 a vznikne teprve třetí tuzemská pobočka značkové italské restaurace L’Osteria.

Centrum PANT představí bohatým programem Španělsko

Centrum PANT ve spolupráci s Institutem Cervantes v Praze a Španělskou kanceláří pro cestovní ruch pro střední Evropu se sídlem ve Vídni připravili bohatý kulturní program, který má za úkol přiblížit lidem Španělsko.

Vegetariánské bistro v Kunčicích pod Ondřejníkem nabízí kuchyni celého světa

Jídla jako Dál Bhat, veganský ramen nebo arabský falafel by člověk čekal spíš v pražském Karlíně než na okraji Beskyd. Ladě Michulkové před časem chyběla nabídka chutné vegetariánské kuchyně v Beskydech odkud pochází, a tak se rozhodla otevřít si v Kunčicích pod Ondřejníkem bistro s názvem Bistro Kafé Ze.Mě. U netradičního makovo-jahodového dortu a skvělých domácích limonád jsme si povídaly o kuchařské inspiraci z cest a plánech do budoucna.

Vodaři v Beskydech pro dobrou věc

Dvě akce spojené se zážitky v moravskoslezských horách připravila vodárenská společnost během léta pro své zaměstnance. První z nich s názvem Prázdninová výzva – zdolej vrcholy motivovala všechny ty, kteří mají rádi Beskydy, aby během letních tří měsíců pracovali na své fyzické kondici, pečovali o své zdraví a zdolali pět beskydských vrcholů – Lysou horu, Ostrý, Velkou Čantoryji, Kamenitý a Ondřejník.

V MALFINI vyskladňují zboží roboti

Unikátní robotický skladovací systém technologie AutoStore s investicí ve výši čtvrt miliardy korun spustila za asistence hejtmana Moravskoslezského kraje Jana Krkošky ve svém logistickém centru v Ostravě společnost MALFINI, která ze severu Moravy obsluhuje zákazníky ve víc jak 35 státech Evropy. Dodavatelem automatizovaného řešení je česká pobočka norské společnosti Element Logic.

Více