Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Těrlicko otevřelo nové fotbalové hřiště s umělou trávou a pumptrackovou dráhu

6. února 2024 17:38, Těrlicko, Libor Běčák

Ve sportovním areálu v Těrlicku mohou lidé nově využívat také hřistě s umělou trávou a osvětlením. Především aktivní mládežníci ocení novou asfaltovou pumptrackovou dráhu.

Těrlicko s pomocí dotací modernizuje odborné učebny základní školy

23. ledna 2024 14:03, Těrlicko, Libor Běčák

Obec Těrlicko se bude dále snažit získávat dotace, které využívá k vybavování základní školy. Loni takto byla modernizována počítačová učebna.

Těrlické zimní hry zaujaly biatlonem, hokejovým derby a lidé si vyzkoušeli curling

14. ledna 2024 10:37, Těrlicko, Libor Běčák

Na úspěšné Těrlické letní hry navázal první ročník jejich zimní varianty. Dějištěm bylo hřiště u sportovní haly.

Školáci z Těrlicka vystoupili s vánočním pásmem v evangelickém kostele

15. prosince 2023 12:56, Těrlicko, Libor Běčák

Žáci a učitelé ze Základní školy v Těrlicku, včetně malotřídky v Hradišti, vystoupili se svým vánočně laděným programem v evangelickém kostele.

Se začátkem adventu lidé v Těrlicku společně rozsvítili vánoční strom

4. prosince 2023 10:29, Těrlicko, Libor Běčák

Za společného odpočítávání byl v centru Těrlicka rozsvícen vánoční strom. Část programu se odehrávala v sále kulturního domu a část přímo na náměstí.

Obce Těrlicko a Chybie při setkání stvrdily své letité partnerství

24. listopadu 2023 19:25, Těrlicko, Libor Běčák

Těrlicko si v těchto dnech připomíná 20leté partnerství s polskou obcí Chybie. Zástupci obou obcí se proto nyní sešli v Těrlicku a mimo jiné společně potvrdili partnerství na další roky.

Děti z Těrlicka sehrály divadelní představení o zbojnících

14. listopadu 2023 10:16, Těrlicko, Libor Běčák

Velký sál Kulturního domu v Těrlicku tentokrát patřil mladým hercům z místní mateřské a základní školy s polským jazykem. Především svým blízkým děti sehrály dvě divadelní představení.

Těrličtí jubilanti si v kulturním domě užili zábavné odpoledne

25. října 2023 9:13, Těrlicko, Libor Běčák

Senioři, kteří letos oslavili některé ze životních jubileí, se sešli v Kulturním domě v Těrlicku, kam je pozvalo vedení obce. To si pro ně společně s přáním všeho nejlepšího do dalších let připravilo také drobné pozornosti, pohoštění a kulturní program.

Při volání o pomoc u Těrlické přehrady lidem pomůžou s orientací očíslované body záchrany

17. října 2023 20:00, Těrlicko, Libor Běčák

Aby se lidé u Těrlické přehrady snáze orientovali, bude tam od příští sezony umístěno téměř dvacet bodů záchrany. Ty jsou očíslované a při volání na linku vodních záchranářů nebo na tísňovou linku usnadní lokalizaci místa události.

Těžce zraněného při ranní nehodě v Těrlicku přepravil do nemocnice vrtulník, další na místě zemřel

11. října 2023 7:43, Těrlicko, Libor Běčák

U vážné dopravní nehody zasahovali záchranáři ve středu ráno v Těrlicku. Kolize dvou osobního aut se stala na silnici I/11 nad přehradou.

Komerční sdělení více

FN Ostrava otevřela ambulanci perinatální psychiatrické péče

Oddělení psychiatrické FN Ostrava otevřelo ambulanci pro ženy, které mají v průběhu těhotenství anebo po porodu psychické problémy. Lékař, který se na tuto problematiku zaměřuje, poskytne ženám odbornou pomoc, případně zváží nasazení léčiv relativně bezpečných pro plod. K odhalení zhoršeného psychického stavu napomůže i dotazník, který je dispozici na Oddělení šestinedělí Gynekologicko-porodnické kliniky FN Ostrava a LF OU a ve vybraných gynekologických ambulancích.

Karvinská hornická nemocnice pořídila s přispěním společnosti Mölnlycke elektrochirurgický přístroj

Karvinská hornická nemocnice (KHN) pořídila nový elektrochirurgický přístroj v hodnotě přes 470 tisíc korun, na který jí přispěly v našem regionu působící továrny společnosti Mölnlycke, jež jsou součástí celosvětově působící švédské skupiny Mölnlycke. „Jde o šetrný moderní chirurgický přístroj využívající vysokofrekvenční proudy, který je nezbytný pro současnou moderní operativu. Jak v ortopedii, tak v jednodenní chirurgii,“ upřesnil ředitel KHN Tomáš Canibal.

Zvuky rozmanitosti. Soudobá hudba na pomezí Česka, Slovenska a Polska

Již za tři týdny odstartuje pilotní ročník unikátního projektu Sounds of Diversity (Zvuky rozmanitosti), který vznikl s cílem propojit scény současného umění a umělců České republiky, Slovenska a Polska. Mezinárodní koncertní turné představí na třech koncertech celkem pět autorských kompozic, které zazní ve světových premiérách, i nový ansámbl. Součástí scénicky pojatého koncertu budou rovněž výtvarné objekty. Trojice koncertů se uskuteční v Ostravě (18. března, Komorní sál Fakulty umění OU), Katovicích (19. března, Koncertní studio Radia Katowice) a v Žilině (20. března, Nová synagóga).

Trio Noble-Slavík-Clarvis zahraje v březnu v Ostravě

Hudební výlety SHF letos odstartuje špičkový jazz! Klub Parník v centru Ostravy navštíví ve středu 13. března 2024 jazzové legendy Liam Noble a Paul Clarvis společně s geniálním multiinstrumentalistou Jiřím Slavíkem. Jejich program Nostalgia zavede přes jejich autorskou tvorbu až do dob George Gershwina.

Více