Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zprávy redaktora: Michal Slonina

Studenti slezskoostravského gymnázia se chystají do Tanzánie, jejich projekt podporuje místní školu

Studenti hladnovského gymnázia možná vycestují ze Slezské Ostravy až do Tanzánie, a to díky projektu Hakuna Matata. Projekt sami vypracovali od píky s cílem zlepšit výuku na partnerské škole, podpořit výstavbu internátu, a zároveň si rozšířit vlastní obzory. Africkou expedici plánují už na leden.

Studenti VŠB zkoumali možnosti rychvaldských veřejných prostranství a jejich využití

17. dubna 2024 20:00 | Rychvald | Michal Slonina | Rychvaldský miniexpres

Workshop studentů Vysoké školy báňské naplno odstartoval spolupráci s městem Rychvald. Cílem projektu bude zvelebit veřejná prostranství a navrhnout jejich možné další využití.

Ve Slezské Ostravě se po zimě opravují výtluky, silnice se ale v obvodu opravují celoročně

Slezská Ostrava začala stejně jako ostatní městské obvody po zimě s opravou výtluků. Ve Slezské ale probíhá oprava silnic celoročně. Zajišťují ji slezskoostravské technické služby.

K zápisům do prvních tříd došlo na Slezské 171 dětí, otevře se sedm tříd

Slezskoostravské předškoláky čekal v minulém týdnu zápis do prvních tříd. Letošní ročník byl silnější a k zápisu se tak dostavilo celkem 171 dětí. Největší zájem byl tradičně o Základní školu Bohumínská.

Studenti hladnovského gymnázia se možná podívají do Afriky, jejich projekt podporuje školu v Tanzánii

Studenti hladnovského gymnázia pracují na speciálním projektu, který spojuje slezskoostravskou školu s tanzanskou školou Mlondwe. Jmenuje se Hakuna Matata a studenti gymnázia díky němu možná brzy vycestují rovnou do Afriky.

Mezinárodní festival filmů o lidských právech Jeden svět je opět v Ostravě

17. dubna 2024 12:30 | Ostrava-Centrum | Michal Slonina | Kulturní okénko

V Ostravě začal další ročník mezinárodního filmového festivalu Jeden svět. Promítá filmy o lidských právech v celkem 48 městech v České republice a jedná se o největší festival svého druhu na světě.

Platforma Move Ostrava zve na své programy, nejbližším bude představení s názvem Sen

17. dubna 2024 12:00 | Ostrava-město | Michal Slonina | Kulturní okénko

Move Ostrava je platformou podporující rozvoj múzických umění. Zaměřená je na diváky i profesionální umělce a v Ostravě funguje už více než 10 let. Ve svých projektech propojuje současný tanec, fyzické divadlo a nový cirkus.

Slezská Ostrava ocenila zaměstnance základních škol za celoroční práci

Ve Slezské Ostravě se letos opět sešli učitelé a další zaměstnanci základních škol. V kulturním domě v Heřmanicích jich bylo více než sto. Součástí akce bylo stejně jako loni také ocenění zaměstnanců za jejich přínos škole.

Ostravská zoo hlásí rekordní návštěvnost, může za to počasí i bohaté vyžití

Ostravská zoo má po zimním období rekordně vysokou návštěvnost. Začátkem dubna přivítala v tomto roce už stotisícího návštěvníka. Lidem nabízí znovu po zimní přestávce komentovaná setkání u vybraných výběhů a pavilonů a návštěvníky čekají také další zajímavosti.

Ve Slezské Ostravě proběhly o víkendu první sousedské trhy, měly velkou účast i nabídku

Ve Slezské Ostravě se konaly první sousedské trhy. Jejich hlavním cílem bylo setkání obyvatel Slezské Ostravy a rozvíjení dobrých sousedských vztahů. Sousedé z obvodu si tu mohli v pohodové atmosféře popovídat, a zároveň nakoupit potraviny od lokálních farmářů a prodejců.

Komerční sdělení více

Beskydy letos už po sedmé otevírají pivní stezku. Má 700 kilometrů a nově i obraz

Letos se už po sedmé otevírá Beskydská pivní stezka. Měří v součtu úctyhodných 700 kilometrů. Nová sezóna oficiálně začne v sobotu 27. dubna mnoha akcemi ve zhruba desítce pivovarů. Stezka letos sice není o nic delší než loni, ale zato je, dá se říci, hustší. „Přibyly nové aktivity, navazující ubytovací kapacity v síti Beskydy Valašsko Card a hlavně obraz na Ujmiskách,“ říká ředitelka Destinačního managementu turistické oblasti Beskydy – Valašsko Monika Konvičná.

OKD má kladné stanovisko MŽP k pokračování hornické činnosti

Těžební společnost OKD získala od Ministerstva životního prostředí souhlasné závazné stanovisko v procesu posuzování vlivu hornické činnosti na životní prostředí, tzv. EIA, pro období roku 2024 až do ukončení činnosti. Posuzovaná hornická činnost zahrnuje dobývání uhlí i technickou likvidaci Dolu ČSM, která bude následovat po ukončení těžby.


Poděkování Záchranné stanice Bartošovice štědrým Jižanům

Kdo by myslel v dubnu na Vánoce. Obyvatelé Ostravy-Jihu si ale jistě vzpomenou. Stejně jako nezapomněla Záchranná stanice Bartošovice na jejich štědrost při návštěvách Vánočního městečka v Bělském lese, kde se na pomoc zraněným zvířatům během dvou zimních měsíců vybralo přes 270 tisíc korun.

Nemocniční kaplani z celé Evropy jednali v Praze

Praha se v minulém týdnu stala hostitelským městem 18. mezinárodní konference pořádané Evropskou sítí nemocničních kaplanů. Na organizaci vrcholného setkání duchovních, které se v České republice konalo vůbec poprvé, se spolupodílel také ThLic. Václav Tomiczek, Ph.D., člen paliativního týmu a nemocniční kaplan FN Ostrava.

YOGA & DANCE Spring Festival: Díky józe Jivamukti pročistíte tělo a uklidníte mysl

Nevíte, jak začít? Hledáte jógovou inspiraci? Ať tak či onak, pokud vás jóga aspoň trochu baví, zakroužkujte si v kalendáři termín 26.-28. dubna. Právě poslední dubnový prodloužený víkend máte jedinečnou příležitost proniknout do světa jógové praxe lektorů z New Yorku, Mallorky, ale i Bratislavy, Prahy nebo Ostravy. Odstartujte jaro v Dolní oblasti Vítkovic. Načerpáte novou energii, poznáte nové lidi.

5 kroků, jak si udělat období menstruace příjemnější

Menstruace bývá pro mnoho žen obdobím, kdy jim není dobře a pociťují bolesti v oblasti břicha a zad, změny nálad a zvýšené nepohodlí. V dnešním článku se s námi podíváte na tipy, které vám mohou toto období ulehčit nebo ulevit od bolestí.

Vývoj akvaristiky – od historie k moderním trendům

Od prvních primitivních nádrží, které pocházely z antických dob, až po dnešní sofistikované systémy s automatickým řízením prostřednictvím chytrých zařízení, akvaristika prošla výrazným vývojem. Tento fascinující koníček, který spojuje lásku k přírodě s technickými dovednostmi, přitahuje nejen zkušené aquaristy, ale i nováčky do svého podmořského světa. Podívejme se blíže na vývoj akvaristiky od starověku až po současnost.

Valašský frgál byl vyhlášen jako 4. nejlepší koláč světa

Tradiční valašský koláč frgál zabodoval na mezinárodní scéně: prosadil se na jednu z nejvyšších příček v každoročním žebříčku 100 nejlepších koláčů světa dle hodnocení uznávaného gastro průvodce TasteAtlas. Hodnotitele oslnil natolik, že mu udělili 4. místo mezi celkem 360 hodnocenými sladkostmi. První místo získal letos švédský čokoládový dezert kladdkaka, druhé polský tvarohový sernik a třetí ruský medovník.

Více