Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé přišli společně rozsvítit vánoční strom na jarmark v centru Frýdlantu nad Ostravicí

2. prosince 2023 9:46, Frýdlant nad Ostravicí, Libor Běčák

V centru Frýdlantu nad Ostravicí si lidé nenechali ujít tradiční vánoční jarmark s mnoha stánky a rozličným sortimentem. Součástí kulturního programu byla pěvecká a taneční vystoupení místních dětí.

Školáci ze ZŠ Komenského ve Frýdlantě pořádali vánoční jarmark

1. prosince 2023 9:20, Frýdlant nad Ostravicí, Libor Běčák

Po několikaleté pauze se v všechny chodby ZŠ Komenského ve Frýdlantě nad Ostravicí opět proměnily ve velký vánoční jarmark.

Křest Diáře podnikatele ve Frýdlantě završil vzdělávací akademii

30. listopadu 2023 12:03, Frýdlant nad Ostravicí, Libor Běčák

Ve Frýdlantě nad Ostravicí vyvrcholil další projekt zaměřený na vzdělávání podnikatelů. Akademie byla završena společným setkáním a křtem Diáře podnikatele.

Bojovníci svedli tradiční Bitvu o Frýdlant, diváci viděli tvrdé souboje

19. listopadu 2023 19:02, Frýdlant nad Ostravicí, Libor Běčák

Bojovná atmosféra panovala ve velkém sále Kulturního centra ve Frýdlantě nad Ostravicí, který se po roce opět změnil ve sportovní arénu. Diváci viděli opravdu velmi tvrdé souboje a někdy došlo i na počítání. Zdravotník měl práci v téměř každém zápase.

STUDUJ U NÁS: Frýdlant nad Ostravicí hostil italské a indické studenty

15. listopadu 2023 12:35, Frýdlant nad Ostravicí, Tomáš Tikal

Gymnázium Frýdlant nad Ostravicí přivítalo velmi vzácnou návštěvu. Z Indie dorazili zástupci střední školy v Dillí a v Podbeskydí je čekal slavnostní uvítací ceremoniál.

MAP Frýdlantsko uzavřel dvouletý vzdělávací projekt

10. listopadu 2023 11:18, Frýdlant nad Ostravicí, Libor Běčák

Společným setkáním s odbornými přednáškami vyvrcholil dvouletý projekt Místního akčního plánu Frýdlantsko, který byl zaměřený na vzdělávání.

V Kulturním centru je výstava obrazů z projektu Artfriedlandianum spřátelených Frýdlantů

8. listopadu 2023 13:06, Frýdlant nad Ostravicí, Libor Běčák

V Kulturním centru ve Frýdlantě nad Ostravicí byla slavnostní vernisáží zahájena mezinárodní výstava obrazů v rámci desetileté umělecké spolupráce Frýdlantů, které mezi sebou udržují partnerství.

Biskup Martin David požehnal opravené kapli ve frýdlantském klášteře

6. listopadu 2023 15:27, Frýdlant nad Ostravicí, Libor Běčák

Biskup ostravsko-opavský Martin David v sobotu při slavnostní mši požehnal kapli v objektu kláštera ve Frýdlantě nad Ostravicí, který nyní slouží jako domov seniorů. Do kaple se po letech ukrývání vrátil i historický svatostánek k ukládání liturgických nádob.

Opravené kapli ve frýdlantském klášteře požehnal biskup Martin David, z úkrytu se vrátil i historický svatostánek

5. listopadu 2023 13:27, Frýdlant nad Ostravicí, Libor Běčák

Biskup ostravsko-opavský Martin David v sobotu při slavnostní mši požehnal kapli v objektu kláštera ve Frýdlantě nad Ostravicí, který nyní slouží jako domov seniorů. Do kaple se po letech ukrývání vrátil i historický svatostánek k ukládání liturgických nádob.

Gymnazisté z Frýdlantu hostili studenty z Indie a Itálie

31. října 2023 7:27, Frýdlant nad Ostravicí, Libor Běčák

Hned dvě skupiny studentů ze zahraničí hostí v tomto týdnu gymnazisté z Frýdlantu nad Ostravicí. Početnější skupinu studentů z Indie první den dokonce doprovodil velvyslanec jejich země v ČR.

Komerční sdělení více

Stavební práce na zvýšení protipovodňové ochrany Českého Těšína jsou dokončeny

Zvýšení protipovodňové ochrany Českého Těšína byl důvod stavebních prací na řece Olši, Ropičance, Rakovci a Sadovém potoce. Stavební práce začaly v roce 2021 opravou spádového stupně na řece Olši a pokračovaly výstavbou protipovodňového opatření části Českého Těšína. Práce probíhaly ve spolupráci s městem Český Těšín, kdy město v rámci svých investic odstranilo dvě odtokové závady. Díky změně záplavového území, které se přehodnocuje, bude umožněn další rozvoj území.

Čertova stěna, osmá dokončená opera Bedřicha Smetany nyní v NDM

Národní divadlo moravskoslezské uvede 14. prosince 2023 v obnovené premiéře operu Bedřicha Smetany ČERTOVA STĚNA. Původní premiéra této inscenace byla v Ostravě v červnu 2014, hrála se do ledna roku 2016 a měla celkem 20 repríz. Už při přípravách premiéry původní inscenace v roce 2014 pracovala opera NDM s plánem odehrát za 10 let – v roce 2024 – všech osm skladatelových dokončených oper v blocích ke kulatým výročím narození a úmrtí.

Více než miliarda do vodárenství v roce 2024

V součtu oprav a investic pošlou SmVaK Ostrava do zajištění dodávek kvalitní pitné vody a odvádění a čištění vody odpadní 1,043 miliardy korun. Téměř 462 milionů korun poputuje v roce 2024 do oblasti kanalizací a čistíren odpadních vod, více než 303 milionů do vodovodních sítí a 243 milionů do páteřního výrobního a distribučního systému pro dodávky pitné vody v regionu – Ostravského oblastního vodovodu.

Mrazy jsou tady. Zabezpečme vodoměry před poškozením!

Výměna poškozeného vodoměru se prodraží. Buďme odpovědní od prvních dnů, kdy dorazily noční a ranní mrazy. Proveďme potřebná opatření! Když klesnou venkovní teploty pod nulu, je kromě pečlivého zazimování zahrady, domu a veškerého venkovního vybavení nutné se zaměřit také na to, jak zajistit před mrazem domovní vodoměr. Zabráníme tak jeho poškození. Tím, že tyto záležitosti nepodceníme, se vyhneme nepříjemným situacím, které mohou mít kromě našeho pohodlí a poškozeného majetku nepříjemný dopad také na peněženku.

Při tradičním „šachťáku“ věnovali havíři z OKD svaté Barboře 228 tisíc

U příležitosti svátku sv. Barbory, patronky horníků, uspořádala těžební společnost OKD tradiční hornickou slavnost Skok přes kůži, tzv. šachťák, při níž přijala do cechu hornického šest zaměstnanců a čestných hostů. V části zvané Salamandr, kdy se za svitu hornických kahanů vzpomíná na kolegy, kteří přišli o život při výkonu hornického povolání, věnovali zaměstnanci OKD Spolku svatá Barbora na podporu hornických sirotků 228 tisíc korun.

Více