Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Letní koupaliště ve Frýdlantě nabízí ochlazení v parnu, ale má i ohřívanou vodu

Letní koupaliště ve Frýdlantě nad Ostravicí je opět plně připraveno poskytnout osvěžení v parných dnech. Ve srovnání s ostatními koupališti v regionu je přístupné za lidové vstupné.

Ve Frýdlantě nad Ostravicí se konal 16. ročník závodů bezmotorových kluzáků

Na letišti ve Frýdlantě nad Ostravicí se konal 16. ročník soutěže bezmotorových kluzáků. Piloti měli za úkol v průběhu 10 dnů zdolat trasy o délce několika stovek kilometrů.

Požár zničil stodolu a roubenku v Lubně, škoda pět milionů korun

29. června 2024 9:06 | Frýdlant nad Ostravicí | Lukáš Zavadil

V pátek 28. června 2024 v podvečer zasahovali hasiči z osmi jednotek požární ochrany u rozsáhlého požáru stodoly a nedalekého domu - roubenky v místní části Frýdlantu nad Ostravicí, Lubně. Požár byl ohlášen na tísňovou linku v půl šesté odpoledne. Celkem bylo nasazeno třináct hasičských vozidel.

Strážníci si pro školáky připravili zajímavé ukázky

Zajímavé ukázky si připravili pro školáky z Frýdlantu nad Ostravicí tamní strážníci. Vysvětlili jim, jak se v různých situacích chovat bezpečně a velký úspěch měla ukázka zákroků služebního psa.

Lidé si užili Frýdlantské slavnosti, po bouřce zazpíval i Adam Ďurica s kapelou

Frýdlantské slavnosti byly opět ve znamení hudby, sportu a dobré zábavy.

Frýdlantští skauti pořádali šifrovací soutěž, účastníky provedla přírodou i městem

Zajímavou a poměrně náročnou soutěž uspořádali skauti z Frýdlantu. Nazvali ji Nočník, protože končila až ve večerních hodinách. Kudy vede trasa, museli vyluštit z různě komplikovaných šifer.

Žáci a studenti z Frýdlantu nad Ostravicí byli ocenění za výbornou reprezentaci města

V Janáčkově síni ve Frýdlantě nad Ostravicí se konalo tradiční oceňování školáků a studentů, kteří výborně reprezentují město v různých školních nebo zájmových oblastech.

Mladí hasiči z regionu soutěžili v Lubně v požárním útoku

Zhruba sedm desítek družstev mladých hasičů se účastnilo tradiční soutěže, kterou na své trati pořádali dobrovolní hasiči v Lubně.

Fyziku pomohly školákům z Frýdlantu lépe pochopit nejrůznější názorné pokusy

Místo klasického vyučování se žáci ZŠ T.G.M. ve Frýdlantě nad Ostravicí učili fyziku pomocí nejrůznějších pokusů. Do školy jim je přijeli ukázat členové Úžasného divadla fyziky z Brna. Pokusy byly různě obtížné podle věku a znalostí školáků.

Rybáři z Frýdlantu pořádali na řece Ostravici závody Beskydský pstruh

Rybáři z Frýdlantu nad Ostravicí pořádali závody Beskydský pstruh. Do soutěže se zapojilo 26 lovců.

Žáci ZŠ Komenského z Frýdlantu nad Ostravicí předvedli rodičům chemické a fyzikální pokusy

Odpoledne plné chemických a fyzikálních pokusů si připravili žáci ZŠ Komenského ve Frýdlantě nad Ostravicí. Své dovednosti předvedli rodičům, které do školy pozvali u příležitosti Dne rodiny.

Školáci předvedli rodičům různé chemické a fyzikální pokusy

Odpoledne plné chemických a fyzikálních pokusů si připravili žáci ZŠ Komenského ve Frýdlantě nad Ostravicí. Své dovednosti předvedli rodičům, které do školy pozvali u příležitosti Dne rodiny.

Knihovnice z Frýdlantu připravují pro děti zajímavé besedy v průběhu celého roku

Na zajímavé besedy docházejí pravidelně do frýdlantské knihovny děti z mateřských a základních škol. S knihovnicemi probírají různorodá témata. Aktuálně to je například rodina. Nechybí samozřejmě ani čtení knížek.

Děti společně s Divočáky otevřely cestou pohádkovým lesem ondřejnické studánky

Několik stovek dětí se společně s rodiči vypravilo z Frýdlantu nad Ostravicí k horské chatě Ondřejník. Za pomoci pohádkových postav po trase otvíraly ondřejnické studánky.

Kynologové z Frýdlantu nad Ostravicí pořádali Memoriál J. Kaštovského

V kynologickém areálu ve Frýdlantě nad Ostravicí se konal 28. ročník Memoriálu Kaštovského, v jehož disciplínách museli své dovednosti prokázat nejen psi, ale také jejich vůdci.

O vodě se školáci z Nové Vsi na Den Země učili v planetáriu

Děti ze základní školy v Nové Vsi se u příležitosti Dne Země učily v mobilním planetáriu, které bylo postavené v tělocvičně.

Noc s Andersenem strávily děti v knihovně, příběhy jim četl spisovatel

Zajímavý program si připravili knihovníci z Frýdlantu nad Ostravicí pro děti na Noc s Andersenem. Večer děti zahájily exkurzí do kostela a pak je čekaly hry v knihovně.

Lidé z Frýdlantu by chtěli ve městě veřejné ohniště nebo převlékárnu u řeky

Několik zajímavých projektů prezentovali lidé z Frýdlantu nad Ostravicí s tím, že by je v rámci participativního rozpočtu mohlo financovat město.

Požár pily ve Frýdlantu nad Ostravicí zaměstnal 20 jednotek hasičů

30. března 2024 8:06 | Frýdlant nad Ostravicí | Jiří Cileček

V sobotu ráno vypukl na pile ve Frýdlantu nad Ostravicí velký požár. Na místo se postupně sjelo 20 jednotek hasičů. Byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu. Městem se šířil hustý černý dým. Hasiči evakuovali 75 lidí z přilehlého obchodního střediska. Po zhruba dvou hodinách byl požár lokalizován. Škoda byla odhadnuta na 7 milionů korun.

Podnikatelé se seznámili s praktickým využitím umělé inteligence

Lidé, kteří jsou aktivně zapojení do Akademie podnikatelů ve Frýdlantě nad Ostravicí, se tentokrát mohli seznámit s umělou inteligencí (AI).

Před zápisem prvňáků mohli frýdlantské školy navštívit předškoláci i rodiče

Základní školy ve Frýdlantě nad Ostravicí pořádaly Dny otevřených dveří před zápisem nových školáků. Do škol zamířili předškoláci, ale i rodiče starších dětí.

Univerzita nabídla seniorům zajímavé studijní obory

Aktivní senioři z Frýdlantu nad Ostravicí využili možnosti účasti v dalším ročníku Univerzity III. věku.

MAS Frýdlantsko - Beskydy podporuje elektromobilitu

Město Frýdlant nad Ostravicí a jeho příspěvkové organizace získaly za posledních 5 let přes Místní akční skupinu Frýdlantsko – Beskydy 18,5 milionu korun. Další organizace a zejména spolky z Frýdlantu takto získaly 5,6 milionu a letos se připravují k realizaci další projekty.

Dva muži loupili ve Frýdlantu nad Ostravicí. Ukradli i kameru, která je natočila

8. března 2024 9:16 | Frýdlant nad Ostravicí | Jiří Cileček

Dva muži se ve Frýdlantu nad Ostravicí vloupali do kůlny u rekreační chaty, na terasu restaurace a jednomu padla do oka i kamera městského kamerového systému. Právě díky záznamům z kamer se policistům podařilo dva muže ve věku 29let dopadnout. Nyní jim hrozí až tři roky vězení.

Potřebovala peníze, tak ukradla kasičku veřejné sbírky na kapli ve Frýdlantu nad Ostravicí

5. března 2024 14:55 | Frýdlant nad Ostravicí | Jiří Cileček

31letá žena potřebovala akutně peníze, tak se rozhodla krást. Jako snadný cíl si vybrala kasičku veřejné sbírky na obnovu kaple ve Frýdlantu nad Ostravicí. Díky kamerovým záznamům a výborné spolupráci tamních strážníků a policistů ji ale ještě ten den chytili.