Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zprávy redaktora: Tomáš Tikal

Ostrava hostila halové mistrovství ČR v atletice

19. února 2024 7:17, Celý MS kraj, Tomáš Tikal

Český národní rekord vítkovické sprinterky Karolíny Maňasové přinesl ostravským fanouškům největší radost na halovém mistrovství ČR v atletice. V Ostravě se sešla česká špička, které šlo především o limity na blížící se halové mistrovství světa ve Skotsku.

Střední zdravotnická škola v Karviné přivítala zájemce o studium

15. února 2024 18:52, Celý MS kraj, Tomáš Tikal

Střední zdravotnická škola v Karviné patří mezi školy s dlouholetou tradicí, školy, které umí nabídnout nejen kvalitní výuku, ale i zázemí. O tom se mohli na vlastní oči přesvědčit všichni ti, kteří do školy zavítali v rámci tradičního dne otevřených dveří.

Střední škola v Novém Jičíně nabízí technické a zemědělské obory

15. února 2024 18:47, Nový Jičín, Tomáš Tikal

Teď se přesuneme do Nového Jičína, na SŠ technickou a zemědělskou. Ta nabízí mimo jiné i tři obory podporované krajskými stipendii – obor zedník, tesař a nástrojář. Více v reportáži.

Představujeme Střední školu stavební a dřevozpracující Ostrava

15. února 2024 18:43, Ostrava, Tomáš Tikal

SŠ stavební a dřevozpracující Ostrava je školou, která nabízí především řemeslné obory týkající se zpracování dřeva a stavebnictví a také má nástavbové stavební obory – stavební provoz a dřevařskou nábytkářskou výrobu a jeden čtyřletý maturitní obor – technik CNC obráběcích strojů.

STUDUJ U NÁS: Ostrava je významným partnerem projektu Šachy do škol

7. února 2024 19:36, Ostrava, Tomáš Tikal

Ačkoliv se to může zdát neuvěřitelné, v Ostravě hrají šachy už děti v mateřských školách a není to jen bezmyšlenkovité posunování figurek po šachovnici. I ony už umí připravit pěknou past na soupeře.

STUDUJ U NÁS: Ostrava podporuje odborné pozice na svých školách

7. února 2024 19:26, Ostrava, Tomáš Tikal

Již v průběhu let 2019–2022 realizovalo statutární město Ostrava nebývale robustní projekt „Rozvoj rovného přístupu ke vzdělání ve městě Ostrava III“. Právě díky němu mohly být na 25 základních školách financovány důležité odborné pozice školních speciálních pedagogů, psychologů, asistentů pedagogů nebo kupříkladu sociálních pedagogů. Přestože uvedený projekt již skončil, magistrát pokračuje v dofinancování těchto potřebných pozic nadále.

STUDUJ U NÁS: Parlament dětí a mládeže si vyzkoušel práci ostravských politiků

7. února 2024 19:02, Celý MS kraj, Tomáš Tikal

Parlament dětí a mládeže města Ostravy ve spolupráci s městem připravil pro studenty středních škol a žáky 9. tříd základních škol z moravskoslezské metropole nevšední zážitek. Studenti a žáci se při simulaci jednání městského zastupitelstva zhostili úloh volených zástupců města.

Největší česká baterie ve Vítkovicích zahájila ostrý provoz

1. února 2024 12:07, Celý MS kraj, Tomáš Tikal

V Ostravě vznikl největší bateriový systém v České republice. Baterie ve Vítkovicích zahájila ostrý provoz. Hlavním úkolem unikátního akumulátoru je stabilizace energetické soustavy.

Na mítinku Czech Indoor Gala v Ostravě se čeští atleti neztratili

31. ledna 2024 8:25, Ostrava, Tomáš Tikal

Úterní mítink Czech Indoor Gala přilákal do Ostravy absolutní atletickou špičku. V rámci pořádaných 12 disciplín se představilo v Ostravě celkem 130 atletů z 35 zemí. Přímo v akci bylo k vidění 5 olympijských medailistů, 15 medailistů z mistrovství světa a 25 medailistů z mistrovství Evropy.

Pozornost atletických fanoušků míří do Ostravy na Czech Indoor Gala

29. ledna 2024 10:49, Ostrava, Tomáš Tikal

Pozornost sportovních fanoušků se opět bude upírat do Ostravy. V úterý se atletická hala ve Vítkovicích stane dějištěm jednoho ze sedmi nejkvalitnějších halových podniků na světě – Czech Indoor Gala. Pořadatelé už hlásí, že vstupenky jsou vyprodané.

Komerční sdělení více

Finanční prostředky do vodovodů a kanalizací v Ostravě v roce 2024

Ostrava patří kvalitou vody a úrovní poskytovaných vodohospodářských služeb ke špičce mezi velkými městy v České republice. Udržování vysoké úrovně služeb vyžaduje nemalé investice do nákupu moderních technologií, obnovy stávajících provozních zařízení a infrastruktury, ale zejména do kvalifikace a odborné připravenosti zaměstnanců. Jedná se o dlouhodobý a nikdy nekončící proces. Jedním z příkladů, kdy propojením investic s vysoce kvalifikovanou prací při provozu došlo k významnému zlepšení kvality služeb je dosažení nízkých ztrát vody v trubní síti.

Nemocnice ve Frýdku-Místku pokračuje v rozvoji a modernizaci i v roce 2024

V roce 2024 se Nemocnice ve Frýdku-Místku připravuje na ambiciózní investice v celkové výši přibližně 240 milionů Kč, s cílem posunout kvalitu poskytované zdravotní péče na zcela novou úroveň. V rámci mnoha projektů se zaměříme na dvě nejnáročnější investice, jak stavebně, tak finančně.

Braniboři v Čechách - Smetanova první opera opět v NDM

Poslední obnovenou operní premiérou před zahájením Smetanovského operního cyklu Ostrava 2024 budou 22. února v Národním divadle moravskoslezském Braniboři v Čechách. Historická zpěvohra o třech aktech z roku 1863 (s premiérou roku 1866) je první Mistrovou operou a vznikla pro tehdejší soutěž o nejlepší českou operu. Slavnostním představením této opery Bedřicha Smetany (1824–1884) začne pak 2. března a 4. května každý z bloků cyklu, v němž ostravské divadlo uvede v devíti po sobě jdoucích dnech osm skladatelových dokončených oper.

Podcast FNO: Dětská chirurgie není jen slepé střevo

V tomto díle se zaměříme na nemoci, které řeší lékaři Centra dětské traumatologie a chirurgie, Chirurgické kliniky FNO a LF OU. Víte, že většinu vývojových vrozených vad operují bezprostředně po porodu? Že není vzácností žaludeční vřed u předškoláka, který je způsoben stresem? A proč výrazně přibývá sebepoškozování i pokusů o sebevraždu u adolescentů? Témata, na které zná odpověď MUDr. Ivana Slívová, Ph.D., vedoucí lékařka centra.

Lékařka přispěla k odhalení vzácného genetického onemocnění u mladé ženy. Má ho jen pár lidí

Do péče Interní a kardiologické kliniky FN Ostrava a LF OU se dostala 32letá žena, u které laboratorní výsledky prokázaly v České republice doposud nevídaně vysoké hodnoty lipidů. Tedy tuků v krvi, které pacientku ohrožovaly na životě. V České republice známá a dostupná léčba ale nezabírala. Ošetřující lékařce se nakonec po intenzivních konzultacích s odborníky z celého světa podařilo prokázat, že pacientka trpí velmi vzácným genetickým onemocněním, které má na světě potvrzeno jen několik lidí.

Jóga a psychedelika? Jarní YOGA & DANCE Spring Festival nabídne obojí

Jarní festival jógy a tance představí kromě tradičního cvičení jógy na všechny způsoby také řadu přednášek z oblasti psychologie, filozofie, psychosomatiky a zdraví. Na programu se objeví Mgr. Jan Blahůšek z České Psychedelické Společnosti, který přiblíží téma úlohy psychotropních látek a psychedelik ve spirituálním kontextu.

Více