Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti bavilo na Sovinci malování i živí dravci, vyhrávaly rodinné vstupenky do památek

12. září 2023 21:00, Bruntál, Petr Kůdela

Krásné letní počasí se spoustou nejrůznějších ukázek, desítek atrakcí, malování, živých zvířat, soutěží o ceny, divadla i sladkostí si užívaly děti mezi chladivými zdmi hradu Sovinec v rámci Dne rodin. Zúčastnilo se jej několik stovek rodin, které podporují adopce a pěstounskou péči. Vstup do expozic byl zdarma.

Tábornický oddíl Tulák oslavil v Bruntále 40 let nepřetržitého trvání oddílu

10. září 2023 23:48, Bruntál, Karel Soukop

Čtyřicet let svého nepřetržitého trvání si připomněli současní i bývalí členové bruntálského tábornického oddílu Tulák. Oddíl s tak dlouhou historií nemá snad v regionu obdoby.

Domov Pohoda v Bruntále oslavil zahradní slavností Den seniorů

7. září 2023 16:09, Bruntál, Karel Soukop

Den plný spokojenosti a radosti prožili senioři z bruntálského domova Pohoda. Pracovníci domova pro ně připravili tradiční a oblíbenou oslavu Dne seniorů.

Rekonstrukce silnice Dolní v Bruntále nebude trvat dlouho, vyžádá si však velká dopravní omezení

4. září 2023 11:41, Bruntál, Karel Soukop

V Bruntále byla zahájena rekonstrukce silnice Dolní s napojením vjezdu na sídliště. Jedná se o jednu z největších silničních a investičních akcí. Nikoli délkou, ale svou náročností na dopravní omezení a organizaci dopravy v rušné křižovatce.

V zahradách bruntálského zámku proběhly letní Slavnosti vína

28. srpna 2023 12:11, Bruntál, Karel Soukop

loňském roce vinaři z jižní Moravy poprvé předvedli veřejnosti svou produkci na zámku v Bruntále. Akce měla velký úspěch a Muzeum v Bruntále se rozhodlo ji uspořádat i letos se stylovým doprovodem cimbálové muziky z Opavy.

Bruntál měl na Dračích lodích důstojné zastoupení a několik posádek

21. srpna 2023 12:47, Bruntál, Karel Soukop

Festivalu Dračích lodí se letos zúčastnilo 54 lodí. Reprezentovaly města, obce i sportovní kolektivy. Bruntál nezůstal pozadu a obsadil hned několik posádek, včetně té městské.

Dny NATO budou podvacáté na letišti v Mošnově. Ve vzduchu i na zemi se představí 18 zemí

18. srpna 2023 9:46, Bruntál, Tomáš Kořistka

Největší letecká show ve střední Evropě - Dny NATO v Ostravě se rychle blíží a i letos nabídne unikátní program. Návštěvníci si budou například moci poprvé prohlédnout vrtulníky Viper a Venom, které posílily naše vzdušné síly. Partnerskou zemí je tentokrát Polsko.

Celkem 7 příměstských táborů letos organizuje SVČ v Bruntále

14. srpna 2023 11:31, Bruntál, Karel Soukop

Příměstské tábory rok od roku nabírají na své oblíbenosti u dětí i rodičů. Důvodem je jednak nižší cena oproti táborům pobytovým a také kratší doba trvání. Dětem pak vyhovuje, že po denním táboře mohou strávit noc doma.

Bruntál a celé Bruntálsko se stává regionem cyklistiky. Terénní, horské i silniční

6. srpna 2023 15:03, Bruntál, Karel Soukop

Bruntál i celé Bruntálsko se rok od roku stále častěji stává regionem cyklistiky. Pořadatelé amatérských i profesionálních závodů si zdejší terény i silnice vybírají stále častěji pro jejich pestrost, ale i náročnost.

Celníci zabavili v Bruntále padělky zboží. Podezřelá byla velmi nízká cena

2. srpna 2023 12:30, Bruntál, Tomáš Kořistka

Celníci zabavili v Bruntále ve dvou prodejnách velké množství padělaného zboží. Šlo o všechno možné od textilu po hračky. Majitelům hrozí milionové pokuty.

Komerční sdělení více

Podcast FNO: Intervenční radiologie

INTERVENČNÍ RADIOLOGIE. Jak dokáže intervenční radiologie pomoci lidem po mozkových příhodách nebo těžkých úrazech? Kdy zachrání život ženám po porodu nebo s onkogynekologickou diagnózou? A na spoustu dalších otázek z této oblasti odpovídá doc. MUDr. Václav Procházka, Ph.D., MBA, vedoucí lékař angiolinky Ústavu radiodiagnostického FN Ostrava a LF OU.

Musí nákup letenek znamenat ztrátu času?

Když si představíme plánování dovolené nebo služební cesty, nákup letenek obvykle hraje klíčovou roli v celém procesu. Dříve to mohlo být časově náročné a občas frustrující úsilí. Nicméně, v dnešní době se nákup letenek značně změnil díky pokroku v technologiích a vylepšeným službám, což nám umožňuje maximalizovat efektivitu a minimalizovat stres. V tomto článku se podíváme na to, jak moderní způsoby nákupu letenek zjednodušily proces a jak můžeme využít tuto změnu k našemu prospěchu.

Roman Paulus, bílé lanýže i grilování: podzim pro gurmány ve Velkých Karlovicích

Podzim je časem gastronomických zážitků. Nenechejte si toto období ujít ve Spa hotelu Lanterna ve Velkých Karlovicích, čekají vás opravdu mimořádné akce! Na své si přijdou příznivci zážitkové gastronomie, skvělých vín, svatomartinské husy i vzácných bílých lanýžů. A co víc: to vše můžete v chladných podzimních dnech spojit se zdejším úžasným wellness.

Dolní Vítkovice se dál rozrůstají, kromě vzdělávání přibude i špičkové gastro

Novou etapu rozvoje zahájily v těchto dnech ostravské Dolní Vítkovice (DOV). V areálu, kde se ročně neformálně vzdělávají nebo interaktivně baví stovky tisíc návštěvníků různých generací, se v unikátním industriálním prostředí připravuje na ploše větší než 500 m2 projekt stylové restaurace s moderní gastronomií. Díky projektu architekta Radima Hubičky a jeho ateliéru se zcela promění přízemí Malého světa techniky U6 a vznikne teprve třetí tuzemská pobočka značkové italské restaurace L’Osteria.

Centrum PANT představí bohatým programem Španělsko

Centrum PANT ve spolupráci s Institutem Cervantes v Praze a Španělskou kanceláří pro cestovní ruch pro střední Evropu se sídlem ve Vídni připravili bohatý kulturní program, který má za úkol přiblížit lidem Španělsko.

Vegetariánské bistro v Kunčicích pod Ondřejníkem nabízí kuchyni celého světa

Jídla jako Dál Bhat, veganský ramen nebo arabský falafel by člověk čekal spíš v pražském Karlíně než na okraji Beskyd. Ladě Michulkové před časem chyběla nabídka chutné vegetariánské kuchyně v Beskydech odkud pochází, a tak se rozhodla otevřít si v Kunčicích pod Ondřejníkem bistro s názvem Bistro Kafé Ze.Mě. U netradičního makovo-jahodového dortu a skvělých domácích limonád jsme si povídaly o kuchařské inspiraci z cest a plánech do budoucna.

Vodaři v Beskydech pro dobrou věc

Dvě akce spojené se zážitky v moravskoslezských horách připravila vodárenská společnost během léta pro své zaměstnance. První z nich s názvem Prázdninová výzva – zdolej vrcholy motivovala všechny ty, kteří mají rádi Beskydy, aby během letních tří měsíců pracovali na své fyzické kondici, pečovali o své zdraví a zdolali pět beskydských vrcholů – Lysou horu, Ostrý, Velkou Čantoryji, Kamenitý a Ondřejník.

Více