Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zprávy redaktora: Petra Dorazilová

Výkon Ironmana ze Studénky je v kraji Počinem roku 2023

1. března 2024 17:07, Studénka, Petra Dorazilová

Jurij Tarča ze Studénky loni jako jediný Čech absolvoval Double Deca Ultratriatlon ve Švýcarsku. Jeho výjimečný výkon nezůstal bez povšimnutí a jeho jméno zaznělo při vyhlašování ankety Sportovec Moravskoslezského kraje za rok 2023.

Obyvatelé se zahrádkami mohou žádat o kompostéry, naskladněno je jich tři sta

1. března 2024 12:10, Nový Jičín, Petra Dorazilová

Město poskytne občanům zdarma 300 kusů zahradních kompostérů. Pořídilo je díky dotaci Státního fondu životního prostředí. Žádosti lze podávat od 4. března.

Policie na Novojičínsku zkontrolovala 400 chat, zloděje nenačapala

1. března 2024 7:40, Nový Jičín, Petra Dorazilová

Policie České republiky v tomto období zazimování chat a chalup provádí namátkovou kontrolu těchto rekreačních objektů i napříč Novojičínskem. Hlídky i se psovody bylo v těchto dnech vidět například v Bludovicích.

Hokejisté Studénky ve čtvrtfinále play off nestačili na Karvinou

1. března 2024 7:30, Studénka, Petra Dorazilová

Hokejisté Studénky vstoupili do čtvrtfinále play off krajské ligy. První utkání venku s Karvinou prohráli. Ve středu byla na programu domácí odveta.

Jarní prázdniny přivedly děti i do Žerotínského zámku, zahrály si muzejní hledačku

29. února 2024 7:12, Nový Jičín, Petra Dorazilová

Jarní prázdniny v únorovém termínu přivedly děti i do Žerotínského zámku. Muzeum pro ně připravilo tvůrčí dílny, vyzkoušely si tisk obrázků, psaní husím brkem a v jedné z expozic oblíbenou hledačku.

Půl století starý novojičínský bazén půjde do nerezu, plavci jeho rozměr ocení

28. února 2024 8:50, Nový Jičín, Petra Dorazilová

Rekonstrukce padesát let starého venkovního bazénu v Novém Jičíně bude největší investiční akcí města letošního roku. Začne v září, následující letní sezonu zůstane koupaliště zavřené.

Studénka hledá úspěšné občany a osobnost, dejte do 11. března svůj tip

28. února 2024 8:20, Studénka, Petra Dorazilová

Studénka připravuje vyhlášení úspěšných občanů a osobnosti, a to v souvislosti s letošním 65. výročím založením města. Nominovat je může kdokoliv z veřejnosti, termín vyprší 11. března.

Basketbalisté zabojují o účast v play off, mají na to tři venkovní zápasy

28. února 2024 8:10, Nový Jičín, Petra Dorazilová

Basketbalisté mají aktuálně na programu nadstavbovou část první ligy a bojují o postup do play off. Po domácí výhře nad Libercem je čekají tři venkovní zápasy.

Nový Jičín rozdá lidem dalších 300 kompostérů, podmínkou jsou i zaplacené odpady na rok 2024

27. února 2024 10:00, Nový Jičín, Petra Dorazilová

Nový Jičín poskytne občanům zdarma 300 kusů zahradních kompostérů. Pořídilo je díky dotaci Státního fondu životního prostředí. Žádosti lze podávat od 4. března.

Lidé mohou předložit nápady za půl milionu, vyhraje jen jeden

26. února 2024 14:00, Nový Jičín, Petra Dorazilová

Město vyhlásilo 7. ročník participativního rozpočtu, který přináší několik změn. Zvýšila se částka, kterou je možné proinvestovat, a to na půl milionu korun. Vítězný nápad ale bude jen jeden.

Komerční sdělení více

Karvinská hornická nemocnice pořídila s přispěním společnosti Mölnlycke elektrochirurgický přístroj

Karvinská hornická nemocnice (KHN) pořídila nový elektrochirurgický přístroj v hodnotě přes 470 tisíc korun, na který jí přispěly v našem regionu působící továrny společnosti Mölnlycke, jež jsou součástí celosvětově působící švédské skupiny Mölnlycke. „Jde o šetrný moderní chirurgický přístroj využívající vysokofrekvenční proudy, který je nezbytný pro současnou moderní operativu. Jak v ortopedii, tak v jednodenní chirurgii,“ upřesnil ředitel KHN Tomáš Canibal.

Zvuky rozmanitosti. Soudobá hudba na pomezí Česka, Slovenska a Polska

Již za tři týdny odstartuje pilotní ročník unikátního projektu Sounds of Diversity (Zvuky rozmanitosti), který vznikl s cílem propojit scény současného umění a umělců České republiky, Slovenska a Polska. Mezinárodní koncertní turné představí na třech koncertech celkem pět autorských kompozic, které zazní ve světových premiérách, i nový ansámbl. Součástí scénicky pojatého koncertu budou rovněž výtvarné objekty. Trojice koncertů se uskuteční v Ostravě (18. března, Komorní sál Fakulty umění OU), Katovicích (19. března, Koncertní studio Radia Katowice) a v Žilině (20. března, Nová synagóga).

Trio Noble-Slavík-Clarvis zahraje v březnu v Ostravě

Hudební výlety SHF letos odstartuje špičkový jazz! Klub Parník v centru Ostravy navštíví ve středu 13. března 2024 jazzové legendy Liam Noble a Paul Clarvis společně s geniálním multiinstrumentalistou Jiřím Slavíkem. Jejich program Nostalgia zavede přes jejich autorskou tvorbu až do dob George Gershwina.

Smetanovský operní cyklus Ostrava 2024 nebo balet Rapsodie Bohemia letos v NDM

Rok české hudby v Národním divadle moravskoslezském slavnostně začíná v sobotu 2. března. První operou Bedřicha Smetany Braniboři v Čechách zahajuje divadlo v den 200. výročí Smetanova narození první blok Smetanovského operního cyklu Ostrava 2024. Druhý blok se odehraje v květnu a skončí dnem 140. výročí Smetanova úmrtí (12. května). V devíti dnech tak divadlo dvakrát za sebou odehraje všech osm dokončených oper v pořadí, v jakém díla Smetana psal. Výjimkou je slavnostní Libuše – ta zazní jen 2x koncertně v podání Janáčkovy filharmonie Ostrava, se sólisty a Pražským filharmonickým sborem.

Den otevřených dveří letos na čtyřech nádržích, v laboratořích a dispečinku

U příležitosti Světového den vody vodohospodáři z Povodí Odry opět zpřístupní veřejnosti přehrady Slezská Harta, Kružberk, Šance a nově po rekonstrukci nádrž Morávka. V rámci Dne otevřených dveří bude možné v sobotu 23. března 2024 od 9:00 do 15:00 (poslední vstup 14:30) kromě uvedených vodních děl navštívit také vodohospodářský dispečink a vodohospodářské laboratoře státního podniku Povodí Odry v Ostravě na ulici Varenská č.49.

Ostravská ADRA slaví 15 let od svého založení

Humanitární organizace ADRA se věnuje dobrovolnickým aktivitám v České republice již 20 let. Jedno z prvních dobrovolnických center vzniklo v roce 2009 v Ostravě. Za svou patnáctiletou historii ušla ostravská ADRA obrovský kus cesty, na které propojuje dobrovolníky s potřebnými. ADRA se za tuto dobu stala respektovanou dobrovolnickou organizací, která za celou dobu svého působení zapojila v Ostravě neuvěřitelných 8 926 dobrovolníků.

Více