Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zprávy redaktora: Redakce

Masopustní karneval v mateřské školce v Horní Suché se opět vydařil, děti dostaly i balíček s překvapením

1. března 2024 14:00 | Horní Suchá | Redakce  | Miniexpres Horní Suché

Rej masek dominoval masopustnímu karnevalu ve školce v Horní Suché. K vidění bylo několik Spidermanů, princezen, hasičů, nechyběli ani ninjové, čarodějky a taky vodní víly.

Křest poštovního aršíku s Karlem Lopraisem

20. února 2024 21:28 | Kopřivnice | Redakce

Monsiuer Dakar-Karel Loprais-legenda Rallye Dakar by 10. března oslavil 75. narozeniny. U této příležitosti uvedla Česká pošta do prodeje příležitostný písmenový poštovní aršík, ve čtvrtek 15. února proběhl křest v kopřivnickém muzeu nákladních automobilů Tatra. Po známce se jen zaprášilo.

Virtuální realita a umělá inteligence pomáhají zdravotníkům zlepšovat komunikaci

15. února 2024 10:40 | Havířov | Redakce  | Regionální zprávy POLAR

Virtuální realita a umělá inteligence stále častěji pronikají do běžného života. Zdravotníky havířovské nemocnice učí komunikaci a jako první prošli workshopem členové paliativního týmu

Nádrž Větřkovice láká k zimním radovánkám

24. ledna 2024 20:00 | Celý MS kraj | Redakce

Zamrzlá nádrž Větřkovice láká k zimním radovánkám. Desítky lidí využily ledu na přehradní nádrži Větřkovice od té doby, kdy se povrch hladiny pokryl souvislou vrstvou ledu, chodí bruslit, hrát hokej a koupají se tu otužilci.

Mikuláš Hrbáček a jeho kapela NANOVO pokřtili nový singl v DK Poklad

25. dubna 2023 20:52 | Ostrava-město | Redakce

V pondělí 24. dubna se do DK Poklad v Ostravě sjeli zástupci médií a pořadatelů, rodiny a známí i podporovatelé, aby s mladou kapelou NANOVO patřičně uvedli aktuální singl Nanovo.

Děti z MŠ Hořany besedovaly s policistkou

20. září 2022 16:03 | Stonava | Redakce

Dne 20.9. 2022 navštívila děti z mateřské školy Hořany inspektorka policie České republiky Veronika Buzková. Děti se tématicky oblékly do modré barvy, která je provázela celý den.

Řidiči pozor, po dvě noci se bude opravovat velký rondel v Havířově

24. srpna 2022 13:39 | Havířov | Redakce

Když se naposledy opravoval velký kruhový objezd v Havířově, způsobilo to dlouhé kolony a totální kolaps dopravy ve městě. Tomu teď chce ŘSD předejít a o opravách předem informuje. Práce navíc budou probíhat v noci.

Nelekejte se. Z lázeňského parku v Karviné "zmizely" další dvě sochy. Lázně je ukryly do bezpečí

2. června 2022 8:39 | Celý MS kraj | Redakce

Není důvod k panice. V Karviné nejsou k vidění další dvě vzácné sochy, které se nacházely v lázeňském parku. Lázně je totiž sochy schovaly do bezpečí.

Štědrý den v Těrlicku

29. prosince 2021 16:00 | Těrlicko | Redakce

Komerční sdělení více

Start tuning a drift sezóny 2024 Ostrava

Nekonečná zima s upravenými vozy zamknutými v garáži je u konce. Je čas odstartovat sezónu na velkém Zahájení sezóny od Sníženo.cz a Lower United. Tradiční akce s mnohaletou tradicí zaplní ostravské Centrum bezpečné jízdy Libros upravenými tuningovými vozidly, kterou doplní obrovská zóna amerických vozů a supersportů. Pro tento rok se můžete těšit na několik obdivuhodných upravených trucků a také novou offroad exhibici upravených terénních vozidel.


Mezinárodní workshop Kliniky ORL a chirurgie hlavy a krku připomněl 30 let operací slzných cest

Osm desítek odborníků z České republiky a Německa přijalo pozvání na dvoudenní workshop Kliniky ORL a chirurgie hlavy a krku FNO a LF OU. V jeho průběhu mohli účastníci sledovat v přímém přenosu z operačních sálů ostravské fakultní nemocnice také 14 výkonů v oblasti nosu, vedlejších nosních dutin a slzných cest. V posledně jmenované problematice patří FN Ostrava k nejvýznamnějším evropským pracovištím.

Společnost Huisman představila svůj dosud největší jeřáb. Jeho výška je 225 metrů

Společnost Huisman Czech Republic dokončila významný projekt, když navrhla a vyrobila svůj dosud největší plně zkompletovaný jeřáb. Zařízení bylo speciálně navrženo pro společnost BMS Heavy Cranes, globálního dodavatele v oblasti jeřábů a těžkých zdvihacích zařízení. Jeřáb se bude využívat k instalaci generátorů velkých větrných turbín.

Český Bazar - Online inzerce zdarma

Český Bazar je nově vzniklá online inzerce zdarma pro soukromé i firemní účely. Inzerci založil v roce 2023 její majitel, Jaroslav Průcha z Čeladné, s cílem nabídnout soukromou i komerční inzerci na jednom místě.

Orlen je opět generálním partnerem Colours of Ostrava

Každý rok přiláká festival Colours of Ostrava tisíce fanoušků hudby a zábavy z celé Evropy. Poláci Ostravu rádi navštěvují vzhledem k blízkosti hranic i atraktivnímu line-upu a jedinečné atmosféře čtyřdenního hudebního festivalu plného různorodých atrakcí. Tradičně v line-upu největšího českého festivalu nesmějí chybět ani polští umělci. Letos pořadatelé připravili další fantastické překvapení - soutěž pro polské umělce, jejíž vítěz vystoupí během festivalu! A to vše s podporou generálního partnera festivalu - skupiny ORLEN Unipetrol.

Bílovec neměl kata, ale popravy se tu konaly. Přijďte na výstavu Zločin a trest

Od 12. dubna bude v Muzeu Bílovec zpřístupněna výstava Zločin a trest, která návštěvníky seznámí se zločiny a jejich trestáním na Bílovecku v období od středověku do 18. století. Až do 9. června bude možné vidět například věrnou repliku pranýře, který na dnešním Slezském náměstí v Bílovci stál do poloviny 18. století.

kRok za kRokem VUS Ondráš naposledy v Krnově

Hudební výlety SHF přiváží derniéru výjimečného hudebně-tanečního projektu Jiřího Slavíka kRok za kRokem do Městského divadla Krnov. Folklorní příběh o lásce i smíření ztvární Orchestr lidových nástrojů, dívčí sbor a taneční skupina Vojenského uměleckého souboru Ondráš ve čtvrtek 18. dubna.

Více