Mimořádná zpráva:
Načítám...

Přehled zpráv

  • Načítám...

Karviná chystá opravu dalších místních komunikací. První tři opraví hned na jaře

Karviná |

Karviná se chystá na opravy místních komunikací, mostků a lávek. Práce odstartují hned, jakmile to dovolí počasí a budou k dispozici potřebné materiály.

Karviná opraví v první polovině roku tři místní komunikace a několik mostů a lávek. První práce na silnici spustí hned, jakmile otevřou provoz obalovny s asfaltovou směsí.

Jana Salamonová, vedoucí oddělení provozu a údržby majetku Odboru majetkového MMK: “ V první polovině letošního roku spustíme opravy tří komunikací, jedná se o komunikaci na ulici Olbrachtova, Slámova a na ulici Zahradnická. Na ulici Olbrachtova je to poslední část, která spojuje ulici U Lesa a hlavní komunikaci Borovského. Tam jsme čekali na vybudování kruhového objezdu."

Současně s ulicí Obrachtovou v Karviné–Ráji začne oprava silnice i na ulici Zahradnická v části Mizerov. Tady se s rekonstrukcí čekalo na to, až dokončí své práce SMvAK.

Jana Salamonová, vedoucí oddělení provozu a údržby majetku Odboru majetkového MMK: “Po těchto opravách dojde k opravě zbývající části komunikace po ulici Těreškovovou včetně přilehlého parkoviště a na opačnou stranu po ulici Tyršovou."

Třetí úsek, který bude v první polovině roku opraven, je na ulici Slámova a to od parkoviště katastrálního úřadu až po park Boženy Němcové.

Jana Salamonová, vedoucí oddělení provozu a údržby majetku Odboru majetkového MMK: “Předem musíme informovat motoristy o částečných uzavírkách, takže všichni budou muset respektovat přechodné dopravní značení."

Všechny opravy místních komunikací budou trvat zhruba tři měsíce. Přesný termín zahájení oprav bude znám v závislosti na klimatických podmínkách. Místních komunikací se letos v Karviné opraví více.

Jana Salamonová, vedoucí oddělení provozu a údržby majetku Odboru majetkového MMK: “Práce na komunikacích nebudou končit v první polovině roku, připravujeme opravy i dalších komunikací, ale vzhledem k tomu, že jsou teprve v projekční přípravě, tak budeme občany informovat přibližně v polovině tohoto roku."

Počítá se i s opravou ulice Studentská, prozatím se čeká na ukončení prací, které provádí SMVak. Na podzim bude opraven úsek od vjezdu na parkoviště po ulici Kirovova, v příštím roce pak zbývající část až k Rudé Armádě.

O tom, které mostky a lávky čeká v letošním roce oprava, vás budeme informovat v příštím Karvinském expresu.

Nahlásit chybu


K tématu

Zvlněná dálnice u Ostravy se musí opravit, rozhodl o tom soud

24. září 2025 11:54 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Dálnice u Ostravy možná už brzy nebude jako housenková dráha. Ředitelství silnic a dálnic žalovalo firmy, které dálnici postavily. A soud nyní rozhodl o poslední žalobě, která opět potvrzuje, že dálnici musejí firmy opravit. Práce by měly začít příští rok.

Karviná opravuje komunikace napříč všemi částmi města

7. dubna 2026 12:27 | Karviná | Anna Břenková

S příchodem jara odstartovaly v Karviné plánované opravy cest a chodníků. Město do nich každoročně investuje miliony korun, aby zvýšilo komfort a bezpečnost obyvatel. Letošní práce se dotknou všech městských částí a potrvají až do konce stavební sezóny.

Silnice, schodiště i chodníky. Mariánskohorská radnice pokračuje v opravách komunikací

13. srpna 2026 18:59 | Ostrava-Mariánské hory | Yvona Fajtová

Silnice, schodiště i chodníky. V Ostravě-Mariánských Horách a Hulvákách pokračují opravy hned na několika místech. Nový povrch dostane například komunikace na Pflegrově ulici. Původně se s její rekonstrukcí čekalo kvůli plánované soukromé výstavbě.


Tragická nehoda ve Starém Městě: řidič narazil do betonového sloupu a zemřel

Dnes 12:07 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Kriminalisté z Frýdku-Místku prověřují tragickou dopravní nehodu, která se stala v neděli 30. srpna krátce po druhé hodině ráno ve Starém Městě. Řidič vozu Dacia Duster měl v pravotočivé zatáčce přejet do protisměru, vyjet mimo silnici a narazit do betonového sloupu elektrického vedení. I přes resuscitaci na místě zemřel.

Kamarádka měla strach o jeho život. Přivolaní policisté objevili muže ležícího na zemi

28. srpna 2026 10:33 | Ostrava-město | Anna Břenková

Nemohla se dovolat svému kamarádovi, raději zavolala policii. Díky pohotové reakci ženy pomohli ostravští policisté 63letému muži. Hlídka se dostala dovnitř bytu přes pootevřené okno, nalezla vyčerpaného muže ležícího na podlaze a předala ho záchranářům.

Projekt Tragédie ženy vtáhl do tvůrčího procesu

Dnes 9:57 | Studénka | Petra Dorazilová

Na Zámku Nová Horka se konalo sympozium uměleckého spolku Tragédie ženy. Na místě vznikla výtvarná díla, kdy součástí tvůrčího procesu byli i samotní návštěvníci.

Pět jednotek hasičů likvidovalo požár garáže v Ostravě-Hrabůvce

Včera 21:32 | Ostrava-Jih | Lukáš Zavadil

Pět jednotek hasičů zasahovalo v sobotu odpoledne u požáru garáže v Ostravě-Hrabůvce. Při příjezdu jednotek byl objekt už celý zasažen plameny. Událost se obešla bez zranění, předběžná škoda byla vyčíslena na 450 tisíc korun.

Velkolepé oslavy připomněly 130 let SDH Dětmarovice, nechyběly ukázky techniky ani zásahů

Včera 10:00 | Dětmarovice | Michal Slonina

Dětmarovičtí dobrovolní hasiči si v srpnu připomněli 130 let od založení sboru. Velkolepé oslavy odstartovaly průvodem a spanilou jízdou požární techniky. Na sokolském hřišti pak návštěvníky čekal bohatý program včetně hudebních vystoupení i dynamických ukázek.

Centrum Ostravy bude mít dominantu. Začala oprava výškového domu v Ostrčilově ulici

28. srpna 2026 14:46 | Ostrava-Centrum | Anna Břenková

Takzvaný ostravský mrakodrap se dočká kompletní proměny. Místo chátrajícího objektu vznikne v srdci města špičkové bydlení. Oprava se dotkne samotné stavby i přilehlého veřejného prostoru.

Žilinský den vsadil na oblíbené kapely a zorbing

Včera 9:40 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Žilina pořádala svůj den. Odpoledne, které se neslo v duchu setkávání sousedů a přátel, nabídlo zábavu dětem i dospělým.

Přetížení o 57 tun, jízda bez povolení, porušení předpisů. Inspektoři se nestačili divit

28. srpna 2026 14:12 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Největší přetížení, se kterým se inspektoři INSID doposud setkali. U Mankovic na Novojičínsku zastavili v noci na čtvrtek soupravu o váze 105 tun. Byla přetížená o 57 tun, měla nadrozměr a neměla potřebná povolení k přepravě. Řidič navíc nedodržel předpisy. Soupravu odtáhli do Ostravy a zajistili, dokud nebude mít vyřízeno vše potřebné. Zároveň byla uvalena kauce 330 tisíc korun.

Do klecí se děti nevrátí, novojičínská škola finišuje s opravou šaten

28. srpna 2026 8:50 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Těsně před zahájením školního roku finišují stavební práce v novojičínské Základní škole Komenského 68, kde realizují hned dva projekty. Firma dokončuje práce na nových učebnách a žáci se dočkají šatních skříněk.

Tisíc běžců podpořilo asjiského jednorožce. Konal se desátý charitativní běh v Zoo Ostrava

28. srpna 2026 16:07 | Ostrava-Slezská Ostrava | Anna Břenková

Běželi pro zvíře, které v přírodě viděl jen málokdo. Ostravská zoologická zahrada uspořádala další ročník tradičního charitativního běhu. Tentokrát tisícovka lidí obula tenisky pro saolu – tajemného a kriticky ohroženého kopytníka z Asie.

Velkolepé oslavy připomněly 130 let SDH Dětmarovice, nechyběly ukázky techniky ani zásahů

Včera 10:00 | Dětmarovice | Michal Slonina

Dětmarovičtí dobrovolní hasiči si v srpnu připomněli 130 let od založení sboru. Velkolepé oslavy odstartovaly průvodem a spanilou jízdou požární techniky. Na sokolském hřišti pak návštěvníky čekal bohatý program včetně hudebních vystoupení i dynamických ukázek.

Karviná zve na Knižní jarmark a večerní inline jízdu na bruslích

27. srpna 2026 13:55 | Karviná | Richard Kutěj

Den s knihovnou aneb Knižní jarmark 2026. Již 31. ročník oblíbené akce v Karviné se letos koná v pátek 4. září od 9 do 17 hodin na Masarykově náměstí.

Na karvinské radnici proběhlo losování čísel pro komunální volby

27. srpna 2026 13:24 | Karviná | Richard Kutěj

Na karvinské radnici proběhlo losování čísel pro jednotlivé volební strany pro podzimní komunální volby. O hlasy voličů se bude ucházet celkem osm stran, hnutí a koalic.

Karviná staví novou lávku přes řeku Olši, práce pokračují dle harmonogramu

27. srpna 2026 8:32 | Karviná | Richard Kutěj

V Karviné-Starém Městě pokračuje podle harmonogramu výstavba nové lávky přes řeku Olši. Práce se nyní soustředí na opěry a pilíř, na podzim pak přijde na řadu příprava a samotná montáž lávky.

Rainbow Run 2026 rozzářil Orlovou

26. srpna 2026 15:30 | Orlová | Monika Ociepková

V Orlové se uskutečnil Rainbow Run 2026, který přinesl den plný pohybu, barev a dobré nálady.

Stonavští zahrádkáři zvou na výstavu ovoce a zeleniny

26. srpna 2026 13:07 | Stonava | Jiří Brzóska

Stonavští zahrádkáři zvou širokou veřejnost na tradiční výstavu ovoce a zeleniny. Uskuteční se v neděli 6. září v klubovně zahrádkářů, a to od deseti hodin dopoledne do šesti večer.

Karviná chystá opravu dalších místních komunikací. První tři opraví hned na jaře
Vydáno 22. února 2025 20:03, Karviná, Monika Danková
Karviná se chystá na opravy místních komunikací, mostků a lávek. Práce odstartují hned, jakmile to dovolí počasí a budou k dispozici potřebné materiály.

Karviná opraví v první polovině roku tři místní komunikace a několik mostů a lávek. První práce na silnici spustí hned, jakmile otevřou provoz obalovny s asfaltovou směsí.

Jana Salamonová, vedoucí oddělení provozu a údržby majetku Odboru majetkového MMK: “ V první polovině letošního roku spustíme opravy tří komunikací, jedná se o komunikaci na ulici Olbrachtova, Slámova a na ulici Zahradnická. Na ulici Olbrachtova je to poslední část, která spojuje ulici U Lesa a hlavní komunikaci Borovského. Tam jsme čekali na vybudování kruhového objezdu."

Současně s ulicí Obrachtovou v Karviné–Ráji začne oprava silnice i na ulici Zahradnická v části Mizerov. Tady se s rekonstrukcí čekalo na to, až dokončí své práce SMvAK.

Jana Salamonová, vedoucí oddělení provozu a údržby majetku Odboru majetkového MMK: “Po těchto opravách dojde k opravě zbývající části komunikace po ulici Těreškovovou včetně přilehlého parkoviště a na opačnou stranu po ulici Tyršovou."

Třetí úsek, který bude v první polovině roku opraven, je na ulici Slámova a to od parkoviště katastrálního úřadu až po park Boženy Němcové.

Jana Salamonová, vedoucí oddělení provozu a údržby majetku Odboru majetkového MMK: “Předem musíme informovat motoristy o částečných uzavírkách, takže všichni budou muset respektovat přechodné dopravní značení."

Všechny opravy místních komunikací budou trvat zhruba tři měsíce. Přesný termín zahájení oprav bude znám v závislosti na klimatických podmínkách. Místních komunikací se letos v Karviné opraví více.

Jana Salamonová, vedoucí oddělení provozu a údržby majetku Odboru majetkového MMK: “Práce na komunikacích nebudou končit v první polovině roku, připravujeme opravy i dalších komunikací, ale vzhledem k tomu, že jsou teprve v projekční přípravě, tak budeme občany informovat přibližně v polovině tohoto roku."

Počítá se i s opravou ulice Studentská, prozatím se čeká na ukončení prací, které provádí SMVak. Na podzim bude opraven úsek od vjezdu na parkoviště po ulici Kirovova, v příštím roce pak zbývající část až k Rudé Armádě.

O tom, které mostky a lávky čeká v letošním roce oprava, vás budeme informovat v příštím Karvinském expresu.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/karvinsko/karvina/11000047397/karvina-chysta-opravu-dalsich-mistnich-komunikaci-prvni-tri-opravi-hned-na-jare