Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zprávy redaktora: Tomáš Kořistka

Mladík na útěku z pasťáku zase loupil. Skončil ve vazbě.

Dnes 12:29, Ostrava, Tomáš Kořistka

Policisté zadrželi velmi nebezpečného lupiče, který má teprve 15 let. Na útěku z výchovného ústavu v Janové stihl do svého zadržení tři další loupeže. V posledním případě okradl v tramvaji o mobil dívku a když ho chtěla zpátky, ještě jí zmlátil.

V MNO začala sloužit nová hyperbarická komora. Patří k nejmodernějším v Evropě

Dnes 11:12, Ostrava, Tomáš Kořistka

Městská nemocnice Ostrava se zařadila mezi nejmodernější zařízení v Evropě, které pacientům nabízejí špičkovou hyperbarickou komoru. Nová komora nahradila původní téměř 60 let staré zařízení a je samozřejmě ve všech ohledech lepší. Nová je i budova, ve které je umístěna.

Ostrava pomáhá lidem v bytové nouzi. Ministerstvo se inspiruje pro novou legislativu

V Ostravě účinně funguje program podpory lidem v bytové nouzi. Řada rodin se díky tomu dokonce dokázala zabydlet a sociální bydlení už není potřeba. Město je inspirací pro Ministerstvo práce a sociálních věcí, které připravuje v této oblasti změnu legislativy. Ministr Marian Jurečka v pondělí Ostravu navštívil.

Vítkovice jdou do předkola play-off z devátého místa. Jejich soupeřem je neoblíbený Hradec

Včera 9:48, Ostrava, Tomáš Kořistka

Poslední zápas základní části hokejové extraligy se pro Vítkovice staly náhodou i utkáním o domácí prostředí v předkole play-off. Šťastnější byl nakonec Hradec Králové, který tak začne doma.

Učitelé učili učitele. V Ostravě se uskutečnil projekt Učiteling

1. března 2024 13:36, Ostrava, Tomáš Kořistka

Učitelé si v Ostravě mohli vyzkoušet roli žáků. Jde o unikátní projekt Učiteling, kdy se mohou pedagogové seznámit s různými přístupy k učivu prostřednictvím vlastního zážitku. Workshopy se konaly v City Campusu Ostravské univerzity.

Zastřelení border kolie myslivcem se vyšetřuje už rok. Úřad zatím potrestal pouze její majitelku

1. března 2024 9:31, Celý MS kraj, Tomáš Kořistka

Už rok čeká na konec vyšetřování majitelka border kolie Dixie, kterou zastřelil v Darkovicích myslivec z posedu. Po třech měsících police případ předala Městskému úřadu v Hlučíně s tím, že jde o přestupek. Úředníci prý ale zatím stále provádějí nějaké úkony ve dvou řízeních.

V Ostravě vyroste nová hala pro lední sporty. Ostravar Aréna pak zruší ledovou plochu

28. února 2024 12:03, Ostrava, Tomáš Kořistka

Ostrava už má jasno, jaký bude další osud Ostravar Arény, která je sídlem hokejistů Vítkovic. Hala bude sice zrekonstruovaná, ale už v ní nebude ledová plocha. Nedaleko bude postavena nová moderní aréna pro 7 tisíc diváků, která bude mít čtyři hrací plochy.

Ostrava vybrala firmu, která postaví koncertní halu. Jde o sdružení společností IMOS Brno a IPS Třinec

27. února 2024 13:40, Ostrava, Tomáš Kořistka

Ostrava vybrala firmu, která postaví koncertní halu. Hodnotící komise vybírala z pěti zájemců. Nejnižší cenu nabídlo Sdružení pro koncertní halu, které budovu postaví za 2 miliardy a 800 milionů korun.

Lidé podepisují v Ostravě petici za odstranění haldy. Organizátoři chtějí 10 tisíc podpisů

27. února 2024 8:59, Ostrava, Tomáš Kořistka

Jak už z našeho zpravodajství jistě víte, vedení města Ostravy i kraje se vložilo do řešení problémů s likvidací Heřmanické haldy. Nyní se do boje připadli i občané, kteří mohou svým podpisem podpořit petici za odstranění této ekologické zátěže.

Student zachránil 12letého hocha před mladistvými agresory. Nikdo z kolemjdoucích mu nepomohl

26. února 2024 13:17, Celý MS kraj, Tomáš Kořistka

Policisté ocenili 16letého studenta Jana Balouna. Ten v centru Ostravy pomohl dvanáctiletému mladíkovi, kterého napadli a chtěli okrást o rok starší agresoři. Nikdo jiný z kolemjdoucích mladíkovi nepomohl.

Komerční sdělení více

FN Ostrava otevřela ambulanci perinatální psychiatrické péče

Oddělení psychiatrické FN Ostrava otevřelo ambulanci pro ženy, které mají v průběhu těhotenství anebo po porodu psychické problémy. Lékař, který se na tuto problematiku zaměřuje, poskytne ženám odbornou pomoc, případně zváží nasazení léčiv relativně bezpečných pro plod. K odhalení zhoršeného psychického stavu napomůže i dotazník, který je dispozici na Oddělení šestinedělí Gynekologicko-porodnické kliniky FN Ostrava a LF OU a ve vybraných gynekologických ambulancích.

Karvinská hornická nemocnice pořídila s přispěním společnosti Mölnlycke elektrochirurgický přístroj

Karvinská hornická nemocnice (KHN) pořídila nový elektrochirurgický přístroj v hodnotě přes 470 tisíc korun, na který jí přispěly v našem regionu působící továrny společnosti Mölnlycke, jež jsou součástí celosvětově působící švédské skupiny Mölnlycke. „Jde o šetrný moderní chirurgický přístroj využívající vysokofrekvenční proudy, který je nezbytný pro současnou moderní operativu. Jak v ortopedii, tak v jednodenní chirurgii,“ upřesnil ředitel KHN Tomáš Canibal.

Zvuky rozmanitosti. Soudobá hudba na pomezí Česka, Slovenska a Polska

Již za tři týdny odstartuje pilotní ročník unikátního projektu Sounds of Diversity (Zvuky rozmanitosti), který vznikl s cílem propojit scény současného umění a umělců České republiky, Slovenska a Polska. Mezinárodní koncertní turné představí na třech koncertech celkem pět autorských kompozic, které zazní ve světových premiérách, i nový ansámbl. Součástí scénicky pojatého koncertu budou rovněž výtvarné objekty. Trojice koncertů se uskuteční v Ostravě (18. března, Komorní sál Fakulty umění OU), Katovicích (19. března, Koncertní studio Radia Katowice) a v Žilině (20. března, Nová synagóga).

Trio Noble-Slavík-Clarvis zahraje v březnu v Ostravě

Hudební výlety SHF letos odstartuje špičkový jazz! Klub Parník v centru Ostravy navštíví ve středu 13. března 2024 jazzové legendy Liam Noble a Paul Clarvis společně s geniálním multiinstrumentalistou Jiřím Slavíkem. Jejich program Nostalgia zavede přes jejich autorskou tvorbu až do dob George Gershwina.

Více