Amálie Milatová, žákyně ZŠ Palkovice: „Já jsem teď ukončila šestou třídu a půjdu příští rok do sedmičky. Vlastně mi tahle škola přijde strašně super. Mám tady super kamarády, super třídu i učitelku. Dostala jsem diplom jako ocenění za to, že jsem hrála v divadelním souboru. Teď jsem se hlásila i na ZUŠku a asi bych se tomu chtěla věnovat ještě víc.“
Škola se také rozloučila s deváťáky, kterým mladší spolužáci vytvořili špalír s posledním zvoněním.
Milan Šponer, ředitel ZŠ Palkovice: „Rozloučili jsme se s našimi deváťáky takovým tradičním posledním zvoněním. Takže jsme děkovali nejen učitelům, ale samozřejmě samotným žákům, kteří po celý školní rok někdy předváděli neskutečné výkony, a to v odvětvích různého typu, například sportovních, ale i kulturních. Ocenili jsme divadelníky, čtenáře, zpěváky, recitátory. No a v neposlední řadě to byla spousta sportovců, protože jsme se zúčastnili Olympijského víceboje, kdy žáci po celý rok plní různé disciplíny a postupně sbírají body. A letos se nám opravdu povedl velký úspěch, kdy jsme se dostali mezi několik vybraných škol v České republice a čeká nás za to i velká finanční odměna a pak samozřejmě trénink s olympionikem, který proběhne na podzim.“