Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

O antigenní testování je v Havířově enormní zájem, rezervační systém už je plný

Havířov |

Zájem o antigenní testování je v celém kraji enormní. Například havířovská nemocnice má volné termíny až od prvního ledna. Lidé, kteří jsou objednání, musí přesto počítat, že si počkají. Zdravotníci prosí o trpělivost a vzkazují, že dělají maximum.

Takto to vypadalo ve středu v areálu havířovské nemocnice v první den, kdy začalo antigenní testování pro veřejnost. Současně dobíhá testování pedagogů. Zájem byl enormní. Zdravotníci rovněž fungovali jako telefonní ústředna. Lidem se snažili vysvětlit, že se musí nejdříve objednat přes aplikaci Reservatic, a to na stránkách nemocnice, nebo ministerstva zdravotnictví. 

Norbert Schellong, ředitel NsP Havířov: "My jsme museli postavit další tým na to antigenní testování, protože stále probíhá testování klasickou metodou PCR a i ta je pod enormním tlakem, protože standardně jsme dělali kolem 150 odběrů a včerejší čísla ukazují, že jsme na 290 stěrech tou metodou PCR a k tomu musíme zabezpečit čtyři hodiny třikrát týdně odběrové místo pro dobrovolníky plošného testování na ty antigenní testy. Otevřeno máme každé pondělí, středu, pátek od 12 do 16 hodin a za hodinu zvládneme zhruba 20 pacientů.”

Nemocnice bude provádět antigenní testy v příštím týdnu ještě od pondělí do středy. Veškeré termíny jsou už ale obsazené. 

anketa: “Objednal jsem se přes rezervační systém na 14 hodinu. Předpokládám, že za tři čtvrtě hodiny bych se mohl dostat na řadu.”
anketa: "Proč jsem se objednala? Protože, jednak už jsem starší osoba a z preventivních důvodů. Mám strach.”

Zdravotníci dělají maximum, aby stihli objednané lidi otestovat co nejrychleji a žádají o trpělivost. Během prvního dne antigenní testy ukázaly pozitivitu u pěti lidí.

Nahlásit chybu


K tématu

Krnovskou nemocnici čeká stavba nového centrálního urgentního příjmu za téměř 30 milionů korun. Potrvá do konce roku

13. března 2024 16:33 | Bruntál | Karel Soukop | Regionální zprávy POLAR

Krnovskou nemocnici s krajskou působností čeká v následujících týdnech významná investice v oblasti příjmu pacientů. Půjde o přestavbu urgentního příjmu, který ve stávající podobě funguje 20 let a přestává již provozu nemocnice stačit.

Nemocnice ve Frýdku-Místku učí děti nebát se zubaře a správně pečovat o zuby

Nemocnice ve Frýdku-Místku učí děti nebát se zubaře. Preventivní program pro rodiče s dětmi se nově rozšířil o základní a mateřské školy. Děti navštíví ordinaci, kde si doslova vyzkouší práci zubních lékařů a zároveň se dozví, jak správně pečovat o zuby. Nový vzdělávací program podpořil magistrát.

Nová angiolinka rozšířila možnosti kardiologů v Městské nemocnici Ostrava

21. února 2024 14:17 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Kardiologové Městské nemocnice Ostrava začali využívat nový rentgenový přístroj – angiolinku Philips Azurion 7C12 za 47,4 milionu korun. Přístroj patří k nejmodernějším zařízením tohoto typu a v rámci Moravskoslezského kraje je unikátní. Nejbližší arytmologické centrum, kde používají stejný přístroj, je ve Fakultní nemocnici Olomouc. Díky novému přístroji jsou výkony jednodušší, přesnější a efektivnější, pacienti i zdravotníci jsou vystavováni nižší dávce záření.


Na přejezdu ve Studénce uvízl další kamion. Bleskový zásah svědka zastavil vlak

Včera 15:15 | Studénka | Jiří Cileček

Další nebezpečná situace se odehrála na nechvalně proslulém železničním přejezdu ve Studénce. Řidič nákladního vozidla vjel na přejezd v době, kdy se začaly sklápět závory. Díky rychlé reakci svědka stihl přijíždějící vlak zastavit včas.

Poruba má má nový parkovací dům. Poslouží obyvatelům i návštěvníkům Pokladu

Parkování v Ostravě-Porubě se opět o něco zlepšilo. U Domu kultury Poklad byl dokončen druhý parkovací dům, který nabízí dalších 64 parkovacích míst. Spolu s prvním parkovacím domem doplní parkovací kapacity nejen pro rezidenty, ale i pro návštěvníky a zaměstnance Pokladu.

Hejtman Moravskoslezského kraje vyzývá Děti Země, aby neblokovaly přehradu Nové Heřminovy

Včera 14:09 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Hejtman Moravskoslezského kraje Josef Bělica, stejně jako starostka Zátoru Salome Sýkorová a primátor Opavy Tomáš Navrátil žádají aktivisty a ekologický spolek Děti Země, který koncem ledna zažaloval stavbu protipovodňové přehrady v Nových Heřminovech, aby veškeré protesty zastavily.

Česko vysílá na japonské Expo 6500 let starý subfosilní les ze Slezska

Na světovou výstavu Expo 2025 v Japonsku už na lodi pluje v kontejnerech speciální náklad v podobě více než šest tisíc let starých dubů vytěžených ve Slezsku. Každý z kmenů bude symbolizovat jednu zemi.

V Ostravě vznikne unikátní požární laboratoř pro testování energetických staveb

2. února 2025 19:39 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava připravuje výstavbu laboratoře, zaměřené na výzkum v oblasti bezpečnosti a stavební efektivnosti energetických celků, která se má stát nadčasovým experimentálním centrem, řadícím se mezi nejvýznamnější zkušebny v Evropě, jako jsou Borås ve Švédsku, Watford ve Velké Británii a Paříž ve Francii. V plánu je špičkové zkušební zařízení, jež obsáhne v současnosti v Evropě unikátní požární komoru a odsávací zvon.

Novojičínští senioři si sami řekli policii o přednášku o novinkách v dopravě

Policie a BESIP připravili v Novém Jičíně speciální přednášku pro seniory zaměřenou na novinky v silničním provozu. Poučné informace si vyžádali sami členové seniorského spolku “Být spolu aktivní”, který byl pořadatelem akce.

Porota vybírala nejlepší tříkrálové foto. Výsledky soutěže budou vyhlášeny v opavském kině Mír

1. února 2025 22:24 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Tříkrálovou sbírku opavské charity léta provází soutěž o nejlepší tříkrálové fotografie. Letos jich koledníci z 60 obcí na Opavsku poslali více než 250. Což je zase o něco více než loni.

Ostravští zastupitelé schválili seznam akcí se zkrácenou dobou nočního klidu

2. února 2025 19:24 | Ostrava-město | Libor Běčák

Zastupitelstvo města vydalo novelizaci obecně závazné vyhlášky o nočním klidu. Zákon stanovuje dobu tzv. nočního klidu mezi 22. hodinou večerní a 6. hodinou ranní. Umožňuje ovšem také obcím, aby vydáním obecně závazných vyhlášek tuto dobu nočního klidu ve výjimečných případech zkrátily.

Lidé přispěli téměř 3 miliony korun do Tříkrálové sbírky pro Charitu Frýdek-Místek

Charita Frýdek-Místek zaznamenala další rekord v rámci Tříkrálové sbírky. Lidé do ní letos v okrese přispěli téměř 3 miliony korun. Peníze budou použity na opravy a rekonstrukce, ale i na služby, které Charita provozuje. Část půjde i na podporu charit zasažených povodněmi.

Bruntálský student zvítězil v Dubaji na celosvětovém setkání a soutěži včelařů

2. února 2025 13:24 | Bruntál | Karel Soukop

Zcela mimořádného úspěchu dosáhl bruntálský student a také mladý včelař Honza Kopáček. V obrovské konkurenci se nominoval na celosvětové setkání a soutěž mladých včelařů do Dubaje, kde dokonce zvítězil v soutěži jednotlivců. Tento mimořádný úspěch oslavil nyní také s vedením města.

V Karviné vystavuje výtvarnice Eva Konstantinidu svou tvorbu pod názvem Cyklus

V Karviné mohou lidé navštívit působivou výstavu zdejší výtvarnice Evy Konstantinidu pod názvem Cyklus. Její díla se nesou v duchu exprese, dynamiky a především na první pohled poutavých barev.

Letošní kulturní sezonu v Dolní Lutyni zahájil Obecní ples

V Kulturním domě v Dolní Lutyni se v sobotu 1. února konat Obecní ples. Sál byl zaplněn krátce po zahájení a stejně tak se okamžitě zaplnil i taneční parket.

Ledová tradice karvinského gymnázia pokračuje už 43 let

1. února 2025 16:24 | Karviná | Monika Danková | Karvinský expres

Maturanti karvinského gymnázia se opět utkali v tradičním hokejovém zápase se svými kantory. Ani letos nechyběly na stadioně velké osobnosti a také spousta napětí i radosti. Více se dozvíte v poslední reportáži.

Výstava Cyklus výtvarnice Evy Konstantinidu je nyní k vidění v Karviné

1. února 2025 16:08 | Karviná | Monika Danková | Karvinský expres

V Karviné mohou lidé navštívit působivou výstavu zdejší výtvarnice Evy Konstantinidu pod názvem Cyklus. Její díla se nesou v duchu exprese, dynamiky a především na první pohled poutavých barev.

Aktuálně z Karviné: Přijímají se návrhy na ocenění zdravotníků

1. února 2025 13:52 | Karviná | Monika Danková | Karvinský expres

Město do 20. února 2025 přijímá návrhy na letošní ocenění zdravotníků. Nominovány mohou být osobnosti i kolektivy v oblasti zdravotnictví.

Na Karvinském moři probíhají další úpravy pro zatraktivnění této lokality

1. února 2025 12:03 | Karviná | Monika Danková | Karvinský expres

Lokalita Karvinského moře, která je vyhledávanou lokalitou místních obyvatel i návštěvníků ze širokého okolí, se neustále vylepšuje. Nedávno se zde zpevnily břehy a přibyl nový mobiliář. V zatraktivnění této rekreační části Karviné chce vedení města dále pokračovat.

O antigenní testování je v Havířově enormní zájem, rezervační systém už je plný
Vydáno 17. prosince 2020 10:43, Havířov, Bára Kelnerová
Zájem o antigenní testování je v celém kraji enormní. Například havířovská nemocnice má volné termíny až od prvního ledna. Lidé, kteří jsou objednání, musí přesto počítat, že si počkají. Zdravotníci prosí o trpělivost a vzkazují, že dělají maximum.

Takto to vypadalo ve středu v areálu havířovské nemocnice v první den, kdy začalo antigenní testování pro veřejnost. Současně dobíhá testování pedagogů. Zájem byl enormní. Zdravotníci rovněž fungovali jako telefonní ústředna. Lidem se snažili vysvětlit, že se musí nejdříve objednat přes aplikaci Reservatic, a to na stránkách nemocnice, nebo ministerstva zdravotnictví. 

Norbert Schellong, ředitel NsP Havířov: "My jsme museli postavit další tým na to antigenní testování, protože stále probíhá testování klasickou metodou PCR a i ta je pod enormním tlakem, protože standardně jsme dělali kolem 150 odběrů a včerejší čísla ukazují, že jsme na 290 stěrech tou metodou PCR a k tomu musíme zabezpečit čtyři hodiny třikrát týdně odběrové místo pro dobrovolníky plošného testování na ty antigenní testy. Otevřeno máme každé pondělí, středu, pátek od 12 do 16 hodin a za hodinu zvládneme zhruba 20 pacientů.”

Nemocnice bude provádět antigenní testy v příštím týdnu ještě od pondělí do středy. Veškeré termíny jsou už ale obsazené. 

anketa: “Objednal jsem se přes rezervační systém na 14 hodinu. Předpokládám, že za tři čtvrtě hodiny bych se mohl dostat na řadu.”
anketa: "Proč jsem se objednala? Protože, jednak už jsem starší osoba a z preventivních důvodů. Mám strach.”

Zdravotníci dělají maximum, aby stihli objednané lidi otestovat co nejrychleji a žádají o trpělivost. Během prvního dne antigenní testy ukázaly pozitivitu u pěti lidí.

Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/karvinsko/havirov/11000023290/o-antigenni-testovani-je-v-havirove-enormni-zajem-rezervacni-system-uz-je-plny