Jen chvilku po krádeži si policisté rovnou přijeli pro 23letého mladíka.
Ze skříněk ukradl asi 30 kusů plynových zapalovačů, které začal okamžitě nabízet k prodeji na sociální síti.
Nyní tak může jít mladík do vězení až na tři roky.
Horké zboží nabízel okamžitě na sociálních sítích. 23letý mladík nejprve údajně jen ze zvědavosti vypáčil šatní skříňky v zázemí obchodního centra. Vzápětí dal okamžitě na sociální síť k prodeji kradené plynové zapalovače. Během chvíle ho rovnou zadrželi policisté. Teď mu hrozí až tři roky vězení.
zdroj foto: Policie ČR
zdroj foto: Policie ČR
zdroj foto: Policie ČR
Jen chvilku po krádeži si policisté rovnou přijeli pro 23letého mladíka.
Ze skříněk ukradl asi 30 kusů plynových zapalovačů, které začal okamžitě nabízet k prodeji na sociální síti.
Nyní tak může jít mladík do vězení až na tři roky.
Pozorný svědek viděl muže, který se vloupal do provozovny v Havířově. Zavolal policii, která zloděje uvnitř našla. Schovával se na záchodě. Kriminalisté navíc zjistili, že 29letý muž má ve městě na svědomí více krádeží a vloupání.
Dnes se dozvíte o případu, kdy policisté, díky všímavosti souseda, zabránili krádeži ve skladu v Ostravě. I když se zloději v objektu poschovávali, pro služebního psa Vincenta, bylo jejich vypátrání snadným úkolem.
Přímo před očima policistů se snažili dva muži v noci vykrást výdejní místo přepravní společnosti v Šenově u Ostravy. Cílem byly zásilky s elektronikou za 230 tisíc korun, které si tam dvojice objednala na dobírku. Díky obezřetnosti jedné zaměstnankyně ale na lupiče policisté čekali a chytili je přímo při činu.
Prvním miminkem roku 2026 narozeným v Moravskoslezském kraji je Viktor, který se narodil po 3. hodině ranní v Moravskoslezské nemocnici Frýdek-Místek. Moravskoslezská nemocnice v Opavě přivítala Maxmiliána v 5:09 hodin.
K Novému roku už v Beskydech po několik desetiletí patří výšlap na nejvyšší vrchol Palkovických hůrek. Setkávají se tam lidé z okolí, kteří společně zapálí vatru.
Do centra Havířova dorazily na Nový rok stovky lidí, aby společně sledovaly ohňostroj, který symbolicky otevřel nový rok a přilákal obyvatele všech generací.
Přestože hasiči z celého Moravskoslezského kraje vyjížděli na Silvestra i na Nový rok k více zásahům, než je běžné v průběhu roku, ve srovnání s předchozím vítáním nového roku to však bylo podstatně méně.
Velmi smutná událost zasáhla na konci roku rodinu v Kravařích na Opavsku. 36letý muž se otrávil oxidem uhelnatým. Ženu a dvě děti převezli přiotrávené do nemocnice. Muže se ještě snažili oživit, bohužel marně.
Orlová přináší rekapitulaci roku 2025 a přináší plánované projekty pro rok 2026.
Basketbalová Opava prožila slavnostní večer. Sobotní utkání MAXA NBL proti USK Praha dostalo název Noc legend. Během zápasu klub ocenil osobnosti, které se výrazně zapsaly do jeho historie. A radost byla v Opavě dvojnásobná – domácí totiž duel zvládli a připsali si důležité vítězství.
S blížícím se koncem roku začalo přibývat výjezdů záchranné služby k lidem, kteří se poranili zábavnou pyrotechnikou. Je mezi nimi i 7leté dítě, které petarda poranila v obličeji.
Vítkovice čeká dokončení hřbitova, nový Sad Jožky Jabůrkové, optický internet, opravená školka i další investice za více než 260 milionů korun, které mají zlepšit kvalitu života v obvodu.
Ve Stěbořicích na Opavsku se lidé opět vrátili k tradičnímu vánočnímu příběhu. U místního kostela se konal živý betlém, který má v obci dlouholetou tradici. Letos se uskutečnil už po šestadvacáté a opět nabídl nové pojetí známého příběhu.
Stonava si připsala další významné prvenství. Jako vůbec první obec se zapojila do projektu mobilních odběrů Krevního centra Fakultní nemocnice Ostrava a umožnila tak místním občanům darovat krev přímo v místě bydliště.
Závěr letošního roku se ve stonavské sportovní hale nesl ve znamení florbalu. Místní florbalový oddíl, působící pod hlavičkou stonavského sportovního klubu, zde uspořádal již 2. ročník vánočního turnaje.
Bohaterką spotkania świątecznego członków i sympatyków koła PZKO w Stonawie była tym razem emerytowana nauczycielka Stefania Piszczek.
Přinášíme vám přehlednou retrospektivní podívanou, co se v roce 2025 dělo v Karviné a jak se žilo místním lidem.
Slavnostní program připravený žáky a pedagogy ZŠ v Horní Suché přenesl návštěvníky do minulosti i současnosti. Netradičním příběhem a společným vystoupením se do připomínky 95 let existence zapojili všichni žáci.
Události, které hýbaly Havířovem. Rok 2025 přinesl investice, oslavy i výjimečné okamžiky v životě města. Přinášíme jejich přehled v závěrečném sestřihu.

Jen chvilku po krádeži si policisté rovnou přijeli pro 23letého mladíka.
Ze skříněk ukradl asi 30 kusů plynových zapalovačů, které začal okamžitě nabízet k prodeji na sociální síti.
Nyní tak může jít mladík do vězení až na tři roky.