Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Požár obchodního centra v Ostravě zaměstnal několik jednotek hasičů

Ostrava-Jih |

Ve čtvrtek večer zalarmoval hasiče požár obchodního centra v ostravské části Bělský les. Na místo se postupně sjelo větší množství hasičských jednotek. Když začalo hořet, v budově nebyli lidé. Zásah probíhal celou noc a byl vyhlášen II. stupeň poplachu. Jeden hasič se zranil a o život přišla zvířata ve zverimexu.

V 21:38 hodin si lidé na rozhraní ostravských částí Bělský les a Dubina všimli hustého kouře a plamenů šlehajících z oken prvního patra nákupního centra v ulici Bohumíra Četyny. Do akce vyrazily tři jednotky profesionálních hasičů ze stanic Ostrava-Jih, Ostrava-Zábřeh a Ostrava-Fifejdy. Později si hasiči přivolali také posily dobrovolných hasičů ze stanic Zábřeh, Stará Bělá, Hrabová a Vratimov.

Kamila Langerová, mluvčí HZS MSK: "Zásah probíhá jak z vnitřní, tak z vnější strany objektu, přičemž z vnější strany je využívána také výšková technika. Požár je likvidován pomocí čtyř vodních proudů. K monitoringu povolal do akce velitel také bezpilotní letoun. V době vzniku požáru se v objektu nenacházely žádné osoby."

V pátek po půl druhé v noci byl vyhlášen II. stupeň požárního poplachu a do akce byly povolány další jednotky hasičů. Profesionálové ze stanic v Přívoz, Poruba a Slezská Ostrava a ještě dobrovolná jednotka z Radvanic. Celkem tak bylo na místě 11 jednotek. Požár se podařilo lokalizovat v 5:27 ráno.

Kamila Langerová, mluvčí HZS MSK: "Následně došlo také k redukci zasahujících jednotek a snížení stupně požárního poplachu na I."

Ještě v 7:00 ráno na místě zasahovaly jednotky ze stanic Ostrava-Jih a Ostrava-Zábřeh. Jeden z hasičů se zranil.

Kamila Langerová, mluvčí HZS MSK: "Během zásahu došlo ke zranění profesionálního hasiče a jeho následnému odvozu do nemocničního zařízení, kde zůstává z preventivních důvodů na pozorování."

Podle hlášení lidí z místa měl být v plamenech zverimex. Zvířata uvnitř bohužel nepřežila. To hasiči potvrdili v 8:45 ráno.

Kamila Langerová, mluvčí HZS MSK: "Ano, v budově obchodního centra se nacházel také obchod s chovatelskými potřebami a drobnými zvířaty - rybičky, ptáci, králíci a morčata. Ty se z požárem zasažených prostor bohužel zachránit nepodařilo. Dalšími zasaženými prostory byly také obchod a sklad s oblečením a obuví."

Už z dálky bylo poznat, že se bude jednat o požár druhého stupně. Plameny šlehaly z oken. 

Kamila Langerová, mluvčí HZS MSK: "K likvidaci požáru bylo nasazeno několik proudů, které byly vedeny jak z vnitřní, tak z vnější strany objektu, přičemž zvenčí byla využívána výšková technika. Vzhledem k tomu, že se v době vzniku požáru v objektu nenacházely žádné osoby, obešla se událost bez zranění osob z řad veřejnosti. Zraněn byl však při zásahu profesionální hasič, který byl z preventivních důvodů odvezen na pozorování do nemocničního zařízení. 

Požár se podařilo uhasit po osmi hodinách. Nyní se vyšetřuje příčina vzniku požáru. 

Nahlásit chybu


K tématu

Požár autoservisu v Klimkovicích způsobil škodu za 3 miliony korun

26. září 2025 12:13 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Šest jednotek hasičů zasahovalo v noci na pátek u požáru autoservisu v Klimkovicích. Jako první dorazili na místo ostravští strážníci a státní policisté, kteří měli zrovna společnou preventivní akci. Evakuovali obyvatele z okolních domů a následně asistovali hasičům. Jeden hasič se během zásahu zranil a škoda byla odhadnuta na 3 miliony korun.

Požár domu ve Vrbně pod Pradědem napáchal škody za 10 milionů

7. září 2025 10:05 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

9 jednotek hasičů zasahovalo v noci u požáru rodinného domu ve Vrbně pod Pradědem. Hořet začala střecha a oheň nakonec napáchal škodu za 10 milionů korun. Nikdo nebyl zraněn.

Požár střechy bývalé tržnice v Petrovicích u Karviné zaměstnal 8 jednotek hasičů

25. ledna 2026 19:47 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

8 jednotek hasičů zasahovalo u požáru střechy bývalé tržnice v Petrovicích u Karviné. Hasiči byli na místě celou noc ze soboty na neděli. Na místo byla povolána i technika Záchranného útvaru HZS ČR z Hlučína. Oheň napáchal škodu za 2 miliony korun a příčina požáru je v šetření.


Ostravské ubytovny Soiva a Hlubina se vystěhovávají

Včera 9:59 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Problémovým ostravským ubytovnám Soiva v Zábřehu a Hlubina v Hrabůvce odzvonilo. Nájemníci se aktuálně vystěhovávají a obě lokality čeká proměna. Z hotelového domu Hlubina vznikne moderní bytový dům s 230 byty a novým parkovištěm.

Havířov chystá velkou proměnu nám. Republiky i okolí

Včera 8:08 | Havířov | Bára Kelnerová

Havířov připravuje rozsáhlou proměnu náměstí Republiky a jeho okolí. Projekt má vytvořit příjemnější a více využívaný prostor pro setkávání, odpočinek i pořádání kulturních akcí. Počítá se také s větším využitím zeleně a zachováním metasekvojí.

Tragická nehoda v Ostravě-Porubě: seniora na přechodu srazilo auto

23. srpna 2026 15:04 | Ostrava-Poruba | Lukáš Zavadil

Ostravští policisté vyšetřují tragickou dopravní nehodu, která se stala v neděli ráno v Ostravě-Porubě. Na ulici 17. listopadu se střetlo osobní auto Audi se starším mužem, který přecházel po přechodu pro chodce bez semaforů. Více než devadesátiletý chodec i přes poskytnutou první pomoc na místě zemřel.

Město a Charita pomohou lidem v bytové nouzi

23. srpna 2026 15:36 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Město poskytlo Charitě čtyři byty. Ta je přidělila lidem, kteří si nemohou dovolit běžné tržní nájemné. Současně jim poskytuje odbornou sociální pomoc, která podporuje nájemníky při stabilizaci jejich životní situaci.

Sdílená kola v Porubě jsou rok od roku vytíženější. Nejvyužívanější jsou od června do září

21. srpna 2026 14:38 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Porubané si v letních měsících užívají nejen akce, ale také projížďky na sdílených kolech. Svědčí o tom počet výpůjček, kterých v Ostravě-Porubě každým rokem přes léto přibývá.

Na sídlišti v Paskově vznikají nové zpevněné plochy

22. srpna 2026 18:00 | Paskov | Michal Feber

V ulici Papírenské v Paskově v těchto dnech probíhají stavební práce, jejichž výsledkem budou nové zpevněné plochy a chodníky, které mají zlepšit podmínky pro každodenní pohyb obyvatel sídliště.

Ostravu během týdne rozezněl a roztančil Folklór bez hranic

22. srpna 2026 10:27 | Ostrava-město | Andrea Holeszová

Pestrobarevné kroje, tradiční hudba a tance z různých koutů světa. Folklor bez hranic letos už po osmadvacáté propojil Ostravu s kulturami několika kontinentů.

Nebezpečná rostlina, která se hubí i deset let. Ostrava bojuje s bolševníkem

21. srpna 2026 17:14 | Ostrava-město | Anna Břenková

Způsobuje popáleniny a vytlačuje ostatní rostliny. Ostrava vyrazila do boje s bolševníkem velkolepým, jehož likvidace může trvat i deset let.

Mikrospánek? Tři zranění po čelním střetu dvou aut na Novojičínsku

22. srpna 2026 12:40 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

31letý řidič najednou přejel do protisměru. První protijedoucí mu stihl uhnout, další měl velké štěstí, že při vyhýbacím manévru rozbil jen zrcátka. Ten třetí to už ale nezvládl a následoval čelní střet. Hasiči museli ze dvou aut tři lidi vyprostit a záchranáři je přepravili do nemocnice, jeden letěl vrtulníkem. Na vině může být mikrospánek.

V Ostravě-Hrabůvce hořel byt, evakuovali devět lidí a dva psy

22. srpna 2026 12:07 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Dvě jednotky hasičů zasahovaly v sobotu ráno u požáru bytu v Ostravě-Hrabůvce. Z domu museli evakuovat devět lidí a dva psy, událost se obešla bez zranění. Škoda je 900 tisíc korun.

Čeští hasiči ovládli Evropu. Ze šampionátu v Ostravě mají zlato a stříbro

Včera 11:11 | Ostrava-město | Yvona Fajtová

Čeští hasiči slaví úspěch na domácím mistrovství Evropy v požárním sportu. V Ostravě muži obhájili loňské prvenství, ženská reprezentace skončila celkově druhá. Muži za sebou nechali stříbrné Slováky a bronzové Bulhary.

Legendární bar U Waldemara prochází opravou. Radnice pro něj hledá nového nájemce

21. srpna 2026 13:56 | Ostrava-Centrum | Anna Břenková

Slavný bar U Waldemara v centru Ostravy čeká nová éra. Městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz aktuálně rekonstruuje jeho prostory.

Oblíbenost sdílených kol v Porubě stále roste. K dispozici je už 74 stanic

20. srpna 2026 16:48 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Porubané si v letních měsících užívají nejen akce, ale také projížďky na sdílených kolech. Svědčí o tom počet výpůjček, kterých každým rokem přes léto přibývá.

Prázdniny v Porubě byly ve znamení Letní umělecké scény. Nově nabídla charitativní sbírku

20. srpna 2026 16:20 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Letní umělecká scéna v Porubě nabídla i letos pestrý program pro všechny generace. Návštěvníci si užili koncerty, stand-up comedy, pohádky a nově také charitativní projekt Zmrzlina pomáhá.

Ostrava bojuje s bolševníkem. Nebezpečnou rostlinu likviduje v celém městě

20. srpna 2026 15:17 | Ostrava-město | Anna Břenková

Ostrava pokračuje v boji proti bolševníku velkolepému. Tato invazivní rostlina je nebezpečná pro přírodu i pro lidi. Město proto pravidelně kontroluje a čistí zasažená místa.

Požár obchodního centra v Ostravě zaměstnal několik jednotek hasičů
Vydáno 9. července 2026 22:57, Ostrava-Jih, Jiří Cileček
Ve čtvrtek večer zalarmoval hasiče požár obchodního centra v ostravské části Bělský les. Na místo se postupně sjelo větší množství hasičských jednotek. Když začalo hořet, v budově nebyli lidé. Zásah probíhal celou noc a byl vyhlášen II. stupeň poplachu. Jeden hasič se zranil a o život přišla zvířata ve zverimexu.

foto: HZS MSK

V 21:38 hodin si lidé na rozhraní ostravských částí Bělský les a Dubina všimli hustého kouře a plamenů šlehajících z oken prvního patra nákupního centra v ulici Bohumíra Četyny. Do akce vyrazily tři jednotky profesionálních hasičů ze stanic Ostrava-Jih, Ostrava-Zábřeh a Ostrava-Fifejdy. Později si hasiči přivolali také posily dobrovolných hasičů ze stanic Zábřeh, Stará Bělá, Hrabová a Vratimov.

Kamila Langerová, mluvčí HZS MSK: "Zásah probíhá jak z vnitřní, tak z vnější strany objektu, přičemž z vnější strany je využívána také výšková technika. Požár je likvidován pomocí čtyř vodních proudů. K monitoringu povolal do akce velitel také bezpilotní letoun. V době vzniku požáru se v objektu nenacházely žádné osoby."

V pátek po půl druhé v noci byl vyhlášen II. stupeň požárního poplachu a do akce byly povolány další jednotky hasičů. Profesionálové ze stanic v Přívoz, Poruba a Slezská Ostrava a ještě dobrovolná jednotka z Radvanic. Celkem tak bylo na místě 11 jednotek. Požár se podařilo lokalizovat v 5:27 ráno.

Kamila Langerová, mluvčí HZS MSK: "Následně došlo také k redukci zasahujících jednotek a snížení stupně požárního poplachu na I."

Ještě v 7:00 ráno na místě zasahovaly jednotky ze stanic Ostrava-Jih a Ostrava-Zábřeh. Jeden z hasičů se zranil.

Kamila Langerová, mluvčí HZS MSK: "Během zásahu došlo ke zranění profesionálního hasiče a jeho následnému odvozu do nemocničního zařízení, kde zůstává z preventivních důvodů na pozorování."

Podle hlášení lidí z místa měl být v plamenech zverimex. Zvířata uvnitř bohužel nepřežila. To hasiči potvrdili v 8:45 ráno.

Kamila Langerová, mluvčí HZS MSK: "Ano, v budově obchodního centra se nacházel také obchod s chovatelskými potřebami a drobnými zvířaty - rybičky, ptáci, králíci a morčata. Ty se z požárem zasažených prostor bohužel zachránit nepodařilo. Dalšími zasaženými prostory byly také obchod a sklad s oblečením a obuví."

Už z dálky bylo poznat, že se bude jednat o požár druhého stupně. Plameny šlehaly z oken. 

Kamila Langerová, mluvčí HZS MSK: "K likvidaci požáru bylo nasazeno několik proudů, které byly vedeny jak z vnitřní, tak z vnější strany objektu, přičemž zvenčí byla využívána výšková technika. Vzhledem k tomu, že se v době vzniku požáru v objektu nenacházely žádné osoby, obešla se událost bez zranění osob z řad veřejnosti. Zraněn byl však při zásahu profesionální hasič, který byl z preventivních důvodů odvezen na pozorování do nemocničního zařízení. 

Požár se podařilo uhasit po osmi hodinách. Nyní se vyšetřuje příčina vzniku požáru. 

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-jih/11000055698/pozar-obchodniho-centra-v-ostrave-zamestnal-nekolik-jednotek-hasicu