Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • NA SÍDLIŠTI DUBINA HOŘEL BYT, NĚKOLIK LIDÍ BYLO PŘED PLAMENY ZACHRÁNĚNO
  • DO KARVINÉ SE VRACÍ NHL GLOBAL FAN TOUR PRO VŠECHNY HOKEJOVÉ FANOUŠKY
  • OBRAZ CÍSAŘOVNY SISSI SE PŘESTĚHOVAL DO KUNÍNA, PŘESUN STŘEŽILI POLICISTÉ
  • HAVÍŘOV OCENIL OSOBNOSTI, CENU MĚSTA ZÍSKALA IN MEMORIAM JANA FEBEROVÁ
  • V BUKOVCI MÍSTNÍ HASIČI UDRŽUJÍ TRADICI RUČNÍHO STAVĚNÍ MÁJKY
  • HISTORICKÁ KAŠNA V KARVINÉ SLAVÍ 125 LET, MĚSTO JI NECHÁVÁ OPRAVIT
  • AKTIVITA KLÍŠŤAT JE NA VRCHOLU, LÉKAŘI DOPORUČUJÍ OČKOVÁNÍ
  • STÁTNÍ ZÁMEK JANOVICE U RÝMAŘOVA OTEVŘE 30. 5. NOVOU PROHLÍDKOVOU TRASU
  • MEZI RYCHVALDEM A BOHUMÍNEM SE STAVÍ NOVÝ RONDEL, ŘIDIČE ČEKAJÍ OBJÍŽĎKY
  • OPAVA ROZŠIŘUJE PARKOVACÍ ZÓNY PRO REZIDENTY, OSTATNÍ JE VYUŽIJÍ JEN DOPOLEDNE
  • O SAUNY VE ŠKOLKÁCH JE VE SLEZSKÉ OSTRAVĚ VELKÝ ZÁJEM. DĚTI SI JE OBLÍBILY
  • V PORUBĚ SE MĚNÍ DRUHY PTÁKŮ. KVĚTEN JE IDEÁLNÍM OBDOBÍM PRO JEJICH POZOROVÁNÍ
  • KINO CENTRUM V KARVINÉ MÁ NOVÝ LASEROVÝ PROJEKTOR A K NĚMU SPECIÁLNÍ PLÁTNO

Havířov má další bezpečně nasvícený přechod

Havířov |  | Havířovský expres

Ve městě je již šestý Oranžový přechod, na který získala radnice finanční grant od Nadace ČEZ. Konkrétně v ulici Matuškova, kde se v blízkosti nachází Základní škola 1. Máje.

Video Přehravač se načítá.
Aktuální čas 0:00
Doba trvání -:-
Načteno: 0%
Typ streamu ŽIVĚ
Zbývající čas 0:00
 
1x
    • Kapitoly
    • Bez popisů, vybráno
    • Bez titulků, vybráno

      Chodci jsou nejohroženější skupinou v dopravě. Jejich kolizím s auty přímo na přechodech pomáhá předcházet osvětlení. Právě proto se projekt Oranžové přechody zaměřuje na toto téma.

      Martin Václavek, představenstva společností ČEZ ENERGO a ENVEZ:  "Je to již šestý přechod, který jsme společně s Nadací ČEZ a městem Havířov otevřeli. No a ta myšlenka je prostá. ČEZ chce být dobrým sousedem a město Havířov je našim partnerem a ČEZ a jeho dceřiná společnost ČEZ ESCO připravuje projekt vytápění města Havířova a máme společný podnik ENVEZ, který toto bude zajišťovat a tak je logické, že partneři si navzájem pomáhají, a proto k této aktivitě postupujeme dál. Máme v diskuzi další přechody, které plánujeme takto zbezpečnit a budeme i nadále pokračovat.”

      Díky bodovému světlu, které svítí přímo na vozovku, kdy světlo není rozptýlené, jsou lidé na přechodu opravdu vidět z velké dálky. A osvětlený chodec znamená 65procentní snížení rizika kolize.

      Ondřej Baránek (ANO), náměstek primátora: “Bezpečnost je především. My dneska otvíráme myslím již šestý přechod, který je tady na ulici Matuškova. V blízkosti je největší škola v Havířov 1. Máje. A bezpečnost dětí je to, co chceme a nejen dětí, ale i občanů a my jsme rádi, že Nadace ČEZ nám poskytuje 120 tisíc korun, abychom osvětlené přechody mohli otevírat, protože pro nás je to zásadní.”

      Nasvícený přechod uvítali zejména rodiče také před ZŠ Frýdeckou, který škola dostala v den Mikuláše v roce 2022.

      Nahlásit chybu


      K tématu

      Výstavbu cyklostezky v Havířově provázejí komplikace

      10. května 2024 21:13 | Havířov | Bára Kelnerová | Regionální zprávy POLAR

      Výstavbu cyklostezky na Národní třídě v Havířově musí Technické služby dělat na etapy, jelikož podél chodníku probíhá revitalizace domů soukromého vlastníka.

      MŠ ČSA si připravila ke Dni matek představení Mravenečci

      10. května 2024 10:53 | Havířov | Bára Kelnerová | Havířovský expres

      Den matek oslavila Mateřská škola ČSA vystoupením dětí na skladbu Mravenci, která vznikla pro všesokolský sled. Školka je totiž zapojena do projektu Se Sokolem do života.

      Výstavbu cyklostezky na Národní třídě provázejí komplikace, v ulici současně probíhá oprava domů

      10. května 2024 11:05 | Havířov | Bára Kelnerová | Havířovský expres

      Výstavbu cyklostezky na Národní třídě v Havířově musí Technické služby dělat na etapy, jelikož podél chodníku probíhá revitalizace domů soukromého vlastníka.


      Na sídlišti Dubina hořel byt, několik lidí bylo před plameny zachráněno, žena slezla 7 pater po hromosvodu

      Dnes 17:51, vydáno dnes 12:45 | Celý MS kraj | Libor Běčák

      Exploze předcházela požáru bytu na sídlišti Ostravě-Dubina. Několik lidí bylo z domu evakuováno. Jedna žena se přímo z hořícího bytu zachránila slezením po hromosvodu. O zraněné se postarali zdravotníci záchranné služby. Potvrzenou obětí je pes.

      V Porubě se mění druhy ptáků. Květen je ideálním obdobím pro jejich pozorování

      S příchodem jara ožila příroda a s ní i ptačí svět. V Ostravě-Porubě nyní můžeme pozorovat, jak čerstvě narozená mláďata, tak dospělé jedince, kteří se je snaží krmit a chránit.

      80 let od osvobození Ostravy letos ve městě připomnělo mnoho akcí

      Letos si připomínáme 80 let od konce druhé světové války a jen v Ostravě to zahrnovalo řadu akcí, pietních aktů i bojových ukázek. V rámci obvodu Ostrava-Jih byl 30. dubna odhalen nový pomník u památeční lípy a vrcholem akcí byla sobotní bojová ukázka u Polanecké spojky v Zábřehu.

      O sauny ve školkách je ve Slezské Ostravě velký zájem. Děti si je oblíbily

      Infrasauny se v poslední době stávají v naší zemi trendem v péči o zdraví dětí a například Slezská Ostrava chce, aby předškoláci měli tuto možnost ve všech mateřských školkách, o které se stará. Děti si saunování velmi oblíbily.

      Do Karviné se vrací NHL Global Fan Tour pro všechny hokejové fanoušky a nadšence

      NHL v Karviné po několika letech pořádá úspěšnou akci NHL Global Fan Tour, která měla v předešlých letech pozitivní odezvu veřejnosti i hokejových nadšenců.

      Obraz Sissi se přestěhoval do Kunína, přesun střežili policisté

      Ozdobou zámku Kunín na Novojičínsku bude císařovna Sissi, respektive její obraz, který tu zapůjčilo Slezské zemské muzeum v Opavě. Převoz její jedinečné malby ve svatebních šatech doprovázela bezpečnostní opatření.

      Skauti z Frýdlantska změřili síly ve Svojsíkově závodě, bojovali o postup do krajského kola

      Skautské družiny z Frýdlantska se utkaly ve Svojsíkově závodě. Dvoudenní soutěž zaměřená na týmovou spolupráci, praktické dovednosti i samostatnost nabídla pestrý program, během kterého si účastníci vyzkoušeli například první pomoc, přežití v přírodě nebo řešení krizových situací.

      Posun v přípravách vysokorychlostní tratě v Moravskoslezském kraji

      Přípravy na výstavbu vysokorychlostní trati v Moravskoslezském kraji se opět posunuly o další krok vpřed. Dokončuje se klíčová dokumentace a v terénu se brzy rozběhnou první práce.

      Hlučíňané, kteří doufali v koupi hornických bytů, mají smůlu, jako balík je koupilo město

      5. května 2025 20:22 | Celý MS kraj | Libor Běčák

      Lidé, kteří obývají nájemní byty společnosti Heimstaden na sídlišti OKD v Hlučíně měli malou naději, že by si je mohli zprivatizovat do osobního vlastnictví. Z toho sešlo, protože v pondělí domy koupilo město, které je bude lidem dále pronajímat. Naopak ale mohou být nájemníci rádi, že jejich domy neskoupili realitní spekulanti.

      V Bukovci místní hasiči udržují tradici ručního stavění májky

      Poslední dubnový den patří tradičně pálení čarodějnic a také stavění májí. Jen málokde však vysoké máje stavějí ručně, tedy bez pomoci tažné techniky. Pěkně ručně stavějí májku v Bukovci na Jablunkovsku.


      Vzpomínka na válečné oběti přilákala v Horní Suché i mladou generaci

      Tradičním pochodem od radnice k památníku válečných obětí začal pietní akt v Horní Suché. Památku pak lidé uctili položením věnců a kytic.

      Nové plátno i kinoprojektor má nově karvinské kino Centrum

      Karvinské kino Centrum se může pyšnit novým laserovým projektorem a plátnem, které společně zajišťují ještě lepší podívanou. Navíc je projektor energeticky udržitelnější, což nese při spotřebě elektrické energie značné výhody.

      V Orlové se jel 37. ročník Mezinárodního cyklistického závodu žen

      Od 1. do 4. května hostila Orlová 37. ročník prestižního mezinárodního cyklistického závodu žen Gracia Orlová.

      Mezi Rychvaldem a Bohumínem se staví nový rondel, řidiče čekají objížďky

      V pondělí 5. května odstartovala druhá etapa rekonstrukce silnice II/471 v úseku Rychvald – Bohumín Záblatí. Klíčovou změnou je přeměna stávající nevyhovující křižovatky Rozcestí na moderní okružní křižovatku. Hotovo by mělo být předběžně v říjnu letošního roku.

      Stonavští zahrádkáři vyměnili veletrh za koně a krajky

      Stonavští zahrádkáři mají za sebou společný výlet. Letos vyrazili do polských Beskyd. Připraven byl pro ně velmi pestrý program.

      Ve Stonavě změřili své síly mladí hasiči

      U stonavské hasičské zbrojnice se v sobotu 3. května 2025 uskutečnil oblíbený závod Dětský železný hasič.

      Havířov má další bezpečně nasvícený přechod
      Vydáno 5. listopadu 2024 10:57, Havířov, Bára Kelnerová
      Ve městě je již šestý Oranžový přechod, na který získala radnice finanční grant od Nadace ČEZ. Konkrétně v ulici Matuškova, kde se v blízkosti nachází Základní škola 1. Máje.

      Chodci jsou nejohroženější skupinou v dopravě. Jejich kolizím s auty přímo na přechodech pomáhá předcházet osvětlení. Právě proto se projekt Oranžové přechody zaměřuje na toto téma.

      Martin Václavek, představenstva společností ČEZ ENERGO a ENVEZ:  "Je to již šestý přechod, který jsme společně s Nadací ČEZ a městem Havířov otevřeli. No a ta myšlenka je prostá. ČEZ chce být dobrým sousedem a město Havířov je našim partnerem a ČEZ a jeho dceřiná společnost ČEZ ESCO připravuje projekt vytápění města Havířova a máme společný podnik ENVEZ, který toto bude zajišťovat a tak je logické, že partneři si navzájem pomáhají, a proto k této aktivitě postupujeme dál. Máme v diskuzi další přechody, které plánujeme takto zbezpečnit a budeme i nadále pokračovat.”

      Díky bodovému světlu, které svítí přímo na vozovku, kdy světlo není rozptýlené, jsou lidé na přechodu opravdu vidět z velké dálky. A osvětlený chodec znamená 65procentní snížení rizika kolize.

      Ondřej Baránek (ANO), náměstek primátora: “Bezpečnost je především. My dneska otvíráme myslím již šestý přechod, který je tady na ulici Matuškova. V blízkosti je největší škola v Havířov 1. Máje. A bezpečnost dětí je to, co chceme a nejen dětí, ale i občanů a my jsme rádi, že Nadace ČEZ nám poskytuje 120 tisíc korun, abychom osvětlené přechody mohli otevírat, protože pro nás je to zásadní.”

      Nasvícený přechod uvítali zejména rodiče také před ZŠ Frýdeckou, který škola dostala v den Mikuláše v roce 2022.

      Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/karvinsko/havirov/11000045790/havirov-ma-dalsi-bezpecne-nasviceny-prechod