Jakmile začala hrát kapela, senioři ihned zaplnili v PZKO v Bludovicích celý parket. Ples Klubu důchodců Dolu Dukla je vždy velmi oblíbený.
Tadeusz Pieczka, předseda Klubu důchodců Dolu Dukla: "Je to tradiční ples, protože v loňském roce jsme měli 50. výročí, takže letos 51. rok a to už myslím, že je pěkná tradice. Hraje nám tady živá hudba Gama Duo, také tradiční hudba. Já jsem předsedou třetí rok a třetí rok je zveme a jsme s nimi spokojeni. K kulturním krátkým programem vystoupí manželé s ukázkou tance swing. Také jsem zvědavý, neumím to, tak alespoň se podíváme, jak se to tančí.”
anketa: “Chodili jsme tady často s přáteli, ale tím, že mi umřel manžel před třemi leta a teď jsem tady s novým přítelem, tak nevím, jestli tady bude někdo známý, ale chodívala jsem pravidelně. Vždy to tady bývalo fajn, tak věřím, že i dneska. Ráda se pobavím, lidé tady chodí pěkně oblečení, takže to je takové hezké.”
anketa: “Těšíme se a uvidíme, co bude dál, nechejme tomu otevřené pole.”
anketa: "Máme tady přátelé a na plese už jsme nebyli, ani nepamatuji. Určitě budeme tančit.”
Kromě zábavy a noční tomboly, čekala na návštěvníky plesu i dobrá večeře, kterou také vařili tradiční a osvědčení kuchaři. Ples ale není jedinou akcí, kterou Klub důchodců Dolu Dukla během roku pořádá. Další takovou větší bude květnová zahradní slavnost, v létě pak pojedou senioři společně do Zlína a Luhačovic.